Bağımlılıkla mücadeleyi konuştular

23 Ekim 2018 Salı 10:56

Bağımlılıkla mücadeleyi konuştular

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Bağımlılık ile mücadele kapsamında kurumlar arası iş birliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlılığı işle mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Çınar Başkanlığında Valilik toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katılımıyla yapıldı.
Bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, ilgili kurumların yetkilileri tarafından sunum eşliğinde aktarıldı. Zonguldak’ın değerlendirilmesi yapılarak, koruyucu ve önleyici tedbirlere yönelik kararlar alındı.

Yorumlar

17 yaşındaki liseli, şeker komasından yaşamını yitirdi

23 Ekim 2018 Salı 10:49

17 yaşındaki liseli, şeker komasından yaşamını yitirdi

Zonguldak'ta 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilara Kilcioğlu, girdiği şeker koması dolayısıyla yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre Devrek ilçesine bağlı Eğerci köyünde ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu, gece saatlerinde fenalaştı. Ailesi tarafından Devrek Devlet Hastanesi'ne götürülen lise öğrencisi kız, şeker komasına girdiği belirlenince BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildi. Talihsiz genç kız, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Kilcioğlu'nun kesin ölüm sebebi ise otopsi ile belirlenecek.

Yorumlar

Telefon direğini motorlu testere ile kestiler

23 Ekim 2018 Salı 10:44

Telefon direğini motorlu testere ile kestiler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından telefon direği ağaç kesim motoru ile kesildi.

Geçtiğimiz aylarda Çaycuma ilçesinin Velioğlu Mahallesinde yol yapım çalışmaları kısa süre önce sona erdi. Çarşanba sokağında bulunan ahşap telefon direği, yol yapımında yolun genişlemesi dolayısıyla ortada kaldı. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar çözümü direği ağaç motoruyla kesip yolun kenarına koymakta buldu. Ancak üzerinde telefon hatlarının bağlı olması sebebiyle direk askıda kaldı. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı yolda tehlikeli şekilde duran direğin kaldırılmasını isteyen vatandaşlar yetkililere seslendi.

Yorumlar

Okul yararına kermes düzenlendi

22 Ekim 2018 Pazartesi 17:18

Okul yararına kermes düzenlendi

Devrek Ahmet Taner Kışlalı Orta Okulu tarafından okul yararına kermes düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Ahmet Taner Kışlalı Orta Okulu tarafından okul aile birliğinin katkıları ile okul yararına kermes düzenlendi. Devrek Eski Anaokulu önü ve Cumhuriyet Alanında düzenlenen iki ayrı stanttın açılışını Devrek Kaymakamı Tolga Polat gerçekleştirdi. Organize edilen kermes hakkında bilgi veren Okul Aile Başkanı Nilgün Kayapınar, ”Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve okulumuz yararına düzenlediğimiz kermesimize verdikleri desteklerden dolayı velilerimize, Devrekli hemşehrilerimize, okulumuz adına ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Velilerimiz tarafından ev ve iş yerlerinde bin bir zahmetle hazırlayıp misafirlerimize sunduğumuz onlarca yiyecek ve içeceklerden elde edilecek gelir ile okulumuzun eksikliklerini giderme çabası içindeyiz Kermesimizin açılışında bizlere destek veren Devrek Kaymakamı Tolga Polat ve ilçe protokolüne de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen kermes açılışına; Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek, Devrek Belediyesi Kültür Müdürü Recep Kelebek, İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, milli eğitim şube müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı

Yorumlar

22 Genç çiftçiye 660 bin TL hibe verildi

22 Ekim 2018 Pazartesi 12:10

Ereğli Haber

22 Genç çiftçiye 660 bin TL hibe verildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 22 çiftçiye 110 adet düve dağıtımı yapıldı.

Kdz. Ereğli İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 22 çiftçiye hibe düve dağıtımı gerçekleştirildi. Her bir çiftçiye geri ödemesiz 30 bin TL değerindeki hibe düveler Delihakkı Hayvanpazarı alanında İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtıldı. Kars ve Ardahan illerinden Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirilen ve toplam maliyeti 660 bin TL olan proje kapsamında ki düvelerini teslim alan genç çiftçiler büyük bir mutluluk yaşadı. Kdz. Ereğli Tarım, Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Doğan Kale, genç çiftçilere hayvanların bakımı hakkında bilgiler verdi. Kale, düvelerin 24 saatlik yoldan geldiğini ve 24 saatlik süre içerisinde aşırı su ve yiyecek vermemelerini istedi. Düvelerini teslim alan genç çiftçiler Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

Yorumlar