Bağımlılık eğitimi sona erdi

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:24

Bağımlılık eğitimi sona erdi

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği ile İl Sağlık Müdürlüğü ve ayni katkı sağlayan Kantin İşletmecileri Derneği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) dan teknik destek alan proje kapsamında “ Bağımlılığı Değil Hayatı Seç “ eğitimi düzenlenen törenle sona erdi.

Öğretmenevi Konferans salonunda yaklaşık bir hafta boyunca 40 saat süren eğitim akademik eğitimciler tarafından gerçekleştirildi. Çeşitli meslek gruplarında olan katılımcılara sertifikaları verildi. Düzenlenen törenin ardından bir açıklama yapan Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği Başkanı Esin İlhan şöyle dedi: “İlimizin çeşitli kurumlarından ve çeşitli meslek gruplarından eğitim alan katılımcılara öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bu eğitim sürecinde kazanılan bilgilerin çalıştıkları işyerlerinde ve yakın çevrelerinde farkındalık oluşturacaktır. Ayrıca düzenlenen eğitimimize büyük katkı sağlayan eğitimci akademisyen hocalarımıza da buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Bağımlılığı Değil , Hayatı Seç

Yorumlar

67 Burda AVM'de Latin dansı

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:02

67 Burda AVM'de Latin dansı

Esas 67 Burda AVM'de açılan stand ile latin dansı ziyaretçilere tanıtıldı.

Ayrıca stantta extreme kulübünün çalışmaları hakkında da bilgiler aktarıldı.
Esas 67 Burda AVM’de açılan stantta Latino de Diamonte dans kursları ve extreme kulübünün çalışmaları hakkında bilgiler aktarılarak şu ifadelere yer verildi: “Zonguldak’ta Diamente Dans adı altında toplanan geniş bir aileyiz. Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi’nin bünyesinde 7 yıldır çeşitli etkinliklerde bulunduk. Bu etkinliklerimiz, Yılbaşı Gösterileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik spor Bayramı vb. özel günlerde gösterilerimiz ve çalışmalarımız olmuştur. Bize bu imkanı sağlayan Esas 67 Burda yönetiminin katkılarıyla birçok dans öğrencisi yetiştirilmiştir. Başta Zonguldak ve çevre illerdeki Latin Kursları olmak üzere Latin Geceleri, geziler, etkinlikler ve Esas 67 Burda faaliyetlerinden haberdar olabileceğiniz bu platformda sizleri ağırlamaktan gurur duyarız. Yeni dönem kayıtlarımız Esas 67 yemek katında devam etmektedir. Tüm sanat ve dans severleri bünyemiz altında görmekten mutluluk duyarız.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 67 Burda , Latin , Dans

Yorumlar

Posbıyık'ın gazetecilere hakareti kınandı

7 Ekim 2019 Pazartesi 14:46

Posbıyık'ın  gazetecilere hakareti kınandı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ‘’Yalaka Basın’’ sözünü kınadı.

Ayaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ’’Halil Posbıyık’ın sözlerini şaşkınlıkla izledik. Gazetecilik kamu görevidir; gazetecinin temel amacı haber ve yorum üreterek halkı ve kamuoyunu bilgilendirmektir. Gazetecinin halka ve kamuoyuna karşı mesleki sorumluluğu vardır. Gazetecilikte, kanıtsız iddia ve suçlamaya, iftiraya, yalana, manipülasyona yer yoktur; kanıt ve belgeler tahrif edilemez; doğruluğu kesinleşmeyen haber, doğruymuş gibi sunularak okuyucu-izleyici yanıltılmaz. Her şeye karşın yanlışlığı ortaya çıkan haber ve yorum düzeltilir, yanıt ve düzeltme hakkı kullandırılır. Siz bunlardan hangisini yaptınız? Kamuoyunun haber alma hakkı demokrasinin temel ilkesidir. Siz isim vermeksizin basını “yalaka” ve “yalaka olmayan” basın diye ayıramazsınız. Sizi eleştiren “yalaka” olacak, ya lehinize yazan ne olacak? Bu yapılan konuşma siyasi etik ve değerlere asla sığmıyor. Kenti yönetenlerin sözlerine dikkat etmeleri gerekiyor. ’’

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Halil Posbıyık , Eleştiri , Kınama

Yorumlar

"Kültür Mantarı Üretimi" kursu açıldı

7 Ekim 2019 Pazartesi 14:11

"Kültür Mantarı Üretimi" kursu açıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı eğitim programı çerçevesinde "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile ilçe müdürlüğü toplantı salonunda 17 kursiyerin katıldığı 11 gün sürecek olan "Kültür Mantarı Üretimi" kursu düzenlendi.

 Ziraat Yüksek Mühendisi Asiye Şenbaş tarafından verilen kursun açılışında kurs hakkında bilgi veren İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş, "Müdürlüğümüz 2019 yılı eğitim ve yayım programı kapsamında 5 adet kurs planlamıştık. Bugün ikincisi olan Kültür Mantarı Üretimi kursunu açmış bulunuyoruz. 2019 yılı içinde önce koyunculuk kursu açmıştık. Şu an başlayan kurstan sonra fındık ve meyvecilikte budama kurslarını açacağız. Amacımız gençlerimize tarımı sevdirmek ve benimsetmek, daha bilinçli, eğitimli olarak tarımda, üretimde yer almalarını sağlamak, bir iş kolu olarak görmeleri için ve teknolojiden de yararlanarak tarım alanında uğraşlardan tad almaları için yapılacakları öğretmektir. Kursumuza katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Ayrıca projeye destek sağlayan İŞKUR İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de teşekkür ediyorum. Kültür mantarı üretimi kursumuza katılamayan genç çiftçilerimizi fındık ve meyvecilik kurslarımıza davet ediyorum" dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , proje , Kültür Mantarı Üretimi k ursu

Yorumlar

İstasyon GemicilerSpor kaynaşma kahvaltısı düzenledi

7 Ekim 2019 Pazartesi 13:48

İstasyon GemicilerSpor kaynaşma kahvaltısı düzenledi

Zonguldak Deplasmanlı Amatör Süper Lig’e çıkan Çaycuma Grubu takımlarından İstasyon GemicilerSpor dayanışma ve kaynaşma adı altında sabah kahvaltısı organizasyonda davetlilerle bir araya geldi.

 Çaycuma Seka Sosyal Tesislerinde gerçekleşen dayanışma ve kaynaşma kahvaltı programına çok sayıda davetli katıldı. İstasyon GemicilerSpor yönetim kurulu tarafından Spor Kulübünün yararına düzenlenen kahvaltı yoğun katılımla gerçekleşirken İstasyon Gemiciler Spor Kulübü Başkanı İlker Karahatıl, kulüp yöneticileri ve futbolcular adına ana sponsoru olan Yurtbay Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Zeki Yurtbay’a ve tüm davetlilere katkılarından dolayı teşekkür etti. Düzenlenen kahvaltıda birlik ve beraberlik örneği sergilendi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Çaycuma Seka Sosyal Tesisi , kahvaltı , toplanma

Yorumlar