Bacağına demir çubuk saplanan çocuğun imdadına AFAD yetişti

16 Eylül 2018 Pazar 23:26

Bacağına demir çubuk saplanan çocuğun imdadına AFAD yetişti

Zonguldak’ta evinin bahçesindeki duvardan üzerine düştüğü demir kapının bacağına saplandığı 9 yaşındaki Abdülkerim Çıvak'ın kaldırıldığı hastanede imdadına AFAD ekibi yetişti. Çıvak'ın bacağına saplanan demir kapı AFAD'ın yardımıyla çıkartıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Çaycuma'nın Perşembe beldesinde akşam saatlerinde meydana geldi. Arkadaşlarıyla evinin önünde oynayan Abdülkerim Çıvak, bahçe duvarının üzerine çıktı. Duvardan demir kapının üzerine düşen Abdülkerim Çıvak'ın sağ bacağına kapının demir çubuklarından biri saplandı. Acı içinde kalan Abdülkerim Çıvak'ın bağırmasıyla gelen ailesi, sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekiplerinin yardımıyla kapının bir bölümü kesildi. Abdülkerim Çıvak, kapının kesilen kısmıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne kaldırıldı. Çıvak için AFAD ve hastane doktorları seferber oldu. AFAD'ın da katıldığı ameliyatla Abdülkerim'in bacağına saplanan demir çubuk kesilerek çıkartıldı.

Yorumlar

Emeklilere verilen sözün yerine getirilmesini istedi.

16 Eylül 2018 Pazar 23:19

Emeklilere verilen sözün yerine getirilmesini istedi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, 7 Haziran seçimlerinde emeklilere verilen sözün yerine getirilmesini istedi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, TOKİ konusunda açıklamalarda bulunarak emeklinin TOKİ konusunda yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istedi. Emekliler için TOKİ konusunda hala bir gelişme olmadığını ifade eden Sarıoğlu, “Dünden bu tarafa Zonguldak AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun sosyal medyadan TOKİ kurayla ev dağıtacak açıklamalarında sonra emekli arkadaşlarımız gerek derneğimize gelerek gerekse telefonla arayarak konu hakkında bilgi istedi. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu 7 Haziran seçimlerinde 240 ay vadeli 250 TL taksitle konutu olmayan emekliye konut sahibi yapacağız açıklamasında sonra tüm Türkiye’de emekliler olumlu görüş bildirdi ve 1 Kasım seçimleri bu şekilde alınmış oldu. 1 Kasım dan sonra Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bu konuda olumlu gelişmeler olmasına rağmen şuana kadar Zonguldak herhangi bir gelişme olmadı. Zonguldak Belediye başkanımıza yer konusu için ziyarete gittiğimizde bize 2 gün içinde yazılı olumsuz cevap gönderdi. Zonguldak’ta biz yıllardır iktidar, muhalefet milletvekillerimize seslendik. Milletvekillerimizin bir araya gelmelerini 150 bin emeklinin bulunduğu kent Zonguldak’ta TOKİ’ye yer tahsis edilerek taahhütlerin yerine getirilmesi talepte bulunduk. Bu Çınartepe Mahallesinde yapılan evlerin oradaki hak sahiplerine 766 konuttan 486 tanesi hak sahiplerine geri kalan 280 tane dairenin bir şekilde dağıtılacağını söylemelerine rağmen, milletvekillerimizden TOKİ yetkilileri ile görüşerek dairesin akıbeti konusunda destek istedik. Olacak veya olmayacak bir şey söylesinler. Emekli arkadaşlarımız bizlerinde bilgi bekliyorlar. Biz başvuruları alırken biz yapacağız demedik. Sözü veren hükumet, yapacak olan hükumet bu devletin sözüdür sözler yerine gelmelidir. Emekliler olarak yıllarıdır olumlu tavrımızı sergiliyoruz. Yetkililerden de olumlu cevap bekliyoruz. Emeklilere olumlu veya olumsuz cevap verilmesini istiyoruz. Biz bu sözlerin yerine getirileceğine inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Erol Şahin yeğenini everdi

16 Eylül 2018 Pazar 19:26

Erol Şahin yeğenini everdi

Kdz. Ereğli İlçesi eski AK Parti İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’in yeğeni, Eski AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Cemil ve Suna Şahin’in kızı Aysu, Şenol Yılmaz ile dünya evine girdi.

Kdz. Ereğli Eski AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Cemil Şahin’in kızı Aysu Şahin, Bedriye ve Bilal Yılmaz çiftinin oğlu Şenol Yılmaz ile görkemli bir törenle hayatlarını birleştirdi. Düzenlenen nikah törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Eski AK parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, eski AK Parti İl Başkanı Celil Uzun, önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’den Belediye Başkan adaylığını açıklayan inşaat mühendisi Erol Çivici, eski AK Parti Ereğli Belediye Başkan adaylarından İşadamı Yüksel Balcı, bazı belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri, çeşitli oda ve dernek başkanları katıldı.
Büyük Anadolu Ereğli Otel Erdemir Salonu’nda düzenlenen tören de çiftin nikahını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kıydı.
Kdz. Ereğli Haber ailesi olarak Aysu, Şenol çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Yorumlar

İşe yetişmeye çalışırken hayatı karardı...Tedavi olamazsa...

16 Eylül 2018 Pazar 15:26

Ereğli Haber

İşe yetişmeye çalışırken hayatı karardı...Tedavi olamazsa...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçirdiği motosiklet kazası sonrası yüzde 97 engelli olan ve 3 yıldır yatağa mahkum yaşayan 3 çocuk babası İsmail Arslan’ın vücudunda oluşan iltihaplar nedeniyle üç ay içerisinde ameliyat olamazsa hayati tehlikesi başlayacak.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ova Köyü’nde yaşayan 35 yaşındaki İsmail Arslan köyünden çalıştığı fabrikanın işçi servisine yetişmeye çalışırken Kızılcapınar Barajı mevkiinde kullandığı motosikletin kontrolünü kaybederek kaza geçirdi. Ağır yaralanan 3 çocuk babası Arslan, demir çelik fabrikasında müteahhit firmadaki işine yetişmeye çalışırken geçirdiği kaza sonrası önce Ereğli Devlet Hastanesi’ne, ardından da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Arslan yaklaşık bir yıl boyunca tedavi gördüğü araştırma hastanesinde hayata tutundu ancak sağlığına kavuşamadı. Yüzde 97 engelli olan Arslan son 3 yıldır yatağa mahkum yaşam mücadelesi veriyor. 6 yıldır bir çok kez operasyon geçiren Arslan’da oluşan enfeksiyonun vücuduna yayılmaya başladığı ve üç ay içerisinde müdahale yapılmaması durumunda hayati tehlikesinin başlayacağı ifade edildi.
İsmail ve Hanife Arslan çiftinin Emine Zehra (6), Ömer Faruk (11) ve Tuğba (12) isminde üç çocuğu bulunuyor. Tuğba bu yıl ilkokul birinci sınıfa başlarken, diğer iki kardeş ise ortaokul 2. Sınıfta eğitim öğretim görecek.

İşe yetişmeye çalışırken hayatı karardı
İşe yetişmeye çalışırken geçirdiği trafik kazası sonrası hayatı kararan Arslan, devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden kendilerine yardım etmelerini istedi. 6 yıldır çalmadıkları kapı kalmadığını anlatan Arslan "2012 yılında trafik kazası geçirdim. Yüzde 97 engelli yatağa bağlı olarak kaldım. Sürekli yatmaktan dolayı vücudumda aşırı yaralar oluştu. Bu yaralar bende 2,5-3 senedir var. Son zamanlarda yaralar çok derinleşmeye başladı ve kemiğe kadar indi ve kemikleri de eritmeye başladı.

Zonguldak ve Ereğli’deki araştırma da dahil olmak üzere bütün hastaneler yaptığımız başvurularda, ‘biz bu ameliyatı yapamayız’ dediler. Böyle büyük ameliyatların; Ankara, İstanbul gibi yerlerde yapılabileceğini söylediler. Bunun üzerine Ankara’da; Numune Hastanesi ve Onkoloji Hastanesine başvurduk, özel hastaneleri araştırdık ama hiçbir yerden fayda göremedik. Yalnız Numune Hastanesi'nde bir plastik cerrah eşimden 175 bin TL para istedi. ‘ Ben bu ameliyatı yaparım yalnız araştırmada yapmam, özel hastanede yaparım, özelde yapacağım içinde özel hastanenin masrafına karışmam’ demiş. Sadece ameliyat için istediği para 175 bin lira. Benimde eşimin aldığı bakıcı maaşından başka hiçbir yerden gelirim yok. Bu imkanları kendim karşılayamadığım için devlet büyüklerinden, hayırseverlerden, benim hastalığımı iyileştirebilecek doktor ve hastanelerden birazda maddi durum konusunda yardım bekliyorum" dedi.
Doktorların kendisine tedavi olmaması durumunda kemikteki enfeksiyonun üst bölgeye geçmesi durumunda ölüm riskinin kesin olduğunu söylediklerini anlatan Arslan, 3 çocuğunu okuttuğunu ve çaresiz kaldığını vurguladı.

Eşinin tedavisi için devlet büyüklerinden yardım bekliyor
Eşinin başından bir an olsun ayrılmayan Hanife Arslan’da devlet büyüklerinden kendilerine yardım beklerken, çocuklarının babasız büyümesini istemediğini dile getirdi. Anne Arslan konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Zonguldak Üniversitesi bizimle ilgilendi, sadece ‘Benim bu ameliyatı yapabilecek alt yapım yok’ dedi, alt yapımız olmadığı için bu ameliyatı burada yapamıyoruz dediler. Son olarak Ankara'daki Hacettepe Numune Hastanesine gittik. Numune Hastanesi de ameliyatı yapamayacaklarını söylediler. Kabul etmedi, geri döndük. Dün gittiğimiz devlet hastanesinin numunesinde; bu tip ameliyatların büyük, çok gelişmiş hastanelerde olması gerektiği söylediler. Gazi, Hacettepe, Ankara Tıp gibi hastaneler olabileceği söylendi. 3-4 ay içerisinde de olmazsa enfeksiyon yukarı sıçrayacak. Birinci böbrekleri, sonrada akciğeri bitirecek. Bu yüzden bu ameliyatın 3 ay içerisinde yapılması gerekiyor.”
Yaşanan trafik kazası sonrası hayatları alt üst olan Arslan ailesi, tedavi için kendilerine gelecek müjdeli bir haberi bekliyor.

Yorumlar

‘Tarihi çarşılarımız gün yüzüne çıkıyor’ projesi imzalandı

15 Eylül 2018 Cumartesi 17:49

‘Tarihi çarşılarımız gün yüzüne çıkıyor’ projesi imzalandı

Safranbolu Belediyesi tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKKA) sunulan proje faaliyete geçiyor.

2018 yılı ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında BAKKA’ya sunulan ve desteklen ‘Tarihi Çarsılarımız Gün Yüzüne Çıkıyor’ isimli projenin sözleşmesi Zonguldak Batı Karadeniz Kalkınma Ajansında Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ve BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar tarafından imzalandı. İmzaların atılmasının ardından Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmez, UNESCO miras kenti olan Safranbolu’nun korumacılıktaki başarısı ile adından sıkça söz ettirdiğini belirterek, “Bizlerde bu önemli mirası koruma ve gelecek nesillere aldığımız gibi ulaştırmak adına çeşitli projeler gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışmalara en yakın örneğin Akçasu projesi. Akçasu Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz proje ile burayı yeniden köprüleri, yürüyüş parkuru ve dinlenme alanları ile bir cazibe merkezi haline getirdik. Yine BAKKA tararından desteklenecek olan önemli bir proje ile ilçemizin en çok ziyaretçi alan Tarihi Çarşı bölümünde bir çalışma yapacağız. Bu kapsamda, Tarihi Çarşıda bulunan Saraçlar Sokak, Kunduracılar Sokak ve Semerciler Sokakta, sokak sağlıklaştırması kapsamında 67 adet dükkanın ön cephe restorasyonunu başlatacağız. İnşallah projeyi kısa sürede tamamlayıp, halkımızın ve kentimizi ziyaret edenlerin hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar