Babal 2018-2019 eğitim öğretin dönemini değerlendirdi

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:05

Babal 2018-2019 eğitim öğretin dönemini değerlendirdi

Kdz. Ereğli Eğitim BİR-SEN Başkanı Ziya Babal basın açıklaması yaparak 2018-2019 eğitim-öğretim dönemini değerlendirdi.

Kdz. Ereğli Eğitim BİR-SEN Başkanı Ziya Babal 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için durum değerlendirmesi yaptı. Göze çarpan hususları anlatan Eğitim BİR-SEN Şube Başkanı Ziya Babal bir daha ki eğitim döneminde her şeyin daha iyi olmasını diledi. Başkan Babal açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz hafta itibariyle bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış olduk. Kısa bir değerlendirme yapacak olursak ilk göze çarpan hususları şöylece sıralayabiliriz.
Halen il, ilçe ve şube müdürlükleri vekaleten yürütülüyor maalesef. Bir ay sonra durumunun ne olacağını kestiremeyen bürokrattan uzun vadeli plan, proje ve performans beklemek elbette doğru değil. Öncelikle başkalarının değil, sadece bakanlığın sesine kulak veren, bu milletin değerleriyle barışık ve insiyatif alabilen, duruşu olan, liyakat sahibi yöneticilere ihtiyaç var. Doğrusu yeni başkanlık sisteminde bürokrasinin daha hızlı ve daha etkin olmasını bekliyorduk. Fakat görünen o ki şu ana kadar beklentiler gerçekleşmiş değil.
“Ülkede koalisyon mu var, merak etmiyor değiliz”
Vekalet yönetimlerinden kim ne bekliyor, kim kimle anlaşamıyor, amaçları nedir, ülkede koalisyon mu var, doğrusu merak etmiyor değiliz. Bu belirsizlik doğal olarak kendi dedikodusunu da üretiyor maalesef. Her hafta ortaya yeni yeni isimler atılıyor. Sabah erken kalkan, müdür olma hevesine kapılıyor. Siparişle yaptırılan haberlere şahit oluyoruz. Bu süreçte sendikamızın adını kullanarak kamuoyunu manipüle etmek isteyenler de olmuyor değil. Biz Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği olarak üyemiz dahi olsa, kerameti kendinden menkul şovmen, omurgasız ve liyakatsiz hiç kimseye referans olmadık, olmayız da. Bizimle istişare eden herkese görüşlerimizi iletmek görevimiz. Ancak bizim dışımızda yapılacak hiç bir iş ve işlemin sorumlusu biz değiliz. Zaman zaman gerek medyada gerekse yapılan bir takım açıklamalarda sendikamızı töhmet altında bırakan haksız sataşmalara muhatap oluyoruz. Yerli yersiz yapılan ödüllendirme ya da soruşturmalarda asla müdahil olmadık, olamayız. Fakat üzülerek belirtmek isteriz ki her zaman olduğu gibi bugün de her devrin adamları bir adım öne çıkarılmakta, idealist, vatansever ve düzgün adamlardan daha çok itibar gösterilmektedir. Bu durum doğal olarak iktidar tabanında ve muhafazakar çevrelerde ciddi rahatsızlıklara sebep olurken, mevcut iktidara olan güveni ve geleceğe dair umutları da gün geçtikçe azaltmaktadır.
Eğitimde en can sıkıcı sorunlardan biri de kuşkusuz, eğitimcilere yönelik ardı arkası kesilmeyen şikayetler ve soruşturmalardır. Otokontrol amacıyla vatandaşın kullanımına açılan şikayet hatları çoktan amacının dışına çıkmış ve yönetilemez hale gelmiştir. Performans notlarını öğretmenlerden ziyade veliler belirlerken, istediği notu alamayanların yaptığı ilk iş ya itiraz ya da şikayet maalesef. Başta okul idarecileri ve öğretmenler olmak üzere tüm eğitimciler her an şikayet edilme endişesi ve korkusuyla inisiyatif alamadığı gibi moral ve motivasyonlarını da kaybetmiş durumdalar. Yeterli sayıda müfettiş olmadığından dolayı soruşturma dosyaları okul müdürlerine verilerek, uzmanı olmadıkları bir işi yapmaya zorlanmaktadırlar. Bununla birlikte ehliyetsiz ve liyakatsiz kişilerin elindeki soruşturma dosyalarının, bazen birilerini aklama bazen de birilerine şantaj yapma aracına dönüştüğüne dair söylentiler ayyuka çıkmış durumdadır.

“Öncelikli sorunumuz 12 yıllık zorunlu eğitim”
Başkan Babal önemli sorunlarından birinin 12 yıllık zorunlu eğitim olduğunu belirtti. Öğrencilerin 12 yıllık zorunlu eğitimle daha başarısız olacağını belirten Babal açıklamasına şöyle devam etti, “ Önemli sorunlarımızdan bir diğeri de 12 yıllık zorunlu eğitimdir. Bu zorunluluk, çocuklarımızı hoşlanmadıkları sınıflarda ve sıralarda 12 yıl boyunca boş boş oturmaya mecbur etmekte, aslında hayatın içinde bir çok alanda başarılı ve mutlu olabilecekken, başarısız ve mutsuz insanlar olarak hayata atılmalarına sebep olmaktadır. Bu sistem, velilerin de isteği ve zorlamasıyla öğrencilerin %10’unu kurtarmak için %90’ını heba etmektedir maalesef. Şehir hayatında ve sanayi toplumunda en çok ihtiyaç duyulan çıraklar, zorunlu eğitim sayesinde tükenmekte ve ortalık lise ya da üniversite mezunu niteliksiz işsizlerle dolup taşmaktadır. Yetkililerin bu konuyu bir an önce ele alması ve zorunlu eğitimi yeniden masaya yatırması kaçınılmaz gibi görünüyor.
Ortaokulu bitiren öğrencilerin liselere yerleştirilmesi ile ilgili düzenlemelerin her yıl değiştirilmesi, öğrenci devamsızlıkları ya da sınıf geçme ile ilgili kuralların son dakika açıklamalarıyla işlevsiz hale getirilmesi, kısaca yap boz uygulamaları da eğitim öğretimi olumsuz etkileyen önemli faktörler arasındadır. Öğrenci sayısı bakımından ilin önünde olan ilçemizde, sınavla öğrenci alan Fen Lisesi, Proje İHL ve teknik lisenin kontenjan sayılarının, ilin çok gerisinde olması, Ereğli kamuoyu tarafından, kabul edilemez çarpık bakış açısının bir ürünü olarak değerlendirilmektedir. Son olarak kısaca Eğitim Sendikalarına değinmek istiyorum. Bilindiği gibi Mayıs ayı üye sayılarının güncellendiği ve yetkili sendikaların belirlendiği aydır. Bu yıl da en yakın rakibimize Trabzon şakası yaparak 61 farkla yetkili olmayı sürdürüyoruz. Yıl içerisinde bir çok üyemiz istifa ettirilerek ve yetkiyi alma vaatleriyle üye yapılarak çok da etik olmayan bir kampanyaya maruz bırakıldık. Fakat her şeye rağmen onlarca yeni üyeyi aramıza katarak ipi göğüsleyen taraf olduk. Bu yıl yetkiyi kaybedeceğimizi ümit eden ve bunu dört gözle bekleyen arkadaşların heveslerini kursağında bırakan tüm üye arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seneye her şeyin daha da güzel olacağının sözünü şimdiden vermek istiyorum.
Bütün bu sorunların geride kaldığı yeni bir eğitim öğretim yılında buluşmak ümidiyle, tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.”

Yorumlar

BEÜ'de 5 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı

19 Haziran 2019 Çarşamba 16:47

BEÜ'de 5 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören 5 bin öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı. Şehir standında kep atan öğrenciler, mutluluklarını stada gelen aileleri ile paylaştılar.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni Karaelmas Kemal Köksal Şehir Stadı'nda gerçekleştirildi. Törene öğrencilerin ailelerinin yanı sıra Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fahri Semiz, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı. Rektör Mustafa Çufalı ile birlikte akademik personelin geçişinin ardından öğrencilerin protokol geçişi ile birlikte mezuniyet töreni başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile tören devam etti. Törende üniversite birincisi öğrencinin konuşması ve mezuniyet kütüğüne adını çakmasının ardından Rektör Mustafa Çufalı konuşma yaptı. Çufalı, "14 fakülte, 4 yüksek okul, 1 konservatuar, 9 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 33 uygulama ve araştırma merkeziyle ve Teknoparkımızla birlikte üniversitemiz daha da büyümektedir. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren İletişim Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokuluna ilk defa öğrenci alınacaktır. Ayrıca fakülte ve meslek yüksekokullarımızın değişik bölüm ve programlarına ilk kez veya yeniden öğrenci alınacaktır. Akredite olan fakültelerimiz engelsiz üniversite alanında alınan ödüllerimiz, uluslararası başarılara imza atan öğretim üyesi ve öğrenci arkadaşlarımız, uluslararası kuruluş ve üniversitelerle imzaladığımız anlaşmalarımız, ulusal ve uluslararası başarılara imza atan sporcu öğrencilerimizle; üniversitemiz nicelik ve nitelik olarak başarılarını artırmaya devam ettirmektedir. Uluslararası öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve elemanlarımızla gittikçe büyüyerek sadece Türkiye'nin bir üniversitesi olmakla kalmayıp bütün dünyaya hitap ediyoruz. Türkiye dışından birçok uluslararası öğrenci ve akademisyen arkadaşlarımızla dünya çapında bir üniversite olmak arzusundayız. Başarılarımız hem uluslararası öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız hem de kendi öğrenci ve öğretim elemanlarımızla daha fazla artacaktır. Değerli velilerimiz çocuklarınız burada en verimli çağlarını yaşadılar. Ve şimdi mezun olup yeni bir hayata atılıyorlar" diye konuştu.
Vali Bektaş ise "Üniversitemiz mezunlarını geleceğe uğurlamak üzere bir araya geldik. Ailelerimiz bizleri yalnız bırakmadılar. Zonguldak'ta çocuklarının geleceklerini şekillendirecek bir dönemi sonunda bu atmosferi, bu iklimi bizlerle beraber teneffüs etmek istediler. Çocuklarınız ve bizlerin duygularına ortak olmak istediler. Kendilerine hoşgeldiniz diyorum. Çocuklarımızı, hayatlarının bu önemli dönüm noktasında geleceklerinin şekillendiği bu mekanda, bu şehirde, Zonguldak'ta dört yıl ve değişik sürelerle misafir etmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.
Fakülte ve bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine ödüllerinin verilmesinin ardından akademisyen Cem Dertsiz tarafından mezuniyet yemini yaptırıldı. Öğrenciler törenin sonunda keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadılar.

Yorumlar
  • Veli hasan
    20 Haziran 2019 Perşembe 10:46

    Sayın başkanım size yalvarıyorum gelin birde gülüc orta okula gelin bir bakın işimiz düşse bir idareci yok cocuklar hic derse gitmediler egitim yok. Okulu hizmetliye teslim yapılıyor. Cocuklar İcin cok üzülüyorum. Ne olur bu okula Bi göz atın yada idareyi degiştirin. Sesimin ne olur duyun. Hersene kayıt azalıyor. Egitim bumu olmalı.

Karne sevincini evinde yaşadı

14 Haziran 2019 Cuma 12:52

Ereğli Haber

Karne sevincini evinde yaşadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Lösemi hastası 5. sınıf öğrencisi Çınar Deniz Öçal karnesini evinde ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’ndan aldı.

Kdz. Ereğli Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Çınar Deniz Öçal geçirdiği rahatsızlık sonucu 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okula gidemeyince eğitim öğretimini evinde tamamladı. Fen Bilimleri öğretmeni Mustafa İlgi ile Türkçe öğretmeni Ayhan Topaloğlu her gün Öçal’ın evine gelerek ders verdi. Ramazan Öçal ile Çiğdem Cambaz’ın 2 çocuğundan biri olan Öçal2018-2019 eğitim öğretim dönemini başarılı bir şekilde tamamladı. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Şube Müdürü Sedat Aydeniz, Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu Müdürü Nurettin Yeşilçiçek öğretmenlerle birlikte Çınar Deniz Öçal’ı evinde ziyaret etti. Öçal ile bir süre sohbet eden Kaymakam Çorumluoğlu kendisini hem makamına davet etti hemde müsait olduğu bir hafta Beşiktaş maçını Vodafone Arena’da birlikte izlemeyi teklif etti. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Öçal, Beşiktaş’ın bir maçına gitmeyi çok istediğini söyledi. Kaymakam Çorumluoğlu 5. Sınıfı başarı ile tamamlayan Öçal’a karnesini vererek tebrik etti. Karnenin verilmesinin ardından evden ayrılan Kaymakam Çorumluoğlu ve beraberindekiler daha sonra Kepez İlkokulu’na geçti. Kaymakam Çorumluoğlu ve beraberindekiler burada da öğrencilere karnelerini vererek yaz tatilini güzel bir şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Yorumlar

135 İmam Hatipli öğrenci mezun olmanın sevincini yaşadı

2 Haziran 2019 Pazar 23:00

135 İmam Hatipli öğrenci mezun olmanın sevincini yaşadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan 135 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında mezun olan 135 öğrenci düzenlenen törende büyük sevinç yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Sever ile Reşat Atar, okul müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlayan programda konuşan Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Leyla Özer, öğrencilerin bundan sonra ki hayatlarında başarılı olmasını temenni etti. Müdür Özyer konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “2018-2019 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına başlayan okulumuzun ilk mezunlarını yetiştirmenin haklı gururu içerisindeyiz. Bu mutluluğu çok kıymetli misafirlerimizle paylaşmaya gönüldaş olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilk açıldığı günlerden bu kutlu güne gelmenin heyecanıyla şöyle bir geriye dönüp baktığım zaman şunları görüyorum, pes etmemek, engelleri kararlılıkla aşmak, sarsılmaz irade ve en önemlisi merhamet.  Sevgili gençler, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlığı yakalama ve asra imzamızı atabilmek için az önce bahsettiğim ilkeler sizi başarıya götürecek dominonun taşlarıdır. Sizler kutlu yolun yolcuları olarak ülkemizi ve ulusumuzu daha ileriye taşıyacak ideal gençlik Merhum Akif’in deyimiyle, Asım’ın nesli olacaksınız. Sevgili Gençler, bugün oku emrine uyarak başladığınız yolculuğun en önemli aşamasını bitirdiğiniz gün. Yaşadığımız çağ ise küreselleşme çağı. Küreselleşirken köklerimizi unutursak, kimliğimizi yeterince tanıyamazsak bir boşluğa düşeriz, bir kimlik bunalımı içerisine gireriz. Bu nedenle sizlerin ufkunuzu geniş tutmanız, Bağdat’tan Semerkant’a, Balkanlar’dan Endülüs’e kuşatıcı bir ufukla Türkiye’ye ve Dünya’ya bakmanız gerekiyor. Mevlana’nın dediği gibi pergelin bir ayağı bu coğrafyada olsun. O zaman hiç yalpalanmayacaksınız. Neyim, kimim, ne için yaşıyorum? diye sormayacaksınız. Şunu hiçbir zaman unutmayın. Hayat sizden öncekileri sınadığı gibi sizleri de sınayacaktır. Değerli öğrencilerim okulumuzun açıldığı ilk dönemlerde hep birlikte yaşadığımız çeşitli sıkıntıları düşünün. Pes etmedik, el ele vererek çözdük bütün sorunları. İyi günde, kötü günde sırtımızı birbirimize dayadığımız zor günlerden bizleri bugüne ulaştıran yüce rabbime şükürler olsun. İyi ki bu okulda yöneticilik hayatıma merhaba demişim.  İyi ki sizler gibi asil ruhlu cömert öğrencilerim olmuş. İyi ki sizler ilk göz ağrım olmuş. O kadar çok iyi kilerim var ki kelimeler kifayetsiz kalıyor bazen. Bundan sonra ki hayatınız hep başarı, merhamet, insan sevgili idealiyle dolsun taşsın. Evet gençler, birazdan mezun olacaksınız. Yapmanız gereken en önemli vazife Allah’ın kulu olmak,  Peygamber Efendimizi rehber edinmek, vatanımızı korumak ve yüceltmek. Her ayrılış kelama atılan bir adımdır. Adımlarınızı sağlam atın ki, iz bırakasınız. Okulumuzda sizleri en iyi yetiştirebilmek için canla başla çalışan öğretmenlerinizi hiçbir zaman unutmayın. Kapımız sizlere her zaman açık olacaktır. Sözlerime son vermeden önce imam hatip okullarının açılmasında büyük katkısı olan Celalettin Ökken Bey ve Tevfik İleri Bey’e Allah’tan rahmet diliyorum. Yine imam hatip liselerinin açılmasında maddi manevi büyük katkıları olan nice hayır severimize ve okulumuzun yapım aşamasında maddi manevi büyük emeği olan 22. 23. Dönem milletvekili, hayır sever işadamı Fazlı Erdoğan Bey’e, okulumuzun farklı işlemlerinde bizlere katkı sunan, her zaman desteğini hissettiğimiz, bize bir telefon kadar yakın olan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Bey’e yine desteklerini her zaman gördüğümüz, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, değerli şube müdürlerimize ve emeği geçen bütün kurum ve idarecilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sevgili gençler bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.”

Program, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İşadamı Fazlı Erdoğan’ın dereceye giren öğrencilere plaket takdim etmesi ve öğretmenlerin öğrencilerine mezuniyet belgesinin verilmesinin ardından kepleri havaya atılarak sona erdi.

Yorumlar

Miniklerin yıl sonu etkinlikleri büyük beğeni topladı

30 Mayıs 2019 Perşembe 16:20

Miniklerin yıl sonu etkinlikleri büyük beğeni topladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu’nun yılsonu etkinlikleri düzenledi.

Kdz. Ereğli Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılsonu etkinliklerini Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Etkinliğe, anaokulu yaptıran Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ile eşi Feyzan Şahin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Candar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu Müdürü Selçuk Erdoğan etkinlikte yaptığı konuşmasında Hayırsever İşadamı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ile eşi Feyzan Şahin’e kendilerinin anaokulu yapımında hiçbir desteğini esirgemedikleri için teşekkür etti. Müdür Erdoğan konuşmasında, “Hedefimiz öğrencilerimizi bireysel farklılıkları benimseyen bir ortamda, çağdaş yaşamın getirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatarak, paylaşmayı bilen, katılımcı ve özgüveni gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Çünkü onlar bizim sahip olduğumuz en değerli varlıklarımızdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızı en iyi yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak için çaba gösteren saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

“Çocuklarımızı daha iyi şartlarda yetiştirmeyi hayal ediyorum”
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı, Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ise etkinlikte yaptığı konuşmada çocukların eğitiminde bütün kamu kuruluşlarının destek vermesi gerektiğini ifade etti. Şahin konuşmasında Ailelerimiz bizlerin eğitimine katkı sağlamak için çok büyük özverilerde bulundular. Sonra biz de çocuklarımızın en iyi şekilde eğitilmesi için kendi ihtiyaçlarımızdan vazgeçerek hayata hazırlamaya çalıştık. Hayat devam ediyor. Çocuklarımız ne kadar iyi yetişirse, geleceğimiz o kadar emin ellerdedir. Çocuklarımızın eğitiminin sadece Milli Eğitim’e bırakılacak kadar önemsiz olmadığını düşünüyorum. Yani çocuklarımızın eğitiminde bütün kamu, özel sektör kuruluşları, dernekler ve hayırseverler el vermeli, hep beraber çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. İnşallah daha güzel günlerde, daha iyi şartlarda çocuklarımızı yetiştirmeyi hayal ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Hasan ve Ayşe Şahin Anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde gösteriler gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından icra edilen folklor, dans gösterileri ve İstiklal Marşı okuma gösterileri dinleyicilerden yoğun alkış alarak büyük beğeni topladı. Gösterilerin ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Okan Çandar tarafından Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’e plaket takdim edildi.

Yorumlar