BİLSEM öğretmenlere astronomi eğitimi verilecek...

19 Ağustos 2019 Pazartesi 12:07

BİLSEM öğretmenlere astronomi eğitimi verilecek...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde BİLSEM’in organizasyonu ile fen eğitiminde astronomi bilgi ve becerilerini geliştirme projesi kapsamında öğretmenlere 3 günlük eğitim verilecek.

Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) tarafından Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde 6,7 ve 8 Eylül 2019 tarihlerinde öğretmenlere yönelik fen eğitiminde astronomi bilgi ve becerilerini geliştirme projesi kapsamında eğitim verilecek. 50 öğretmenin katılacağı proje, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, Kdz. Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi, İMKB Atatürk Anadolu Lisesi, Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ve Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu’nun katkılarıyla gerçekleşecek.
6,7 ve 8 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek eğitimlerde konuşmacı olarak RTEÜ’den Prof. Dr. Mehmet Küçük, ÇÖMÜ’den Prof. Dr. Faruk Soyduğan, Akdeniz Üniveritesi’nden Doç. Dr. Memduh Sami Taner, PAÜ’den Doç. Dr. Serkan Sevim ve ESOGÜ’den Doç. Dr. Ersin Karademir yer alacak. Eğitime katılmak isteyen öğretmenler arasında Fen Bilgisi ve sınıf Öğretmenleri’ne öncelik verileceği belirtildi.

Etiketler:

BİLSEM , Kdz. ereğli , astronomi , eğitim , kdz. ereğli haber , ereğli haber ,

Yorumlar

BAKKA 3 boyutlu yazıcı kullanım kursu düzenleyecek

26 Temmuz 2019 Cuma 16:27

BAKKA 3 boyutlu yazıcı kullanım kursu düzenleyecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Mili Eğitim Müdürlüğü ve BAKKA tarafından ilçede görev yapan öğretmenlere 3 boyutlu yazıcı kullanımı kursu düzenlenecek.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı iş birliği ile Kdz. Ereğli ilçesinde ki görevli 25 ve üzerinde ki eğitimcilere “3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı” eğitimi verilecek. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve BAKKA tarafından imzalanan projede, öğretmenlerin 3 boyutlu tasarım ve yazıcı kullanma konusunda kendilerini geliştirebilmesi amaçlanıyor. BAKKA tarafından yazılan açıklamada ise proje amacının yeni nesilin donanımlı ve ülke ekonomisine katkı sağlanacak bireylerin yetiştirilmesi gerektirildiği belirtildi. 
“3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı” eğitimlerin ise toplamda 5 gün ve 30 saat olarak planlanmakta olup, belirlenen tarih aralığı ise; 2-6 Eylül 2019 olarak düşünülüyor. 

Yorumlar

BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

25 Temmuz 2019 Perşembe 10:31

BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

23-24-Temmuz tarihleri arasında, Ankara Anfa Altınpark’ta düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’na katılan ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi yoğun ilgiyle karşılandı.

Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin, öğrenci adaylarıyla bir araya geldiği fuarda üniversite standı, tercihi yapacak aday öğrenciler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü. Fuarda ziyaretçilere üniversitenin akademik birimleri, bölümlere ait puanları, yerleşkeleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, burs ve konaklama imkanları, Erasmus ve Mevlana Uluslararası Değişim Programları hakkında bilgiler verildi. 
Tercih yapacak öğrencilere ve velilerine yazılı ve görsel materyallerle sunum yaparak üniversitenin eğitim imkanlarını her yönüyle tanıtan Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü Öğretim Görevlileri öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtladı, doğru tercih, meslek seçimi ve kariyer planlama konularında da öğrencilere destek verdi. 

Yorumlar

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:20

Nisa Nur Temizel

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları tarafından bu yıl sınava girip kazanan öğrencilere üniversite tercihleri konusunda yardım alabilecekleri konunun uzmanlarını Kdz. Ereğli ilçesine getiriyor.

Ereğli Haber – Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları’ndan üniversite tercihi yapacak binlerce öğrenciye büyük kolaylık. Martı Eğitim Kurumları üniversite tercihi yapacak öğrenciler ve aileleri için uzmanların katılacağı seminerler düzenledi. Organizasyon kapsamında
20-27 Temmuz 2019 tarihlerinde saat 09.00-18.00 saatleri arasında Martı Eğitim Kurumları’nda İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Lefke Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi’nin tanıtım stantları açılacak.
7 gün sürecek olan tercih fuarında 7 üniversiteden uzmanlar, yazarlar öğrencilerle söyleşiler gerçekleştirip, velilere yönelikte seminerler gerçekleştirecek. Tercih yapacak öğrenciler ayrıca tercih uzmanları ile bire bir görüşmeler yapıp kendilerinden bilgi alabilecekler.
7 gün sürecek program şu şekilde;

20 Temmuz, Saat 13.00: Öğrenci Söyleşileri
-Farklı üniversite bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin katılımıyla söyleşiler

21 Temmuz, Saat 13.00:Veli Seminerleri
-Üniversite tercih döneminde aile tutumuna yönelik seminer

22 Temmuz Saat 13.00: Yazar – Öğrenci Buluşmaları
- Hız ve Renk yayınları yazar kadrosu tercih sürecinde bizlerle birlikte olacak

20-27 Temmuz, Saat 09.00-18.00: Uzman Tercih Danışmanları
Şuayip KÜTÜK, İstanbul Kültür Üniversitesi, Psk. Dan./Uzman Tercih Danışmanı
Savaş TEKİN, Psk. Dan. / Uzman Tercih Danışmanı

Yorumlar

BEÜ ile TSO arasında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı

20 Temmuz 2019 Cumartesi 11:11

BEÜ ile TSO arasında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı

Zonguldak’ın ve bölgenin kalkınması yönünde önemli çalışmalar yürüten Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile “Lisansüstü Eğitim-Öğretim İşbirliği” Protokolü” imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir arasında imzalanan İşbirliği Protokolünde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Yıldırım ve TSO Sekreteri Muharrem Sarıkaya da hazır bulundu. 
Protokol; Zonguldak TSO’ya kayıtlı üye işyeri ve işletmelerin çalışanları ile Zonguldak TSO’da çalışan personelleri kapsıyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından verilecek ‘İşletme İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans ve Uluslararası Ticaret Yönetimi Bölümü İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Eğitiminin Yürütülmesine İlişkin Esaslar’ın belirtildiği protokol kapsamında taraflar üniversitede lisansüstü eğitim görme imkânı elde edecek. 
İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Çufalı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra üniversite-şehir-sanayi işbirliği kapsamında şehrin ve bölgenin sosyo-kültürel ve ekonomik yönden kalkınmasına önemli katkı sağladığını belirtti ve bu alanda önemli işbirlikleri gerçekleştirdiklerini kaydeden Rektörü Çufalı, “Üniversite olarak şehrin ve bölgenin önemli kurumlarıyla işbirliği anlaşmaları yapıyoruz. Başta STK´lar olmak üzere, özel sektör temsilcileri, araştırma kuruluşları AR-GE temsilcilikleri ile işbirliklerimiz artarak devam edecektir. Üniversitemiz ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzaladığımız, Lisansüstü Eğitim-Öğretim İşbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Yorumlar