BEÜ'ye iki turuncu bayrak ödülü

26 Haziran 2020 Cuma 15:09

BEÜ'ye iki turuncu bayrak ödülü

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen “Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni”, bu yıl Covid-19 salgını dolayısıyla video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

2020 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’ne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, en çok ödül alan üniversitelerin rektörleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkililer ile üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları katıldı.
Törenin açılışında ödüller hakkında bilgilendirme yapmak üzere YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan bir sunum gerçekleştirdi.
Sunumun ardından konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç Saraç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın olarak ilan edilen içinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle geçen yıl YÖK'te yüz yüze gerçekleştirilen töreni bu yıl dijital ortamda düzenlediklerini belirtti.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin yaptığı başvurulardan “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde; Denizcilik Fakültesi ve Zonguldak MYO. “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak) ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca, “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde başvuru yapan Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri MYO, Alaplı MYO, Devrek MYO, Ereğli Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı MYO. “Turuncu Bayrak Adayı” olarak değerlendirildi.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, 2 birimin daha Turuncu Bayrak Ödülü alması ile üniversiteye verilen Turuncu Bayrak sayısının 6’ya yükseldiğini, önümüzdeki yıllarda aday olunan birimler ve diğer kategorilerde yapılacak yeni başvurular ile aynı azim kararlılıkla tüm kampüslerde üniversiteyi engelsiz durumuna getirmek gayretiyle çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Prof. Dr. Çufalı, Engelsiz Bayrak Ödüllerinin üniversiteye kazandırılmasında emeği geçen başta ilgili birimlerin yöneticileri, akademik ve idari personelleri, Engelli Öğrenci Birim Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kuruluna, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Şebnem Demircan Gümüş ve çalışanlarına, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon ile öğrencilere teşekkür etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , beü , engelsiz üniversite , ödül töreni ,

Yorumlar

Tosun göreve başladı...

23 Haziran 2020 Salı 21:00

Tosun göreve başladı...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun görevine başladı.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ali Tosun, görevine başladı.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'den görevi devralan Tosun, şöyle dedi:
"Bu gün itibariyle Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım. Zonguldak halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum. Zonguldak eğitimine, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına bizleri bu göreve layık görenlere şükranlarımı arz ediyorum. Emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak İlimiz ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Yüce Allah'ın nimetlerini eksik etmediği ilimizin, eğitim anlamında hak ettiği değere ulaşabilmesi için birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, ilk günün heyecanı ve gayreti ile çalışmalarımıza yön vereceğimizi bilmenizi isterim. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bilgiye donanmış, özgüveni yüksek, bilimi ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetişmesi için gayret edeceğiz. Toplumu oluşturan, millet ruhunu meydana getiren, şahsiyeti kuran, eğitimdir. Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizden öncelikli beklentilerimiz; kendilerini keşfederek iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birey olmalarıdır. Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. Bu hedefe yürürken gücümüz, değerli yönetici ve fedakâr öğretmen arkadaşlarımızın özverisi ve gayreti ile velilerimizin desteği olacaktır. Mesai mefhumu gözetmeksizin Zonguldak’tan başlayarak her alanda daha büyük ve güçlü Türkiye için, dinamik eğitim camiasının işbirliği ile öğrenme ve öğretmeye duyduğumuz heyecanı, inancı ve azmi el birliğiyle daha güçlü kılacağız. Bu uğurda birlikte düşüneceğiz, konuşacağız, anlatacağız, ekip ruhuyla hareket ederek güçlü mevcut potansiyelimizi; proje temelli her biri umudumuz olan öğrencilerimizin mutlu ve etkin bir geleceğe ulaşmaları için en iyi şekilde geliştireceğiz. Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, Okul/Kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim. Zonguldak’ta eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese ve eğitimin tüm aktörlerine gönlümüzün de makamımızın da kapısı her daim açık olacaktır. Bu düşünce ve inançla her bir hemşerimin, paydaş kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, iş dünyamızın ve basınımızın; eğitim öğretim çalışmalarını yürütürken daha iyiye ve güzele ulaşmak için yardım ve desteklerini eksik etmeyecekleri düşüncesiyle selam ve saygılarımı sunarım."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , milli eğitim , tosun ,

Yorumlar

Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

19 Haziran 2020 Cuma 21:03

Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, LGS’ye girecek öğrencilere mesaj göndererek başarılar diledi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, yarın yapılacak LGS sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akgül mesajında “Stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmenizi tavsiye ediyor, hazırlık sürecindeki bilgi ve birikimlerinizi sınava en üst düzeyde yansıtacağınıza inanıyor, LGS’ ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, yayımladığı mesajında “Uzun zamandır LGS için hazırlık yapıyorsunuz, bu sınavın sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi amacı ile okullarımızda günler öncesinden her türlü tedbir alınarak binalar sınav hazır hale getirildi. Her şey sizin için, stres ve kaygıdan uzak gönül rahatlığıyla okullarınızda sınava girebileceksiniz. Şimdiye kadar yaptığınız sınav hazırlıklarınızın, sizlere başarılı bir sınav geçirmenizde yardımcı olacağına inancım tam olmakla birlikte; LGS sınavını tek çözüm olarak görmemenizi tavsiye ediyorum. Eğitim ve yönetim kadrolarımız sizlere en nitelikli eğitimi verebilmek için çalışıyor. Cumartesi günü stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmenizi tavsiye ediyor, hazırlık sürecindeki bilgi ve birikimlerinizi sınava en üst düzeyde yansıtacağınıza inanıyor, LGS’ ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , lgs , sınav ,

Yorumlar

BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

4 Haziran 2020 Perşembe 16:29

BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

ZONGULDAK (İHA) Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 4 Projesi TÜBİTAK 5. Uluslararası İHA yarışmasında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda BEÜ’den 4 proje birden destek almaya hak kazandı.
Yurt dışından 12 takım olmak üzere toplamda 336 takımın yer aldığı yarışmada Üniversiteyi makine, elektrik-elektronik, bilgisayar, biyomedikal, nanoteknoloji mühendisliği ve kamu yönetimi bölümü öğrencilerinin oluşturduğu 6 takım temsil etti. Takımlar tarafından sunulan kavramsal tasarım raporları TÜBİTAK - BİTO Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi. Değerlendirmede, 70 puan ve üzeri alan 8’i yurt dışından 200 takım başarılı bulunarak, 8 bin TL İnsansız Hava Araçları (İHA) geliştirme desteği almaya hak kazandı.
Yarışmada Bülent Ecevit Üniversitesini Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Beytullah Erdoğan danışmanlığında yarışan Neta Aerospace takımı, Adem Yasin Çıplak, Görkem Burucular, Emre Can Açıkgöz, Erkan Yüce, Ertan Çalık, Kenan Karataş, Sanem Gürsoy, Yağmur Tepe, Aynur İlhande tarafından; Makine Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Alper Özyiğit danışmanlığında yarışan Toryum Robotik takımı, Mehmet Emre Altın, Hakan Say, Yiğit Can İlkılıç, Kemal Berkay Çalık, Samet Kiren tarafından; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Gümüş ve Dr. Tevfik Cem Akalın danışmanlığında yarışan Zonguldakgm BEUNTECH takımı, Ahmet Cemil Bilgin, Furkan Sungur, Eren Çınar, Yiğithan Duyar, Mert Okumuş, Utku Kartal, Ali Umut Ceylan, Erol Aksoy tarafından ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümün Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ile Arş. Gör. Egemen Belge danışmanlığında yarışan ZBEUN-UAV takımı Betül Kaba, Özlem Polat, Esmagül Durmuş, İlker Emin Dağ, Fetih Güney, Bilal Hekimoğlu, Harun Çalım, Sinamettin Aksu tarafından temsil edildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, öğrencilerin bilimsel projelere katılmalarını teşvik ettiklerini söyledi. Üniversite olarak bu konuda her türlü desteği verdiklerini, vereceklerini ifade eden Rektör Çufalı, TÜBİTAK 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasındaki elde ettikleri güzel sonuçlardan dolayı danışman hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , İHA , BEÜ , TUBİTAK ,

Yorumlar

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

17 Nisan 2020 Cuma 19:21

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

Kdz. ereğli ilçesi Bahçeşehir Koleji tertemiz bir hava ve yem yeşil doğa içerisinde 4 yaştan itibaren öğrencilerini geleceğin eğitimi ile buluşturuyor...

Tertemiz bir hava, yemyeşil bir doğa... Hayalleri süsleyen Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli kampüsünde öğrencilerimizi 4 yaştan itibaren geleceğin eğitimiyle buluşturuyor, dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz.

Yorumlar