BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

25 Temmuz 2019 Perşembe 10:31

BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

23-24-Temmuz tarihleri arasında, Ankara Anfa Altınpark’ta düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’na katılan ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi yoğun ilgiyle karşılandı.

Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin, öğrenci adaylarıyla bir araya geldiği fuarda üniversite standı, tercihi yapacak aday öğrenciler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü. Fuarda ziyaretçilere üniversitenin akademik birimleri, bölümlere ait puanları, yerleşkeleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, burs ve konaklama imkanları, Erasmus ve Mevlana Uluslararası Değişim Programları hakkında bilgiler verildi. 
Tercih yapacak öğrencilere ve velilerine yazılı ve görsel materyallerle sunum yaparak üniversitenin eğitim imkanlarını her yönüyle tanıtan Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü Öğretim Görevlileri öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtladı, doğru tercih, meslek seçimi ve kariyer planlama konularında da öğrencilere destek verdi. 

Yorumlar

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:20

Nisa Nur Temizel

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları tarafından bu yıl sınava girip kazanan öğrencilere üniversite tercihleri konusunda yardım alabilecekleri konunun uzmanlarını Kdz. Ereğli ilçesine getiriyor.

Ereğli Haber – Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları’ndan üniversite tercihi yapacak binlerce öğrenciye büyük kolaylık. Martı Eğitim Kurumları üniversite tercihi yapacak öğrenciler ve aileleri için uzmanların katılacağı seminerler düzenledi. Organizasyon kapsamında
20-27 Temmuz 2019 tarihlerinde saat 09.00-18.00 saatleri arasında Martı Eğitim Kurumları’nda İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Lefke Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi’nin tanıtım stantları açılacak.
7 gün sürecek olan tercih fuarında 7 üniversiteden uzmanlar, yazarlar öğrencilerle söyleşiler gerçekleştirip, velilere yönelikte seminerler gerçekleştirecek. Tercih yapacak öğrenciler ayrıca tercih uzmanları ile bire bir görüşmeler yapıp kendilerinden bilgi alabilecekler.
7 gün sürecek program şu şekilde;

20 Temmuz, Saat 13.00: Öğrenci Söyleşileri
-Farklı üniversite bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin katılımıyla söyleşiler

21 Temmuz, Saat 13.00:Veli Seminerleri
-Üniversite tercih döneminde aile tutumuna yönelik seminer

22 Temmuz Saat 13.00: Yazar – Öğrenci Buluşmaları
- Hız ve Renk yayınları yazar kadrosu tercih sürecinde bizlerle birlikte olacak

20-27 Temmuz, Saat 09.00-18.00: Uzman Tercih Danışmanları
Şuayip KÜTÜK, İstanbul Kültür Üniversitesi, Psk. Dan./Uzman Tercih Danışmanı
Savaş TEKİN, Psk. Dan. / Uzman Tercih Danışmanı

Yorumlar

BEÜ ile TSO arasında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı

20 Temmuz 2019 Cumartesi 11:11

BEÜ ile TSO arasında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı

Zonguldak’ın ve bölgenin kalkınması yönünde önemli çalışmalar yürüten Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile “Lisansüstü Eğitim-Öğretim İşbirliği” Protokolü” imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir arasında imzalanan İşbirliği Protokolünde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Yıldırım ve TSO Sekreteri Muharrem Sarıkaya da hazır bulundu. 
Protokol; Zonguldak TSO’ya kayıtlı üye işyeri ve işletmelerin çalışanları ile Zonguldak TSO’da çalışan personelleri kapsıyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından verilecek ‘İşletme İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans ve Uluslararası Ticaret Yönetimi Bölümü İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Eğitiminin Yürütülmesine İlişkin Esaslar’ın belirtildiği protokol kapsamında taraflar üniversitede lisansüstü eğitim görme imkânı elde edecek. 
İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Çufalı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra üniversite-şehir-sanayi işbirliği kapsamında şehrin ve bölgenin sosyo-kültürel ve ekonomik yönden kalkınmasına önemli katkı sağladığını belirtti ve bu alanda önemli işbirlikleri gerçekleştirdiklerini kaydeden Rektörü Çufalı, “Üniversite olarak şehrin ve bölgenin önemli kurumlarıyla işbirliği anlaşmaları yapıyoruz. Başta STK´lar olmak üzere, özel sektör temsilcileri, araştırma kuruluşları AR-GE temsilcilikleri ile işbirliklerimiz artarak devam edecektir. Üniversitemiz ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzaladığımız, Lisansüstü Eğitim-Öğretim İşbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Yorumlar

Ödüllendirilmesi gerekirken cezalandırıldı

1 Temmuz 2019 Pazartesi 12:05

Ereğli Haber

Ödüllendirilmesi gerekirken cezalandırıldı

Kdz. Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 1 yıldır şube müdürlüğü yapan ve okul idarecileri ve öğretmenlerle yaptığı başarılı çalışmalarla her kesimin takdirini kazanan Sedat Akdeniz’in görevden alınması tepkilere yol açtı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Milli Eğitim camiası başarılı çalışmalarıyla her kesimin takdirini kazanan ve ödüllendirilmesi gerekirken görevden alınan Şube Müdürü Sedat Akdeniz’i konuşuyor. Sosyal Medya’da da gündem olan konu hakkında hem sendika yöneticileri hemde okul yöneticileri açık yorumlarda bulunarak Sedat Akdeniz’in göreve geri iade edilmesi gerektiğini savundu.
Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ziya Babal siyasette olduğu gibi bürokraside de başarılı insanların saf dışı bırakılmasını eleştirdi. Babal yazısında şu görüşlere yer verdi; “Sadece siyasette değil, bürokraside de kural aynı. Yükselmek için rakiplerini saf dışı bırakmak gerekiyor. Bana rakip olmasın da işi de lazım değil mantığı var. Dedik ya bugünün makbul bürokratı, siyasilerin ağzına bakan, yan gelip yatan. Sedat arkadaşımız aldığı her görevi başarıyla yerine getirerek bazılarını mahcup ettiği için kendisine müteşekkiriz. Sedat Bey’in makama ihtiyacı yok ama Ereğli’nin, hatta Zonguldak’ın O’na ihtiyacı var.”

Yorumlar

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi altın bilezik kazandırıyor

28 Haziran 2019 Cuma 13:48

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi altın bilezik kazandırıyor

Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan okul tercihinde bulunacak öğrencileri okullarına beklediklerini ifade etti.

Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, geleceğin mühendisleri, teknikerleri, sanatkârları ve zanaatkârlarını bu okulda yetiştirdiklerini söyledi. Yetiştirdikleri binlerce öğrencinin ülke ekonomisine katma değer sağladığını vurgulayan Aydoğan, yeni eğitim öğretim yılında tercih yapacak öğrencileri okullarına beklediklerini söyledi.
Geleceğe üretken ve nitelikli bireyler yetiştirmek istediklerini dile getiren Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, “Okulumuz 1946 yılından günümüze kadar Ereğli’mizin güzide kurumlarından biri olmayı başarmıştır. Bizler gerek eğitim kadromuz, gerek teknik donanımımız, gerekse öğrencilerimize gösterdiğimiz özen ile her geçen yıl başarımızı katlayarak yolumuza devam ediyoruz. Bizim amacımız okulumuzu tercih edecek olan öğrencilerimizin mesleklerini kazandırıp, nitelikli ve üretken bireyler olmalarını sağlamaktır. Üretimin temeli, Endüstri Meslek lisesidir. Bu yüzden lise tercihi yapacak olan öğrencilerimize çağrımız, okulumuzu bir fabrika gibi görmeliler, çünkü bugün Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından birisi olan Erdemir nasıl çalışıyorsa bizde aynı mantık ile çalışıp, öğrencilerimize katma değer kazandırıyoruz. Geleceğin mühendisleri, teknikerleri, sanatkârları ve zanaatkârlarını bu okulda yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz okulumuzu tercih ederken çekinmemeliler, çünkü biz teknik donanımda iddialıyız. Bunun yanı sıra bu okulda okuyan öğrencilerimizin işsizlik gibi gelecek kaygısı taşımayacaklarını iddia ediyoruz. Okulumuz Elektrik- Elektronik Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Motor ve Motorlu Taşıtlar Teknolojisi Alanı, Metalürji Teknolojileri Alanı, Mobilya Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı olmak üzere 7 bölümden oluşuyor. Birbirinden değerli bu bölümlere ilgisi olan tüm öğrencilerimizi okulumuza davet ediyor ve bizzat kendilerinin görmelerini tavsiye ediyorum. Biz üniversiteye gitmeden öğrencilerimize meslek kazandırıyoruz. Böylece okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, sektörü tanıyarak ve mesleğini eline alarak üniversiteye gidiyor. Bu da gelecek yaşamlarına ışık tutuyor. Okulumuz, 2018- 2019 eğitim- öğretim yılında Elektrik- Elektronik ve Metalürji Teknoloji alanlarına merkezi sınavla öğrenci almaya başlamış olup, bu yılda iki alana öğrenci alımı devam edecektir. Yarı proje olan okulumuz için hedefimiz tamamının proje okulu olmasıdır. Bunun için yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz.
Okulumuzu daha yakından tanımak isterseniz okul tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz;

Etiketler:

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Kdz. Ereğli , Ömer Aydoğan , Lise tercihi ,

Yorumlar