BEÜ öğrencilerinden "Sev Kardeşim" Etkinliği

7 Aralık 2019 Cumartesi 15:12

BEÜ öğrencilerinden "Sev Kardeşim" Etkinliği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri “Sev Kardeşim Etkinliği” ile özel öğrencileri sevindirdi

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3.Sınıf öğrencileri, Gülüç Belediye Düğün Salonunda engelli öğrencileri yönelik “Sev Kardeşim” etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte özel öğrenciler aileleriyle beraber doyasıya eğlendiler. Çizgi film kahramanları kostümleri giyerek, yüz boyama etkinliği ile özel çocukları eğlendiren öğrenciler, özel çocuklar ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Etkinliğe öncülük eden Doktor Öğretim Üyesi Dilek Yıldırım Bilgen, emeği geçen tüm öğrencilerine teşekkür ederek, özel çocuklara mutlu bir gün yaşatmalarının gururunu yaşadığını söyledi.
Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , beü , özel çocuklar ,

Yorumlar

İki önemli protokol imzalandı...

29 Kasım 2019 Cuma 12:52

İki önemli protokol imzalandı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi veZonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yapılan protokoller Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Milli Eğitim Müdürü V. Murat Kapıcı ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Uysal’ın imzalarıyla gerçekleşti.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan ikili protokol, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını kapsıyor. 
Gerçekleştirilen bu iş birliği protokolü ile ülkenin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerinde sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak üzere çalışmalar yürütülmesi de hedeflendi. 
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile gerçekleşen ve 5 yıl süre ile geçerli olacak 3’lü protokol kapsamında ise, lisedeki eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmek, planlı çalışmalarla eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmak, bunun için sosyal ve bilimsel iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amaçlandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Milli Eğitim , protokol imzalama ,

Yorumlar

Sabahat-Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti...

19 Kasım 2019 Salı 12:39

Sabahat-Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti...

Konya’da düzenlenen eğitim robotları yarışmasında Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti. Elde edilen ikincilik ile ilgili bilgi veren Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil, yarışmada derece alan öğrencileri tebrik etti.

 Her yıl Çin’de düzenlenen Uluslararası Eğitim Robotları (WER) Yarışmasına köprü olan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Eğitim Robotları Yarışmasında Sabahat -Cemil Fen Lisesi Robotik Takımı olarak ikinci olduklarını ifade eden Kırgül, " Ülkedeki çeşitli illerden katılımcıların olduğu ve 50 takımın katıldığı yarışmada, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğumuz proje ile okulumuza kapsamlı bir robotik atölyesi kazandırarak, burada hem kendi öğrencilerimize hem de çevre okullara yaptıkları çalışmalardan dolayı, Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisemiz kurum ödülleri kategorilerinde “En İyi Robotik Atölyesi” ödül beratı da takdim edildi. Düzenlenen yarışmanın amacı, ülkenin dört bir tarafındaki öğrenciler arasında bilimsel ve teknolojik etkileşimleri tetiklemek, gençlerimize bilim ve teknolojiyi sevdirmek olan yarışmada, robotik ve kodlama alanında tüm maharetlerini otaya koyan takımlar şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Yarışmanın ilk günü eğitmenleriyle birlikte çalışan takımlar, ikinci gün eğitim liderleri olmadan verilen üç saatlik sürede ilk olarak robotların tasarımlarını ve kodlamasını gerçekleştirdi. Kodlaması yapılan robotlar daha sonra akıllı tasnif, örneklerin toplanması, enerji çekirdeği ve akıllı sıralama görevlerini yerine getirmek için rakipleriyle yarıştı. Yarışma sonunda lise kategorisinde birinci Balıkesir Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci ZonguldakDevrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi ve üçüncü ise İstanbul Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu” dedi. 
Okul Müdürü Kırgil, ayrıca, Çin'de düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmayı hedeflediklerini, fakat bunun için maddi-manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını da ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi , eğitim robotları yarışması

Yorumlar

BEÜ Yayınevinin 32. yayını çıktı...

16 Kasım 2019 Cumartesi 14:04

BEÜ Yayınevinin 32. yayını çıktı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yayınlarının 32. kitabı yayınlandı. Üniversite-Şehir bütünleşmesi kapsamında, içinde bulunduğu çevreye ve topluma hizmet ve sorumluluk bilinciyle hareket eden üniversitenin, Zonguldak ve sorunları ve bu sorunların çözümüne ilişkin bilimsel ve akademik faaliyetleri devam ediyor.

 Bu kapsamda üniversitenin Zonguldak’a ekonomik katkılarının ele alındığı "Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak İline Ekonomik Etkisi" başlıklı kitap okurlara buluştu. Prof. Dr. Yasemin Köse, Prof. Dr. Ahmet Ferda Çakmak, Doç. Dr. Ertuğrul Yıldırım, Doç. Dr. Mehmet Pekkaya, Doç. Dr. Şenay Saraç, Dr. Öğr. Üyesi Aykut Şarkgüneşi, Arş. Görevlileri Selim Ertan, Tahsin Erme, Uğur Ursavaş, ve Neslihan Ursavaş’ın yazar olarak yer aldığı; Zonguldak ilindeki öncü aktörler arasındaki işbirliğini sıkılaştırıcı, kolaylaştırıcı ve teşvik edici bir motivasyon sunulması amacıyla çıkarılan kitapta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin son yedi yıllık dönemi (2010-2016) ve gelecek üç yıl projeksiyonu (2017-2019) dikkate alınarak on yılı kapsayan şekilde üniversitenin Zonguldak iline ekonomik etkileri araştırıldı. 
Kitabın hazırlık sürecinde, ekonomik etkinin ölçülmesi amacıyla çıkarılan kitapta son yedi yıllık dönem (2010-2016) ve gelecek üç yıllık projeksiyon (2017-2019) dikkate alınarak Üniversitemizin Zonguldak iline ekonomik etkileri araştırıldı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, personeli ve öğrencilerinin gerçekleştirdikleri harcamaların Zonguldak ilindeki gelir akımı üzerine etkisini 10 yıllık (2010-2019) bir perspektifte inceleyen bu çalışmada üniversitenin harcamaları, personel sayısı ve personel harcamaları, öğrenci sayısı ve öğrenci harcamaları incelenen dönem boyunca artmakta ve bu artışın devam edeceği öngörülüyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin çeşitli alanlarda hızlı bir gelişme trendi sergilemesi, Üniversite’nin Zonguldak’taki rolünü ve önemini güçlendiriyor. 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversite yayınevinin 32. kitabında gerçekleştirilen araştırmanın, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Zonguldak ekonomisine etkisinin görünür hale getirilmesini ve uygulanan stratejiler dâhilinde desteklenecek sektörlerin daha etkin bir şekilde belirlenmesine katkı sağlayacağının öngörülmesine yardımcı olması açısından önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Şehirle bütünleşen bir üniversite olarak, Üniversite-şehir bütünleşmesine yönelik çalışmaları her zaman desteklediklerini belirten Rektör Çufalı, şehrin dinamiklerinin ortaya çıkarılmasına zemin hazırlayan bu tür bilimsel yayınların devam edeceğini söyleyerek kitabın hazırlanmasında emeği geçen öğretim üyesi ve elemanlarını tebrik etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Yayınevi , 32.yayın , ekonomik

Yorumlar

Erdemir Limanı’nda öğrencilerle tatbikat...

12 Kasım 2019 Salı 15:53

Erdemir Limanı’nda öğrencilerle tatbikat...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) Limanı’nda 11 Kasım’da Erdemir İlkokulu öğrencilerinden bir grubun katılımıyla tatbikat düzenlendi. Erdemir’in küçük ziyaretçileri çevre bilinci, geri dönüşüm ve deniz temizliğine yönelik önlemler konusunda bilgi aldı.

 Erdemir Limanı’nda her yıl, yılda iki kez mevzuatlar gereği acil müdahale tatbikatı yapılıyor. 11 Kasım 2019’da gerçekleştirilen ikinci tatbikatın bu yıl küçük misafirleri vardı. Erdemir İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, etkinlik öncesinde geri dönüşümün öneminin vurgulandığı kısa bir çevre bilinçlendirme eğitimine katıldı. Erdemir Limanı’nda yetkililerden deniz temizliği ve Erdemir’de bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler konusunda bilgi alan öğrencilere kendileri için hazırlanan baretler ve hediyeler verildi. 
Erdemir İlkokulu öğrencilerinin limandan ayrılmalarını takiben ilgili mevzuatlar doğrultusunda acil müdahale tatbikatı gerçekleştirildi ve olası bir acil durumda gerçekleştirilecek faaliyetlerin etkinliği değerlendirildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Erdemir Demir ve Çelik Fabrikaları , Erdemir İlkokul , öğrenciler , tatbikat

Yorumlar