BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:15

BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

BEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinden oluşan bir ekip, Dr.Öğr.Üyesi Eda Akbaş koordinatörlüğünde bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. "Geleceği Karartma" isimli proje ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamda hazırlanan video, dev ekranda gösterime sunulurken proje ekibini oluşturan öğrenciler konuyla ilgili broşürler dağıtarak, özellikle ebeveynleri bilgilendirmeye yönelik çalışmalarda bulundu.

Yorumlar

Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

25 Nisan 2018 Çarşamba 10:36

Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne çocuklara devretti.

Gülüç’te 23 Nisan Bayramı kutlamaları Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Çelenk sunumun un ardından Gülüç Vesile Dikmen ve Üstün Nesil Koleji okullarında öğrenciler şiirler okuyup çeşitli gösteriler sundu. Gülüç Vesile Dikmen okulunda sabah gerçekleştirilen etkinlikler öğleden sonra ise Üstün Nesil Okulu’nda devam etti.
23 Nisan Bayramı nedeniyle Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri Rümeysa Çakır, Elif Çetin, Mehmet Can ve Emir Yaman’a devretti. Okul Müdürü Sadrettin Anar’ın da yer aldığı etkinlikte çocuk başkanlar belediye birimlerine çeşitli talimatlar verdi. Başkan Demirtaş çocukların kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, 23 Nisan’ın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Çocuklar bizim için çok değerli. Onlar için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu bayram çocukların bayramıdır. Çocuklar gönüllerince eğlenmeli, kendilerine ait bayramı istedikleri gibi kutlamalılar. Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması yönünden önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum'' dedi.
Çocuk başkanlar kendileri için Gülüç’te birçok oyun ve spor alanı oluşturan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Çocukların en mutlu gününde açıldı

23 Nisan 2018 Pazartesi 18:10

Çocukların en mutlu gününde açıldı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. Kdz. Ereğli’de 1987 yılından itibaren eğitime yatırım yapan hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin yaptırmış olduğu Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümünde açıldı.

Törene, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Hayırseverler Nurdan Oğuz ve Ahmet Orhan Oğuz, Okul Müdürü Vedat Açıkalın, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, minik öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile başlayan törende açılış konuşmasını Okul Müdürü Vedat Açıkalın yaptı. Ardından konuşma yapan, Hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti, en büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Oğuz konuşmasında, “Bugün hepimiz için anlamlı bir gün, bütün dünyaya meydan okuduğumuz ve tutsaklık zincirini kırdığımız günün 98. Yılını, büyük bir ulusun mutlu çocukları olarak kutluyoruz. Bağımsızlığa bayrak açışımızın ilk adımı olan bu bayram hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımız için yaptırdığımız okulumuzu onlara armağan etmenin mutluluğunu ve coşkusunu sizlerle yaşıyoruz. Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bu prensiple 31 yıl önce başlayan eğitim sevdamız halen devam etmektedir. İstedik ki okullarımızda çocuklarımız iyi eğitim alsınlar. Başarılı olsunlar. Vatanımıza ve milletimize faydalı olsunlar. Çünkü bu ülkenin geleceği yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızdır. Mutlu çocuk iyi vatandaştır anlayışıyla, bugün den geleceğe kurduğumuz köprülerle, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Şuanda yüreğimizdeki huzur, gözlerimizde ki ışıltılarla bu ilim ve irfan yuvasını yarının büyüklerinin evi kılmaktan gurur duyuyoruz. Aydınlık dolu nice yarınlara hep birlikte ulaşmak temennisiyle okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, eğitimin vazgeçilmez hizmet olduğunu söyledi. Korkmaz, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en değerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan herkesi saygıyla selamlıyorum. Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan, bilim, kültür ordusudur” sözüyle başlamak istiyorum. Milli eğitim programımızın ve politikamızın temel taşı cahilliğin yok edilmesidir. Büyük davamız en uygar ve en üst kalkınmışlık seviyesine ulaşmaktır. Bu büyük Türk milletinin dinamik ülküsüdür. Okulumuzun yapımında emeği geçen değerli hayırseverlerimiz Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a milli eğitim camiası olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunar, Türk eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Milletvekili Faruk Çaturoğlu ’da birer konuşma yaparak okulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından tören, plaket takdimi, okulun açılış kurdelesinin kesimi ve okulun gezilmesiyle son buldu.

Etiketler:

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlokulu , Tören , açılış ,

Yorumlar

BEÜ öğrencilerinden "Çocuk Şenliği" etkinliği

23 Nisan 2018 Pazartesi 16:56

BEÜ öğrencilerinden "Çocuk Şenliği" etkinliği

Bülent Ecevit Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Ana bilim dalı öğrencileri, Yrd.Doç.Dr. Mine Kır koordinatörlüğünde topluma hizmet dersleri kapsamında “Gel Bize,Katıl Bize Oynayalım Hep Birlikte!” sloganı etrafında Amfi Tiyatroda şenlik düzenledi. “Kdz. Ereğli Çocuk Şenliği” adı verilen şenliğe ilgi oldukça fazlaydı.

Karadeniz Ereğli Belediyesinin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği şenlik geleneksel değerlerin ve çocuk temasının etrafında gerçekleştirildi. Çok sayıda çocuk ve velinin katıldığı etkinlik için eğitim fakültesi öğrencileri seksek, ip atlama, yağ satarım bal satarım, çuval yarışı, yumurta taşıma gibi geleneksel oyunların yanı sıra zeka oyunları masası, kum masası, boyama masası gibi çeşitli masa oyunları hazırladı. Her alanda aktif olarak çalışan öğretmen adaylarının çocuklarla aktif bir şekilde ilgilendiği oyunlara ailelerinde katılımları ve ilgileri oldukça büyüktü. Çocuklarının videolarını, fotoğraflarını çeken aileler de zaman zaman oyunlara katılarak şenliğe renk kattı.Şenliğin bir bölümünde özellikle veliler sahneye davet edilerek çocuklarla ve velilerin birlikte oyun oynamalarına fırsat verildi.
Şenlik, oyunların bitiminin ardından Halk Oyunu gösterileriyle devam etti. Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu öğrencileri “Zeybek” ve “Kız Oyunu” halk oyunlarında gösterilerini gerçekleştirdi. Şenlikte ayrıca yardıma ihtiyacı olan okullar için kermes kuruldu. Ailelerin ve çevre halkının desteklediği kermes köşesine de ilgi oyunlar kadar fazlaydı.
Şenliğin bitiminde ise çocukların hepsi sahneye çağırılarak günün anısına el baskısı yapıldı.

Etiketler:

kdz. ereğli , BEÜ , Çocuk Şenliği ,

Yorumlar

Hastanede bağımlılık sergisi

21 Nisan 2018 Cumartesi 13:35

Elif Altıner

Hastanede bağımlılık sergisi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Faaliyet Gösteren Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri “Bağımlılık” Konulu Resim Sergisini Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde Açtı.

Gülüç Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Selcan Coşkun ve öğrencilerinden Melih Demirel ile Selin Aydoğan’ın görev aldığı “Bağımlılık” konulu resim sergisi bazı liselerin ardından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde açıldı. Alkol, madde bağımlılığı, teknoloji, tütün bağımlılığı gibi konuların resmedildiği sergi bir hafta boyunca Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde halka açık olup, halkın bağımlılıklar konusunda bilinçlenmesi sağlanacak.

Yorumlar