BEÜ'den ziyarete geldiler

2 Şubat 2017 Perşembe 22:02

Ereğli Haber

BEÜ'den ziyarete geldiler

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi İnovasyon Komisyonu Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını ve Tatmetal Çelik San. ve Tic. A.Ş fabrikasını ziyaret etti.

Mühendislik Fakültesi İnovasyon Komisyonu temsilcileri ilk olarak Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapılacak olan her türlü çalışma ve işbirliğine hazır olduklarını belirten Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker Ereğli’nin Batı Karadeniz’in sanayi merkezi haline geldiğini ifade ederek daha çok ilerlemenin yolunun teknolojiyi takip ederek ve onun imkanlarından yararlanılarak mümkün olacağını söyledi. Yaşar Tetiker böyle bir ekiple çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ederek heyete teşekkür etti.
Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleşen ziyaretten sonra BEÜ Mühendislik Fakültesi İnovasyon Komisyonu temsilcileri Tatmetal Çelik San. ve Tic. A.Ş tesislerinde incelemelerde bulundu. Yapılan görüşmeler neticesinde Tatmetal Çelik San. Ve Tic. A.Ş heyetinin üniversiteye bir ziyaret gerçekleştirerek laboratuvarların gezilmesine ve atılacak işbirliği adımlarının somutlaştırılmasına karar verildi. Ziyaret sonra Tatmetal Çelik San. Ve Tic. A.Ş nazik ve sıcak karşılamaları dolayısıyla teşekkür eden heyet tesislerden ayrıldı.
Yapılan ziyaretle ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, Üniversite- sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Üniversite olarak sanayi kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde olmayı ve birlikte çalışmalar yürütmeyi çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda sanayi kuruluşlarının temsilcileriyle sık sık bir araya gelerek birlikte nasıl projeler yapılabileceği konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde 160 öğretim elemanı ve güçlü laboratuvar altyapısı bulunmakta. Bu gücümüzü Sanayicilerimizle birlikte Ar-Ge projeleri geliştirerek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak için kullanmak arzusundayız. Bunu başarabildiğimiz takdirde sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu yüksek teknoloji cihazları burada üretebilir, ithalat yapma noktasından ihracat yapma noktasına gelebiliriz. Tat Metal Şirketler Grubu’na ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirdiğimiz ziyaretin hem üniversitemiz hem de kuruluşlar için büyük önem arz ettiğini düşünüyorum. Bizleri misafirperverlikle karşılayan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker’e, Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu’na, Fabrika Genel Müdürü Egemen Öztürk’e, Tatmetal Çelik San ve Tic A.Ş Koordinatörü Asuman Gürsoy’a, şirket yöneticilerine, mühendislerine ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Üniversite sanayi işbirliği çalışmalarımız bugün olduğu gibi gelecek günlerde de farklı projelerle devam edecektir.”

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , BEÜ , Kdz. Ereğli TSO , Yaşar Tetiker , Sertan Yalçın , Mehmet Çivici

Yorumlar

İşte bir haftalık hava tahmin raporu

2 Şubat 2017 Perşembe 21:42

Ereğli Haber

İşte bir haftalık hava tahmin raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Zonguldak ve Ereğli Çevresinde bir haftalık hava tahmin raporlarını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Zonguldak ve Ereğli Çevresinde bir haftalık hava tahmin raporlarını açıkladı.

İşte bölgemizde yaşanması beklenen bir hafta boyunca hava tahmin raporu:

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , hava durumu , sağuk hava , yağışlı hava

Yorumlar

Alexa’da Yükselmenin Püf Noktaları

2 Aralık 2016 Cuma 21:06

Ereğli Haber

Alexa’da Yükselmenin Püf Noktaları

Alexa, web sitelerini, çeşitli ölçütlere göre değerlendiren uluslararası bir ölçüm sitesidir. Takibe aldığı her siteyi, dünya çapındaki durumu ve bulunduğu ülke çapındaki durumu açısından bir sıralamaya sokarak, kaçıncı sırada yer aldığını gösteren bir sayı belirtir. Dolayısıyla, bu sayı ne kadar küçükse o kadar iyidir

Alexa, web sitelerini, çeşitli ölçütlere göre değerlendiren uluslararası bir ölçüm sitesidir. Takibe aldığı her siteyi, dünya çapındaki durumu ve bulunduğu ülke çapındaki durumu açısından bir sıralamaya sokarak, kaçıncı sırada yer aldığını gösteren bir sayı belirtir. Dolayısıyla, bu sayı ne kadar küçükse o kadar iyidir.

 

Alexa’da Yükselmek

Alexa sıralamasında yükselmek için dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bazı yöntemler olsa da, bunların bazıları arama motorlarının kriterleri ile çeliştiği için, uygulamada zorluklar vardır.

 

Örneğin, sitenizin günlük hiti (ziyaretçi sayısı) 100 olsun, bunun 24’ü de arama motorlarından geliyor olsun. Facebook’ta linkler saçarak, o günlük hitinizi 200’e çıkardığınızda, Alexa “aferin hitin arttı ama arama motorlarından giriş oranı yüzde 24’ten yüzde 12’ye düştü” diyerek, notunuzu indiriyor.

 

Arama motorları da Alexa’nın değerlendirmesini önemseyip göz önüne aldığı için, hitiniz yükseldiği halde, hem Alexa’da hem arama sitelerinde inişe geçebilirsiniz. Arama siteleri Alexa’nın değerlendirmesini göz önüne aldıkları gibi, Alexa da arama sitelerindeki durumunuzu değerlendirmede göz önüne almaktadır. Bu iç içe geçmişlikten olumsuz etkilenmemeye çalışmak önemlidir.

 

Alexa listesinde yükselmek için uygulanması gereken yöntemler, SEO’dan farklıdır. Çünkü arama motorları ağırlıklı olarak sitenizin içeriğine önem verip, hitinizi ikinci plânda göz önüne alırken; Alexa ise sadece hitiniz ve trafiğinizle ilgilenir, içeriğe hiç bakmaz.

 

Bütün bu çelişkilere ve zorluğa rağmen, Alexa’da nasıl yükseliriz?

— Ziyaretçinin sitenizde kalma süresini uzatın. Uzun yazılar, videolar işe yarar.

— Ziyaretçinin sitenizde dolaştığı sayfa sayısını arttırın.

— Sitenin hitini ve arama motorlarından organik giriş sayısını birlikte arttırın.

— Tarayıcınıza Alexa Toolbar ekleyin.

— Sitenin ziyaretçilerine, tarayıcılarına Alexa eklemelerini tavsiye edin.

— Sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayın.

— Sitenizin Alexa’da “sahiplenme” işlemini yapın.

— Sitenizde Alexa Widget kullanın.

— Sitenizin Alexa sorgulamasını sıkça yapın.

 

Barış Baki

Etiketler:

Alexa , yükselme , püf noktası , Türkiye , ülke , sıralama

Yorumlar

Başkan kızdı, tuvaletleri ücretsiz yaptı

2 Şubat 2017 Perşembe 19:20

Ereğli Haber

Başkan kızdı, tuvaletleri ücretsiz yaptı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Merkez Cami yanında bulunan ve Cami Derneği tarafından 1 TL ücretle işletilen umuma açık tuvaleti belediye bünyesine katarak ücretsiz olduğunu bildirdi.

Alaplı'nın kalabalığın en yoğun olduğu Merkez Cami altı tuvaletinde uzun zaman sıkıntı yaşanıyordu. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, daha önce Merkez Cami Derneği tarafından çalıştırılan ve 1 TL ücret alınan umuma açık tuvaletin vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ücretsiz yapıldığını söyledi.
Günde yüzlerce insanın kullandığı tuvaletin tüm eksiklerini tamamlayacaklarını ifade eden Tekin, "Belediye olarak hizmet odaklı bir anlayış ile halkımızın her zaman yanında olacağız .Daha önce sözünü verdiğimiz bu konunun üzerine giderek çözüme kavuşturduk. Daha önce Cami Derneği tarafından çalıştırılan Merkez Cami yanında bulunan umuma açık tuvaletinin bundan sonra her türlü temizliğini ve bakımını belediye yapacaktır. Ayrıca 1 TL olan ücreti kaldırarak ücretsiz yapıyoruz. Tuvaletin kapılarını ve musluklarını değiştireceğiz. Abdest alınan şadırvanı yeniden düzenleyerek halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Yorumlar
 • Arzu coskun
  4 Şubat 2017 Cumartesi 18:01

  Alalı için güzel şeyler yaptınız sizi tebrik ediyorum ben rahmetli şevket yönelin baldiziyim alapliyi çok beğendim başarılarınızın devamını diliyorum

 • Arzu. Coskun
  4 Şubat 2017 Cumartesi 17:58

  Helalolsun

 • Ayhan Kayıkcı
  3 Şubat 2017 Cuma 09:56

  Teşekkür ederim vatandaşı.dinleyip vatandaştan yana olduğun.için

 • Nuri helaloglu
  2 Şubat 2017 Perşembe 20:52

  Baskanim gercektek helal olsun o rezillik bitsin one pislikti nasil musade egti cami dernegi bu ise sasmis kalmistik allah yolunu acik etsin

Demirtaş, çeyrek asırlık sorunu çözüyor

2 Şubat 2017 Perşembe 19:10

Ereğli Haber

Demirtaş, çeyrek asırlık sorunu çözüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından çeyrek asrıdır hidrofor sistemi ile su ihtiyacı karşılanan 14 katların isale hatları değiştirilerek su direk verilmeye başlanacak.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Çengelburnu Mahallesi’nde 14 katların su problemini kökten çözüme kovuşturacaklarını söyledi. Demirtaş konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Belediye başkalığı görevine talip olduğumuzda, vaatlerimizden biride su sorunu yaşayan 14 katların bu sorunu çözmekti. 14 katlarda hidrofor sistemi kullanıldığından, yüksek katlarda oturan vatandaşlarımızın dairelerine su çıkmıyordu hem de hidrofor siteminin harcadığı elektrikten dolayı burada oturan vatandaşlarımız daha fazla elektrik parası ödemek zorunda kalıyorlardı. Bu mahallede yaptığımız yeni su isale hattı çalışmaları sonucu artık vatandaşlarımız bu sorunlardan kurtuluyor ve 14 katlarda oturan vatandaşlarımız suya daha kolay ve daha ucuza kavuşacaklar. Ayrıca beldemizin her tarafında Gülüç'ü yeniden imar etme çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bu çalışmalarımız sona erdiğinde, ortaya bambaşka bir Gülüç çıkacak. Bizi izlemeye devam edin.” Dedi.
Başkan Demirtaş çalışmaları en kısa sürede bitirmek için tüm ekiplerin seferber edildiğini söyledi.

Yorumlar