BEÜ’den geleneksel kaynaşma ve tanışma kahvaltısı

3 Ekim 2019 Perşembe 15:46

BEÜ’den geleneksel kaynaşma ve tanışma kahvaltısı

Devrek’te faaliyette bulunan yüksekokulda kaynaşma ve tanışma kahvaltısı düzenlendi.

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Devrek Meslek Yüksekokullunda her yıl geleneksel olarak hayata geçirilen kaynaşma ve tanışma kahvaltısında öğrenciler ve protokol bir araya geldiler. 
Devrek Belediyesi ve Devrek Meslek Yüksekokulunun ortaklaşa organizasyonu ile hayata geçirilen ve okul bahçesinde gerçekleştirilen kahvaltı programında başta Rektör Çufalı olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen organizasyonda konuşan Devrek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ferdi Kesikoğlu, “Geleneksel hale getirmiş olduğumuz ve her sene Devrek Belediyesi ile işbirliği içerisinde devam ettirdiğimiz tanışma kahvaltımıza hoş geldiniz. Kampüsümuz 2001 yılında hayatına başlamış ve hızla büyüyerek her geçen yıl öğrenci sayımız artmıştır. Devrek Kampüsünde Devrek MYO, Uygulamalı Bilimler ve bu yıl ilk defa öğrenci aldığımız Adelet MYO ile birlikte 11 bölüm ve 14 programla eğitim hizmetine devam etmekteyiz. 2700 civarında kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır. Kentin dinamikleriyle birlikte hareket etmekten çok mutluyuz. Gerçekten doğası, tabiatı ve güler yüzlü insanlarıyla her zaman bizim yanımızda olan bir Devrek halkı var. Bu kahvaltı organizasyonunda da katkıları olan Devrek Belediyemize ve emeği olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’ta davetlilere hitaben,” Devrek Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projeleriniz de dahil olmak üzere her sorununuzda birebir muhatabınız olarak karşınızda bir Çetin abiniz var. Beni Belediye Başkanı olarak değil Çetin abiniz olarak görün. Şahsım ve tüm belediye personelimle sizlerin her zaman yanındayım. Çünkü ben de veli oldum ve gurbette yaşamanın, öğrenci olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Aileleriniz sizin için emek sarf ederek buralara kadar gönderiyor. Artık sizler ailelerinizin bir ferdi olduğu kadar Devrek ailesinin de bir ferdisiniz. Sizden özel bir ricam var. İlçemizde yaşadığınız dinamiklerin içinde olmaya gayret edin. Devrek’teki sosyal ve kültürel etkinlikleri takip edin” dedi 
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Devrek şirin ve güzel bir ilçedir. Doğasıyla, iklimiyle, insanlarıyla öğrencilerimizin memnun kaldığı bir ilçedir. Bu nedenle öğrencilerimizin buradan memnun bir şekilde ayrılacakları inancındayım. Eğitim sürecinizde acısıyla tatlısıyla çok güzel hatıralar biriktireceksiniz. Umarım burada güzel yıllar geçirir ve güzel hatıralarla buradan ayrılırsınız. Sizlerden tek bir talebim var. Derslerinize çok iyi çalışın ve ders dışı faaliyetlerden de geri kalmayın. Sportif ve kültürel faaliyetlerde de yer alarak kendinizi gösterin. Bizler sizin için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Üniversitemiz sürekli büyüyor ve bu yıl da ilk defa Adalet Meslek Yüksekokulumuza öğrenci aldık ve yüzde yüz doluluk oranına ulaştık. Aşçılık mutfağı ile ilgili teorik ve altyapı çalışmalarımız devam etmekle birlikte yakında fiili olarak da çalışmalarımız başlayacak. Bu vesileyle Aşçılık Mutfağına katkılarından dolayı Cilas Kauçuk A.Ş.’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarına desteklerinden dolayı minnettarım” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar

Kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü

3 Ekim 2019 Perşembe 15:05

Kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Türk Kızılay'ı iş birliği ile, ''Yardımsever olmak kanımızda var'' adı altında kan bağışı kampanyası yapıldı.

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Türk Kızılay'ı iş birliği ile, ''Yardımsever olmak kanımızda var'' adı altında Fener'de bulunan sporcu fabrikasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyasına, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Vekili Hamza Gök, antrenörler ve memurlar katıldı. Yoğun katılım altında sabah saatlerinde başlayan kampanya akşam saatlerine kadar devam etti. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, kampanyanın yoğun katılım altında gerçekleştiğin i söyleyerek, ''Gençlik Merkezlerimiz bu tür sosyal sorumluluk faaliyetleri yapmakta. Bizde bu tür bir kampanya yapmak istedik. Gençlerimizin ve diğer kurumlardaki arkadaşlarımızın destekleriyle birlikte güzel bir katılımla tamamlanacağı düşüncesindeyiz. Bizler bu kampanyaya destek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra diğer kurumlarında önemli olması lazım ve onlarında bu kampanyalara destek vermelerini bekliyoruz''diye konuştu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kan bağışı

Yorumlar

Gülüç Millet Bahçesi'ne kavuşuyor

3 Ekim 2019 Perşembe 13:54

Gülüç Millet Bahçesi'ne kavuşuyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, hayata geçireceği projeler konusunda, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve yetkililer ile bir araya geldi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek projeler hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Heyet ziyaretin ardından Gülüç’te hayata geçecek olan ‘’Millet Bahçesi’’ proje alanı ve Taş ocağı bölgesini yerinde incelediler. 26 dönüm üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi Projesi’ne onay verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş heyete teşekkür etti. Demirtaş konuşmasında, “Bugün Kaymakamımız, ilgili Müdürlerimiz, İlçe Başkanımız ve Belde Başkanlarımız ile Taş Ocağı bölgesinde incelemelerde bulunduk. Güzel ve verimli geçti. İnşallah önümüzdeki süreçte müjdeler ile Gülüç halkını sevindirecek ve Gülüç’e hep beraber değer katacağız.  Gezimiz sırasında Millet Bahçesi Proje alanını da müdürlerimiz ve İlçe Başkanımız ile inceledik. Millet Bahçesi Projemiz onaylandı, 26 dönüm arazi üzerine hayata geçireceğiz.  Gülüç Belediyesi olarak Gülüç’ün daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. En kısa zamanda çalışmamalara başlayıp, benzeri olmayan bir Millet Bahçesini Gülüç’e kazandıracağız. Ben başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere AK Parti İlçe Başkanımız Fatih Çakır, Orman Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürümüz Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanımız Bayram Başol ve Belde Başkanlarıma teşekkür ederim” dedi.

Başkan Demirtaş Gülüç’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için her alanda çalıştıklarını söyledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç

Yorumlar

Okullara temizlik ve güvenlik personeli için kuralar çekild

3 Ekim 2019 Perşembe 12:58

Okullara temizlik ve güvenlik personeli için kuralar çekild

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR bünyesinden işçi alımı gerçekleşti.

 Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde okullarda çalıştırılmak üzere 52 temizlik personeli ve 38 güvenlik personeli Kuraları çekildi. Çaycuma ilçesinde temizlik personeli için 1131 güvenlik personeli için de 218 başvuru yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, kura öncesi yaptığı açıklamada, "Okullarımızda istihdam etmek üzere temizlik ve güvenlik alanında bizlere destek olacak arkadaşlarımızı seçmek için burada toplandık. 
Hem sizlere, hem ilçemize, hem okullarımıza 2019-2020 Eğitim öğretim yılında yapacağımız güzel çalışmaların habercisi olduğu için hepimize hayırlı olsun diliyorum" dedi. 
Çaycuma 1.Noteri Sami Güngör kura ve katılım sayısı hakkında bilgi verirken Milli Eğitim bünyesinde 9 ay boyunca çalışacak isimleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Nusret Parlak ile birlikte belirlendi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , İŞKUR

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 3 Ekim 2019

3 Ekim 2019 Perşembe 11:25

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 3 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

İniş çıkışların bol olduğu bir gün geçirebiliriz. Her konuda aşırıya kaçmaya meyilliyken sık sık yanılgıya düşebilir, tabiri caizse boyumuzdan büyük işlere kalkışabiliriz. Bugün iki ileri bir geri yapıp henüz konuya tam hâkim olmadan harekete geçersek başladığımız işleri yarım bırakmak zorunda kalabiliriz.

KOÇ; motivasyonu yüksek bir güne başlarken cesur girişimlerde bulunman ve haksızlığın karşısında durman, bugün senin için olumlu bir süreç yaratabilir. Önümüzdeki sürecin ana temaları olan ortak kaynaklar, krediler ve yatırımlarını titizlikle irdeleyebilir, çıkarlarını daha fazla gözetebilirsin.

BOĞA; gün ortasında karşıt burcuna geçen Merkür, özel ya da sosyal ilişkilerinde daha dengeli olmanı, kimi zaman daha stratejik davranmanı gerektirebilir. Ortaklı bir iş kurma niyetindeysen bu dönem güzel getirileri olan işlere imza atabilirsin. Lakin, karşına çıkabilecek fırsatları sadece olumlu tarafından görmeni sağlayan insanların oyunlarına da dikkat etmelisin.

İKİZLER; ikili ilişkiler ve iş birlikleri açısından oldukça hareketli bir gün olabilir. Karşındaki kişiler sana yeni ufuklar açacak tekliflerde bulunabilir, ancak çabuk karar vermeni isteyerek seni aceleye getirebilir veya yanıltabilirler. Bu dönemini rutin işlerini halletmek için kullanabilir ve aynı zamanda paylaşımda bulunduğun insanlarla da vakit geçirebilirsin.

YENGEÇ; bugün belirli bir sürede yetişecek bir işin telaşına kapılabilir, hızlı hareket etmek ve sonradan vazgeçeceğin kararlar almak zorunda kalabilirsin. Çalışma ortamındaki koşullar çok yıpratıcı olabilir. Temponu biraz düşürmeye çalışmalısın. Bu dönem aşk hayatın önem kazanırken, dışarıya belli etmek istemesen de tutkuların artabilir.

ASLAN; sana heyecan veren girişimlerde bulunarak yaşamdan daha fazla keyif almak isteyebilir, yakınlarınla sıcak ilişkiler kurmak isteyebilirsin.  Yüce gönüllü davranman risk almana ve finansal kayıplara uğramana sebep olabilir, bu yüzden aldığın kararları tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirsin. Yuvanı ilgilendiren maddi ve manevi konuların çözümünde menfaatlerini gözetebilirsin.

BAŞAK; Sosyal çevren büyürken, yönetici gezegenin Merkür’ün de burç değiştirerek iletişim evine geçmesiyle birlikte fırsatları ayağına getirebilirsin. Bilgiye hevesli yanın kültürel gezilerle zenginleşebilir. Yakınlarınla ilişkilerinin gidişatını hem maddi hem manevi açıdan irdeleyebileceğin bir gündesin.

TERAZİ; iletişim trafiğinin hızlandığı, yakınlarınla bolca sohbet edebileceğin bir gündesin. Önümüzdeki süreçte yetenek ve becerilerini kazanca çevirmek için mantıklı kararlar alabilir, maddi konularını gözden geçirebilir ve menfaatlerini gözetmek konusunda temkinli olabilirsin. Bu ara senin için en önemli şey bütçendeki dengeni sağlamak olabilir.

AKREP; Bugün itibariyle burcuna geçen Merkür, geri hareketiyle birlikte Kasım sonlarına kadar seninle birlikte olacak. İlişkilerde ve yaşamsal konularda aldığın kararların sonuçlarını görerek yeni bir evreye geçiş hazırlıklarına başlayabilirsin. Söylemlerinle çevrendekileri etkilemen mümkün. Bugün hayal gücünü ve sezgilerini kullanabileceğin çalışmalar için biçilmiş kaftan.

YAY; önündeki süreci özel hayatını, iş ortaklığı veya kariyerinle ilgili hedeflerini planlayarak geçirebilir, fikir ve düşüncelerini paylaşma konusunda ketum davranabilir, bireysel analizler yapabilirsin. Burcundaki Ay, kişisel isteklerini gerçekleştirmek için sana enerji verirken, motivasyonunu da oldukça yükseltecek. Sosyalleşip, sevdiklerinle birlikte olabilirsin.

OĞLAK; sosyal hedeflerini, eğitim ve ticari konularını, çalışma hayatınla ilgili konuları etraflıca analiz ederek gözden geçirebilir, çevrendeki insanlarla ortaklaşa iş birlikleri ve beyin jimnastikleri yapabilirsin. Aynı zamanda burcunda seyrine devem eden ve düz hareketine dönen Plüton’un da yaptığın iş birliklerine ve kararlarına olumlu etkileri olacak.

KOVA; bugün Merkür’ün kariyer evindeki uzun seyahati başlıyor. Mesleki alanlarla kendini ifade etmek, iş birliklerini değerlendirmek, üstlerini ikna etmek konusunda başarılı olabileceğin bir döneme giriyorsun. İçinde bulunduğun sosyal gruplarla zaman geçirmek isteyebilirsin fakat keyif için gereksiz harcamalar yapman da mümkün.

BALIK; eğitim, ticaret ve sosyal medya gibi alanlarda çekingenliğini bir kenara bırakarak, kendini, ifade etme yeteneğini, görüş değer ve inançlarını ortaya koyabilirsin. Ayrıca ruhsal anlamda derinleşebilir, zihninin derinlikleriyle temasa geçebilir, farkındalığını artırabilirsin. Topluma bakışını ifade edebileceğin ortamlarda fikir alışverişleri yapabilirsin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar