BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

4 Haziran 2020 Perşembe 16:29

BEÜ TÜBİTAK yarışmasında destek almaya hak kazandı

ZONGULDAK (İHA) Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 4 Projesi TÜBİTAK 5. Uluslararası İHA yarışmasında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda BEÜ’den 4 proje birden destek almaya hak kazandı.
Yurt dışından 12 takım olmak üzere toplamda 336 takımın yer aldığı yarışmada Üniversiteyi makine, elektrik-elektronik, bilgisayar, biyomedikal, nanoteknoloji mühendisliği ve kamu yönetimi bölümü öğrencilerinin oluşturduğu 6 takım temsil etti. Takımlar tarafından sunulan kavramsal tasarım raporları TÜBİTAK - BİTO Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi. Değerlendirmede, 70 puan ve üzeri alan 8’i yurt dışından 200 takım başarılı bulunarak, 8 bin TL İnsansız Hava Araçları (İHA) geliştirme desteği almaya hak kazandı.
Yarışmada Bülent Ecevit Üniversitesini Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Beytullah Erdoğan danışmanlığında yarışan Neta Aerospace takımı, Adem Yasin Çıplak, Görkem Burucular, Emre Can Açıkgöz, Erkan Yüce, Ertan Çalık, Kenan Karataş, Sanem Gürsoy, Yağmur Tepe, Aynur İlhande tarafından; Makine Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Alper Özyiğit danışmanlığında yarışan Toryum Robotik takımı, Mehmet Emre Altın, Hakan Say, Yiğit Can İlkılıç, Kemal Berkay Çalık, Samet Kiren tarafından; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Gümüş ve Dr. Tevfik Cem Akalın danışmanlığında yarışan Zonguldakgm BEUNTECH takımı, Ahmet Cemil Bilgin, Furkan Sungur, Eren Çınar, Yiğithan Duyar, Mert Okumuş, Utku Kartal, Ali Umut Ceylan, Erol Aksoy tarafından ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümün Öğr. Üyeleri Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ile Arş. Gör. Egemen Belge danışmanlığında yarışan ZBEUN-UAV takımı Betül Kaba, Özlem Polat, Esmagül Durmuş, İlker Emin Dağ, Fetih Güney, Bilal Hekimoğlu, Harun Çalım, Sinamettin Aksu tarafından temsil edildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, öğrencilerin bilimsel projelere katılmalarını teşvik ettiklerini söyledi. Üniversite olarak bu konuda her türlü desteği verdiklerini, vereceklerini ifade eden Rektör Çufalı, TÜBİTAK 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasındaki elde ettikleri güzel sonuçlardan dolayı danışman hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , İHA , BEÜ , TUBİTAK ,

Yorumlar

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

17 Nisan 2020 Cuma 19:21

Bahçeşir Koleji dünya vatandaşı yetiştiriyor...

Kdz. ereğli ilçesi Bahçeşehir Koleji tertemiz bir hava ve yem yeşil doğa içerisinde 4 yaştan itibaren öğrencilerini geleceğin eğitimi ile buluşturuyor...

Tertemiz bir hava, yemyeşil bir doğa... Hayalleri süsleyen Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli kampüsünde öğrencilerimizi 4 yaştan itibaren geleceğin eğitimiyle buluşturuyor, dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz.

Yorumlar

Bahçeşehir Koleji’nden videolu anlamlı mesaj

14 Nisan 2020 Salı 12:20

Bahçeşehir Koleji’nden videolu anlamlı mesaj

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Bahçehir Koleji hazırladığı bir video ile anlamlı mesaj verdi.

Siyah beyaz görüntülerle başlayan videoda daha sonra kampüsün içerisinde öğrencilerin yer aldığı renkli fotoğraflarla “Evde Kal, yerinde kal” mesajı verildi.
Hababam Sınıfı filminin müziğinin yer aldığı video Atatürk rölyefi ile başlıyor. Video daha sonra renkli ve haraketli görüntülerle sona eriyor.
Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Kampüs yönetimi hazırlanan videoya ilişkin olarak sosyal medya aracılığı ile şu mesajı paylaştı: “Kurulduğu günden itibaren yine öğrencileri ile cıvıl cıvıl, öğretmenleri ile bilgi dolu, doğal yaşamı ile de çocuklarımızın bilmesi gerekenleri alabilecekleri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmadan devam edecekleri günlere dönmek dileğiyle… Evde Kal, yerinde kal.”

Yorumlar
 • Tahsin
  17 Nisan 2020 Cuma 18:30

  Çok duygu yüklü iyili varsınız

Bahçeşehir Koleji'nden uzaktan eğitim yakından takip!

6 Nisan 2020 Pazartesi 15:21

Bahçeşehir Koleji'nden uzaktan eğitim yakından takip!

Okullara verilen Koronavirüs molasına rağmen, Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli Kampüsünde eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi olmak üzere tüm düzeylerde eğitime devam eden Kdz.Ereğli Kampüsü, yapay zeka temelli kişiye özgü öğrenme platformu METODBOX ile öğrencilerine Bahçeşehirli olmanın ayrıcalığını yaşatıyor.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ZAMAN KAYBETMEDEN EĞİTİM DEVAM ETTİ


16 Mart haftası için alınan tatil kararıyla birlikte düğmeye basan Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli Kampüsü, teknik ekibi ve 100 kişiye yakın eğitimci kadrosuyla zaman kaybetmeden harekete geçti. Öğrencilerinin öğrenme kaybı yaşamaması için, daha tatil haftasında sürece başlayan ve uzaktan eğitimi yakından takip eden Kdz.Ereğli kampüsü, online platformda yüzyüze dersler, Metodbox ile sunduğu zengin içerikler, online deneme sınavları, toplantılar ve benzeri çok sayıda uygulamasıyla dijital platformda fark yaratıyor. Öğrenciler okuldaki ders süreçlerini uzaktan eğitim döneminde METODBOX ile sürdürürken, yine güne sabah sporuyla başlıyor, yüzyüze kendi öğretmenleriyle gerçekleşen derslerde yeni konular öğreniyor, anlamadığı konuları ve varsa sorularını sınıfta olduğu gibi öğretmenine sorabiliyor, görüntülü ve sesli etkileşim sayesinde interaktif ve çift yönlü bir ders sürecini deneyimliyor. Kendilerine özel şifrelerle sisteme giren öğrenciler, kendilerine özel içeriklerle hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Yine aynı platformdan yabancı dil, dikkat düşünme becerileri, akıl oyunları ve etkinlikler gibi birçok farklı platforma tek tuşla geçiş sağlayabiliyor, METODBOX ile ihtiyaç duyabileceği çok çeşitli içeriğe ulaşabiliyorlar.

METODBOX İLE ONLINE SINAVLAR, ONLINE EĞİTİM

Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli kampüsü; uzaktan eğitim sürecinde öğrencileri için METODBOX ve kendi öğretmenleriyle yüz yüze yürüttüğü online derslerle beraber günlük 8 saatlik program uyguluyor. Aynı zamanda rehberlik çalışmaları, 7-8 ve 11-12. Sınıflardaki sınav grubu çalışmaları, online deneme sınavları, okulların açık olduğu dönemde haftalık uygulanan AGİS (Akademik Gelişim İzleme Sınavı) deneme sınavları, üst düzey düşünme becerilerini ölçen B-PISA sınavları, kodlama robotik ve Stem çalışmaları, online uygulamalı dersler, online toplantılar ve çok sayıda eğitim süreci tüm hızıyla devam ediyor. Akademik gelişimin yanısıra, online gerçekleştirilen yüz yüze Rehberlik dersleriyle öğrencilerin duygusal ve psikolojik süreçleri titizlikle takip ediliyor. Tüm veli ve öğrencileriyle yoğun iletişim halinde olan Bahçeşehir Koleji Kdz.Ereğli Kampüsü, velileriyle yürüttüğü kitap kulübü toplantılarına kadar, sahada sürdürdüğü tüm çalışmalarını devam ettiriyor.


METODBOX KULLANIMI YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERE DE AÇILDI

Yapay zeka temelli çalışarak her öğrencinin önüne çalışması gereken konuyu ve hedefine ilişkin grafikleri çıkaran METODBOX programı Türkiye’de sadece Bahçeşehir Kolejinde uygulanıyor. Bahçeşehir Kdz.Ereğli bünyesinde kurulan Uzaktan Eğitim Koordinasyon Grubu, teknik ekip ve öğretmenlerden oluşan güçlü ve büyük bir kadro, ilkleri hayata geçirdiği uygulamalarını yürütürken, öğrenci ve veliye anlık destek sunduğu gibi, bölge halkının eğitimdeki dijital dönüşümünde öncülük ediyor.
2020-2021 dönemi için kayıtların devam ettiği Bahçeşehir Kolejinde, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için de METODBOX platformunun şimdiden kullanıma açılması önemli bir hizmet olarak dikkat çekiyor.Tüm Türkiye’deki öğrencilerine yapay zeka temelli eğitim teknolojisi METODBOX ayrıcalığı yaşatan Bahçeşehir Koleji, yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilerine METODBOX’ın kapılarını açarak, uzaktan eğitim sürecini Bahçeşehir’de sürdürme ayrıcalığı sağlıyor. Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz pandemi günlerinde, daha fazla çocuğa teknoloji ve eğitim hizmeti ulaştırmayı hedefleyen bu politika yerelde ve ulasal zeminde büyük beğeni topluyor.

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , bahçeşehir koleji ,

Yorumlar
 • hulya
  7 Nisan 2020 Salı 10:35

  teşeşkürler bahçeşehir farkınızı ortaya koydunuz

 • Bahceşehir velisi
  6 Nisan 2020 Pazartesi 16:53

  Teşekkürler bahçeşehir koleji iyiki geldiniz

4. kez üst üste finallerde...

14 Mart 2020 Cumartesi 11:24

4. kez üst üste finallerde...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde kurulan, uzay ve uydu alanında projeler yürüten Grizu-263 Uzay Takımı American Astronautical Society tarafından, NASA, Lockheed Martin, Kratos Space, Praxis Inc, Siemens, U. S. Naval Research Laboratory tarafından desteklenen “CanSat Competition 2020” misyonu için tasarladıkları model uydu ile 4. kez üst üste finallere kalarak Türkiye'yi ve ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi’ni Amerika Birleşik Devletleri’nde temsil etmeye hak kazandı.

 Grizu-263 Uzay Takımı, dünyanın dört bir yanından birçok üniversitenin katıldığı yarışmada ön eleme aşaması olan Preliminary Design Review (PDR) raporunda 100 üzerinden 99’un üzerinde puan alarak ilk 5 takım içerisine girerek ABD’ye davet edildi. Bu sonuçla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı bu yıl 11-14 Haziran 2020 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde Virginia Tech üniversitesinde gerçekleşecek olan finallerde Türkiye'yi temsil edecek. 
Grizu-263 Uzay Takımı kaptanı Çağla Aytaç Dursun yaptıkları çalışma ile ilgili olarak; “4 yıldır ülkemizi ve üniversitemizi Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen yarışmada başarı ile temsil ederek üst üste iki kez Dünya 2.si olduk. Bu yıl takımımızı genişleterek geçen sene elde ettiğimiz tecrübe ile birlikte yarışmayı zirvede bitirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık 6 aydır bu başarının gerçekleşmesi için çalışıyoruz ve bu çalışmanın sonucunda da 100 üzerinden 99 puanın üzerinde bir sonuç alarak tekrar zirveyi hedeflediğimizi göstermiş olduk. Her yıl yeni takım arkadaşlarımızı dahil ederek elde ettiğimiz başarılar takım sistematiğinin çalıştığını gösteren çok önemli bir sonuç oluyor. Bu sayede en başından beri hedeflediğimiz sürdürülebilir başarıyı sağladığımızı gösteriyoruz. Uluslararası arenada Dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girerek ülkemizi ve üniversitemizi temsil edeceğimiz için gururlu ve mutluyuz. Başta üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Dekanımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu’na, danışman hocalarımıza ve üniversitemiz mensuplarına, Zonguldakşehrine, ana destekçimiz Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (ERDEMİR)’e çok teşekkür ediyoruz. Tüm bu çalışmaları beraber yürüttüğümüz takım danışmanlarımıza ve takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Grizu-263 Uzay Takımı , Bülent Ecevit Üniversitesi , ZBEÜ , BEÜ

Yorumlar