BEÜ Devrek ve Gökçebey yerleşkesini ziyaret etti

11 Haziran 2018 Pazartesi 23:21

BEÜ Devrek ve Gökçebey yerleşkesini ziyaret etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Devrek ve Gökçebey yerleşkelerini ziyaret etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Devrek ve Gökçebey Yerleşkelerinde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Feride Öztürk ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Özer ile görüşen Rektör Çufalı, ziyaret edilen kampüslerde akademik ve idari personel ile bir araya gelerek Meslek Yüksekokullarındaki akademik çalışmalar, problemler ve yapılanma konusunda bilgi aldı ve birimlerin sürekli gelişiminin sağlanması hususunda görüş ve önerileri dinledi.
Ziyaret kapsamında Devrek ve Gökçebey yerleşkelerinde, Meslek Yüksekokulu binalarını gezen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı kütüphane, derslik, atölye, toplantı salonu, konferans salonu ve laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde, öğrencilere gerek kampüslerde gerekse binalarda sunulan olanakların sürekli iyileştirilmeye devam edileceği, BEÜ’nün kalite politikaları çerçevesinde tüm birimlerinde verilen hizmetlerin kalitesinin sürekli takip edildiği yönünde istişarede bulunuldu.

Yorumlar

Sinitli İlkokulu tüm yılın stresini attı...

7 Haziran 2018 Perşembe 13:17

Sinitli İlkokulu tüm yılın stresini attı...

Kdz. Ereğli ilçesi Ormanlı Beldesi’nde faaliyet gösteren Sinitli İlkokulu öğrencileri 50 metre uzunluğunda ki kâğıda resimler çizdi.

Sinitli İlköğretim Okulu, okulun son günlerinde öğrenci devamsızlığını azaltmak ve öğrencileri okula çekmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Okul bahçesinde 180 öğrenci bir araya gelerek 50 metre uzunluğunda ki kâğıda resim yaparak bütün yılın stresini attı. Etkinlikte birbirinden güzel resimler ortaya çıkarken öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.
Eğitim öğretim yılının son zamanlarını değerlendirdiklerini ifade eden Sinitli İlkokulu Müdürü Ömer Altunbaş, “Öğrenci devamsızlıklarının arttığı şu günlerde öğrencileri okulda tutabilmek ve bütün yılın stresini atabilmek için farklı etkinlikler düzenliyoruz. 180 öğrenci okul bahçesinde 50 metre uzunluğunda ki kâğıda birbirinden güzel resim yaptılar. Öğrencilerimiz böylelikle okulda güzel vakit geçirdiler” dedi.

Yorumlar

Okul öncesi öğretmenlerine STEM Eğitimi...

22 Mayıs 2018 Salı 11:32

Okul öncesi öğretmenlerine STEM Eğitimi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Gülşen Utku Anaokulu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ile Okul Öncesi Öğretmenlerine Özel STEM, Kodlama ve Robotik Eğitimi düzenlenecek.

BAKKA’dan sağlanan Teknik Destek kapsamında planlanan eğitime, en az 30 okul öncesi öğretmeni katılacak. Gülşen Utku Anaokulu’nun organize ettiği eğitimler 09-10-11-12-13 Haziran 2018 tarihlerinde, günde 6 saat, toplamda 5 gün sürecek. Proje yazım ve başvuru sürecini de yürüten Gülşen Utku Anaokulu Müdürü Sezgin Balaban, bu eğitimle öğrencileri tenolojik bilgilerle donatan öğretmen sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Balaban açıklamasında, “Proje ile 21. yy. becerilerine sahip bir nesil yetiştirmek için öğrencilere sorumluluk veren, onları düşündüren, onları küçük yaştan itibaren bilgisayar programlaması gibi teknolojik bilgilerle donatan öğretmen sayısının artması sağlanacaktır. Bu kapsamda ilçemizde görevli Okul Öncesi Öğretmenlerine, STEM, Kodlama ve Robotik Sistemler ile ilgili bir eğitim verilerek bu konudaki farkındalıklarının arttırılması, öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir” ifadelerine yer verdi.
Üniversiteden katılacak Akademisyen Eğitimciler tarafından gerçekleştirilecek eğitimler sonunda tüm katılımcılara sertifikaları verilecek.

Etiketler:

Gülşen Utku Anaokulu ,

Yorumlar

TSO Fen Lisesi, 2018 mezunları diplomalarını aldı

17 Mayıs 2018 Perşembe 17:28

TSO Fen Lisesi, 2018 mezunları diplomalarını aldı

Çaycuma TSO Fen Lisesi; 2017-2018 akademik yılında 5. Mezunları olan 100 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi.

Okul bahçesinde düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli, İlçe Tarım Müdürü Coşkun Ulutaş, Okul Aile Birliği Başkanı Hayri Karaca, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Okul Müdürü İsmail Ertop’un açılış konuşmasıyla devam etti. İsmail Ertop konuşmasında; “Mezunların hayattaki başarıları, kaliteli duruşlarıdır. Ve onların okullarına geri dönüp kattıklarıdır. Mezun okuluna sahip çıktıkça, okulunun değeri artar. Okulun değeri arttıkça, mezunun kalitesi artar. Bizler, okulumuza bu düşünceyle sahip çıktık ve çıkıyoruz. Siz de, bizimle birlikte okulumuza sahip çıkmaya söz veriyor musunuz? İyi birer öğrenci olma sınavınız bitiyor artık. İyi birer insan olmak için gerekenleri öğrenmenin zamanı geldi. Ama hayatın sınavdan ibaret olmadığını, bir toplum için herkese görevler düştüğünü bilin ve sakın unutmayın. Değerli veliler; Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Böyle bir nesil yetiştirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün sizin için de vedanın başlangıcı. O çok istediğiniz üniversiteyi kazanırlarsa sadece dört ay sonra artık sabahları aynı evde uyanmıyor olacaksınız. Aynı sofrada yapılan sabah kahvaltılarının, yenen akşam yemeklerinin yerine ayda bir iki günlük ziyaretlerde hasret gidermeye çalışacaksınız. Yıllarca yanı başınızda büyüyen gurur kaynağınız, artık bir telefon mesafenizde olacak. Odalarındaki eşyaları, üniversite hayatları için toplamaya az kaldı. ‘Ders çalış’ dedikten sonra, kavga edip küsmeyi bile özleyeceğiniz günlere az kaldı. Artık büyüdüklerini hissedeceksiniz. Bugün onlara sımsıkı sarılma zamanı, mutluluk ve sevinçlerine ortak olma zamanı.Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimize tekrardan bundan sonraki yaşantılarında başarı, mutluluk ve sağlık diliyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir de konuşmasında “Eğitim ömür boyu devam eden bir süreçtir. Eğitimin bugüne kadar olan kısmını başarıyla tamamladınız. Dürüst, çalışkan ve üretken bir insan olmak için gayret gösterin. Topluma faydalı bireyler olacağınıza inanıyorum” diyerek öğrencileri ve ailelerini tebrik etti. Okul birincisinin konuşmasından sonra protokol üyeleri okul birincisi Anıl Tekin, okul ikincisi Büşra Altunay ve okul üçüncüsü Derya Dombaycı’ya diplomalarını takdim ettiler.
Mezuniyet töreni TSO Fen Lisesi’nin beşinci mezunlarının kepleri havaya atmasıyla ve mezuniyet coşkusuyla sona erdi.

Yorumlar

Özel öğrenciler mezun oldu...

14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:27

Özel öğrenciler mezun oldu...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Özel Eğitim İş uygulama Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’ndan 42 öğrenci mezun oldu.

Kdz. Ereğli Özel Eğitim İş uygulama Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu ilk mezunlarını düzenlenen törenle verdi. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Şube Müdürleri Öner Akyürek ve Bahattin Girgin, Okul Müdürü Ziya Babal, Müdür Yardımcıları Mehmet Değirmenci, Nazım Yüksel, okul öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması, Özel öğrencilerin Zeybek gösterisi ve koro eşliğinde şarkı söylemeleriyle başladı.
Özel öğrencilerin okula ilk geldiklerinde çok çekingen olduklarını söyleyen Kdz. Ereğli Özel Eğitim İş uygulama Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Müdürü Ziya Babal, okulda geçirdikleri süreçte sosyalleştiğini belirtti. Babal konuşmasında, “ Okula ilk geldiklerinde bu öğrenciler çekingendiler. Okul öğretmenlerimiz sayesinde kendilerine bir şeyler kattılar. Yeni şeyler öğrendiler. Umarım okulda öğrendiklerini önümüzdeki yıllarda da devam ettirirler. Bu okul onları sosyalleştirdi. Ben özel çocuklarımızın bundan sonra yaşantılarını mutlu bir şekilde geçirmelerini temenni ederken, okul öğretmenlerimize ve velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca düzenlediğimiz mezuniyet töreninde bizleri yalnız bırakmayan değerli protokol ve velilerimize teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
Mezun olan 42 özel öğrenci mezuniyet belgesi ve plaket takdiminin ardından keplerini attı. Keplerini atan öğrenciler, okul müzik öğretmeni Selim Vatan önderliğinde, Ereğli Güzel Sanatlar öğrencileri Batuhan Kaptan, Batuhan Otu ve Mehmet Ali Çamur’un verdiği konser ile doyasıya eğlendi.
Mezuniyet pastası kesimi ve fotoğraf çekimlerinin ardından tören sona erdi.

Etiketler:

kdz. ereğli özel eğitim iş uygulama okulu , mezuniyet ,

Yorumlar