BBP'den Kaymakam Madenoğlu'na ziyaret...

5 Aralık 2017 Salı 19:41

BBP'den Kaymakam Madenoğlu'na ziyaret...

Büyük Birlik Partisi, Kdz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Tolga Aral, Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım, Ereğli ilçe başkanı Turabi Çelik ile il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu. 

Ziyarette MKYK Üyesi Tolga Aral ziyarette yaptığı konuşmasında; "Camia olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında olduk. Görüyoruz ki, Kaymakamımız Sayın Nazım Madenoğlu halka iç içe çalışmalara yapıyor. Mahalle, belde ve köylerde halkımız ile bir araya gelerek vatandaşlarımızla bire bir sorunlarını dinliyor. Sayın Kaymakımıza insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederiz, biz siyasilerin de devletimizin bürokratlarına devlet millet kaynaşmasını noktasında yardımcı olmamız gerekiyor" dedi. 

Görüşmede asayiş, eğitim, engelliler ile ilgili çalışmalar ve son dönemde gündemde olan eko turizm konusundaki gelişmelere değinildi. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde  valilik tarafından basına açıklanan Zonguldak Turizm Kalkınma Planı'nda yer alan Ereğli - Zonguldak Kıyı Mastır Planı ve Zonguldak Sanayi Mirası Turizm Mastır planları kapsamında MKYK Üyesi Tolga Aral Kandilli eko turizminde yapılabilecek önerileri içeren hazırladıkları dosyayı Kaymakam Nazım Madenoğlu'na verdi.

Son olarak Ereğli'de Ereğli Demir Çelik Fabrikalarının önemli bir yer tuttuğunu, kurumun Ereğli ile alakalı konulara daha ilgili olması istenildi. BBP yöneticileri Erdemir'e ait futbol sahası tesislerinde vatandaşlarımızın yürüyüş yapmalarına bile izin verilmediğini hatırlatarak, bu konuda Erdemir yönetiminin daha hassas olması gerektiği vurguladı.

Etiketler:

Kaymakam Nazım Madenoğlu , Kdz. Ereğli , BBP ,

Yorumlar

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden Acar’a ziyaret

5 Aralık 2017 Salı 19:34

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden Acar’a ziyaret

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı makamında ziyaret etti.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler. Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Elif Acar, 2018 yılında yapılacak çalışmaların bölge için önem arz ettiğini söyledi.
Ajansın bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Karakulak ve Altundağ, ajansın çalışmalarıyla ilgili Genel Sekreter Vekili Elif Acar’dan bilgiler aldılar. Zonguldak Havalanı’nın hayata geçirilmesi konusunda BAKKA’dan ne gibi destekler alınabileceği konusunda istişarede bulundular.

Etiketler:

Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ , Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar ,

Yorumlar

O yol, bu yol mu Fatih Çakır?

5 Aralık 2017 Salı 19:30

Ereğli Haber

O yol, bu yol mu Fatih Çakır?

Zonguldak’ın Ereğli ile Devrek ilçelerini bir birine bağlayan karayolunun Armutlucuma mevkiinde yolun aşırı bozuk olması sürücülerin tepkisine neden oluyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Armutlucuma ve Vakıf Köyü arasında kalan karayolunun çalışmalar nedeniyle aşırı derecede bozulması sürücülerin tepkisini çekiyor. Yolun bozuk olmasının yanı sıra çokta tehlikeli olduğunu ifade eden Aşağıhocalar Köyü Muhtarı Mustafa Oğuz, yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti.

Yolda hiç bir güvenlik tedbiri yok

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Oğuz “Burası Armutlucuma mevki. Bu yol tamamen bakımsızlıktan dolayı bu şekilde. İnşaat halinde kaldı. Hiç çalışan yok. Burayı bu kötü hali ile bırakıp gittiler. Biz hem öğrenci servisi hem de Ereğli Devrek arasında yolcu servisi yapıyoruz. Arabalarımız haşat oldu. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Şu anda yaklaşık 2 kilometrelik yolumuz yapım için bekliyor. Araçlarımızın her türlü motor aksamına varana kadar plastik parçaları da dahil yolun bozuk olmasından dolayı servis çekecek durumdan çıkıyorlar. Çok kaza tehlikesi atlatıyoruz. 3 kere araç kaydı. Arkadaşlarımızın araçları tamirde şu anda” dedi.
Köy sakinleri yolun geçicide olsa tamir edilmesini ve ulaşımın kolaylaştırılmasını istedi.

Hani yolda çalışma vard?

Diğer yandan Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır Armutlucuma Devrek arasında ki yolla ilgili geçtiğimiz günler de basın açıklaması yapmıştı. Çakır, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada “Yolun Ereğli-Çaylıoğlu arasını kendi araçlarımızla dolaştık. Gördüğümüz manzara bizi son derece sevindirdi. Yolun Çaylıoğlu’na kadar olan kısmının ham (altyapı) olarak tamamlandığını gördük. Bu esnada yolun bu kısmını yapan müteahhit firmanın yetkilileri ve çalışanlarıyla yol ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Daha sonra Armutlucuma bölgemizdeki tüm muhtarlarımızla birlikte, Armutlucuma-Devrek arasındaki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledik. Yol çalışmalarında çok büyük bir ilerleme olduğunu ve bölge bölge çalışmaların devam ettiğini gördük. 2018 yılına kadar biteceğini söylediğimiz Ereğli-Devrek yolunda hiçbir sapma olmayacak. Ancak kar yağdığı zaman bir daralma olabilir. Şu anki iş makinesi sayısı tabii ki yaz aylarındaki gibi değil, ama mevsime oranla 50’nin üzerinde iş makinesi ile çalışmalar devam ediyor. Bunu yerinde görmüş olduk. Sezon itibariyle, Mart ayından sonra da bu çalışmaların çok daha hızlanacağını söyleyebilirim. Şantiye yetkililerinden aldığımız bilgi neticesinde de 2018 yılının sonunda bu yol tam anlamıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. En ufak bir sorun dahi yok, Ereğli-Devrek yolu planlandığı gibi tamamlanacak. Bizim bu yolda yapılan çalışmaları incelememizin sebebi dedikoduya mahal vermemektir, çalışmaların aralıksız olarak son sürat devam ettiğini isteyen herkes görebilir” demişti.

Yorumlar
  • Muhammet
    6 Aralık 2017 Çarşamba 11:26

    Acele etmeyin zonguldak yolu icin biz senelerce bekledik ne arabalari hasat ettik sizin yolunuzda biter elbet

  • Milletin efendisi
    6 Aralık 2017 Çarşamba 11:00

    Söz laf değil icraata ve iş lazım

Şehidin adı o okula yaşatılacak

5 Aralık 2017 Salı 19:24

Şehidin adı o okula yaşatılacak

5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar'da, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan, Zonguldak Alaplı İlçesi Çatak Köyünden Mücahit Coşkun’unun ismi,Zonguldak Alaplı Karşıyaka ilçesinde yeni açılan anaokuluna verildi.

Asıl mesleği maden mühendisi olan Mücahit Coşkun Konya Selçuk Üniversitesi Maden Mühendisliği Mezunuydu. Kısa dönem er olarak vatani görevini ifa ettiği sırada meydana gelen mühimmat patlamasında şehit düştü.
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'in sosyal medyadan yaptığı paylaşımda." Şehidimizin adının ve hatırasının yaşatılması amacıyla karşıkaya okulumuza ismi verilmiştir.Sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Sevgilim Şehidimizin bizlere en büyük emanettir. Bizlere bıraktığın bu emaneti korumak adına var gücümüzle vatanımız ve mukaddesatımız için çalışacağımızdan hiç endişen olmasın. Mekanın cennet olsun. İsim verme konusunda yardımlarını bizden esirgemeyen Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu'na şükranlarımızı sunarız. Şehidimize Allah’tan Rahmet, ailesine sabır dileriz"dedi.

Etiketler:

şehit , adı okula verildi ,

Yorumlar

Çaturoğlu taşeronlara kadro müjdesini verdi...

5 Aralık 2017 Salı 19:17

Ereğli Haber

Çaturoğlu taşeronlara kadro müjdesini verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, bugün AK Parti Grup Toplantısında Cumhurbaşkanımız ve Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeronda çalışanlara müjdeyi verdiğini belirtti.

Çaturoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm kardeşlerimiz, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün, bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacaklar.
Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler. 4/C‘li kardeşlerimiz de unutmadık; 4/C kapsamında çalışanlar, 4/B kadrosuna alınıyor. Böylece, 4/C kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz.
Mevsimlik çalışan geçici işçi kardeşlerimizi de unutmadık. Yapacağımız düzenleme ile, bu işçilerimizin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz.
Her fırsatta işçinin hakkını koruyup, gözetleyen, her platformda bunu kararlılıkla dile getiren ve taşeron işçilerimizle ilgili yapılan bu tarihi reformun mimarı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz. Bu süreci başından sonuna kadar büyük bir özveriyle takip eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni düzenlemenin kamuda çalışan tüm kardeşlerimize de hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar