BAKKA’dan yapay zeka ve derin öğrenme desteği

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:12

BAKKA’dan yapay zeka ve derin öğrenme desteği

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle yapay zeka ve derin öğrenme konulu eğitim programı düzenlendi.


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle Ankara’dan özel olarak getirilen uzman ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi, Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi, Zonguldak Fen Lisesi ve ZonguldakMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerine yönelik “Yapay Zekâ ve Derin Öğrenme Kullanarak Görüntü İşleme Yöntemleri” konulu eğitim düzenlendi. Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen kursa 16 kişi katıldı. 
Elektronik öğretmeni Tolunay Demirci; “Günümüzde çok heyecan verici gelişmelerin yaşandığı, yapay zekâ alanında yapılan çalışmaların büyük bir kısmını oluşturan derin öğrenme yapay sinir ağları güncel bir konu olup bilgisayar teknolojisinin her alanına girmiştir. Ülkemizin 2023 vizyonu hedefleri ile tam uyumlu, özellikle son yıllarda artan teknoloji hamlesi ve beraberinde gelen teknoloji üreten toplum haline gelebilmemiz için eğitimde nitelikli araçların verimli kullanımı ön plana çıkmıştır. Robot teknolojilerinin gelişmesi, otonom sistemlerin hazırlanması ve robot geliştiren ülkeler ile rekabet açısından yapay zekâ; derin öğrenme içerisinde yeni gelişmelerin yaşandığı ve ortaya çıktığı stratejik öneme sahip bir konudur. Bunlar için Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka konularının öğrenilmesi, yapay sinir ağları ve algoritmalarının etkili ve verimli kullanılması, görüntü işleme algoritmalarının geliştirilmesi, öğrenci ve öğretmenlerimizin yenilikçi teknolojileri öğrenebilmeleri, yeni algoritmaların geliştirilmesi için rehberlik faaliyetinin yürütülmesi, bilgisayarlı otonom yapay zeka ve derin öğrenme sürecine entegre edilerek daha nitelikli ve kaliteli algoritmaların tasarlanıp geliştirilmesi için "Yapay Zeka ve Derin Öğrenme Kullanarak Görüntü İşleme Yöntemleri" eğitimi yapılmıştır. İlimizde ilk defa düzenlenen ve çok verimli geçen eğitimler sonunda öğretmenlerimiz yapay zekâ ve derin öğrenme konularında bilgilenmişlerdir. Ülkemiz savunma sanayisi başta olmak üzere her alanda gelecek yılların yükselen değeri ve yüksek gelir getirici bu konularda çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi. 

Etiketler:

BAKKA , yapay zeka , Kdz.Ereğli Haber

Yorumlar

BİLSEM öğretmenlere astronomi eğitimi verilecek...

19 Ağustos 2019 Pazartesi 12:07

BİLSEM öğretmenlere astronomi eğitimi verilecek...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde BİLSEM’in organizasyonu ile fen eğitiminde astronomi bilgi ve becerilerini geliştirme projesi kapsamında öğretmenlere 3 günlük eğitim verilecek.

Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) tarafından Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde 6,7 ve 8 Eylül 2019 tarihlerinde öğretmenlere yönelik fen eğitiminde astronomi bilgi ve becerilerini geliştirme projesi kapsamında eğitim verilecek. 50 öğretmenin katılacağı proje, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi, Kdz. Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi, İMKB Atatürk Anadolu Lisesi, Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ve Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu’nun katkılarıyla gerçekleşecek.
6,7 ve 8 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek eğitimlerde konuşmacı olarak RTEÜ’den Prof. Dr. Mehmet Küçük, ÇÖMÜ’den Prof. Dr. Faruk Soyduğan, Akdeniz Üniveritesi’nden Doç. Dr. Memduh Sami Taner, PAÜ’den Doç. Dr. Serkan Sevim ve ESOGÜ’den Doç. Dr. Ersin Karademir yer alacak. Eğitime katılmak isteyen öğretmenler arasında Fen Bilgisi ve sınıf Öğretmenleri’ne öncelik verileceği belirtildi.

Etiketler:

BİLSEM , Kdz. ereğli , astronomi , eğitim , kdz. ereğli haber , ereğli haber ,

Yorumlar

BAKKA 3 boyutlu yazıcı kullanım kursu düzenleyecek

26 Temmuz 2019 Cuma 16:27

BAKKA 3 boyutlu yazıcı kullanım kursu düzenleyecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Mili Eğitim Müdürlüğü ve BAKKA tarafından ilçede görev yapan öğretmenlere 3 boyutlu yazıcı kullanımı kursu düzenlenecek.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı iş birliği ile Kdz. Ereğli ilçesinde ki görevli 25 ve üzerinde ki eğitimcilere “3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı” eğitimi verilecek. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve BAKKA tarafından imzalanan projede, öğretmenlerin 3 boyutlu tasarım ve yazıcı kullanma konusunda kendilerini geliştirebilmesi amaçlanıyor. BAKKA tarafından yazılan açıklamada ise proje amacının yeni nesilin donanımlı ve ülke ekonomisine katkı sağlanacak bireylerin yetiştirilmesi gerektirildiği belirtildi. 
“3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Kullanımı” eğitimlerin ise toplamda 5 gün ve 30 saat olarak planlanmakta olup, belirlenen tarih aralığı ise; 2-6 Eylül 2019 olarak düşünülüyor. 

Yorumlar

BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

25 Temmuz 2019 Perşembe 10:31

BEÜ üniversite tercih fuarında yoğun ilgiyle karşılaştı

23-24-Temmuz tarihleri arasında, Ankara Anfa Altınpark’ta düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’na katılan ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi yoğun ilgiyle karşılandı.

Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin, öğrenci adaylarıyla bir araya geldiği fuarda üniversite standı, tercihi yapacak aday öğrenciler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü. Fuarda ziyaretçilere üniversitenin akademik birimleri, bölümlere ait puanları, yerleşkeleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, burs ve konaklama imkanları, Erasmus ve Mevlana Uluslararası Değişim Programları hakkında bilgiler verildi. 
Tercih yapacak öğrencilere ve velilerine yazılı ve görsel materyallerle sunum yaparak üniversitenin eğitim imkanlarını her yönüyle tanıtan Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü Öğretim Görevlileri öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtladı, doğru tercih, meslek seçimi ve kariyer planlama konularında da öğrencilere destek verdi. 

Yorumlar

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:20

Nisa Nur Temizel

Bu fuara katılmadan tercihlerinizi yapmayın

Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları tarafından bu yıl sınava girip kazanan öğrencilere üniversite tercihleri konusunda yardım alabilecekleri konunun uzmanlarını Kdz. Ereğli ilçesine getiriyor.

Ereğli Haber – Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Martı Eğitim Kurumları’ndan üniversite tercihi yapacak binlerce öğrenciye büyük kolaylık. Martı Eğitim Kurumları üniversite tercihi yapacak öğrenciler ve aileleri için uzmanların katılacağı seminerler düzenledi. Organizasyon kapsamında
20-27 Temmuz 2019 tarihlerinde saat 09.00-18.00 saatleri arasında Martı Eğitim Kurumları’nda İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kıbrıs Lefke Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi’nin tanıtım stantları açılacak.
7 gün sürecek olan tercih fuarında 7 üniversiteden uzmanlar, yazarlar öğrencilerle söyleşiler gerçekleştirip, velilere yönelikte seminerler gerçekleştirecek. Tercih yapacak öğrenciler ayrıca tercih uzmanları ile bire bir görüşmeler yapıp kendilerinden bilgi alabilecekler.
7 gün sürecek program şu şekilde;

20 Temmuz, Saat 13.00: Öğrenci Söyleşileri
-Farklı üniversite bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin katılımıyla söyleşiler

21 Temmuz, Saat 13.00:Veli Seminerleri
-Üniversite tercih döneminde aile tutumuna yönelik seminer

22 Temmuz Saat 13.00: Yazar – Öğrenci Buluşmaları
- Hız ve Renk yayınları yazar kadrosu tercih sürecinde bizlerle birlikte olacak

20-27 Temmuz, Saat 09.00-18.00: Uzman Tercih Danışmanları
Şuayip KÜTÜK, İstanbul Kültür Üniversitesi, Psk. Dan./Uzman Tercih Danışmanı
Savaş TEKİN, Psk. Dan. / Uzman Tercih Danışmanı

Yorumlar