Aylar sonra sıralarına kavuştular

22 Şubat 2021 Pazartesi 13:48

Aylar sonra sıralarına kavuştular

Zonguldak'ta yoğun kar yağışının sebebiyle yüz yüze eğitime başlayacak okullarda 1 hafta gecikmeli de olsa bugün itibariyle köy ve beldeler, seyrek nüfuslu yerlerde yüz yüze eğitim başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Tasmacı İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin ilk dersine konuk oldu. Aylar sonra öğrencileri okullarında sınıf ortamında ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müdürü Ali Tosun, yüz yüze eğitimin bundan sonraki süreçte devam edebilmesi için Covid-19 kapsamında alınan tedbirlere titizlikle riayet edilmesi gerektiğini belirtti ve bu konuda tavsiyelerde bulunarak, öğrencilerden "söz" aldı. Öğrencilere çeşitli hediye takdimlerinde de bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, başarı ve sağlık dilekleriyle ziyaretini tamamladı. İl Müdürü Ali Tosun'a, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de eşlik etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Eğitime 2 gün daha kar engeli

17 Şubat 2021 Çarşamba 15:36

Eğitime 2 gün daha kar engeli

Zonguldak İl Hıfzıssıhha Meclisinde alınan kararda 18-19 Şubat tarihleri olmak üzere 2 gün süre ile yüz yüze eğitim ertelendi.

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisinde Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak yeni kararlar alındı.

Hıfzıssıhha Meclisinde alınan kararlara göre;

“İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı yüz yüze eğitime başlaması kararlaştırılan İl Geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı  resmi ve özel  anaokulları, özel eğitim anaokulu, ilkokullar, ortaokullar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı özel kreş, gündüz bakım evi ve çocuk kulüplerinde  yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerine  18-19 Şubat 2021 tarihinde 2 (iki) gün süre ile ertelenmesine, bu süre zarfında okullarımızda da  uzaktan eğitime  devam edilmesine;

Rehabilitasyon merkezlerinin,yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların yüz yüze eğitimlerine 2(iki) gün ara verilmesine,  bu süre zarfında Zonguldak Merkez ve İlçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.” Denildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar , vali mustafa tutulmaz

Yorumlar

Köy okulları yüz yüze eğitime hazır

13 Şubat 2021 Cumartesi 12:00

Köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Zonguldak’ta köy okulları 15 Şubat'ta aşamalı ve kontrollü bir şekilde yüz yüze eğitimle başlayacak.

15 Şubat Pazartesi itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve belde seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde; Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanan hıfzıssıhha kurulunun kararı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Okul Müdürlüklerinin iş birliği içinde alacağı tedbirler doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim ana okullarda haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

Zonguldak’ta toplam 8 ilçe genelinde bulunan köy yerleşim yerlerindeki 83 köy ilkokulunda 3.493 ilkokul öğrencisi, bu okullardaki 608 anasınıfı öğrencisi olmak üzere toplamda 4.101 öğrenci ilkokul düzeyinde eğitim ve öğretime başlayacak.

Ortaokul düzeyinde ise 35 köy ortaokulunda 3.668 ortaokul öğrencisi, bu okullardaki 98 anasınıfı öğrencisi olmak üzere toplamda 3.766 öğrenci eğitim ve öğretime başlayacak.

Zonguldak ili genelindeki bağımsız anaokullarından 23 tane resmi Anaokulunda 1.490 öğrenci, 12 tane Özel Anaokulunda 292 öğrenci olmak üzere toplamda 1.782 öğrenci okulöncesi eğitime yüz yüze başlayacak

1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki anasınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada iki gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile İmam Hatip Ortaokullarının 8. Sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na göre, okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yüz yüze eğitime başlayacak okulların ihtiyaç duydukları maske, dezenfektan, sıvı sabun gibi temizlik malzemeleri okullara ulaştırıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde ülkemiz genelinde ve Zonguldak’ta yürütülen çalışmalarla okulların yüzde 100'ü hazırlıklarını tamamlayarak belgelendirme başvurusu yaptı.

Yapılan incelemeler sonucunda İlimiz okullarının yüzde 100'ünü oluşturan 412 okul, "Okulum Temiz" belgesini alarak Covid- 19 tedbirleri konusunda son hazırlıklarını tamamlayarak öğrencilerine kavuşmayı bekliyor.

Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı. Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven ve benzeri korucuları kullanmaları için önlem alındı. Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için gerekli düzenlemeler yapıldı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de mücadele ettiği bu salgın sürecinde bizlere düşen asıl vazife, süreçten gerekli dersi almış bir şekilde yolumuza devam etmek ve okullarımızı birlikte açmaktır. Bu sorumluluk bilinciyle eğitim- öğretim kalitesini arttırmak için tüm eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin birbirlerini çok özlediklerini biliyor; sınıflarımızın, okul bahçelerimizin tekrar coşkulu çocuk sesleriyle dolacağı günleri özlemle bekliyoruz. Bizler biliyoruz ki okullarımızın mihenk taşları sizlersiniz. Tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği salgın döneminde hangi öğrencimize nasıl ulaşabiliriz düşüncesiyle fedakârca çalışarak; okulun, dört duvardan çok daha fazlası olduğunu herkese gösterdiniz. Bu sorumluk bilinciyle, bir tarafıyla şanlı mazimizin mirasına sıkı sıkıya bağlı olan diğer tarafıyla bilimin izinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif katılım sağlayan öğrenciler yetiştirmek için canla başla mücadele etmeye devam edeceğinize tüm kalbimle inanıyorum. Hepinize, hayatlarına dokunduğunuz her bir öğrencimiz için teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde okullarınızdan, arkadaşlarınızdan ve sosyal hayattan uzak kalarak herkesin sağlığı için evde kalmaya özen göstererek ellerinizden geleni yaptığınız için sizlere çok teşekkür ediyor ve sizleri çok özlediğimizi ifade etmek istiyorum. Tekrar okullarınıza dönebilmeniz ve olması gerektiği gibi eğitim alabilmeniz için bizler de tüm imkânları seferber ediyoruz. Sizlerden beklentimiz öncelikle bizi biz yapan değerlerin ışığından ayrılmadan sağlam bir inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır. Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte siz değerli velilerimizin, öğrencilerimizin başarısında büyük bir rol üstlendiğini biliyor; önümüzdeki süreçte de eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için desteklerinizi esirgemeden devam ettirmenizi diliyoruz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde milli, manevi değerler ve bilgiyle yoğuracağımız; onlara iyi birer model olmayı hedeflediğimiz yeni dönemin öğretmen, öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere tüm milletimize hayırlar getirmesini diliyor; daha sağlıklı günlerde, çok özlediğimiz okul bahçelerimizde ve sınıflarımızda öğrencilerimizle buluşmayı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , köy okulları

Yorumlar

İmzalar atıldı

9 Şubat 2021 Salı 16:20

İmzalar atıldı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Türk Metal Şubesi ile Ebil Eğitim Kurumları arasında eğitim hizmetlerine yönelik protokol imzalandığı bildirildi.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı açıklamada, Ebil Eğitim’den gelen talebi değerlendirdiklerini belirtti.

Ebil Özel Eğitim Merkez Kurum Müdürü Hava Özdemir ve kurum bünyesindeki Doğru Cevap Öğretim Kursu Kurucu Temsilcisi Erdem Aker, sendikaya giderek Başkan Ercan ile birlikte protokol imzalandı. Atılan imzalardan sonra açıklamada bulunan Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan,

“Protokoller kapsamında, Türk Metal Sendikası üyelerimizin çocukları Ebil Eğitim Merkezinde verilecek eğitim hizmetlerinde 1 yıl geçerli olmak üzere yüzde 30 indirim, Doğru Cevap Eğitim Merkezinde 9, 10, 11.sınıflara yüzde23, 12. sınıf ve mezun gruplara yüzde 24 indirim uygulanacak. Üyelerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , metin ercan , türk metal sendikası

Yorumlar

Valilik duyurdu... İşte açılacak okullar

9 Şubat 2021 Salı 10:57

Valilik duyurdu... İşte açılacak okullar

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereği 08.02.2021 tarihinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak Milli Eğitim Bakanlığının 05.02.2021 tarihli ve 20218459 sayılı “Yüz Yüz Eğitime Uygulamaları” konulu yazıları doğrultusunda şu kararlar alındı:

1)        Zonguldak merkezinde birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullar,

2)        Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ilkokul, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri haftada beş (5) gün yüz yüze eğitim yapacaklardır.

3)        Tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları haftada beş (5)gün yüz yüze eğitim yapacaklardır.

4)        Yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen anaokulları, özel eğitim anaokulları birleştirilmiş sınıflı İlkokullar, ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokulları

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Valilik ve bağlı taşra birimlerince etkin bir şekilde denetlenmesine karar verilmiştir.

Zonguldak Merkezinde 15 Şubat 2021 Tarihi Itibarıyla Yüz Yüze Eğitime Geçilecek Ekli Listedeki Okullar

    OKULUN  ADI

   OKUL ŞUBELERİ

     KÖY/BELDE/MERKEZ

ÖĞRENCİ SAYISI

1-467 Evler İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

 Merkez

119

2-Elvanpazarcık İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Belde

58

3-Elvanpazarcık Ortaokulu

 

Belde

61

4-Fatih İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Merkez

27

5-Fatih Ortaokulu

 

Merkez

39

6-Haciali İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

8

7-Himmetoğlu İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf-Ana Sınıfı

Köy

41

8-Karaman Amele B. İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Belde

146

9-Karaman İmamhatip Ortaokulu

 

Belde

30

10-Karapınar İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

18

11-Keller İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Köy

56

12-Keller Ortaokulu

 

Köy

47

13-Köroğlu İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

18

14-Murat  Kayhan İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Köy

58

15-Murat Kayhan Ortaokulu

 

Köy

52

16-Sapça İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

13

17-Sofular İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

13

18-Şehit Öğretmen Hamza Halit Sülün İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Belde

105

19-Tasmacı İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

27

20- Tasmacı Çalca İlkokulu

Birleştirilmiş Sınıf

Köy

17

21- Üzülmez İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Merkez

167

22-Zafer İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Merkez

69

23- Üzülmez Anaokulu

3-4-5 Yaş

Merkez

22

24-Yenimahelle Anaokulu          

3-4-5 Yaş            

Merkez

44

25-Merkez Anaokulu

3-4-5 Yaş

Merkez

92

26-Zonguldak Özel Eğitim Anaokulu

Tüm Düzeyler

Merkez

12

27-TOOB Uzunmehmet İlkokulu

  1. ve  Anasınıfı

Merkez

82

TOPLAM

 

 

1441

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , eğitim

Yorumlar