Ayan'a Çatalağzı'ndan tam destek

20 Haziran 2018 Çarşamba 11:39

Ayan'a Çatalağzı'ndan tam destek

27.dönem Zonguldak MHP Milletvekili adayı Hamdi Ayan seçim ziyaretlerine Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde seçim ziyaretlerini sürdürdü.


Ayan beraberinde İl Başkanı Metin Soydaş, İlçe Başkanı Serdar Yaralı, 4.sıra milletvekili adayı Taner Kayı, 5.sıra Milletvekili adayı Sebil Sümeyye Bıyıklı ve partilerinin katılımıyla 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri dolayısıyla vatandaşlardan destek istedi. Ayan, Kayı ve Bıyıklı ilk olarak Çatalağzı beldesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi ardından belde de kurulan halk pazarında esnaflarla bir araya geldi. 
'Bu şehir 30 yıl kaybetmeye mahkum değil' 
Ayan daha sonra Kilimli 202 evlerde bulunan bir kıraathane de toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda hazırladığı Zonguldak'ın kurtuluş reçetesini anlatan Ayan, şehrin 30 yıl kaybetmeye vakti ve zamanı olmadığını kaydetti. Milletvekili adayı Hamdi Ayan; "Önümüzdeki 5 gün sonra Türkiye'nin ve Zonguldak'ın kaderini belirleyecek seçimler olacak. Bu seçimler Türkiye ve Zonguldak için çok önemlidir. Son kararınızı bu son hafta vereceksiniz. Zonguldak'ın son kaderi bu seçimlerde belli olacak. Zonguldak bir 30 yıl daha kaybetmeye mahkum değildir. Yola çıktık ve yemin ettik. Zonguldak için reçete yazdık. Zonguldak'ın hasta olduğunu ifade ettik. Evet Zonguldak gerçekten hastadır. Biz yazdığımız 10 madde de herşeyi düşünerek yazdık. Gençleri ve kadınları düşündük. TTK'yı düşündük. Sizlerin takdiri ile seçildiğimiz zaman Ankara'da Zonguldak'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak için seçilip çalışmayan vekilleri çalıştıracağız. Bu 10 madde ye yemin ettik. Diğer seçilen vekilleri Zonguldak'a getireceğim. Benim hayatım siyasetle geçti. Çalışmayanı yemin ederim şikayet edeceğim" şeklinde konuştu. 
 Yorumlar

Yiğit, 24 Haziran'a sıkı hazırlanıyor...

19 Haziran 2018 Salı 17:40

Yiğit, 24 Haziran'a sıkı hazırlanıyor...

Düzce’nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Belediye hizmetlerinden arta kalan zamanda gece gündüz demeden, ilçesi Yığılca’yı 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere hazırlıyor.

Yığılca’nın 4 mahallesini birebir gezerek hem belediye çalışmalarını hem de seçim çalışmalarını bizzat takip eden Başkan Yiğit, ilçe teşkilatı ile birlikte 39 köyü tek tek gezerek Yığılca’yı seçime hazırlıyor. Basmadık yol, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ve ilçe teşkilatı, gördükleri karşılamadan ve ilgiden memnun olduklarını ilettiler.
Seçim çalışmaları hakkında görüşlerini dile getiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı açıklamada; “Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de yoğun bir çalışma içerisine girdik. İlçe teşkilatımız ile birlikte Yığılca’mızı tek bir mahalle, tek bir sınır belirledik. Bir uçtan bir uca çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak niyetindeyiz ve bu düşünce ile emin adımlarla çalışıyoruz. Gittiğimiz bütün köylerimizde vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletiyoruz. Ak Parti hükümetlerinin bu yıla kadar gerçekleştirdiği projeleri ve gerçekleştirmeyi düşündüğü projeleri anlatıyoruz. Değerli halkımız zaten Ak Partimizin çalışmalarının bilincinde. Bunu gittiğimiz her köyümüzde aldığımız olumlu tepkilerde bizzat yaşıyor, görüyoruz. Yığılca’mız 24 Haziran için kararını çoktan vermiş. Nasıl ki referandum oylamasında söz verdiğimiz gibi sandıklardan rekorla çıktıysak, bu seçimde de yüce Allah’ın izni ile yine rekorlarla çıkacağız.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yığılca , Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Musluktan doldurduğu suyu içti...

19 Haziran 2018 Salı 17:31

Ereğli Haber

Musluktan doldurduğu suyu içti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş beldeye memba kalitesinde su getirdiklerini belirterek halkın rahatlıkla artık musluklardan su içebileceğini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Devlet Su İşleri (DSİ) ile yaptıkları ortak çalışma ile Gülüç Beldesi’ne memba kalitesinde su getirdiklerini açıkladı. Gülüç halkının artık musluklardan rahatlıkla su içebileceğini müjdeleyen Demirtaş, kendisi de musluktan doldurulan suyu içti. Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “Yaklaşık 15 gün önce Kızılcapınar Barajı’ndan gelen memba kalitesindeki suyu Gülüç’e kavuşturduk. Gülüç’te 30 senedir Erdemir’in suyunu kullanıyorduk. Kendilerine buradan Gülüç halkım adına çok teşekkür ediyorum. Gülüç halkını hiçbir zaman susuz bırakmadılar ve bizleri ihmal etmediler. Bu suyun Gülüç’e getirilmesi sırasında bazı sıkıntılar yaşadık. Uzun mesafeden geldiği için çalışmalar biraz uzun sürdü. Bu projeyi biz DSİ ile birlikte yaptık. Ben Gülüç halkına artık damacana suyu almamalarını istiyorum. Çünkü bu su memba kalitesinde. Gülüç’teki su depoları 30 senelikti. DSİ ile birlikte bin 500’lük bir tane Örencik mahallemize, Atalay mevkiine bir tane bin tonluk ve bir tanede bin tonluk Dağlar Köyü mevkiine sıfırdan dört dörtlük yapılmış vaziyette. Bir tanede elektrik kesintileri olduğunda etkilenmeyecek terfi istasyonumuz var. Ayrıca depolardan depolara ve depolardan mahallerimize gelen 4 bin metre uzunluğundaki su hatlarımızı da yeniledik. Su bizim için en önemli projelerimizdendi. Bunu da DSİ ile yaptığımız ortak proje ile hayata geçirdik. Şu anda 4 mahallemize de suyu verdik ve 4 mahallemizde aynı suyu içebiliyor. Hiçbir mahallemizde su sorunu yok.”
Göreve geldiğinde Çengel Mahallesi’nde ki 5 bloktan oluşan 14 katlılarda hidrofor sistemi kullanıldığı için aylık ortalama 5 bin TL elektrik gideri olduğunu belirten Demirtaş, buraya suyu direk bağlayarak vatandaşları bu maliyetten de kurtardıklarını söyledi. Demirtaş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Göreve geldiğimizde 14 katlılar da su üst katlara hidrofor sistemi ile veriliyordu. Göreve geldikten bir yıl sonra buraya hidroforsuz direk su verebilmek için bir proje yaptık. 14 katlılarda ki 5 bloğun aylık elektrik sarfiyatı 5 bin TL idi. Vatandaşlarımıza ‘Bu parayı haybeye ödemeyin’ dedik ve suyu halkımıza hidroforsuz vererek paranın ceplerinde kalmasını sağladık.”
Kendi evinde ve belediyede ailesi ile birlikte musluklardan akan sudan içtiğini belirten Demirtaş, Gülüç halkının da gönül rahatlığı ile bu suyu içebileceğini vurguladı. Demirtaş konuşmasının sonunda musluktan doldurulan sudan içerek “Ben, eşim ve çoluk-çocuğumda içme suyu olarak bu suyu kullanıyoruz. Bu suyun tahlilleri yapıldı. Periyodik zamanlarda da tahlilleri yapılarak bu su Gülüç halkına veriliyor” diye konuştu.

Yorumlar
  • Emine demirkaya
    20 Haziran 2018 Çarşamba 20:17

    Sebep olanlardan allah razı olsun teşekkürler

AVMde Dünya Kupası heyecanı

19 Haziran 2018 Salı 16:55

AVMde Dünya Kupası heyecanı

2018 Dünya Kupası heyecanı Esas 67 Burda AVM'de nefesleri kesiyor.

 Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek Zonguldak’a yeni bir yaşam alanı sunan Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi 18 Haziran - 15 Temmuz 2018 tarihlerinde Dünya Kupası maçlarını dev ekranda izleme keyfi yaşıyor. 'usya nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası maçları tüm dünyada büyük bir heyecanla devam ederken 64 maça sahne olacak şampiyonayı Esas 67 Burda alışveriş merkezi özel olarak hazırlanmış alanda ziyaretçileriyle buluşturuyor. Gün içinde tüm maçlar canlı yayınlanırken futbolseverler muhteşem maçların keyfini doyasıya yaşıyor. 
AVM Yönetimi, dünya kupasını AVM ziyaretçileriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgularken, "Sizde bu heyecana ortak olup, maçların coşkusunu yaşamak istiyorsanız Esas 67 Burda alışveriş merkezine davetlisiniz" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

AK Parti'den KGD'ye ziyaret

19 Haziran 2018 Salı 16:35

AK Parti'den KGD'ye ziyaret

AK Parti Zonguldak birinci sıra milletvekili adayı Polat Türkmen beraberinde il başkanı Zeki Tosun, merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan ve il yönetimi ile birlikte Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette, Karaelmas Gazeteciler Derneği başkanı Osman Sav ve dernek yönetimi hazır bulundu. Ak Parti Zonguldak milletvekili adayı Polat Türkmen ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; 
“Zonguldak’ta uğramadınız elini sıkmadığımız merhaba demediniz insanlarımızın olmaması adına gayret gösteriyoruz. Hem ayağımız, elimiz, dilimiz olan basını da ziyaret ederek düşüncelerimizde insanlarla paylaşmak istiyoruz. Derdimizi sıkıntımızı milletimizi anlatmaya gayret ediyoruz. Onlardan destek istiyoruz. Normal seçimin dışında çok daha farklı anlamlar hitap ettiğini söylüyoruz. Zonguldak’tan cumhurbaşkanımıza cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine ve Meclisimize güçlü bir destek istiyoruz. İnşallah milletimi zede daha fazla anlatmaya gayret edeceğiz. İnşallah 24 Haziran seçimleri ülkemize milletimize hayırlar getirsin diye dua ediyoruz.” 
Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle dedi; 
“Öncelikle 24 Haziran seçimlerinin vatanımıza, milletimize Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesine istiyoruz. Karaelmas Gazeteciler Derneği öncülüğünde başlattığımız Zonguldak Platformunun Mithat paşa tünelinin yapım aşamasında Polat bey başından beri vardı. Sağ olsun kendisi bizim önümüzde açmıştır. Aynı sözü Havaalanı’nın yurt içi seferlerin açılması konusunda da destek istedik. Zaten Cumhurbaşkanımız da kendisini bu konuda görevlendirdi. Zonguldak sorunları konusunda Polat beyi rahatsız edeceğiz. Her şey ülkemiz için Zonguldak’ımız içindir. Teröre bulaşmadan hiç kan dökülmeden dostluk ve barış içinde bir seçim geçmesini diliyoruz. Vatanımıza, milletimize tekrar hayırlı olsun." 
AK Parti Zonguldak il başkanı Zeki Tosun da, “Bugün kıymetli vekilimiz ile birlikte madenci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Daha sonra mahalle ve köy muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldik. Basının seçimlerde çok önemli yeri vardır. Son dört günümüz biraz daha hızlı çalışıyoruz. Bütün milletvekili adaylarımız sahada çalışıyorlar. 19 mahallede müziklerimiz devam edecektir. 25 Haziran’da Zonguldak Türkiye daha iyi bir güne uyanacak. Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın arkasında durduğumuzu Zonguldak’tan aldığınız oylarla ispat edeceğiz” şeklinde konuştu. 
Merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan ise ‘’Merkez ilçe başkan olalı dört ay olmuşken bir seçmeli karşılaştık. Öyle bir liste geldi ki çok rahat çalışıyoruz. Milletin içinden çıkan aday adaylarımız var. Güzel ve sağlıklı bir ortamda seçim atmosferinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 19 mahalle için 19 ayrı ekip kurduk. Hedefimiz, kapısı çalınmadık kimse kalmamıştır. Buroşürümüzün girmediği ev Cumhurbaşkanımızın selamının iletilmediği ocağı kalmamıştır. Sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde bu seçimi de atlatıp 24’ü akşamı demokrasi bayramında. Madenci Anıtında kutlayacağız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar