Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne acısı

7 Ekim 2019 Pazartesi 18:49

Ereğli Haber

Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne acısı

Kdz. Ereğli ilçesinin başarılı Avukatlarından Ertuğrul Turhan’ın anneanne Rukiye Turhan hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğlili Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne Rukiye Turhan vefat etti. 6 çocuk annesi Merhume Rukiye Turhan için yarın (8 Kasım 2019 Salı Günü) öğle namazı sonrasında cenaze töreni düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhume Rukiye Turhan’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Uçurumdan yuvarlandı... Hasbeyler Köyü Muhtarı kurtardı...

7 Ekim 2019 Pazartesi 18:22

Ereğli Haber

Uçurumdan yuvarlandı... Hasbeyler Köyü Muhtarı kurtardı...

AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca Kayalıdere Şelaleleri gezisi sırasında ayağının kayması sonucu uçurumdan yuvarlandı. Karaca’yı son anda Hasbeyler Köyü Muhtarı emekli polis memuru Hasan Duman kurtardı.

Edinilen bilgiye göre olay Cumartesi günü öğlen saatlerinde ilçeye bağlı Hasbeyler Köyü ve Kayalıdere Köyü sınırları içerisinde kalan Kayalıdere Şelaleleri mevkiinde yaşandı. Hafta sonu Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Engin Temel, Ali Kemal Karaca, Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman ve Kayalıdere Köyü Muhtarı Niyazi Yalçın Kayalıdere Şelaleleri bölgesine inceleme gezisi düzenledi. Gezi sırasında yağmurunda etkisi ile kayganlaşan zeminde ayağı kayan AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca uçurumdan aşağı yuvarlandı. Son anda kayalıklara tutunabilen Karaca’yı bulunduğu yerden Hasbeyler Köyü Muhtarı emekli polis memuru Hasan Duman Kurtardı. Çok büyük bir kaza atlattığını dile getiren AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca, kendisinin hayatını kurtaran Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman’a teşekkür etti. Karaca konuya ilişkin olarak açıklamasında “Pazar günü bir toplantı sonrası Kaymakam bey, il genel meclisi üyesi ve iki köy muhtarı arkadaşımızla birlikte Kayalıedere Şelaleleri’ne gittik. O gün bir toplantıdan çıktık ve oraya gittik. Tabi üstümüz, giydiğimiz ayakkabı orada gezmeye çok müsait değildi. Yağmurunda etkisi ile kayganlaşan zeminde ben düştüm. Son anda bir kayaya tutunabildim. Aşağı yuvarlanmaya devam etsem uçurum. Hasbeyler Köyü Muhtarımız Hasan Duman sağolsun benim elimden tuttu ve çıkarttı. Kendisi doğuda eğitimler almış bu konularda Allah kendisinde razı olsun. Hayatımızı kurtardı” dedi.
Karaca Kayalıdere Şelaleleri ile ilgili Turizm Bakanlığı’na bir proje sunulacağını ve bölgeyi doğal yapısını bozmadan turizme açmak için çalışma yaptıklarını söyledi. Karaca ilerleyen günlerde Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ında Kayalıdere Şelalesi’ne gelerek incelemelerde bulunacağını ifade etti.

Yorumlar

Vali’den Devrek Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

7 Ekim 2019 Pazartesi 16:00

Vali’den Devrek Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Devrek Kaymakam Vekili Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 Zonguldak Velisi Erdoğan Bektaş Devrek’e gelerek geçtiğimiz aylarda göreve başlayan Kaymakam Vekili Ümit Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Daire müdürleri ile birlikte kapıda karşılanan Bektaş ziyaretle, ilgili şunları söyledi, "Bugünkü ziyaretimiz amacı ilçemizde yeni göreve başlayan Kaymakam Vekilimiz Ümit Altay’a hayırlı olsun temennisinde bulunmak üzere buradayız. Buradan da yüksek okulumuzu ve yarı açık ceza evini ziyaret edeceğiz” diye konuştu 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , ziyaret

Yorumlar

Trafik kazası geçirmişti... Son yolculuğuna uğurlandı...

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:24

Ereğli Haber

Trafik kazası geçirmişti... Son yolculuğuna uğurlandı...

Siirt’te kullandığı motosiklet ile kamyona çarpması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Şişman memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Siirt’te geçtiğimiz hafta sonu kullandığı motosikletin kamyona çarpması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Şişman’ın cenazesi memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi. Uzman Çavuş Ferdi Şişman için baba ocağı Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Pınarcık Köyü’nde askeri tören düzenlendi. Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak törene katılanlardan önce helallik aldı ardından cenaze namazını kıldırdı. Askerlerin omuzlarında aile kabristanına götürülen Şişman burada tekbirler ve dualarla toprağa verildi. Cenaze töreninde fenalaşan Uzman Çavuş’un bazı yakınları rahatsızlanınca 112 sağlık ekipleri müdahalede bulundu.
Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, Alaplı Belediye başkanı Nuri Tekin, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, vatandaşlar ve şahit yakınları katıldı.

Yorumlar

Bağımlılık eğitimi sona erdi

7 Ekim 2019 Pazartesi 15:24

Bağımlılık eğitimi sona erdi

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği ile İl Sağlık Müdürlüğü ve ayni katkı sağlayan Kantin İşletmecileri Derneği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) dan teknik destek alan proje kapsamında “ Bağımlılığı Değil Hayatı Seç “ eğitimi düzenlenen törenle sona erdi.

Öğretmenevi Konferans salonunda yaklaşık bir hafta boyunca 40 saat süren eğitim akademik eğitimciler tarafından gerçekleştirildi. Çeşitli meslek gruplarında olan katılımcılara sertifikaları verildi. Düzenlenen törenin ardından bir açıklama yapan Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği Başkanı Esin İlhan şöyle dedi: “İlimizin çeşitli kurumlarından ve çeşitli meslek gruplarından eğitim alan katılımcılara öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bu eğitim sürecinde kazanılan bilgilerin çalıştıkları işyerlerinde ve yakın çevrelerinde farkındalık oluşturacaktır. Ayrıca düzenlenen eğitimimize büyük katkı sağlayan eğitimci akademisyen hocalarımıza da buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Bağımlılığı Değil , Hayatı Seç

Yorumlar