Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden Acar’a ziyaret

5 Aralık 2017 Salı 19:34

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden Acar’a ziyaret

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı makamında ziyaret etti.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler. Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Elif Acar, 2018 yılında yapılacak çalışmaların bölge için önem arz ettiğini söyledi.
Ajansın bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Karakulak ve Altundağ, ajansın çalışmalarıyla ilgili Genel Sekreter Vekili Elif Acar’dan bilgiler aldılar. Zonguldak Havalanı’nın hayata geçirilmesi konusunda BAKKA’dan ne gibi destekler alınabileceği konusunda istişarede bulundular.

Etiketler:

Avrupa Zonguldaklılar Dernek Üyesi Zonguldak Temsilcisi Bünyamin Altundağ , Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar ,

Yorumlar

O yol, bu yol mu Fatih Çakır?

5 Aralık 2017 Salı 19:30

Ereğli Haber

O yol, bu yol mu Fatih Çakır?

Zonguldak’ın Ereğli ile Devrek ilçelerini bir birine bağlayan karayolunun Armutlucuma mevkiinde yolun aşırı bozuk olması sürücülerin tepkisine neden oluyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Armutlucuma ve Vakıf Köyü arasında kalan karayolunun çalışmalar nedeniyle aşırı derecede bozulması sürücülerin tepkisini çekiyor. Yolun bozuk olmasının yanı sıra çokta tehlikeli olduğunu ifade eden Aşağıhocalar Köyü Muhtarı Mustafa Oğuz, yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti.

Yolda hiç bir güvenlik tedbiri yok

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Oğuz “Burası Armutlucuma mevki. Bu yol tamamen bakımsızlıktan dolayı bu şekilde. İnşaat halinde kaldı. Hiç çalışan yok. Burayı bu kötü hali ile bırakıp gittiler. Biz hem öğrenci servisi hem de Ereğli Devrek arasında yolcu servisi yapıyoruz. Arabalarımız haşat oldu. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Şu anda yaklaşık 2 kilometrelik yolumuz yapım için bekliyor. Araçlarımızın her türlü motor aksamına varana kadar plastik parçaları da dahil yolun bozuk olmasından dolayı servis çekecek durumdan çıkıyorlar. Çok kaza tehlikesi atlatıyoruz. 3 kere araç kaydı. Arkadaşlarımızın araçları tamirde şu anda” dedi.
Köy sakinleri yolun geçicide olsa tamir edilmesini ve ulaşımın kolaylaştırılmasını istedi.

Hani yolda çalışma vard?

Diğer yandan Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır Armutlucuma Devrek arasında ki yolla ilgili geçtiğimiz günler de basın açıklaması yapmıştı. Çakır, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada “Yolun Ereğli-Çaylıoğlu arasını kendi araçlarımızla dolaştık. Gördüğümüz manzara bizi son derece sevindirdi. Yolun Çaylıoğlu’na kadar olan kısmının ham (altyapı) olarak tamamlandığını gördük. Bu esnada yolun bu kısmını yapan müteahhit firmanın yetkilileri ve çalışanlarıyla yol ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Daha sonra Armutlucuma bölgemizdeki tüm muhtarlarımızla birlikte, Armutlucuma-Devrek arasındaki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledik. Yol çalışmalarında çok büyük bir ilerleme olduğunu ve bölge bölge çalışmaların devam ettiğini gördük. 2018 yılına kadar biteceğini söylediğimiz Ereğli-Devrek yolunda hiçbir sapma olmayacak. Ancak kar yağdığı zaman bir daralma olabilir. Şu anki iş makinesi sayısı tabii ki yaz aylarındaki gibi değil, ama mevsime oranla 50’nin üzerinde iş makinesi ile çalışmalar devam ediyor. Bunu yerinde görmüş olduk. Sezon itibariyle, Mart ayından sonra da bu çalışmaların çok daha hızlanacağını söyleyebilirim. Şantiye yetkililerinden aldığımız bilgi neticesinde de 2018 yılının sonunda bu yol tam anlamıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. En ufak bir sorun dahi yok, Ereğli-Devrek yolu planlandığı gibi tamamlanacak. Bizim bu yolda yapılan çalışmaları incelememizin sebebi dedikoduya mahal vermemektir, çalışmaların aralıksız olarak son sürat devam ettiğini isteyen herkes görebilir” demişti.

Yorumlar
 • Muhammet
  6 Aralık 2017 Çarşamba 11:26

  Acele etmeyin zonguldak yolu icin biz senelerce bekledik ne arabalari hasat ettik sizin yolunuzda biter elbet

 • Milletin efendisi
  6 Aralık 2017 Çarşamba 11:00

  Söz laf değil icraata ve iş lazım

Şehidin adı o okula yaşatılacak

5 Aralık 2017 Salı 19:24

Şehidin adı o okula yaşatılacak

5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar'da, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan, Zonguldak Alaplı İlçesi Çatak Köyünden Mücahit Coşkun’unun ismi,Zonguldak Alaplı Karşıyaka ilçesinde yeni açılan anaokuluna verildi.

Asıl mesleği maden mühendisi olan Mücahit Coşkun Konya Selçuk Üniversitesi Maden Mühendisliği Mezunuydu. Kısa dönem er olarak vatani görevini ifa ettiği sırada meydana gelen mühimmat patlamasında şehit düştü.
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik'in sosyal medyadan yaptığı paylaşımda." Şehidimizin adının ve hatırasının yaşatılması amacıyla karşıkaya okulumuza ismi verilmiştir.Sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Sevgilim Şehidimizin bizlere en büyük emanettir. Bizlere bıraktığın bu emaneti korumak adına var gücümüzle vatanımız ve mukaddesatımız için çalışacağımızdan hiç endişen olmasın. Mekanın cennet olsun. İsim verme konusunda yardımlarını bizden esirgemeyen Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu'na şükranlarımızı sunarız. Şehidimize Allah’tan Rahmet, ailesine sabır dileriz"dedi.

Etiketler:

şehit , adı okula verildi ,

Yorumlar

Çaturoğlu taşeronlara kadro müjdesini verdi...

5 Aralık 2017 Salı 19:17

Ereğli Haber

Çaturoğlu taşeronlara kadro müjdesini verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, bugün AK Parti Grup Toplantısında Cumhurbaşkanımız ve Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeronda çalışanlara müjdeyi verdiğini belirtti.

Çaturoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm kardeşlerimiz, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün, bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacaklar.
Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler. 4/C‘li kardeşlerimiz de unutmadık; 4/C kapsamında çalışanlar, 4/B kadrosuna alınıyor. Böylece, 4/C kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz.
Mevsimlik çalışan geçici işçi kardeşlerimizi de unutmadık. Yapacağımız düzenleme ile, bu işçilerimizin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz.
Her fırsatta işçinin hakkını koruyup, gözetleyen, her platformda bunu kararlılıkla dile getiren ve taşeron işçilerimizle ilgili yapılan bu tarihi reformun mimarı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz. Bu süreci başından sonuna kadar büyük bir özveriyle takip eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni düzenlemenin kamuda çalışan tüm kardeşlerimize de hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

Başkan Uysal sahaya indi... Eserlerini bir bir anlattı...

4 Aralık 2017 Pazartesi 19:12

Ereğli Haber

Başkan Uysal sahaya indi... Eserlerini bir bir anlattı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak ve ilçelerindeki gazetecilere 3,5 yıllık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaların bir kısmını göstererek bilgi verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaklaşık 50 gazetecinin katıldığı saha gezisine Kepez’de ki şantiye alanından başladı. Şantiye alanında Fen İşleri, Su, Kanalizasyon ve Ulaştırma Müdürlüğü ekip ve ekipmanlarının yer aldığını anlatan Uysal, 13 bin metre kara üzerine kurulu alanda eğitim salonları, yönetim binaları, atölyeler ve iş makinelerinin bulunduğunu vurguladı. Yeni şantiye ile ilçenin gelecek 50 yılını planladıklarını ifade eden Uysal, göreve geldiği günden bu yana Ereğli Belediyesi’ne 67 araç kazandırdığını belirtti. Şantiyenin ardından Belen Sanayi Sitesi girişinde yer alan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne geçen Uysal, burada atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eski eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıkları, hacimli atıklar, flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklarla atık ilaçlarla diğer tehlikeli atıkların toplandığını dile getirdi.
2013 yılında yüzde 30’u tamamlanmış şekilde devir aldıkları terminal inşaatını bitirmenin kendilerine nasip olduğunu belirten Uysa, gazetecilerle birlikte incelemelerde bulundu. Uysal burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Salı günü bilet satış gişelerinin kurulmasına başlanacak, çok kısa sürede tamamlanacağını söylediler. Yılbaşından önce burayı faaliyete sokabileceğimizi düşünüyoruz. Yapımına 2013 yılında başlanan, yüzde 30’u tamamlanmış inşaatı tamamlamak bize kısmet oldu. Otobüs firmalarının ihalesi ve terminal girişinin trafik açısından daha güvenli olması için sinyalizasyon çalışması tamamlandı. Çarşı merkezinde bilet satış noktalarının yapımı da son aşamaya geldi” dedi.
Başkan Uysal terminalden sonra Solak Köyü Yolayrımı girişinde ki köprü yenileme, Kavaklık ve ardından Dombayderesi’nde yaptıkları çalışmaları anlattı. Uysal, Halkapınar, Kışla Sanayi, Kavaklık, Köseağzı derelerinin ıslahını bizzat belediyenin yaptığını, Kabasakal deresini ise DSİ’nin ıslah ettiğini söyledi. Gezi sırasında 49 bin su abonesinden 48 bininin su hatlarının yenilendiğini ve 3,5 yılda 125 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşediklerini anlatan Uysal, 27 mahallede hatların yüzde yüzünün tamamlandığını ifade etti. Uysal ayrıca toplamda 42 milyon TL’ye mal olan içme suyu arıtma tesisinin test çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve ilçenin gelecek 50 yılda menba kalitesinde içme suyuna kavuşacağını müjdeledi.
Sarıkorkmaz Mahallesi’ne seyir terası ve etrafında 16 dönümlük arazi üzerine piknik masaları, yürüyüş yolu yaptıklarını belirten Uysal, burasının yaşayan bir mekan haline geleceğini savundu.
Kdz. Ereğli’nin girişinde Potbaşı mevkiine çocuk oyun dünyası kurduklarını belirten Uysal, Elmatepe ve Kavaklık’ta yan yolları açtıklarını, Elmatepe’ye bir üst geçit ve belediyeye ait eski kamyon garajının olduğu yere de yarı olimpik yüzme havuzu yapacaklarını vurguladı.
Kışla Sanayii girişindeki itfaiye istasyonuna gelen Uysal, gazetecilere itfaiyeye alınan ekipmanlar ve araçları gösterdi.
Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerindeki elektrik hatlarını yer altına alarak 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere 6 şeritli yol yaptıklarını ve çevre düzenlemesi ile şehrin en güzel caddelerinden biri haline getirdiklerini anlatan Uysal, Sakindere’ye geçti. Belediye meclisinin borçlanması için onay vermediği projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını dile getiren Uysal “Burada dere karşısında 5, öbür tarafta 3 metre olmak üzere iki taraflı istinat duvarı inşa edilecek. Dere kenarında 6 metre gezi yolu, 7 metrelik araç yolu olacak. Bu bölgede parklar, yaya kaldırımları ve yeşil alanlar oluşturacağız” diye konuştu. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne tahsis ettikleri yeri gazetecilere gösteren Uysal, çıkışta toplu fotoğraf çektirdi.
İnönü Parkı’nda aydınlatma ve yeşil alanların ortaya çıkarılması ile daha güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Uysal, Atatürk anıtının 28 yıl sonra yenilendiğini anlattı.
Başkan Uysal gazetecilerle birlikte son olarak Uzun Mehmet Anıtı, Kirmanlı Su Deposu ve Kent Müzesi’ni gezerek detaylı bilgiler verdi.
Başkan Uysal gezi sonunda Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait Sahil Kafe sosyal tesislerinde gazetecilere Ereğli pidesi ikram ettikten sonra çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar
 • Barış
  5 Aralık 2017 Salı 12:15

  Bravo başkanım tam gaz devam