Atıl İnsan Kaynaları'ndan Akdemir'e suç duyurusu

9 Mayıs 2017 Salı 19:08

Atıl İnsan Kaynaları'ndan Akdemir'e suç duyurusu

Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüslerini işleten Atıl İnsan Kaynakları, avukatı kanalıyla durak harici yolcu indirme bindirme yaptığı halde yasa ve ilgili yönetmeliği uygulamadığını iddia ettiği Zonguldak Belediyesi, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve idarecileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Duyuruda, Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün tutanaklarıyla özellikle durak harici yolcu indirip bindirdiği pek çok defa tespit edildiği halde araçları yasalara aykırı olarak ısrarla trafikten men edilmediği ve bu yolla firmanın binlerce lira zarara uğratıldığı ifade edildi. Özel Halk Otobüslerini işleten Atıl İnsan Kaynakları’nın şikayeti üzerine zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde 30 ila 35 defa minibüslere ceza uyguladığı hatırlatıldı. Atıl İnsan Kaynakları tarafından yapılan açıklamada, "Yönetmeliğe göre, Belediye Başkanının yazılan cezaları Belediye encümenine getirmesi ve yasal işlemlerin yapılması gerekiyor. Ancak Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, onlarca ceza olmasına rağmen Zabıta Müdürlüğü’nün kestiği cezaları encümene getirmedi" denildi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Belediye yönetimi hakkında yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi; “Yukarıda yer verilen bilgilerden anlaşılacağı üzere şehir içi yolcu taşımacılığında kural ihlali yapan firma ve/veya araçlar hakkında gerekli tahkikat ve tespitin yapılması ve gerekli tutanakların tanzimi zabıta müdürlüğü ve ulaşım hizmetleri müdürlüğü görev ve sorumluluğundadır. Müşteki firma, şüpheli birimlere defalarca yazılı ve şifai başvuru ve ihbarlarda bulunarak Kozlu ve Kilimli ilçelerine ait otobüs ve minibüslerin şehir içi sınırlarında yolcu alıp-bıraktığı, bu durumun sözleşme, meclis kararları ve mevzuat hükümlerine aykırı olduğu izah edilmiştir. Mamafih şüpheliler, Belediye Başkanına rağmen görevlerinden kaçınmakta ısrarcı olmuş ve her başvurumuz sonuçsuz kalmıştır. Kozlu ve Kilimli Otobüslerinin Zonguldak İl sınırlarında adeta şehir içi taşımacılığı yapar gibi Bindi-İndi yaptığı yazılı-görsel basın dahil herkes tarafından bilinmektedir. Bu hususta uhdemizde sayısız görüntü kaydı vardır. Günde sayısız defa bu şekilde ihlal gerçekleşmektedir ve yönetmelik hükümlerinde yer alan müeyyideler de açık ve nettir. Bu güne kadar bir tane aracın dahi trafikten men edilmemiş olması, şüphelilerin ne denli görevi savsakladığının ispatıdır. Eminiz ki şüpheliler; işledikleri suçtan kendilerini kurtarma gayesiyle; ‘şimdiye kadar ihlali gerçekleştiren araçlar hakkında şu kadar tutanak düzenlenmiştir’ savunmasını yapacaktır. Fakat bu ihlaller yıllardır yaşanmakta ve şüphelilerin tuttuğu tutanak sayısı bir günlük ihlali bile karşılamayacak kadardır. Kaldı ki yönetmelik hükümlerinde cezai müeyyideler aşamalı olarak belirlenmişken sadece ‘tutanak tutuldu’ savunması; kendilerinin görevi ihmal-gecikme-savsaklama suçlarından kurtaramayacaktır."
Yönetmeliğe atıfta bulunularak yapılan açıklamada Zonguldak Belediyesinin ilgili yönetmeliği ve denetimin nasıl yapılacağına ilişkin maddesinde ise şu ifadelere yer verildi:
“07.06.2010 tarih ve 97 sayılı kararı ile onaylanan meclis kararında belirtiği şekliyle belediye başkanlığı adına ulaşım hizmetleri müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Bu yönetmelik hükümlerine aykırı hareket eden işletmeci ve sürücüler hakkında taksi, dolmuş, servis araçları, hizmet yönetmeliği çerçevesindeki kurallara uymadıkları gerekçesiyle düzenlenen zabıtlar belediye encümenince değerlendirilerek para cezası uygulanır. Bu ceza bir ay içerisinde aynı suçtan üç defa uygulanması halinde araç bir hafta trafikten men edilir. Bir yıl içinde tekrar eden her ihlal için her seferinde iki kat arttırılarak uygulanır. Yönetmelik hükümlerinin bir yılda 20'den fazla sayıda ihlal edilmesi halinde çalışma ruhsatı belediye encümen kararı ile iptal edilir. Tekrar çalışma ruhsatı verilmez. Belediye trafik birimlerinin tanzim edeceği zabıtlar sadece taksi, dolmuş, servis araçları hizmet yönetmeliği çerçevesine ilişkin olarak bu yönetmelikle belirtilen kuralların ihlaline dair olacaktır."

Etiketler:

muharrem akdemir , zonguldak belediyesi ,

Yorumlar

Ereğli’ye şehitler tepesi yapılacak

9 Mayıs 2017 Salı 19:01

 Ereğli’ye şehitler tepesi yapılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Şehitler Tepesi Projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Uysal Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun adının Beyçayırı Stadına verilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gerekli müracaatları yaptıklarını anlattı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kepez Mahallesi Uyuyan Güzel Tepesi mevkiinde hayata geçirmeyi planladıkları Şehitler Tepesi Projesi’ni yakın zaman da meclise taşıyacaklarını dile getirdi.
Başkan Uysal, İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun babası emekli Emniyet Müdürü Erdal Karakurdu ile bir araya geldi. Uysal, Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun isminin Beyçayırı stadına verilmesi için hazırlanan dosyayı Gençlik ve Spor il Müdürlüğü aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ilettiklerini, bakanlıktan konu ile ilgili cevap beklediklerini ifade etti. Şehit babası Erdal Karakurdu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan olumsuz cevap gelmesi durumunda oğlunun isminin kendi mahallelerinde ki sokağa verilmesini talep etti. Başkan Uysal ise Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan olumsuz cevap gelmesi durumunda Erdal Karakurdu'nun oturduğu Murtaza Mahallesi Kasaplar Sokağın adının Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu olarak Uysal ayrıca, Kepez mahallesi Uyuyan Güzel mevkiinde yapılması planlanan 'Şehitler Tepesi' projesi hakkında bilgi verdi. Şehitler tepesinde şehitler için anıtlar yapılacağını, Ereğli belediyesi Mezarlıklar müdürlüğü hocaları tarafından şehitlerin ve ölmüşlerin ruhlarına Kur'an-ı Kerim okunacağını dile getiren Uysal aynı zamanda dışarıdan da gelecek, il ve ilçeden gidecek şehit yakınları ve anıt mezarları ziyaret edecek aileler için de park alanı ve sosyal anlamda hizmetlerinde sunulacağını belirtti.

Etiketler:

ereğli , belediye başkanı , hüseyin uysal , şehitler tepesi ,

Yorumlar

"Yaşama yol ver"

9 Mayıs 2017 Salı 18:36

"Yaşama yol ver"

Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından "Yaşama Yol Ver" sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında 112 ekipleri Toplu Taşıma Merkezinde (TTM) görev yapan şoför ve vatandaşlara broşür dağıtarak 112’nin gereksiz aranmayarak ambulanslara yol verilmesi konusunda uyarıldı.


Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Yaşama Yol Ver" kampanyasını tanıtmak amacıyla İlçe girişinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekiplerinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte sürücülere, ambulanslara trafikte yol verilmesi için bilinçlendirme amacıyla sağlık personelleri tarafından broşür ve proje materyalleri verildi.
112 Acil Ambulans Şoförü Mehmet Karaşahin, Taksi dolmuş ve otobüs şoförlerine amaçlarının gereksiz 112 aramalarını önlemek ve ambulansların trafikte daha kolaylıkla seyretmelerini sağlamak olduğunu söylediler
Trafikte ambulansların çok zor şartlarda ilerlediklerini konusunda uyararak onlara proje materyallerini dağıttıklarını ifade eden Karaşahin, "İl Sağlık Müdürlüğümüzün yaptığı bir çalışma, Ambulansla "Yaşama Yol Ver" adı altında vatandaşlarımızdan ambulanslara yol verme konusunda daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Gittiğimiz zaman sağlıkta şiddettin önüne geçilmek için, nerede kaldınız niye gelmediniz tepkilerine maruz kalmamak için sürücülerimizden yardımlarınızı istiyoruz. Bizde polislerle birlikte bugün böyle bir uygulama yaptık" diye konuştu.
Toplum Sağlık Merkezi Müdürü Dr. Celal Altay ise, "Amacımız Sağlık Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Yaşama Yol Ver " sloganıyla İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte güzel bir uygulama yaptık. bu kampanya ile birlikte halkımızı bilinçlendirmek trafikte ambulanslara yol verilmesini sağlamak ve 112 ’yi gereksiz yere meşgul etmeyi engelleyip önlemektir"diye konuştu.
Sürücüler ise, bu uygulamadan son derece memnun olduklarını ifade etti.

Etiketler:

112 , sağlık bakanlığı , yaşama yol ver , ttm ,

Yorumlar

Gülüç Belediyesi’nden anneler günü etkinliği

9 Mayıs 2017 Salı 17:35

Ereğli Haber

Gülüç Belediyesi’nden anneler günü etkinliği

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Pazar günü kutlanacak olan anneler günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Demirtaş, annelerin en değerlileri olduklarını belirterek onları mutlu etmek için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 14 Mayıs 2017 Pazar günü anneler günü nedeniyle Gülüç Belediyesi düğün salonunda etkinlik düzenledi. Demirtaş Pazar sabahı saat 10.00’da önce Gülüç halkına kahvaltı ikram edecek. Kahvaltının ardından ise düzenlenen müzikli eğlence ile kadınlar gönüllerince eğlenecek. Etkinlik sırasında düzenlenecek çeşitli yarışmalarda kadınlara hediyeler verilecek. Anneliğin dünyanın en kutsal makamlarından bir olduğunu ifade eden Demirtaş “Yüce dinimiz ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyerek annelerin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kadınlarımızın istek ve taleplerine büyük önem veriyoruz. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda onların her talebini yerine getirmeye çalışıyoruz. Pazar günüde Gülüç Belediyesi olarak annelerimizi mutlu etmek bir günlüğüne de olsa stresten uzaklaşmaları için bir etkinlik düzenledik. Ben buradan sizlerin aracılığı ile bir kez daha tüm annelerimizi Gülüç Belediyesi düğün salonunda düzenlediğimiz etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

gülüç , belediyesi , gökhan demirtaş , anneler günü , etkinlik ,

Yorumlar

Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

9 Mayıs 2017 Salı 14:43

Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kdz. Ereğli Belediyesine ait Su ürünleri sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Uysal kahvaltıda 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Osmanlı Çileği kültür ve Sanat Şenlikleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Bu yıl 19-20-21 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliğinde konser ağırlıklı, spor ve sanatın yanında kültürel etkinliklerinde olacağını belirten Uysal tüm Ereğli halkını ve çevre illerdeki vatandaşları şenliğe davet etti. Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayında Osmanlı Çileği şenliklerine 10-16 Mayıs tarihleri arasında yapacağımız engelliler haftası kutlamalarıyla başlayacağız. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimizden beri engelli çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve rehabilitasyon merkezlerimizin her zaman yanında olduk ve yanında durmaya devam edeceğiz. Bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Engelliler haftasında sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Konser ağırlıklı ama spor, sanat ve kültürel etkinliklerin olduğu üç günlük etkinlikler gerçekleştirilecek. Burada da sizleri görmek istiyoruz. Kültürün, sanatın, sporun her şeyini burada görmüş olacağız. Akşamları 19.00-19.30 civarında da ana sahnede ülkemizin popüler sanatçılarını, yöremizin popüler şarkıcılarını davet ediyoruz. Sizlerin aracılığıyla da tüm Ereğli halkımızı ve Zonguldak Halkımızı, çevre illerden gelen tüm vatandaşlarımızı şenliğimize bekliyoruz. Yaklaşık iki yüz elli üç yüz bin lira civarında. Kaynak belediyeden, esnaftan para toplanmıyor ”dedi.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uysal, Atatürk anıtı çevresinde başlayan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Uysal, “Önümüzdeki günlerde, en kısa sürede bitecek. Anıt düzenlemesi ile başlayacak, arka taraftaki çınar ağaçlarının dibi, İnönü Parkı dediğimiz alan dereye kadar değişecek. Gündemimizde İnönü Parkı’nın isminin değiştirilmesi yok” diye konuştu.
Uysal konuşmasının ardından gazetecilerle sohbet etti.

Etiketler:

hüseyin uysal , osmanlı çileği şenlik ,

Yorumlar