Atatürkçü Düşünce Derneği gençleri Gençlik Kampı'na gitti

23 Ağustos 2019 Cuma 16:16

Atatürkçü Düşünce Derneği gençleri Gençlik Kampı'na gitti

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezinin her yıl organize ettiği “Afyon Kocatepe Gençlik Kampı” 23-26 Ağustos tarihleri arasında Afyon Kocatepe’de bir dizi etkinlikle anılacak. Bu kapsamda Çaycuma ilçesi ADD Şubesinden de kampa Gençlik Kolları Başkanı Yasin Çakar ile Başkan Yardımcısı Ata Yağız Sungur katılacak.

Kendilerini uğurlamaya gelen ADD Şube Başkanı Zeki Saim Oral ve Başkan Yardımcısı Veysel Çalışkan anma programı ile ilgili olarak, “Her yıl düzenlenen bu kampa bu sene ilk defa gençlerimizi göndermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda yeni kurulan Gençlik Kollarımızın ilk resmi etkinliği de olmuş olacak. Gençlerimiz bu 3 günlük kamp süresi boyunca çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yapacaklar. Bizim için en önemlisi ise gençlerimizin Kurtuluş Savaşımızın o en önemli anını yaşamak ve hissetmenin dışında diğer illerimizden ve şubelerimizden gelecek gençlerle buluşmaları, kaynaşmaları, ortak akıl üretmeleri, bu anlamda gençlik olarak kendilerine bir yol haritası çıkaracak olmalarıdır. Kendilerine bu çalışmalar ışığında kolaylıklar ve iyi yolculuklar dilediklerini, ayrıca gençlerimizin ailelerine de izin verdikleri ve destek oldukları için teşekkür ederiz“ dedi. 

Etiketler:

Atatürkçü Düşünce Derneği , ADD , gençlik kampı , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Kuvvetli yağışın bilançosu

23 Ağustos 2019 Cuma 13:45

Kuvvetli yağışın bilançosu

Zonguldak'ta önceki gün yaşanan kuvvetli yağışta hasar tespit çalışmaları sürüyor. İl genelinde 23 konut, 40 iş yeri selden etkilenirken 7 konut da heyelandan etkilendi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Batı Karadeniz Bölgesi'nde kuvvetli yağış ve Zonguldak için turuncu alarm vermesinin ardından kent genelinde kuvvetli yağış yaşandı. Sürücüler araçlarıyla adeta göle dönen yollarda mahsur kaldı. Çok sayıda iş yerini su bastı. Bazı evler sular altında kaldı. Bazı bölgelerde heyelanlar yaşandı. Mezarlıklar da heyelandan etkilendi. 
Yaşanan doğal afetin ardından AFAD il genelinde hasar tespit çalışması başlattı. Merkez, Kdz. Ereğli, Kozlu ve Kilimli ilçelerinin etkilediği yağışın ardından belediye mücavir alanlarda ve köylerde alt yapı hasarları meydana geldi. Zonguldak merkez ilçede 15 konut, 22 iş yeri sel suyundan etkilendi. 
Kozlu ilçesinde de 5 konut ve 5 iş yeri selden etkilendi. Selin meydana getirdiği heyelandan, Kozlu ilçesine bağlı Akşeyh köyünde 1 konut boşaltıldı. Kozlu ilçesine bağlı Taşbaca Mahallesi'nde 4 konuttan oluşan 2 bina heyelandan dolayı boşaltıldı. Binalar Kozlu Belediyesince mühürlendi. Heyelan riskinden dolayı 1’er konuttan oluşan 2 bina da ekiplerce boşaltıldı. 
Kilimli ilçesinde de 3 konut, 1 okul ve 13 iş yeri selden etkilendi. Toplamda, il genelinde 23 konut ve 40 iş yeri selden, 7 konut heyelandan etkilendi. 

Etiketler:

yağış , haber , bilanço , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Uyuz köpekler köy halkını tedirgin ediyor

23 Ağustos 2019 Cuma 13:39

Uyuz köpekler köy halkını tedirgin ediyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde başı boş sokak köpekleri tehlike saçmaya devam ediyor.


Filyos beldesine bağlı olan Çömlekçi köyünde uyuz köpeklerin sayısının fazla olması köy halkını tedirgin etti. Çocukları tek başına sokağa yollayamadıklarını dile getiren köylüler, uyuz köpeklerden kurtulmak için çare arıyor. Bunun yanında köylüler mahalle içinde sürekli dolaşan ve pisleyen uyuz köpeklerin tarım ürünlerini kullanılamaz hale geldiğini ve kanatlı hayvanlarının da aynı yerlerden su içtiklerini söyledi. Bu yüzden bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya kaldıklarını belirtti. 
Genelde şehir merkezindeki başı boş, hastalıklı köpeklerin köylere terk edildiğini söyleyen köy halkı, "aşısı olmayan, uyuz olan köpekler buralara bırakılıyor. Sadece çocuklarımız değil biz bile çekiniyoruz yolda yürümeye" diye belirterek yetkililerden yardım istediler. 

Yorumlar

Yavru kedi 5 saat sonra kurtardı

23 Ağustos 2019 Cuma 10:20

Yavru kedi 5 saat sonra kurtardı

Zonguldak'ta park halindeki otomobilin motor kısmına giren yavru kedi, araç sahibinin ve itfaiyenin 5 saatlik çalışmasının ardından kurtarıldı.

 
Olay Meşrutiyet Mahallesi Tahir Karaoğlu Sokakta meydana geldi. Ömer Erbay, kendisine ait 06 BK 9949 plakalı park halindeki panelvanına binip çalıştıracağı sırada motordan kedi sesi duydu. Yaklaşık 5 saat kediyi çıkarmak için uğraşsa da kediyi çıkaramadı. Kedinin kendiliğinden çıkacağını düşünerek aracı parktan almadı. Kedi sesi geldiğini duyan çevredekiler polisi aradı. Polisin ihbarı üzerine aracının başına gelen Erbay, çevredeki esnaflar bir süre tekrar kediyi ciğer vererek çıkartmaya çalıştı. 
Kediyi kendisinin çıkaramayacağını düşünen Ömer Erbay, itfaiyeye aradı. Olay yerine gelen Zonguldak Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri çalışmalarına başladı. Yavru kedinin araç motorunun alt kısmına sıkıştığını tespit eden ekipler, kriko ve takozlarla aracı kaldırdı. Daha sonra bir itfaiye eri aracın altına girerek yavru kediye ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 5 saat süren çalışmalarla yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkarıldı.

İtfaiye ekipleri seferber oldu 
Yavru kendinin aracının motorunda 5 saattir mahsur kaldığını söyleyen Ömer Erbay; "Yaklaşık 4 saatten beri uğraşıyoruz arkadaşlar haber verdiler. Geldik baktık kaputu açtım baktım, kediyi gördüm fakat bir türlü çıkaramadık. Su attım ve biraz yiyecek falan koyduk altına ama bir türlü çıkmadı. Daha sonra tekrar kapattım aracımı. Kendi çıkar diye düşündüm. Fakat tekrar polis aradı beni 'arabanızda kedi var haberin var mı' diye sordu. Haberim olduğunu söyledim tekrar geldim buraya yine uğraşmaya başladık. Ama bir türlü çıkaramadık. En son aklıma itfaiye geldi. Orayı aradım. Arkadaşlar sağ olsunlar ilgileneceğini söylediler. Daha sonra itfaiyeden 2 arkadaş geldi 1 saatte onlarla uğraştık ve sonunda kediyi çıkardık. Kendi haline bıraktık olmadı su attık olmadı arabayı çalıştırıp korna çaldık yine olmadı. Arabayı da hareket ettiremedim neticede oda bir candır. Kriko kaldırdım altına girip müdahale ederiz diye düşündüm biraz yükseltmem gerekiyordu arabayı faydası da oldu. Ama dediğim gibi itfaiyeci arkadaşların sayesinde çıkardık. Onlara da çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Yavru kedi esnaflar tarafından veterinere götürüldü. 

Yorumlar

Kuvvetli yağış sonrası hasar tespit çalışmaları sürüyor

23 Ağustos 2019 Cuma 10:12

 Kuvvetli yağış sonrası hasar tespit çalışmaları sürüyor

Zonguldak'ta dün akşam saatlerinde aralıksız yağan sağanak yağış sonrasında, çalışmaları yerinde denetleyen Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, gece geç saatlere kadar saha çalışmalarını yerinde takip etti.


Başkan Alan, ardından Fen İşleri Şantiyesinde çalışmaları koordine ederek, esnafın ve vatandaşların her zaman yanında olduğunu ifade ederek, bugün de yağmur suları nedeniyle işyerleri zarar gören esnafımıza ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, aşırı yağış sonrası mahallelerde hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek; ‘Tüm ekiplerimiz ve AFAD yetkilileri ile birlikte, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için canla başla çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Hepimize büyük geçmiş olsun. Rabbim, daha beterinden korusun.’ şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Zonguldak , hasar tespit , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar