Ataş'ı, Ereğli'de Çakır ağırladı

23 Haziran 2017 Cuma 20:03

Ereğli Haber

Ataş'ı, Ereğli'de Çakır ağırladı

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı tarafından Alaborina Restoran'da iftar programı düzenlendi. Programa AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK PartiZonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar'ın yanı sıra partililer katıldı.

Ereğli’den de Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili ile birlikte iftar programına katılan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, iftar sonrası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile Zonguldak Bölgesinden Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan’ı Ereğli’ye davet etti.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Zonguldak Milletvekilleri AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı ve Devrek İlçe Başkanı ile birlikte Ereğli’ye gelen Ataş ve Turan, İlçedeki bir kafede Çakır’ın misafiri oldular. Gerçekleştirilen çay sohbetinde 22. ve 23. Dönem milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen ve parti yöneticileri yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan İlçede yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alırken; misafirperverliklerinden dolayı Milletvekillerine, İl ve İlçe Teşkilatlarına teşekkür etti.

Ataş, Ereğli halkının yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutladıktan sonra İlçeden ayrıldı.

Yorumlar

Çaturoğlu, Almanya gezisini anlattı

13 Haziran 2017 Salı 10:58

Ereğli Haber

Çaturoğlu, Almanya gezisini anlattı

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı tarafından Almanya’nın Gelsenkirshen kentinde görevlendirilen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, UETD Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin düzenlediği iftar ve sahur programına katıldı, gurbetçiler ve Zonguldaklı hemşehrileriyle bir araya geldi.

Milletvekili Çaturoğlu, Almanya ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, “Partimizin Dış İlişkiler Başkanlığı tarafından, Almanya’daki gurbetçilerimizle birlikte UETD’nin düzenlediği iftar ve sahur programına katılmak için görevlendirildim. Cumartesi günü UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş ve beraberindeki heyetle birlikte iftardan önce esnaf ziyareti yaptık ve akabinde iftarda gurbetçilerimiz ile bir araya geldik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, Genel Başkan Yardımcımız Mehdi Eker’in, Milletimizin ve Zonguldaklıların selamlarını ilettik. Ülkemizde ve Dünyadaki son gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunduk. 15 Temmuz ve 16 Nisanda Partimize verdikleri destekten ve özverili çalışmalarından dolayı Almanya’da bulunan gurbetçilerimize ve hemşehrilerimize AK Parti adına teşekkür ettik. Sahurda ise UETD Şubesinde yine gurbetçilerimizle bir araya geldik ve onların sorunların dinledik ve taleplerini aldık ve taleplerinin takipçisi olacağımızı belirttik.
Toplantıya Münster Başkonsolosu Pınar Gülün Kayseri, UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi, UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş, Ruhr Bölge Başkanı Mustafa Nihat Köklü, UETD Ruhr Bölge Siyasi İşler Başkanı Aziz Özkır, UETD kadın ve gençlik kolları, sivil toplum kuruluşları ve gurbetçilerimiz katıldılar.
Almanya’da bizi yalnız bırakmayan başta Münster Başkonsolosuna, UETD Yöneticilerine ve gurbetçilerimize teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Çakır, Başkan Uysal'ın Ereğli'ye katkılarını anlattı

25 Mayıs 2017 Perşembe 19:26

Ereğli Haber

Çakır, Başkan Uysal'ın Ereğli'ye katkılarını anlattı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçede turizmin gelişmesi için komisyon kurulması önerisinde bulundu. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır sahil bandında bulunan bir kafede basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kdz. Ereğli’nin ihtiyacı olan ilk, orta ve lise ile ilgili 8 ayrı okulun yatırım programına alındığını açıklayan Çakır, 2018’de tamamen tekli eğitime geçileceğini ifade etti. Çakır konuşmasında “Kepez Mahallesi Solakköyü Yolayrımı’na bir ilkokul, Erdemir İlköğretim Okulu karşısı Kavaklık Mahallesi’ne (Cemevi yanına) bir ilkokul, Cumhuriyet Ortaokulu’na 24 derslikli bir ek bina, İzmirlioğlu İlköğretim Okulu’na 12 derslikli bir ek bina, Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu’nda ki 6 derslikli okulun yıkılıp 24 derslikli ortaokul yapımı, Ereğli Lisesi binasının yıkılıp yeniden yapım işi, Kırmacı’ya yeni Anadolu Meslek Lisesi binası, Orhan Oğuz İlköğretim okulu bahçesine bağımsız bir anaokulu, Eski İstasyon Caddesi Turgut Reis İlkokulu önüne Tat Anaokulu ve çok amaçlı salon ve Kepez’e Hasan Şahin Anaokulu 2018 yılı içerisinde bitirilip, hizmete girecek. Bu okullarımızla birlikte Ereğli 2018’de tamamen tekli eğitime geçiş yapmış olacak” dedi.

Çakır “en önemli sorunumuz işsizlik”
Kdz. Ereğli ilçesinde en önemli sorunların başını işsizliğin çektiğini belirten Çakır, bu sorunun turizm ile çözülebileceğini anlattı. Kdz. Ereğli’de sağlık, doğa, marina ve sanayi turizminin yanı sıra spor faaliyetleri ve yeni sanayi tesisleri yeni istihdam alanlarının sağlanabileceğine vurgu yapan Çakır, “ Ereğli’de bir limanımız var. Nakliye de en ucuz yol gemi taşımacılığıdır. Bunun yanı sıra Ereğli’ye 1-2 seneye kadar demiryolu taşımacılığı da gelecek. Sayın Başbakanımız bunu Zonguldak ziyaretinde açıkladı. Bartın-Ereğli-Karasu-Arifiye’den Türkiye ağına bağlanacağız. Bunların biran önce hayata geçebilmesi için gayret etmeliyiz” diye konuştu.
AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı olarak Ereğli’nin il olmasını bütün ilçe halkı gibi istediğini ve arzu ettiğini dile getiren Çakır, bu konuda ‘Büyükşehir olursa mı daha fazla hizmet yapılır, il olursa mı daha fazla hizmet yapılır” şeklinde bir çalışma yapıldığını, 1-2 haftaya kadar bu konunun netleşebileceğini söyledi.

“Kampüs inşaatı 2018’de başlayacak”
Kdz. Ereğli’de ki tersanelerin kullanım sürelerinin dolmak üzere olduğunu ve buraların endüstri bölgesi ilan edilebileceğini belirten Çakır, bu konunun önümüzdeki hafta meclise geleceğini anlattı.
Kdz. Ereğli’ye yeni kurulan Turizm Fakültesi’ne şu an Atatürk Ortaokulu’nun kullandığı FETÖ’den alınan binanın tahsis edildiğini ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında yaklaşık 150-200 öğrenci ile burada faaliyete başlayacağını söyleyen Çakır, kampüs inşaatının bitmesi ile birlikte asıl yerine geçeceğini dile getirdi. Çakır ayrıca Turizm Fakültesi dışında ki BEÜ’ye bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarının mevcut yerlerinde kalacağını anlattı. Çakır ayrıca Kdz. Ereğli Kampüs projesinin 2017 yılı sonuna kadar ihale edilip 2018 yılında inşaatına başlanmasını beklediklerini söyledi.
Butik hastane projelerinin eski sağlık bakanının gündeminde olduğunu ancak yeni sağlık bakanının bu uygulamayı kaldırdığını, bunun yerine sağlıklı yaşam merkezleri kurduğunu ifade eden Çakır, bu kapsamda galericiler bölgesine ve çarşı merkezine sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını dile getirdi.

Belediyenin Ereğli’de ki hizmetlere katkısı
Gazetecilerin teşkilatın belediye ile ilgili sıkıntıları ve 2014 yerel seçimlerinde verilen sözlerin yerine getirilmediği yönündeki sorusunu da yanıtlayan Çakır, bunun doğru olmadığını vurguladı. Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “ Belediyeyi alırken tabi iktidarla birlikte daha güçlü hizmetler yapacağı söylendi. Seçim zamanında bizimde değerlendirdiğimiz bir olay. Gülüç-Kepez arasındaki yolu biz eski belediye başkanımızla yapamadık. Yoksa hükümetimizin bütçesi vardı. Belediye başkanımız gelir gelmez bununla ilgili desteği bize verdi. Bizde nihayetinde o yolu tamamladık. Şu anda Kırmacı bölgesine Gençlik Merkezi yapıyoruz. Burasının yerini belediyemiz bağışladı. Yer olmadığı zaman bu yatırımları yapma şansımız yok. Belediye başkanımızın katkısı ile aldık. Üçüncüsü o bölgeye Butik hastane olarak planladığımız yeri de belediyemiz bize bağışladı. Belediyemiz olmasa onu da yapamazdık. Dördüncüsü, şu anda Cumhuriyet Ortaokulu’nun altına 24 derslikli bir okul programa alındı. Cumhuriyet ortaokuluna ek derslik gibi gözükecek. Burasını da bize belediyemiz bağışladı. Belediye başkanımızın katkısı ile Ereğli’ye bir okul daha kazandırmış olduk. Bizim yatırıma aldığımız projelerle ilgili belediyemizin çalışmaları devam ediyor. Bunu da önümüzdeki aylarda belediye başkanımız daha kapsamlı açıklar. Gecikmeler var mı? Evet var. Sadece bunu 15 Temmuz’a bağlamamak lazım. Ama her şey birbirine bir etken oluyor nihayetinde. Daha hızlı yol kat edebilirdik. Kadro değişiklikleri süreci uzatmıştır. Nihayetinde kadroları değiştirmek insanlara fayda sağlamıyor. Belediye seçimleri ile ilgili kalan 18-20 ayımız var. 20 ayımızla ilgili anıt düzenlemesi var, Çetin Apatay Bulvarı’nın düzenlemesi var. Göztepe ile ilgili turizme kazandırılması çalışmaları var. Belediyecilik algı yönetimiyle de alakalı. Bir diğeri daha fazla vatandaşın içerisinde bulunmak lazım. Daha çok düğünde cenazede olduğu gibi çarşı pazarda gezebilmek lazım. Sayın Belediye Başkanımızda yeni yenide olsa bu eksikleri tamamlıyor. Ben bundan sonrasının daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Önemli olan Ereğli’nin kazanması noktasında hep birlikte olmak lazım. Biz nihayetinde belediyemiz daha güzel belediye sınırları içerisinde hizmetle beraber biz daha çok Ankara ile ilgili hizmetleri takip ediyoruz” dedi.


Çakır ayrıca encümenin CHP’ye geçmesi ile ilgili il başkanlığının bir çalışma yapıp genel merkeze sunduğunu ve bu konuda bir iki hafta içerisinde netice alınacağı kanaatinde olduğunu ifade etti.

Yorumlar

AK Parti'nin önemli isimleri kahvaltıda mesaj verdi

20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:26

Ereğli Haber

AK Parti'nin önemli isimleri kahvaltıda mesaj verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçmişte AK Parti’nin değişik kademelerinde görev alan teşkilat mensupları sabah kahvaltısında bir araya geldi. Partililer adına burada bir açıklama yapan AK Parti Zonguldak Eski İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Özçiçek, parti içindeki kavgaya son verilmesini istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın kuruluşundan bu yana değişik kademelerinde görev alan yaklaşık 100 kadar partili sabah kahvaltısında biraraya geldi. Partililer kahvaltıda sohbet edip durum değerlendirmesi yaptı. AK Parti’de daha önce Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Mehmet Özçiçek, işi nedeniyle Antalya’da bulunan ve sabah kahvaltısına katılan Mustafa Uysal’a hoş geldin diyerek teşekkür etti. Özçiçek burada partililere hitaben yaptığı konuşmada partide devam eden iç çekişme ve kavgalara son verilmesini istedi. Özçiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Siz kimsiniz ? Diyebilirsiniz. Biz partinin temeli, demiri, çimentosuyuz. Biz bu partinin her seçimde mücadelesini sürdüren emektarlarıyız. Biz, gerek teşkilat mensupları, gerek belediye, gerek milletvekilleri noktasında kendi içimizde oluşturduğumuz başarısız algıdan rahatsız olan tabanız. Partimizin zarar gördüğü bu algıdan kurtulması için yetkili ve etkili herkesi kendine gelmeye davet ediyoruz.
Biz kimsenin bireysel, kişisel ve siyasi hedefinin aracı değiliz. Biz davanın ve misyonumuzun başarılı olacağı ve tabanın değerlerine sahip çıkacak teşkilat disturunu bilen herkesle yürümeye hazırız.
Ancak kendinin oluşturduğu ekibinin bile yanında olmadığı bir teşkilat yapısının partimize verdiği zararları üzülerek izlemekteyiz. Sadece seçimden seçime hatırlanan, son dönemlerde seçimlerde hatırlanmayan bu taban partinin Ereğli’de ki bu gidişatından rahatsızdır. Eğitimi, kültürü, vizyonu ve misyonu yüksek olan şehrimizin tüm duyarlıklılarını ve hassasiyetlerini taşıyabilecek bir teşkilat yapısının oluşmasını temenni ediyoruz. Milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi ve diğer kademelerine aday adayı olmuş, aday olmuş, partimize görev yapmayı şiar edilmiş bir çok isme partimizin çalışmalarında ve etkinliklerinde görmemek veya kişisel koltuk kaygılarından dolayı davet edilmemeleri bu davaya hizmet etmez. Biz partimizin her türlü çalışmalarında dün olduğu gibi bu günde varız, yarında olacağız.
Bundan kişisel koltuk kavgaları olanların rahatsız duymasından ayrıca memnun oluruz. Birlik ve beraberliğimizin devam etmesi temennisi ile tüm katılan partililerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.”
Yapılan açıklamaların ardından partililer toplu halde fotoğraf çektirip sahilde gezi yaptı.

Etiketler:

ak parti , kahvaltı , kdz. ereğli ,

Yorumlar

Rahman Demirtürk mazbatasını aldı

2 Mayıs 2017 Salı 17:25

Ereğli Haber

Rahman Demirtürk mazbatasını aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü yapılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olağan kongresinde ilçe başkanlığına seçilen Rahman Demirtürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu gün ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

MHP Kdz. Ereğli İlçe teşkilatının geçtiğimiz Pazar günü yapılan kongresinde Rahman Demirtürk ilçe başkanlığını kazandı. Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri bu gün Kdz. Ereğli İlçe Seçim Kurulu’na gelerek İlçe Seçim Kurulu Müdürü Serpil Turhan’dan mazbatasını aldı.

MHP EREĞLİ'DE SÖZ SAHİBİ OLACAK
Demirtürk ilçe seçim kurulu çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada artık partilerinin Ereğli’de daha fazla söz sahibi olacağını söyledi. Demirtürk açıklamasında “Kongremiz yapıldı ve delegelerimiz bizden yana teveccüh gösterdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz davamızı daha ileriye taşıma, birlik ve beraberlik adına yola çıkmıştık. Herkesi kucaklayacağız. MHP’yi Ereğli’de söz sahibi yapacağız” dedi.
Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri adliye binası önünde toplu fotoğraf çektir4dikten sonra görevi devralmak üzere parti binasına geçti.

İŞTE MHP'NİN YENİ KADROSU
MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nda Rahman Demirtürk’ün ilçe başkanlığına seçildiği kongrede yönetim ise şu isimlerden oluştu: Ali Yıldırım, Şendoğan Yıldırım, Erdal Şahin, Engin Derin, Muhammet Karakütük, Vedat Tuna, Hacıbey Tanık, Cemalettin Çakır, Servet Kaya, İbrahim Cerrah, İsmail Sever, Şaban Coşkun, Zafer Güzel, Murat Arslan, Habil Kapan, Hasan Sezer, Cengiz Şahin, Şükrü Zor, yedek üyeler; Semih Çolak Mehmet Boğa, Yasin Yüksel, Murat uğurlu, Mustafa Köseoğlu, Erdal Bozkurt, Cevat Ön, Kemal Akagündüz, Asım Marankoz, Yılmaz Çolak, Çetin Dikmen, Murat Aydeniz, Sadettin Yiğit, Hasan Tüylüoğlu, Hasan Yıldırım, Şaban Başkan, Sinan Dereli ve Yaşar Kurt.

Yorumlar