Asker uğurlama törenlerine müsaade edilmeyecek

27 Ağustos 2020 Perşembe 18:44

Asker uğurlama törenlerine müsaade edilmeyecek

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde asker uğurlanması gibi etkinliklere müsaade edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yazılı açıklamasında şunlara yer verdi:” Covid-19 salgınının halen devam ettiği günümüzde asker uğurlamaları sırasında olumsuz durumların meydana geldiği gözlemlenmektedir. Ortaya çıkan bu durum/görüntünün önüne geçilmesi amacıyla Askerlik Şubesi Başkanlıklarınca yükümlülerden taahhütname alınmaktadır. Ayrıca, ilçemizdeki askere gidecek yükümlülerin adı, soyadı, adresi ve sevk tarihi gibi bilgileri ilgili muhtarlıklara bildirilecek olup, askeruğurlaması, asker eğlencesi, konvoy gibi etkinliklerde bulunulmasına müsaade edilmemesi hususunda tüm muhtarlar bilgilendirilmiştir. Bununla birlikte; Kaymakamlıkça, askere gidecek askerlik yükümlülerinin cep telefonlarına; Kıymetli Mehmetçik Kardeşim, Sevk evrakını aldın, asker ocağına gidiyorsun. Kahraman Türk Ordusunun askeri olma onurunu yaşayacaksın. İmzaladığın taahhütname ile salgın önlemlerine uyacağına söz verdin. İnanıyorum ki Covid 19 salgınıyla mücadelemize destek olacak, uygun olmayan uğurlama görüntülerine izin vermeyeceksin. Yolun açık olsun. Hayırlı tezkereler...mesajı gönderilecektir.
Askere gidecek olan yükümlülerin uğurlanmasında olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması beklenmektedir.”

Yorumlar

Yargı Akademi yeni eğitim yılında öğrencilerini bekliyor

27 Ağustos 2020 Perşembe 18:15

Yargı Akademi  yeni eğitim yılında öğrencilerini bekliyor

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Yargı Akademi Eğitim Kurumları yeni Türkiye modelinde olası covid-19 önlemlerini alarak geniş ve ferah sınıfları ile yeni eğitim yılında öğrencilerini bekliyor.

Türkiye'nin Göz Bebeği Kdz. Ereğli'nin Yeni Yüzü Yargı Akademi Eğitim Kurumları Tüm Kurs Türlerinde alanında uzman öğretmen kadrosu ile TYT, AYT, YKS-DİL, LGS sınavlarında birebir rehberlik hizmeti, eğitim koçluğu ve çift yayınevi desteği ile eğitim verecek. Bunun yanı sıra tüm İngilizce seviyelerinde kurs programları mevcuttur. Covid-19 tedbirleri alınmış olarak öğretmenlere de covid testi uygulanmaktadır.

Yorumlar

İşçilerin işveren ikramiyeleri ödendi

27 Ağustos 2020 Perşembe 16:01

İşçilerin işveren ikramiyeleri ödendi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi’nde çalışan 94 işçinin işveren ikramiyeleri ödendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 94 işçinin toplu sözleşmeden doğan 402 bin 500TL tutarındaki işveren ikramiyeleri banka hesaplarına yatırıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi, çalışanların toplu sözleşmeden doğan,alacaklarını düzenli olarak ödemeye devam ediyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Görevlerini yerine getirmek için büyük bir titizlikle, özveriyle çalışan personelimiz, ikramiyelerini aileleriyle birlikte ağız tadıyla harcasın” dedi.

Yorumlar

Ata Tohumları depolanmaya başlandı

27 Ağustos 2020 Perşembe 14:25

Ata Tohumları depolanmaya başlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi’nin sağlıklı tarımı desteklemek, yerel tohumu korumak, çoğaltmak, halka dağıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarına başladığı ata tohumu projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, aynı bölgede çiçek üretimi de artırılıyor.

 

Bu amaçla Sarıkokmaz Mahallesi’ndeki belediyeye ait çiçek serası Delihkakkı’daki tesislere taşınıyor. Hedef; bir yandan ata tohumu üretimini daha geniş alanlara taşırken, diğer taraftan da çiçek üretimini artırmak.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Delihakkı’da bulunan arsalarını tarımsal üretime açarak başlattığı yerli tohum projesi ilk ürünleri vermeye başlarken, Sarıkokmaz Mahallesi’ndeki çiçek serası da Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla bu bölgeye taşınıyor. Projede görev alan Ziraat Mühendisi Sertaç Yılmaz çalışmalarla ilgili gelinen aşama hakkında şu bilgileri verdi: “Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatıyla bu yıl başladığımız Yerel Tohum projesinde, ürünlerimiz olgunlaştı ve ürün almaya başladık. Domates, biber, hıyar, kabak, fasulye, patlıcan, kavun, karpuz, bamya, lahana, pırasa ve mısır tohumlarımızı alıyoruz. Ayrıca; ata tohumu olarak yetiştirdiğimiz mısır hasat edildi. Kurutma işlemini tamamlayıp depolayacağız.”
Kdz. Ereğli Belediyesi, Sarıkokmaz’da bulunan serayı da Delihakkı’daki yeni alana taşıyor. Bu yıl çiçek üretiminin artırılması hedeflendi. Kışlık çiçekler yeni serada ve geniş alanlarda üretilecek. Böylece Ereğli’nin cadde ve sokaklarındaki çiçeklendirmelerin daha da yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Yorumlar

Posbıyık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

27 Ağustos 2020 Perşembe 13:37

Posbıyık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın işgal güçlerine karşı verilen bağımsızlık, özgürlük mücadelesinin ve zaferin bayramı olduğunu söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Posbıyık yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi; “Emperyalizme karşı mücadelede tüm mazlum milletlere örnek olan kahramanlık destanımız 30 Ağustos Zaferi'nin yıldönümünü, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün, işgal güçlerine karşı verilen bağımsızlık, özgürlük mücadelesinin ve zaferin bayramıdır. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında dönüm noktası olan bu zaferin ardında Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlayalım: “Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

Yorumlar