Asfalt çalışmaları başladı...

27 Haziran 2018 Çarşamba 16:43

Asfalt çalışmaları başladı...

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, 'hizmet bizden, takdir sizden' anlayışı ile gece gündüz çalışmaya devam ediyor.

Dün gecenin ilerleyen saatlerine kadar Kozlu Merkez'de asfalt döküm işinin başında olan Yılmaz, sabahın erken saatlerinde amirleriyle birlikte İhsaniye’ye çıkartma yaparak İhsaniye’deki vatandaşların sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için incelemelerde bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada; "Kozlu için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Alt yapı çalışmaları biten bölgelere asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Bu günde İhsaniye’de Vatandaşlarımız ile buluşarak İhsaniye'de yapılacak olan altyapı ve kanalizasyon işlerini inceledik en kısa sürede bu sorunu çözeceğiz. Alpatlar mevkiinde yapılacak olan yolda incelemelerde bulunduk. Buradaki yol çalışmalarımız devam edecek" dedi. 
Mahalle sakinleri adına İhsaniye Mahallesi Muhtarı Orhan Burhan Sağlam, Başkan Yılmaz’a teşekkür ederek; "Kozlu - İhsaniye yolu 1985 yılında dönemin belediye başkanı rahmetli Mustafa Durgun tarafından yapılmış olup 33 yıl aradan sonra belediye başkanımız Sn. Kerim Yılmaz tarafından asfalt kaplama ile yenilenmiştir. Belediye başkanımıza bu hizmetinden dolayı mahallem ve kendi adıma teşekkürlerimi sunarım’’ dedi. 
Bir taraftan Kozlu'nun gelişip güzelleşmesi için çalışan Yılmaz, bir taraftan da İstanbul'da BAKAF (Batı Karadeniz Fuarı) fuarına Kozlu belediyesi olarak stant açarak Kozlu'nun tanıtımını ve turizme açılması için çalışmaların yürütülmesini sağlıyor.

Etiketler:

kozlu , asfalt , çalışma ,

Yorumlar

KDZ.EREĞLİ’YE 2018’İN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ...

27 Haziran 2018 Çarşamba 16:15

KDZ.EREĞLİ’YE 2018’İN İLK ASFALTI DÖKÜLDÜ...

Kdz.Ereğli Belediyesi, 2018 yılı sıcak asfalt döneminde, mahallelerde sıcak asfalt çalışmalarına başladı

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfaltlama ekibi 2018 sezonunun ilk asfaltına Kışla Mahallesi Potbaşı mevkisinde bulunun Çocuk oyun dünyası arkasındaki yan yoldan başladı.Yoğun geçen seçim döneminin ardından belediye çalışmalarını da aksatmayan Başkan Uysal, seçimlerin hemen ardından mahallelerde sürdürülen çalışmaları yerinde takip etti.Çalışan işçilere yeni asfalt döneminde kazasız-belasız çalışma dileyen Başkan Uysal, “2018 yılı sıcak asfalt sezonunda şehrimizin ihtiyaç duyduğu noktalarda asfaltlama çalışmalarına başladık. Mahalle gezilerimizde tespit ettiğimiz yerleri yaptığımız planlamalar dahilinde asfaltlayacağız” dedi.

Etiketler:

Yol , çalışma , asfalt ,

Yorumlar
 • Seyfi
  28 Haziran 2018 Perşembe 13:57

  Çocuk parkının arkası ağır vasıtaların geçtiği yol, Asfaltlanması iyi olmuş oralar bozuktu, mahalle halkı sağlı sollu tırlarını park ettiği zaman çukurlara dalçık yapıyorduk. Birde hafif araçların geçtiği mahalle arası yola park yeri yapıverinde çocuk parkı mahalle park alanı olmaktan çıksın demi.

Zonguldak’ta 2017 yılında bin 140 trafik kazası...

27 Haziran 2018 Çarşamba 12:33

Zonguldak’ta 2017 yılında bin 140 trafik kazası...

Türkiye İstatistik Kurumu istatistiklerine göre Zonguldak’ta 2017 yılında 1 140 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası yaşandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Zonguldak Müdürlüğü 2017 yılı Karayolu Trafik Kaza İstatistiklerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Zonguldak ilinde bin 140 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Yine müdürlüğe bağlı Bartın ilinde 532 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası Karabük’te ise 517 adet ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası yaşandı. 2017 yılı Ülke genelinde ise 182 bin 669 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Kazalarda ölenlerin yüzde 43,2’si araç sürücüleri olurken, yüzde 34,2 yolcu, yüzde 22,6'sıda yayalar oldu. 
“Ölümlü yaralanmalı kazalar en fazla Temmuz en az Şubat ayında oldu” 
Türkiye’de 2017 yılında meydana gelen 182 bin 669 ölümlü yaralanmalı kazanın aylara göre dağılımına bakıldığında Temmuz ayı yüzde 11 pay ile en fazla kazanın meydana geldiği ay olurken Şubat ayı yüzde 5,6 pay ile en az kazanın meydana geldiği ay oldu. Haftanın günlerine göre bakıldığında ise ölümlü yaralanmalı kazaların yüzde 15,1 pay ile en fazla Cumartesi günü ve yüzde 13,7 pay ile en az Salı günü gerçekleştiği görüldü.

Etiketler:

2017 , kaza , istatistik ,

Yorumlar

Terör mağduruyken ,yasa mağduru oldu...

27 Haziran 2018 Çarşamba 11:57

Terör mağduruyken ,yasa mağduru oldu...

İstanbul’da 2016 yılında meydana gelen canlı bomba saldırısında felç kalan maden başmühendisi, yasa gereği taburcu olduktan 2 ay içerisinde başvuruda bulunmadığı gerekçesiyle terör mağduru sayılmadı. Özkan, iki yıldır verdiği hukuk mücadelesini sürdürüyor.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Makine İkmal Daire Başkanlığı’nda başmühendis olarak görev yapan Asım Özkan, 2016 yılının Haziran ayında İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Polonya’da 8 ay eğitim gördükten sonra Türkiye’ye dönen kızı Ayşe Özkan’ı karşılamak istedi. Baba ve kızı buluştuktan bir süre sonra canlı bomba saldırısı yaşandı. Olayda 43 kişi yaşamını yitirdi, 239 kişi ise yaralandı. Saldırıda Asım Özkan’ın omuriliğine saplanan bilye nedeniyle belden aşağısı felç kalırken, kızı Ayşe Özkan ise sol bacağından yaralandı. 
Maden başmühendisi Asım Özkan, idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle GATA’da sevk edildiği fizik tedavi ünitesinde süren tedavisinin evde devam etmesine kararlaştırılması üzerine ambulansla evine gönderildi. 

‘Hukuk mücadelesini sürdürüyor’ 
İdrar yolu enfeksiyonun tedavi edilmesinin ardından vücudunda yaralar meydana gelen başmühendis, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne kaldırılarak 83 gün boyunca tedavi gördü. 
Bu sırada Atatürk Devlet Hastanesi’nden yüzde 96 engelli raporu alan Özkan, terör mağduru sayılmak, tazminat ve yasal haklardan yararlanmak için 2017 yılının Şubat ayında İstanbul Valiliği Hukuk Bürosu’na başvurdu. 
Yetkililer ise, '5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkındaki Kanun'da belirtilen maddelere göre, Özkan’ın GATA’da tedavi gördükten sonra taburcu olduğu 60 günlük süre içerisinde başvurmadığı gerekçesiyle yasadan faydalanamayacağı yanıtını verdi. Olay sonrası sağlık sorunları ile mücadele ettiğini anlatan başmühendis, bunun üzerine BİMER’den de aynı sonucu alınca avukatı aracılığıyla Ankara İdare Mahkemesi’ne iptal davası açarak hukuk mücadelesi başlattı. 

“Böyle bir süreden haberimiz de yoktu” 
Asım Özkan, yaşadıklarını anlatırken olay sonrası tedavisinin devam etmesine rağmen İstanbul Valiliği Hukuk Bürosu’nun başvurunun iki aylık süre içerisinde yapılmadığı için başvurularını kabul etmediğini söyledi. 
Özkan, şöyle dedi: 
“Başmühendis olarak görev yapmaktaydım. 28 Haziran 2016 tarihinde kızımı almak için Atatürk Havalimanı’na gittim. Kızımla buluştuktan bir süre sonra bu canlı bombaların gerçekleştirdiği terör saldırısı meydana geldi. Terör saldırısında omuriliğime gelen metal cisim neticesinde felç oldum. Belden aşağım tutmaz duruma geldi. Kızımın da sol ayak kaval kemiği parçalandı. Bizi hastaneye götürdüler 10 gün kaldıktan sonra kızımın tedavisini yapıp Zonguldak’a gönderdiler. Beni de GATA’ya sevk ettiler. GATA’da da tedavi gördükten sonra 15 Temmuz günü TSK’ya bağlı fizik tedavi ünitesine sevk ettiler. Orada tedavim devam ederken idrar yolu enfeksiyonu oluştuğu için tedavimin ev ortamında daha iyi olacağını söylediler. İki tahlil sonucu temiz çıktıktan sonra tedaviye devam edeceklerini söylediler. İlaçları kullanırken tahlil sonuçlarım bir temiz bir bozuk çıktı. Bu arada ilacı değiştirdik. Tabi tahlil sonucu beklerken 15-20 güne tahlil sonuçları temiz çıkar diye düşünürken bu süreç 2 ayı buldu. Bu arada vücudumda yara gelişmeye başladı. Bu sırada da yara tedavisinin ardından artık Ankara’yı aradım. Yaranın iyileştiğini söyledim. Vücudumda ufak tefek yara olduğunu söyledim hiçbir şekilde vücudumda yara olmayacağını söylediler. Eski hastaları oluğumu söyleyip tamamen yaralar kapandıktan sonra beni tedavi için alacaklarını söylediler. Hastaneden taburcu olduktan 2 ay içerisinde başvurmadığım için başvurumun kabul edilmediği ve mahkeme yolunun açık olduğuna dair bir yazı geldi. Hukuk bürosundan. Bunun üzerine SGK’ya başvurduk oradan da gelen cevap ‘İstanbul Valiliği Hukuk Bürosu’ndan evraklar gelirse incelenecektir’ yazısı. O ara BİMER’e yazı yazdım. Yanlış yorumlamışlar. Sonra BİMER’e bir yazı daha yazdım. Bana gelen yazı yine aynı, taburcu olduktan 2 ay içerisinde başvurmadığım yazıyordu. Ancak ben tedavimin tamamlanmadığını, tedavi gördüğümü ondan sonra müracaat ettiğimi yazdım. Ama onlar taburcu oldum diye rehabilitasyon hastanesindeki çıkışımı kabul ediyorlar. Orada tedavinin tamamlanması diye bir şey yok. Biz burada canımızla uğraşıyoruz. İki aylık süreymiş, geç kalmışız biz bunun hesabını yapamadık. Böyle bir şeyden haberimiz de yoktu zaten. Her zaman olan bir şey değil, insanlar her zaman terör mağduru olmuyor. Bu yasa da öyle bilinen bir yasa değil. Baktık olmuyor avukatım tekrar SGK’ya başvurdu. Ben de bu ülkenin vatandaşıyım, 15 Temmuz’da yaralananlar da bu ülkenin vatandaşı. Onlar bütün haklarını alabiliyor da ben niye alamıyorum” diyerek mahkemeden gelecek cevabı bekliyor.” 
Maddi kaynaklarının tamamını tedavisine harcayan Özkan, tedavisinin devam edebilmesi ve yasanın verdiği haklardan faydalanmak için yetkililerden gelecek umutlu haberi bekliyor. 

Yorumlar
 • Adile
  28 Haziran 2018 Perşembe 13:31

  Hasta arkadaş kendi acılarını mı yüreğinde taşısın yoksa yasalarımı takip edsin mağdur olmasının sebebi yasaları hazırlayanlardır bu konularda görevli ve evrak takibi olması lazım sebeb Sizlersiniz

 • Adam
  28 Haziran 2018 Perşembe 13:23

  GEÇMİŞ olsun

Alaplı'da paniğe neden oldu...

27 Haziran 2018 Çarşamba 09:19

Alaplı'da paniğe neden oldu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli yağış ve dolu uyarısı üzerine Zonguldak Alaplı İlçesinde, bazı vatandaşlar araçlarının üstünü kapatarak önlem aldı.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli yağış ve dolu uyarısı üzerine, Alaplı Belediyesi’nin aralıklarla hoparlerinden gerekse sosyal medya üzerinden 'dolu yağışı nedeniyle vatandaşların araçlarını kapalı pazaryerine park edebilir' uyarısının ardından yüzlerce vatandaş , araçlarını korumak amacıyla kapalı pazar yerine getirdi. 
Bazı araçhipleri kapalı otoparklara save kapalı pazar yerlerine yönelirken, bazıları da araçlarının üstünü karton, battaniye ve straforla kapattı. Aracını koruma altına alan vatandaşlar, belediyenin ilçede beklenen dolu yağışı nedeniyle araçların, kapalı pazar park içine eden vatandaşlar, Belediye Başkanımız Nuri Tekin'e teşekkür etti. 

Yorumlar