Arslangörür son yolculuğuna dualarla uğurlandı...

30 Eylül 2017 Cumartesi 19:16

Arslangörür son yolculuğuna dualarla uğurlandı...

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Personeli Kubilay Arslangörür’ün Babası ve Önceki Dönem Ereğli Belediye Meclisi Üyelerinden Gürsoy Arslangörür son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Hayatını kaybeden Gürsoy Arslangörür için ilk tören Ereğli Belediyesinde yapıldı. Törende konuşan Ereğli Belediyesi Önceki Dönem belediye başkanı Halil Posbıyık, Arslangörür'ün Ereğli için büyük kayıp olduğunu ve onu her zaman herkese kullandığı 'CANIM' kelimesi ile hatırlayacaklarını kaydetti.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise konuşmasında “Göreve başladığım günlerden itibaren kendisini tanıyordum. Son derece alçak gönüllüydü. İnanılmazdı. Yani bir insanı tarif etmek gerekiyorsa, o insan için alçak gönüllü diyebiliyorsak bu onun büyük bir ansan olduğunu gösterir. Onunla görüştüğüm zamanlarda nezaketini, kibarlığını ve alçak gönüllülüğünü her zaman hissettim. Kalptendi, sözleri netti. Seviyorsa, sevdiğini her zaman söyleyen bir insandı. Ereğli’mize de güzel hizmetlere imza atmıştı. Ben O’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum.”

29 Eylül Cuma günü Balıkesir'de tatil yaptığı sırada uykusunda geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Arslangörür, Hatip Camiinde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Hatip Camii önünde düzenlenen törene, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal,Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ak Parti Önceki Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ve Yönetim Kurul Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ş.Sertan Ocakcı ve Yönetim Kurul Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyeleri, Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Meclis Üyeleri Hasan Pınarcık, Fevzi Ekşi, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, Karadeniz Ereğli TSO Yöneyim Kurul Üyesi Sertan Yalçın, Erol Çivici, Genel Sekreter Gündüz Acar’ın yanı sıra TSO çalışanları, Önceki Dönem Belediye Başkanı ve Karadeniz Ereğli TSO Başkan Adayı Arslan Keleş, TSO Başkan Adayı Mustafa Özkan, Ak Parti Önceki Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ve Yönetim Kurul Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ş.Sertan Ocakcı ve Yönetim Kurul Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyelerinin yanı sıra çok sayıda iş adamı ve Arslangörür ailesi katıldı.

Etiketler:

Gürsoy Arslangörür , cenaze ,

Yorumlar

Hasan Sarıalp oğlunu sünnet ettirdi

30 Eylül 2017 Cumartesi 18:14

Hasan Sarıalp oğlunu sünnet ettirdi

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu çalışanlarından Hasan Sarıalp ve Filiz Sarıalp'in oğulları Alperen Sarıalp, erkekliğe ilk adımını attı.

Kdz.Ereğli Yönder Site Kulüp'te düzenlenen sünnet eğlencesine Sarıalp'in akrabalarının yanı sıra Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Bulak, Hüseyin Ağlar, Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay ve gazeteciler katıldı.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Belediyesi , Hasan Sarıalp , sünnet ,

Yorumlar
 • eylül
  30 Eylül 2017 Cumartesi 18:39

  o bizim sınıfta

Vatan için çarpıştılar ama şimdi mağdurlar..

30 Eylül 2017 Cumartesi 14:38

Ereğli Haber

Vatan için çarpıştılar ama şimdi mağdurlar..

Uzman Çavuşlar Sosyal Dayanışma Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Orhan Balcı, uzmanlıktan ayrılan arkadaşlarının devletin verdiği haklardan yararlanması için önlerindeki bürokratik engellerin kaldırılmasını istedi.

2012-2016 yılları arasında Ağrı’da Piyade Uzman Çavuş olarak görev yapan ve 2016 yılında görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Sosyal Dayanışma Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Orhan Balcı, İç İşleri Bakanlığı’nın kararlarına rağmen kamuda istihdam haklarının verilmediğini söyledi. 4 yıllık evli olduğunu belirten Balcı, Türkiye genelinde bin, Zonguldak ve ilçelerinde ise toplam 4 uzman arkadaşının kamuda iş beklediğini ifade ederek, bazı belediye başkanlarının kendilerine randevu bile vermediğinden dert yandı. Uzman çavuşlar olarak canlarını düşünmeden görev yaptıklarını, bu gün tekrar ihtiyaç duyulması halinde seve seve ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını vermeye hazır olduklarını anlatan Balcı, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, bölge milletvekilleri ve belediye başkanlarından mağdur olan 4 uzman çavuşa yardımcı olmalarını istedi. Balcı konuşmasında “2012-2016 yılları arasında Ağrı’da Piyade Uzman Çavuş olarak görev yaptım. 2016’da kendi isteğim ile ayrıldım. Bizim şu anda kamuda istihdam edilme hakkımız var ancak önümüze sebebini anlayamadığımız bürokratik engeller çıkartılıyor. Bu konuda İç İşleri Bakanlığı hukuk müşavirliğinin ‘Daha önce uzman erbaş olarak görev yapanların 657 sayılı devlet memurları kanunun 92. maddesine istinaden açıktan atamaların yapılmasında ilgili kuruma başvuru tarihine kadar bakılmaksızın gerektiği; 10.02.2016 ‘dan önce olanların uzman çavuşlukta geçirdiği sürenin iki yılı doldurmuş olmasının yeterli olduğunu 10.02.2016’ dan sonra olanların ise yedi hizmet yılını tamamlamış olmalarının zorunlu olduğu değerlendirilmektedir’ şeklinde açık görüşü vardır. Yani ben ve benim durumumda olan Türkiye genelinde bin, Zonguldak genelinde ise 4 uzman arkadaşımızın kamuda istihdam edilme hakları var. İçişleri Bakanlığı’nın bu görüşü doğrultusunda belediye ve kamu kuruluşlarında bu durumda olan arkadaşlarımıza iş imkanı sağlanmasını istiyor. Derneğimizin girişimleri sayesinde Adalet Bakanlığı 3 bin uzman alımı yaptı, geriye bin uzman çavuş arkadaşımız kaldı. Zonguldak ve ilçelerinde 4 uzman arkadaşımız mağdur durumda. Başvuru yaptığımız yerlerde önümüze bürokratik engeller çıkartılıyor. Bazı belediye başkanları bize randevu bile vermiyor. Biz ülkemiz için canımızı hiç düşünmeden ailelerimizi geride bırakarak vatanımızın bölünmez bütünlüğü için görev yaptık. Görev yaparken şehit ya da gazide olabilirdik. Ancak bize nasip olmadı. Biz devletimizin bize verdiği hakkı kullanmak istiyoruz. Bu vatan için görev yaparken canımızı seve seve verdik, bundan sonrada vermeye hazırız. Önümüze çıkan engeller ben ve arkadaşlarımı üzüyor.
Zonguldak valimiz başta olmak üzere milletvekillerimiz ve belediye başkanlarından hakkımız olanın verilmesi için yardımcı olmalarını bekliyor. Zonguldak artık uzman çavuşlarına sahip çıksın” dedi.
Balcı, Zonguldak’ta mağduriyetlerinin giderilememesi halinde daha üst makamlarla görüşmeler yaparak çözüm yolu arayacaklarını dile getirdi.

Yorumlar
 • Rıfat yılmaz
  2 Ekim 2017 Pazartesi 04:17

  BENDE KPSSDEN 5 YILDIR IS ARAMAKTAYIM ÜSTELİK YUZDE 50 ENGELLI RAPORUM VAR AMA NE IŞ VEREN VAR NEDE MESLEKI EĞITIM NEREDESIN EYY ADALET

"KİRLENMESİN" diye boş koltuklara oturmadılar

29 Eylül 2017 Cuma 16:55

"KİRLENMESİN" diye boş koltuklara oturmadılar

Zonguldak'ta "kirlenmesin" düşüncesiyle boş koltuklara oturmayıp ayakta seyahat eden maden işçilerinin davranışı, madencilik sektöründe yaşanan dramları da hatırlattı.

Madenciliğin iş kazalarıyla gündeme geldiğinin altını çizen Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, "Bu ince ruhlu davranıştan yola çıkılarak maden işçiliğinin irdelenmesi gerektiğini yinelemek istiyorum" ifadelerine yer verdi.
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesinde çalışan 6 maden işçisi, yerin -460 metre altında çalıştıktan sonra yeryüzüne çıkmak istedi. Ancak yaşanan teknik arıza nedeniyle işçiler yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Gelik İşletmesi’nden çıktı.
İşyerlerine geri dönmek isteyen maden işçileri, bindikleri minibüste boş koltuklara rağmen “kirlenir” düşüncesiyle oturmayarak ayakta seyahat etti. Ağabey ve babası da maden işçisi olan 17 yaşındaki Aslı Ertürk ise o anları ekranı kırık cep telefonuyla sosyal medyada paylaştı.
İşçilerin davranışı ise büyük yankı uyandırdı. Büyük maden faciaları, ölümler ve iş kazalarıyla gündeme gelen maden sektörü bu kez 6 madencinin davranışlarıyla yeniden gündeme geldi.

Sektör 5 bine yakın şehit verdi
Kömürün bulunmasıyla kentte başlayan madencilik sektörü bugüne kadar yaklaşık 5 bin şehit verdi. Amasra, Armutçuk, Karadon, Kozlu ve Üzülmez Müesseselerinin yanı sıra kiralama usulüyle özel şirketlerce işletilen maden ocaklarında da çalışan işçiler “karaelmas” tabir edilen kömürün çıkartılması için adeta bir ömür tüketiyor. Vardiya usulüyle çalışan ocaklarda çıkartılan taşkömür, sanayi sektöründe kullanılıyor.

“Madencilerin yüzü kara, yürekleri güzel”
7 bini aşkın maden işçisinin çalıştığı Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda örgütlü bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası ise davranışlarıyla işçilerin gündeme gelmesinin sevindirici olduğuna dikkat çekti. Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “Bizim temsil etmiş olduğumuz maden işçisinin yapmış oldukları bu ince ruhlu davranıştan dolayı gündeme gelmesi, yüzü kara olan o maden işçilerinin yüreklerinin ne kadar güzel olduğu bizim açımızdan sevindiricidir. Türkiye işçi sınıfı açısından sevindirici bir olay. Maden işçilerinin bu güzel davranışları kadar yaşadığımız ölümlü kazalar aşamasında çektiklerimiz kadar görülmeyen çektiklerimiz de mevcut. Özellikle Zonguldak açısından baktığımızda tabii ki Zonguldak’ta TTK’da çalışan yaklaşık 7 bin 500 işçimizin dışında redevanslı sahalarda çalışan madenci kardeşlerimiz de mevcut. Bununla beraber resmi verileri olmasa da bilinen ve devamlı kamuoyunda telaffuz edilen 2 bine yakın kaçak ocak çalışanlarının da olduğunu hepimiz biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bu davranıştan yola çıkarak madenciliğin irdelenmesi gerekiyor”
Türkiye’nin konuştuğu maden işçilerinin davranışından yola çıkılarak maden işçiliğinin irdelenmesi gerektiğinin altını çizen Mutlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu ince ruhlu davranıştan yola çıkılarak aslında Zonguldak’taki maden işçilerinin ve halkın yaşamış olduğu bu maden işçiliğinin irdelenmesi gerektiğini tekrar buradan yinelemek istiyorum. İnce ruhlu madencilerimizin arkasında bir de ince ruhu yaşayıp da kamuoyunda gündeme getiremeyen hatta ve hatta hayat zorluğundan dolayı yaşam şartlarının zorluğundan dolayı kaçak ocaklarda çalışmak zorunda bırakılan kaçak ocaklarda can vermek zorunda kalan insanların da gündeme getirilmesini yineliyoruz. Zonguldak’ın kanayan yarası olan maden sektöründeki belirsizliğin ortadan kaldırılması için neler yapılması gerektiğinin de gündeme getirilmesi ve bu manada tek çözüm yolu olan ve TTK’ya işçi alınarak hem buradaki zor şartlarda yaşayan madencilerin dramlarının sona erdirilmesi yineliyoruz. Hem Zonguldak’ın kanayan sosyal yarası olan bu sosyal yaranın tedavi edilebilmesi amacıyla en önemli çözüm yolunun da TTK’ya işçi alınması olduğunu biz her fırsatta yineliyoruz.”

“Özel ve ruhsatsız ocak işçilerine öncelik şartı”
Evini geçindirebilmek için özel maden firmalarının işlettiği ve kaçak tabir edilen ruhsatsız maden ocaklarında çalışan işçilere öncelik verilerek işçi alınması gerektiğini yineleyen İsa Mutlu,”Bu güzel ince ruhlu insanların durumunda olan diğer özel ve kaçak ocaklarda çalışan maden işçilerinin de irdelenip acilen devleti yönetenlerimizin, onların sorunlarına çözüm bulması gerektiğini ve bunun da tek çözüm yolunun TTK’ya işçi alınarak ve buraya alınacak işçilerde kaçak ve özel ocaklarda çalışan kardeşlerimize de öncelik verilmesi şartıyla bunların dramlarının da sona erdirilmesini istiyoruz. Onların da yüzünün güldürülmesi için hükümetimizden çalışma beklediğimizi tekrar ifade etmekte fayda görüyorum” diye ifade etti.

“O fotoğraf çeken kızımız da gerekli ilgiyi görmeli”
“Kirlenmesin” düşüncesiyle koltuklara oturmayan işçilerin düşüncesi kadar fotoğrafı çeken 17 yaşındaki Aslı Ertürk’ün de ince ruhlu bir davranış sergilediğinin altını çizen Mutlu, Ertürk’e teşekkür ederek sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu ince ruhu, bu ince davranışı, bu güzel davranışı sergileyen maden işçilerimiz kadar, dikkat edip bu güzel davranışı toplumumuzun görmesini sağlayan, kamuoyunun gündemine taşıyan o ince ruhlu kızımızın da aslında gerektiği ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Onun da gerekli ilgiyi görmesi, toplumumuzda yaşıtları başka şeylerle uğraşırken onların bu çocuğumuzun o davranışı göz önüne alıp dikkat ederek toplumumuzun gündemine getirmesinde bir başarı olduğunu bir güzellik olduğunu, ince bir ruh güzelliği olduğunu buradan ifade etmek istiyorum. Bu kardeşlerimizin ince ruhlu davranışını gündeme taşıyan o ince ruhlu kızımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Gürsoy Arslangörür sevenlerini üzdü...

29 Eylül 2017 Cuma 13:18

Ereğli Haber

Gürsoy Arslangörür sevenlerini üzdü...

Kdz. Ereğli Belediyesi eski meclis üyelerinden Gürsoy Arslangörür hayatını kaybetti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde her kesimin sevdiği ve takdirini kazandığı, sevecen kişiliği ile bilinen Kdz. Ereğli Belediyesi meski meclis üyelerinden Gürsoy Arslangörür Ayvalık'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Gürsoy Arslangörür için ilk tören yarın saat 15.00'de Kdz. Ereğli Belesiyesi önünde yapılacak. Arslangörür için daha sonra Hatip Camii'nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek.

Ereğli Haber Gazetesi olarak merhum Gürsoy Arslangörür'e cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz. 

Yorumlar
 • Mahmut DEMİRLİ
  30 Eylül 2017 Cumartesi 11:20

  Nur içinde yat canım kardeşim.