Araba kaputuna giren yavru kedi itfaiyecileri terletti

15 Ekim 2018 Pazartesi 11:09

Araba kaputuna giren yavru kedi itfaiyecileri terletti

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde cadde üzerinde park halinde bulunan bir otomobilin kaputuna giren kedi itfaiyecilere zor anlar yaşattı.

Bir otomobilin motor kısmından kedi sesi geldiğini fark eden vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen Alaplı Belediyesi İtfaiye ekipleri ve otomobil sahibi, kedinin otomobilin kaputunda sıkıştığını belirledi. İtfaiye ekipleri, aracın motor kısmına giren kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekiplerin yaklaşık 2 saat süren uğraşları sonrasında yavru kedi sıkıştığı yerden çıkartılınca hızla uzaklaştı.

Yorumlar

Görebilmesi için 150 bin dolar lazım

15 Ekim 2018 Pazartesi 11:06

Görebilmesi için 150 bin dolar lazım

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan ve doğuştan tavuk karası (gece körlüğü) hastası olan Mehmet Er, yeniden görebilmek için yardım bekliyor.

Alaplı ilçesi Çamcılar köyünde yaşayan görme engelli Mehmet Er’in (47) yeniden görebilmek için tek şansı 150 bin dolar değerindeki "biyonik göz". Doğuştan tavuk karası (gece körlüğü) hastalığına yakalanarak görme yeteneğini kaybeden Er, maddi durumun iyi olmadığını, biyonik göz taktırmak için 150 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) yardım için başvurduğunu anlatan Er, "Biyonik göz SSK kapsamında olmadığı için çok pahalı. Benim gibi böyle birçok hasta var. Devletimizin bu konuda yardımcı olmasını bekliyoruz" dedi.
Görmediği için hiçbir iş yapamadığını ifade eden Er, "Doğuştan halk dilinde tavuk karası, gece körlüğü hastalığım var. Sol gözümü çocukken kaybettim. Sağ gözüm hastalandığı için 40 yaşından beri eve bağlandım. Benimle birlikte eşim de eve bağlı. Söz konusu hastalığımdan dolayı bir düğün, cenazeye ve bayrama hiçbir yere tek başıma gidemiyorum. Günlük kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Hastalığımla ilgi birçok doktora gittim. Bana biyonik göz takılması gerektiğini söylediler. Biyonik göz taktırmanın da 150 bin dolar olduğunu söylediler. Benim de durumu iyi olmadığı için taktıramadım. Benim gibi bu durumda olan birçok hasta var. Tekrar görebilmek için devletimizden yardım bekliyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Uysal, 7 Renk Tek Yürek Platformunu ağırladı

13 Ekim 2018 Cumartesi 20:47

Uysal, 7 Renk Tek Yürek Platformunu ağırladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türkiye’nin çeşitli illerindeki 41 federasyon ve derneğin bir araya gelerek oluşturduğu “7 Renk Tek Yürek Platformu” üyelerini,” Zonguldak Kültür Gezisi” kapsamında Ereğli’de ağırladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konukları, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşen öğlen yemeğinde bir araya geldi. Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay yaptığı konuşmada, ev sahipliğinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederken, 7 Renk Tek Yürek Platformu Başkanı Ömer Erdoğan’da, gösterimi yapılan Ereğli tanıtım filmi üzerine, Anadolu’nun her tadı ve kokusunu Kdz. Ereğli’ye getirmiş olmaktan mutluyuz. Ereğli benim için tarih, tad, huzur ve bereket anlamına geliyor” dedi.
Başkan Uysal konuşmasında, farklı bölgelerden konuklar ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken, “ Bir olmak, beraber olmak, bilgi paylaşmak, paylaşımcı olmak, dünyanın en kıymetli unsurlarından biri. Bu anlamda bu fotoğrafı çok önemsiyorum.” dedi.
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’da “ Bu güzel birliktelik de emeği geçenleri kutluyorum. Bazen konuşmalarda “ Şu veya bu günlerde her zamankinden daha fazla birlikteliğe ihtiyacımız var” diyenlere katılmıyorum. Bu güzel topraklarda yaşadığımız müddetçe, bizim her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” dedi.

Yorumlar

Sakindere Projesi’nde sona gelindi

12 Ekim 2018 Cuma 19:53

Sakindere Projesi’nde sona gelindi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bağlık Mahallesi Sakindere bölgesi ıslah çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op.Dr. Hüseyin Uysal, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Uysal, 01 Ağustos 2017 tarihi itibariyle 1 milyon 683 bin lira bedelle ihaleye çıktıktan sonra 15 gün sonra yapımına başlanılan Sakindere Islah Projesi kapsamında kaldırım, korkuluk ve asfaltlanma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Başkan Uysal, tüm Bağlık Mahallesi’nin özlemle beklediği proje hakkında şu ifadelere yer verdi: “280 metre uzunluğunda ıslah çalışması kapsamında bitirilen derenin duvar yükseklikleri 5’er ve 3’er metre yapıldı. Dere kenarında 6 metrelik gezi yolu, 7 metrelik araç yolu, sağlı sollu kaldırımları yapılıyor. Bu bölgedeki enerji yer altına alındı ve sokak lambaları yerleştirildi. Şu anda asfaltı yapılıyor ve kaldırım düzenlemeleri devam ediyor. Kaldırımların ve derenin kenarlarına korkuluk yaptırıyoruz. Gezi yolunda yeşil alanlar ile birlikte burada parklar, piknik alanları ve futbol sahaları oluşturacağız. Bölgenin çehresi değişti. Bölgede oturan vatandaşların yüzlerinin gülmesinden dolayı çok mutluyum. Özellikle Bağlık Mahallesi’nde oturanlara ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Öte yandan mahallede oturan bazı vatandaşlarda Başkan Uysal’a teşekkür ederek, ‘Burasının yapılması bize hayal gibi geliyordu. Çok uzun yıllardır bekledik ama sonunda mahallemiz güzelleşti.” derken, Yılmaz Adıyaman adlı vatandaşta, “Bu dereden akan sular kadar buradaki analar size dua edecek. Bu parklarda oynayan çocuklar mutlu olacak. Allah sizden razı olsun başkanım” cümlelerini kullandı.
Bir vatandaşta, buradan taşınmayı düşündüğünü ama yapılan çalışmadan sonra vazgeçtiğini belirterek, ‘Başkanım, inanın önceden başımız öndeydi şimdi yürüyüşümüz bile değişti. Bu büyük bir hizmet için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Dualarımız sizinle” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Amatör spor kulüpleri Uysal’dan yardım istedi

12 Ekim 2018 Cuma 19:45

Amatör spor kulüpleri Uysal’dan yardım istedi

Kdz. Ereğli ilçesindeki 10 amatör spor kulübü yöneticisi bünyelerinde bulunan 700’ün üzerindeki lisanslı sporcu gence Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın sahip çıkmasını istedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Süper, 1. Ve 2. Amatör kümede mücadele eden kulüplerin yöneticileri bünyelerinde 700’ün üzerinde lisanslı sporcu genç bulunduğunu ve giderleri karşılayamayacak duruma geldiklerini açıkladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan amatör spor kulüplerine yardım etmesini isteyen kulüp yöneticileri, Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminin bilet satışlarından dolayı artık hiçbir işadamının kendilerine yardımcı olmadığını dile getirdi. Başkan Uysal’ın bir spor kulübüne 6 bin TL yardımda bulunduğunu ve bu paranın tek kuruşunun bile diğer spor kulüplerine ulaşmadığını vurgulayan amatör spor kulübü yöneticileri, bu konunun da açıklığa kavuşturulmasını talep etti.

Bazı yöneticiler amatör spor kulüplerine desteklerinden dolayı AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a da teşekkür etti.
Amatör spor kulüpleri adına konuşan Balıspor Kulübü Yöneticisi ve Antrenörü Fethi Çelikkol yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz Amatör Futbol Takımı olarak Belediye’den yardım istedik ama hiçbir zaman bu yardımlar bize iletilmiyor. İletilse bile ulaşmıyor. Ulaşmadığı için biz Akınspor, Süper Amatör, Kepez Çaylıoğlu Spor, 1. Amatör, Bayatspor, Gümelispor, Yenimahallespor, Karadenizspor, Cumaspor, Neyrenspor, Göztepespor. Amatörspor Kulübü olarak iş adamlarını kulüplerimize yardım için gittiğimizde Ereğli Belediye Spor çekiliş biletlerini göstererek biz ve bizim gibi kulüplere yardım etmiyorlar. Elimiz boş dönüyoruz. Ereğli Belediyespor’un kulüplere sahip çıkılmasını istiyoruz. Bir konu daha var burada; ZES Zonguldak Spor çoğu kulüpler adına gidiyor, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan yardım alıyor. Bu yardımlar kulüplere iade edilmiyor. Burada ZES Spor ayrı mı tutuluyor onu bilmiyorum. Geçen duyduğumuza göre Belediye Başkanımız ‘Ben ona verdim gidin ondan alın’ diye söylemlerde bulundu. Bu konuda Belediye Spor Başkanı aynı zamanda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a diyoruz ki; bu paraları Kaan Kocaman’a verdiği gibi alsın, kulüplere iade etsin. Deplasmana giderken araba ihtiyacımız oluyor. Malzeme ihtiyacımız, suyumuz, sağlık malzemelerimiz oluyor. Her ihtiyacımız oluyor yani niye olmasın ki. Belediyespor’a nasıl yardım ediyorsa bize de yardım etsin. Sadece tek bir futbolcunun transfer aktarma masrafı 400 lira. Sağlık ocaklarına gittiğimizde sağlık ocakları bize lisans için rapor vermiyor. Oyuncularımıza vermediği zamanda bu oyuncularımız gidiyor özel hastaneye, devlet hastanesine 50’şer lira para veriyorlar. Bu paraları bu çocuklar nasıl ödesin ki? Gariban çocuklar zaten. Kulüplere ekstra yük olarak dönüyor. Ben geçen sene 4 bin lira para verdim. Ben bunu Spor Bakanlığı’na açıklamasında da bulundum Ereğli’ye geldiğim zaman. Spor Bakanlığı yardımcı olacağını söyledi. Sağ olsun Fatih Çakır kardeşimiz elinden ne geliyorsa yaptı. Öğrenim gören öğrencilere öğrenim belgesi almak kaydıyla, devlet hastanesinden alabileceğimizi söyledi, öylede aldık.”
Kepez Çaylığluspor Kulubü Başkanı Fikri Kayacan ise Kdz. Ereğli Belediyespor’un Ereğli’nin takımı olduğunu, kendilerininde her türlü desteği verdiklerini ancak amatör spor kulüplerininde gözardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Kayacan konuşmasında “Ereğli Belediyespor’a sahip çıkıldığı gibi amatör Spor Kulüplerine de sahip çıkılmasını istiyoruz. Ereğli Belediye Spor’un anlaştığı bir hastane varsa buradaki Ereğli Amatör Spor Kulüpleri içinde aynı hastaneden bizde faydalanabiliriz. Yani biz de bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz lisans ve sağlık raporu için. Dediğimiz şekilde Fethi Hocam şimdi anlattı, Amatör Spor Kulüplerine yardım için iş adamlarına gittiğimizde önünde Ereğli Belediye Spor ’un satmış olduğu biletler var. İş adamı diyor ki ‘Kardeşim Ereğli Belediye Spor bana atıyorum yüz tane bilet verdi. Bu biletin tanesi 25 liradan ne yapıyor, 2 bin 500 lira para yapıyor.’ Biz de diyoruz ki; Bizde Ereğli takımıyız, bizde Ereğli için burada mücadele ediyoruz. Bizde Ereğli çocuğuyuz sonuçta bize de yardım edilsin, bizim takımlara da sahip çıkılsın. Hep beraber birlik ve beraberlik içinde bizde Ereğli Belediye Spor‘un arkasındayız. Bize yardım edilirse belediye tarafından biz Amatör Sporu, Amatör mücadeleyi daha iyi bir şekilde devam ettiririz. Gereğinin yapılmasını bizimle ilgilenilmesini talep ediyoruz. İnşallah yardımcı olunur. Sıkıntımız bu. Toplamda A takımı var, genç takımı var, her kulüpte 80 tane oyuncu olanda var, 150’yi bulanda var” dedi.
Karadenizspor Kulübü Yöneticisi Cemil Sıcakyüz Ereğli’deki amatör spor kulüplerinde ki lisanslı sporcu sayısının 700-800’ü bulduğunu ifade etti.
Zonguldak Ereğlispor Kulübü adına konuşan Kaan Kocaman ise hakkındaki iddiaların doğru olmadığını açıkladı. Kocaman açıklamasında “Amatör spor kulüpleri adına belediye başkanından para almadım. Yapılan açıklamalar doğru değildir. Bu söylenenleri kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar