Annelik duygusu yavrularını kutardı...

19 Haziran 2018 Salı 15:58

Annelik duygusu yavrularını kutardı...

Girdiği inşaata sıkıştığı yerde mahsur kalan iki köpek yavrusu, annesinin havlaması ve bölgeyi terketmemesi üzerine İtfaiyenin çabaları sonucunda kurtarıldı.

 
 


Zonguldak Alaplı İlçesi Kılburnu mevki üzerinde olan terk edilmiş metruk bina içerisinden gelen havlama sesleri üzerine, bölge sakinleri bir köpeğin binada mahsur kalmış olabileceğini düşünerek itfaiye ekiplerini aradı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, inşaatın açık olduğu ve içeride kimse bulunmadığı için içeri girdi. İtfaiye ekipleri terk edilmiş evin içine girdikten sonra sesin geldiği bölgeye gitti. Önceden kullanılmayan eşyaların arasına sıkıştığı gören itfaiye ekipleri iki yavru köpeğini kurtardılar. Kurtarılan yavru köpekleri itfaiye tarafından tekrar sokağa bırakıldı. 


Etiketler:

annelik , duygu ,

Yorumlar

Zonguldak Valiliği, seçim günü yasaklarını açıkladı

19 Haziran 2018 Salı 15:40

Zonguldak Valiliği, seçim günü yasaklarını açıkladı

Zonguldak Valiliği, oy verme günü yasakları hakkında basın duyurusu yaptı.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun “ İçki ve Silah Taşıma Yasağı” başlıklı 79. Maddesi ve Yüksek Seçim Kurulu’nun 2018/306 sayılı kararı gereğince; oy verme günü oy verme süresince kahvehane, kıraathane, kafeler, internet kafeler, çay ocakları, sinema salonları, oyun salonları, ( AVM içerisindekiler dahil ) gibi bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağı, eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebileceği belirtildi. 
Yapılan duyuruda şöyle denildi: 
“Bu tür işyerlerine Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından iş yerlerinin kapalı kalacağı yönünde iş yeri sahiplerine tebliğ yapılarak tebellüğ belgelerinin Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne gönderilmesi, Oy verme günü olan 24 Haziran 2018 Pazar sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerle umumi mahallelerde her çeşit alkollü içki satılması ve verilmesi ile içilmesinin yasak olduğu, Oy verme günü olan 24 Haziran 2018 sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacağı, aksine hareket edenler hakkında gerekli kanuni işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususu, halkımıza saygıyla duyurulur.” 

Etiketler:

oy , yasak , valilik ,

Yorumlar

Çaylıoğlu'na bayram çıkarması

19 Haziran 2018 Salı 15:02

Çaylıoğlu'na bayram çıkarması

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Uçar, Ramazan Bayramının 3. gününde Çaylıoğlu ve Armutlu Cuma bölgesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

 
Ereğli AK Parti İlçe Teşkilatı ile Seçim Koordinasyon Merkezi programı kapsamında Milletvekili adayı Uçar, Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milletvekili aday adayı Fatih Çakır, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partililerle Çaylıoğlu ve Armutlu Cuma’nın tüm çevre köylerine ziyaret gerçekleştirdi. 
Milletvekili adayı Uçar’ı ve AK Partilileri ziyaretlerinde, köy muhtarlarıyla çok sayıda vatandaşlar karşılamada bulundu. Çaylıoğlu’nda Armutlu Cuma civar köylerinde Milletvekili adayı Uçar’a ve AK Partililere vatandaşlar, bölgeye verdikleri değere ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. 
Milletvekili adayı Uçar, bölge muhtarları, vatandaşlarla yaptıkları görüşmelerinde şunları kaydetti; 
“Muhalefetin adayları atıp tutuyorlar. Onlar vatandaşlara yapamayacaklarını söyleyerek politika üretiyorlar. Artık siyasette bu anlayış bitti. Çaylıoğlu ve Armutlu Cuma bölgesinin en önemli sorunlarından bir tanesi yoldu. AK Parti dönemi öncesi hiç kimse ilgilenmedi. AK Parti İktidarıyla birlikte yol sıkıntısını bitirmek için çalışmalara başladı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Ereğli’ye geldiğinde Tersaneler, yolların ve bir takım sıkıntıların 3 yıl içersinde bitireceğini söyledi. Cumhurbaşkanımızın her söylediği mutlaka oluyor. Bizde yol çalışmalarının bir an önce bitmesi için takipçisi olacağız. Bizim sizlerden beklediğimiz güçlü bir şekilde destek vermeniz. Bizi her zaman muhatap bulabilirsiniz. Diğer partililer sadece seçim zamanlarında ortaya çıkıyor. AK Parti çok önemli projelere imza atmıştır. AK Partinin yaptıkları hizmetleri muhalefettekiler yapamaz. Koalisyon dönemlerini biliyorsunuz. Türkiye’yi o dönemlere dönmesini bekliyorlar. AK Parti dönemi başlamasıyla Köylerimizde yaşanan su, yol sorunu gibi bir çok sıkıntı çözüldü. Bundan sonra imkanlarını emeklilerimizin, askeri ücretli çalışanlarımızın hayat standartlarını yükseltmek için çalışmalara ağırlık verilecektir. Vereceğiniz güçlü destekle Ülkemizde yeni bir döneme gireceğiz. Bizlerde sizlerle sık sık bir araya gelerek istişarelerimizi yapacağız. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Zonguldak’ta , Ereğli’de çok şeyler diyeceğini görecekseniz.” 
Köy ziyaretlerinde Milletvekili adayı Uçar ve partililer, Bayram dolayısıyla yapılan futbol turnuvasının final maçını oynayan takımlarına başarılar diledi. 
Çaylıoğlu ve Armutlu Cuma bölgesinin ve çevre köy muhtarlarına yapılan ziyaretlerde AK Parti önceki dönem milletvekili Fazlı Erdoğan’a ve önceki dönem AK Parti Ereğli İlçe Başkanı milletvekili aday adayı Fatih Çakır’a vermiş oldukları hizmet katkılarını hiç unutmayacaklarını belirterek teşekkürlerini sundular.
Yorumlar

Karayolu karanlığa gömülüyor..

19 Haziran 2018 Salı 14:35

Karayolu karanlığa gömülüyor..

Zonguldak Alaplı İlçesi Karşıyaka mevkii D10 karayolunda yaşanan aydınlatma sorunu devam ediyor

D10 karayolunun jandarma bölümünde bazı alanlar akşamları adeta karanlığa gömülüyor. Kazalara davetiye çıkartan alanla ilgili vatandaşlar yetkililerin sorunu bir an önce çözmelerini istediler. Alaplı Karşıyaka Garnizon Komutanlığı’nın bulunduğu bölge yakınında, emniyet ve jandarma ekipleri de adeta trafik uygulamalarını karanlıkta gerçekleştiriyor. 
Karşıkaya Mahallesi’ndeki sitede ikamet eden vatandaşlar akşam vakitlerinde yol kenarından ilçeye gelirken sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler. Vatandaşlar ve sürücüler bu sorunun kısa sürede çözülmesini isterken, yolun aydınlanmasının şehir estetiğine de olumlu katkılarda bulunacağını ifade ediyorlar. 
Aradan 15 yıl geçmesine rağmen aydınlatma lambalarının ilçe girişine yerleştirilemediğini söyleyen vatandaşlar, "Alaplı ilçesinin ana yol ile bağlantısı olan bu karanlık ortam ilçeye yakışmamaktadır. Aynı zamanda her an tehlikeye sebep verecek olan, sayısını bilemediğimiz ölümlü kazalara ve maddi kazalara neden olmaktadır. Özellikle Huzur kentinden öğrencilerinin devamlı yaya olarak kullandıkları bir yol olması hem de Jandarma Komutanlığı bölgesi karanlık içerisinde kalıyor" diye konuştular. 
Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ise yaptığı açıklamada, Karayolu Bölge Müdürlüğüne bu konuda bu yolun ışıklandırma konusunu söylediklerini, Karayolları Bölge Müdürlüğü yolların ışıklandırılmasını yapmadığını, bölünmüş yolların mevcut aydınlatma tesislerinin bakım çalışmalarının özel şirketlere verildiği belirttiğini vurguladı. 
Yayaların da zor durumda kaldığını söyleyen bir çok sürücü, şehrin giriş noktasında bulunan yolun özellikle geceleri ‘kabus kavşağı’ olarak nitelendirildiğini söyledi. Mahalle sakinlerinden Süleyman Yavuz ,"İllaki birilerin canı yanacak, birileri bu yolda kötü bir kazayla hayatını kaybedecek. Ondan sonra mı konacak bu lambalar" şeklinde tepkisini dile getirdi.

Etiketler:

Alaplı , yol , aydınlatma ,

Yorumlar
  • Objektif
    19 Haziran 2018 Salı 15:31

    Aydinlatma yönetmeligine gore karayolu aydinlatmasi tuneller ve kopruler haric digetleri enerji dagitim sirketlerinin sorumlulugudur.

Ak kadınlar sokak sokak dolaşıyor...

19 Haziran 2018 Salı 14:18

Ak kadınlar sokak sokak  dolaşıyor...

Devrek'te AK Kadınlar ilçenin cadde ve sokaklarını tek tek dolaşarak tanıtım broşürleri dağıttılar.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen seçim çalışmalarında AK Kadınlar ilçenin cadde ve sokaklarını birer birer dolaşarak 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için tanıtım broşürleri dağıttılar. Heyet, adeta Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen nezaretinde çalmadık kapı girilmeyen ev ve iş yeri bırakmadı. 25 kişilik grup adına konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen,” 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler için arkadaşlarımız ile birlikte ilçemizin cadde ve sokaklarını teker teker gezerek partimizin hayata geçireceği seçim çalışmalarını vatandaşlarımıza duyurmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız seçim yasaklarına kadar devam edecektir. Ayrıca Cumhuriyet Alanına kurulan danışma ver bilgi alma standında partili arkadaşlarımız tarafından vatandaşlarımıza seçimlerle ilgili her türlü bilgiler verilmeye başlanmıştır. Bilgi sahibi olmak isteyen seçmenlerimiz bu standımızı ziyaret ederek Pazar günü hayata geçirilecek seçimlerle ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirler” diye konuştu.

Etiketler:

ak kadınlar , sokaklar , broşür

Yorumlar