Anneler Günü çiçekçilerin yüzünü güldürdü...

10 Mayıs 2020 Pazar 15:48

Anneler Günü çiçekçilerin yüzünü güldürdü...

Anneler günü nedeniyle sokağa çıkma yasağından bu hafta muaf olan çiçekçiler, sabahın erken saatlerinden itibaren siparişleri yetiştirmek için adeta zamanla yarıştı.

 Zonguldak Alaplı ilçesinde 20 yıldır çiçekçilik yapan Süleyman Yavuz yoğun Anneler Günü geçirdiklerini belirterek, “Virüs nedeni hiç işimizi yapamaz hale gelmişti , ben dükkanımı 1 aydır açmıyordum Anneler Günü için dün açmaya başladım. 20 yıldır çiçekçilik yapıyorum, en yoğun Anneler Günü. Son 2 günde 100 tane çiçek siparişi aldık. Adres adres dağıtıyoruz. Cuma gününden beri siparişler geliyor" diye konuştu. 

Etiketler:

Alaplı , Zonguldak

Yorumlar

GMİS, Anneler Günü'nü kutladı

10 Mayıs 2020 Pazar 15:43

GMİS, Anneler Günü'nü kutladı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

 Yeşil’in mesajı şöyle; “Dünyadaki en değerli varlıklarımız annelerimizdir. Annelerimiz; sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolüdür. Annelerimize, yılın sadece bir gününde değil, daima sevgi, saygı ve minnet duygularımızı göstermeliyiz. Çünkü annelerimize olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Ancak onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yalnızca ihtiyaç duyduklarında değil her zaman yanlarında olmak, emeklerinin, sevgilerinin boşa gitmediğini göstermek hepimizin en önemli görevidir. Başta maden işçilerimizin, MTA işçilerimizin ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere, şefkat ve sevgiyle dünyanın en yüce görevini yerine getiren bütün annelerimizin ellerinden öpüyor, Anneler Gününü saygı, sevgi ve minnet duygularıyla kutluyoruz." 

Etiketler:

Zonguldak , gmis

Yorumlar

Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 20:07

Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

Zonguldak'ta 63 yaşındaki adam, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün kenevir sularken yakalandı. Kenevir bitkilerine el konuldu. Şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de işlem yapıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Muslu beldesi Merkez Mahallesi Depo mevkisindeki ormanlık alana ekilen sahipsiz kenevir bitkilerinin kontrolü sırasında 63 yaşındaki Ş.Ç. elinde bidon ile bitkileri sulamaya geldi. Suçüstü yakalanan şüpheli ile 13 adet kenevir bitkisi olduğu tespit edildi. Şüpheli gözaltına alınırken olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı. Öte yandan Ş.Ç. hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de idari para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Ereğli'de 2 vatandaşa işlem yapıldı...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 19:50

Ereğli'de 2 vatandaşa işlem yapıldı...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 2 kişiye idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

 İçişleri Bakanlığınca 9-10 Mayıs tarihleri arasında 23 büyükşehir ve Zonguldak'ta il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Kdz. Ereğli Emniyet Müdürlüğü son 24 saatte sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 2 vatandaşa idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri farklı noktalarda uygulama yaparken, devriye ekipler de denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ereğli polisi , polis , ceza , sokağa çıkma kısıtlaması

Yorumlar

Başkan Posbıyık, anneler gününü kutladı!

9 Mayıs 2020 Cumartesi 19:34

Başkan Posbıyık, anneler gününü kutladı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü’nde anne sevgisini anlattı.

“Disiplinli çalışkanlığı öğrendim”

 Başkan Posbıyık, annesinden disiplini ve çalışkan olmayı öğrendiğini belirterek: “Anne, annem, anneciğim, çok özel kelimeler bunlar. Bir an için çocukluğuma gidiyorum. Annemin bizim için yaptıklarını hatırlıyorum. Zor imkanlar içerisinde hem çalışıp hem bize bakmak hem ev işlerini görmek hepsi beraber gerçekten çok zor şeyler. Ondan disiplini öğrendim, çalışkanlığı öğrendim. Az şeylerle yetinmeyi öğrendim. Ondan en zor şartlarda dahi güler yüzlü olmayı, insanlara sevgiyle bakmayı, insanlara sıcak davranmayı öğrendim. En olmadık günlerde, sıkıntı içerisinde olduğumuz günlerde sanki çok zengin bir ailenin çocuğu gibi bizi onore etmesini, bizi mutlu etmesini asla unutamam. En büyük arzumdu. Annemin beni Belediye Başkanı olduktan sonra görmesi benim için son derece önemliydi. Bunu arzu ederdim. Çünkü onlar babamla ikisi beni vatana, millete, cumhuriyete aydın bir evlat olarak yetiştirmek için çok büyük gayret sarf ettiler, çok emek verdiler. Tabiri caizse kendileri yemediler, içmediler, çocuklarına yedirdiler, içirdiler. Biz de onların direktifleri doğrultusunda verdikleri terbiye, çalışkanlık ve güler yüzle o yollarda ilerledik ve bugün onların arzuladıkları yere geldik ama hala içimde bir hicrandır, çok sevdikleri Ereğli halkı tarafından benim belediye başkanı seçildiğimi görmeden ikisi de bu dünyaya veda ettiler. Bu onarılmaz bir yara olarak hala içimde duruyor.”

Sağlık çalışanı, şehit annesi ve tüm anneler, gününüz kutlu olsun. Bugün bütün anneleri kutluyorum. Şehit ailelerinin annelerini saygıyla anıyorum. Özellikle korona virüsle büyük mücadele veren sağlık çalışanından, doktorundan, hemşiresine kadar bütün sağlık kahramanlarımızı, annelerimizi, büyük bir minnetle, şükranla anıyorum. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar