Aniden bastıran kar hayatı olumsuz etkiledi...

24 Ocak 2020 Cuma 10:00

Aniden bastıran kar hayatı olumsuz etkiledi...

Zonguldak'ta akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı etkili oldu.

 Akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı Zonguldak-Ankara kara yolunda ulaşımda aksamalara neden oldu. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak önlem aldı. Trafik ekipleri, uygulama noktalarında araçlarında zincir ya da kar lastiği bulunmayan sürücülere uyarılarda bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kar yağışı , kar , yollar , trafik

Yorumlar

Sendika Başkanı Kaya’nın annesi vefat etti...

23 Ocak 2020 Perşembe 18:23

Sendika Başkanı Kaya’nın annesi vefat etti...

Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya’nın annesi Şahan Kaya hayatını kaybetti.

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Sarıkokmaz Mahallesi sakinlerinden Azim Kaya’nın Eşi Merhum Kazım Kaya, Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya, Güzel Kılıç, Hamiyet Çiftçi, Sevil Kaya, Arzu Baykal, Zafer Kaya ve Aysun Altıntaş’ın Anneleri Şahan Kaya 78 yaşında vefat etti. 
Merhume Kaya için bugün Öğle Namazı sonrasında Yeşiltepe Camii’nde Cenaze töreni düzenlendi. Kaya alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından Belen Mezarlığı’na defnedildi. 
Cenaze törenine AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, siyasi parti ve STK temsilcileri, iş adamları ve yakınları katıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya , Şahan Kaya Hayatını kaybetti

Yorumlar

Demirtaş çalışmalarını anlattı...

23 Ocak 2020 Perşembe 18:09

Demirtaş çalışmalarını anlattı...

Zonguldak’ın ereğli ilçesine bağlı gülüç beldesi’nde 4 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşen kongrede belde başkanlığı’na yeniden seçilen İsmail Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri bazı ziyaretlerde bulundu.

 

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz bu gün ilk olarak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Güzel ve yoğun katılımlı bir kongrenin ardından ilk olarak Gülüç Belediyesi’ni ziyaret ettiklerini anlatan Yılmaz desteklerinden dolayı Başkan Demirtaş’a teşekkür etti. Yılmaz burada yaptığı konuşmasında “İade ziyaretlere başladık. Önce belediyemizden başlayalım dedik. Size de çalışma arkadaşlara belediye meclis üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. Ereğli ve Zonguldak’ın nasıl birlik ve beraberlik içinde olduğunu kongrede ortaya koyduk. Bunun içinde size ayrıca teşekkür ediyorum. Son zamanlarda gerçekten ülkenin en çok ihtiyaç olduğu bir ortamda birlik ve beraberliği çok güzel bir resmini sergiledik bu konuda. Bu birlik ve beraberliği yapmış olduğumuz hizmetlerle ortaya koyuyoruz. Ben bu konuda size ve belediye meclis üyelerine, belediye çalışanlarına başarılar diliyorum. Biz teşkilat olarak zaten belediyemizin yaptığı tüm çalışmalara bütün hizmetlerde yanınızdayız. Yapılması gereken ne varsa elimizi değil başımızı taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise son 9 aylık süreç içerisinde belde de yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Güzel bir kongre yaptık. Hep birlikte kavgasız gürültüsüz örnek bir kongre oldu. Katılım yoğundu. Katılımcı arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Biz birlik beraberlik içerisinde ‘Gülüç halkına nasıl hizmet edeceğiz. Gülüç halkını nasıl refah bir hale getireceğiz?’ derdimiz bu.  Belediye başkanı, belde başkanı, yönetim kurulu, hepimiz biriz, hepimiz bir aileyiz her şeyden önce. Biz Ak Parti’yi ileri taşımak için ve Gülüç halkına hizmet etmek için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Beldemizde sağlık ocağı problemi yaşıyorduk. Büyüklerimiz sağlık ocağının yukarıda olmasından dolayı büyük bir sıkıntı yaşıyordu. Belediyemizin ön kısmında bir doktor veya hemşire olmak şartıyla sağlık ocağının bir kısmını taşıyoruz. Temelleri atıldı. 10-15 gün içerisinde yapımı gerçekleşecek. Bu halkımız için önem taşıyordu. Bu nedenle öncelik sırasına aldık.  Gülüç Sahiline Gülüç’ümüze yakışır bir kafeterya yapıyoruz. Bitme aşamasında şuan. Tabi bittikten sonra dış çevresinde sağda solda çalışmalarımız var. Derenin üstüne iskele oluşturup vatandaşlara seçimlerde söz vermiştik. Orada çay kahve yemek yeme yeri yapacağız. Yüzde 60-70’i bitti sayılır. Alt kısımlara dolgu yaptık, yürüyüş bandı yapılıyor tekrar. Buradan vekillerimize, valimize, sayın kaymakamımıza, ilçe başkanımız, il başkanımız, tüm Ak Parti Camiası olarak 11 trilyon maliyetli olan 24 derslik okulun bedeli bütçesi onaylandı. 2 ay içerisinde de kazma vurulacak. Yeni okul 24 derslikli, içerisinde anaokulu, basket sahası, oyun sahaları olacak. Bunun akabinde de bir diş hastanesi olayımız var. Onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Beldemize yakışan ne varsa almaya çalışıyoruz. Diğer bir konu piknik alanı mesire alanı olan yerde projemiz onaylandı. Şuan da Orman Bakanlığı’nda imzada. Teras dediğimiz şekilde çok güzel bir alan var orada. Kahvaltı yeri, mangal, insanların dinlenebileceği çocuklarımızın orada oynayabileceği bir alan meydana getireceğiz.  Belediyemize kısa süre önce 500 bin TL değerinde çöp arabası geldi, son sistem. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan süpürge aracı aldık. Belediyemizin bütçesi doğrultusunda söz verdiğimiz hizmetleri birer birer yerine getiriyoruz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleri ile Gülüç’e çok güzel hizmetler kazandırıyoruz.  Amacımız Gülüç’ü daha modern ve daha yaşanabilir bir kent haline getirmektir.”

Bu ziyaretin ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclisi ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i ziyaret etti. Demirtaş ve Yılmaz, emniyetin her zaman yanında olduklarını belirterek yeni atanan Çelik’e görevinde başarılar diledi.

Demirtaş ve Yılmaz beraberindekilerle daha sonra AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Fatih Çakır ve yönetimini ziyaret etti. Gülüç Beldesi’nde örnek bir kongre gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çakır burada yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “Gerçekten İlimizin ilk kongresini ilk belde kongresini Gülüç’ümüzü çok coşkulu çok muazzam kalabalıkla gerçekleştirdik. Zonguldak’ın en iyi kongresi oldu diyebilirim. Hem belde başkanımıza, hem teşkilatımıza, hem belediye başkanımıza, tüm meclis üye ekibine ayrıca Ereğli İlçe Teşkilatı olarak da teşekkür ediyoruz. Bizler bir aileyiz. Hem belediye başkanımızın hem belde teşkilatımızın yapmış olduğu bütün projelere sonuna kadar destek veriyoruz. Diş hastanesi ile ilgili bölgeye çalışma var. Orada yakın zamanda sonuçlandırma ümidiyle çalışıyoruz. Biz Gülüç’ün yanında olacağız. Ereğli’de de güzel işler yapıyoruz. Emniyeti bu aralar taşıyıp yerine hükümet konağı yapmaya çalışıyoruz. Diğer tamamladığımız işlerle birlikte bir üniversite işi var. 2019’da Ereğli’de tekli öğretim dedik, başardık.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Ak Parti Belde Başkanı , Gülüç Belediye Başkanı Ak Partiye Ziyaret ,

Yorumlar

Alaplı'da Kent Konseyi’nde Yasin Ören dönemi...

23 Ocak 2020 Perşembe 15:17

Alaplı'da Kent Konseyi’nde Yasin Ören dönemi...

Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren, İlçenin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Alaplı Kent Konseyi’nde genel kurul heyecanı yaşandı.

 İki adayın yarıştığı seçimde Yasin Ören, Alaplı Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. Alaplı Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Alaplı Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi.Toplantıya Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, meslek odaları temsilcileri, sivil toplum örgütleri, dernekler ve muhtarlar katıldı. Gerçekleşen olağan genel kurulda kent konseyi başkanlığına Yapılan konuşmaların ardından Genel kurulda daha sonra katip üyeler ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun seçimi yapıldı. Yasin Ören 53 oy alırken, İsmail Korkut ise 50 oy aldı. 
Oy sayımının tamamlanıp sonuçların açıklanması ile birlikte Ören ve ekibi tebrikleri kabul etti. Alaplı Kent Konseyi Başkanı Yasin Ören yaptığı konuşmada, tüm genel kurul üyelerine teşekkür ederek, Alaplı'ya hizmet etmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kaydetti. Seçim sonucunda, Alaplı Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Erkan Demircan, Ersin Güler, Fedai Kaçar, Furkan Çevik, Hakan Kaplancan, Halit Tekin, Hasan Ören, Muharrem Erdoğan, Muammer Uysal, Mustafa Öztürk, Rıdvan Türkoğlu, Turan Özmen. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı Kent Konseyi , Yasin Ören ,

Yorumlar

O saldırıyı kınadılar!..

23 Ocak 2020 Perşembe 15:14

O saldırıyı kınadılar!..

Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi ve sağlık çalışanları Atatürk Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Emine Gencer ve sağlık personeli Selahattin Çolak'a yapılan saldırıyı kınadı.

 Geçtiğimiz günlerde bir hasta yakını tarafından Atatürk Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktoru Emine Gencer ve sağlık personeli Selahattin Çolak'a fiziki saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırının sonrası Sağlık-Sen, Hak-İş, Hizmet-İş ve sağlık çalışanları saldırıyı kınadı. 
Atatürk Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun, Hastane Müdürü Adem Taşçı, Tabipler Odası Başkanı Şenol Yavuz, Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve sağlık çalışanları katıldı. 
Grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Mehmet Ali Kara, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı. Kara yaptığı açıklamada, "Ülkemizde sağlık çalışanları vatandaşlarımızın sağlığı, mutluluğu ve yaşam kalitesi için gece gündüz gayret göstermektedirler. Sağlık çalışanları görevlerini yaparken mesleki gereklilik, yasal ve vicdani sorumluluklarının yanında, insanı her şeyin önünde tutan temel ahlaki anlayışla hareket etmektedirler. Nihayetinde her sağlık çalışanı, hastanın amacının sağlığına kavuşmak olduğunu bilir ve hastadan da bunu yapacak olan kişinin sağlık çalışanları olduğunu unutmamasını bekler. Şiddet mağdurlarının sonuncusu Zonguldak Atatürk Devlet Hastanemiz’de görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Emine Gencer ve sağlık çalışanı Selahattin Çolak olmuştur. Gencer ve Çolak, bir hasta yakınının saldırısına uğramıştır. Hastaların ve yahut yakınlarının, sağlık çalışanlarına karşı her hal ve şartta empati, hoşgörü ve iyi niyetli yaklaşım içinde davranış göstermeleri, genel beklenti olmasının ötesinde, ahlaki bir zorunluluktur. Buna rağmen öteden beri tanık olduğumuz ancak son dönemde artış gösteren sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları bizler gibi toplumumuzun tüm fertlerini derinden etkilemekte, üzmektedir. Üzüntümüzü daha da artıran ana faktör ise şiddet olaylarının faillerinin genelde hasta ya da hasta yakınları olmasıdır. Öyle ki sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bazen ölümle sonuçlandığı bile görülmektedir. Bunun için de başta kamu olmak üzere toplumumuzun tüm fertlerine büyük görevler düşmektedir. Susmak, sessiz kalmak, görmezden gelmek, önemsememek bir anlamda şiddeti onaylamak anlamı taşıyacaktır ki bu durum geleceğimiz açısından çok daha büyük sorun demektir. Şiddetle mücadele, yasal ve kurumsal mekanizmalardan önce, ahlaki ve vicdani zeminlerde kendine yer bulmalıdır; sağlık çalışanının her şeyden önce insan olduğu, can taşıdığı, onur ve izzet sahibi olduğu asla ve kata unutulmamalıdır.Sağlık-Sen ve Hak İş olarak meseleye bu şekilde yaklaşıyoruz ve sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Yapılan araştırmalar, sağlık çalışanlarına şiddetin istisna olmadığını çok net bir şekilde ortaya koymaktadır. Şiddet kültürünün yaygınlaşmasının bütün toplumun huzur ve güvenliğini tehdit ettiği açıktır. Şiddetin önlenmesi ya da minimize edilmesi, iletişim ve empati kültürünün geliştirilmesi hususunda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne, toplumun ve kamunun tüm dinamiklerini seferber ederek geçmenin mümkün olduğuna inanıyoruz ve herkesi bu konuda ortak tavır almaya davet ediyoruz" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , doktora yapılan saldırıyı kınadılar

Yorumlar