Ameliyathane personelinden fotoğraf sergisi

15 Mart 2019 Cuma 13:56

Ameliyathane personelinden fotoğraf sergisi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathane personelinin ameliyatlarda ve doğa çektiği 39 fotoğraf oluşan sergi hastanede açıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathane bölümünde çalışan 42 yaşındaki Şevket Açıkgöz, yaklaşık 9 yıldır profesyonel olarak ameliyatlarda ve doğada çektiği fotoğraflardan oluşan sergi Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi BEÜ Doç. Dr. Şebnem Hanioğlu Kargı Konferans Salonu önünde açıldı. Gün boyu hastane içerisinde açık kalacak olan sergiyi doktorlar, hastane personeli ve hastalar gezebilecek.
Şevket Açıkgöz'ün ameliyatlarda ve doğadan çektiği fotoğraflar 16-23 Mart tarihleri arasında Esas67 Alışveriş Merkezinde de sergilenecek.

Yorumlar

FETÖ/PDY operasyonu

15 Mart 2019 Cuma 11:01

FETÖ/PDY operasyonu

Zonguldak'ta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 2'si muvazzaf asker, 8'i ihraç askeri öğrenci olmak üzere gözaltına alınan 10 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki FETÖ üyelerinin ve mahrem imamlarının yakalanmasına yönelik Zonguldak merkezli İstanbul, Ankara, Sakarya, Çanakkale, Denizli ve Tekirdağ'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. 7 ilde 14. dalga eş zamanlı operasyon kapsamında 2'si muvazzaf asker, 8'i ihraç askeri öğrenci gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor.

Yorumlar

Kadınlar Şahin’in projelerini ayakta alkışladı

14 Mart 2019 Perşembe 23:12

Kadınlar Şahin’in projelerini ayakta alkışladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in düzenlediği kadınlar matinesine katılan kadınlar kendilerine yönelik olarak anlatılan projeleri ayakta alkışladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Eski Bağlık Gazinosu’nda düzenlenen kadınlar matinesine eşi Feyzan Şahin, kadın belediye meclis üyesi adayları ve partililer ile birlikte katıldı. Yaklaşık 500 kadının katıldığı eğlencede alkışlar arasında salona eşi Feyzan Şahin ile birlikte giren Başkan Adayı Şahin, kadınlara çiçek takdim etti. Kadınların bir gün değil her gün yanında olacağını belirten Şahin, özellikle kadınlara yönelik anlattığı projeleri uzun süre alkışlandı. Başkan Adayı Şahin kadınlara hitaben yaptığı konuşmada “Hanımlar bizim en değerli varlıklarımız, başta annelerimiz olmak üzere. Eşlerimiz, kız kardeşlerimiz, evlatlarımız, hayatı onlar güzelleştiriyor. Bizler için bir gün değil her gün değerlisiniz. Kadınlarımıza yönelik olarak ilk projemiz her hafta sonu, yılın 52 haftasında mahallelerden hanımefendileri otobüslerle kültür turlarına, seyahatlere gönderiyoruz. Bütün masraflar Kdz. Ereğli Belediyesi’nden. Çanakkale’ye, Anıtkabir’e, Uludağ’a, gidebileceğiniz tüm bölgelere inşallah göndereceğiz. İstihdam atölyeleri projemiz var. Hanımefendilere iş ortamı sağlayabilmek adına, mahallelerimizde tekstil atölyeleri inşa edeceğiz. Her birinde en az 250 hanımefendinin iş ve istihdam bulacağı atölyeler kuracağız. Hanımefendilerde kendi ayaklarının üzerinde dimdik duracaklar. Hanımefendiler bu istihdam atölyelerine çalışmaya giderken, çocuklarını teslim edebilecekleri kreşler açacağız. Hoş geldin Bebek projemiz ile yeni doğan tüm bebekleri ziyaret ederek emziğini, mamasını, çocuk bezini Kdz. Ereğli Belediyesi hediye edecek. ‘Hoş geldin diyeceğiz’ bebeklerimize. Bu yıl okullar açıldığında sıralardaki kitapların üzerine kırtasiye malzemelerini inşallah koyacağız. Ailelerimiz kırtasiye malzemelerinden kurtulacaklar. Sizi 17 Mart Pazar günü Ofis Yolu’nda ki büyük konser organizasyonumuza davet ediyorum. 19 Mart’ta ise Sayın Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye geliyor. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız Kdz. Ereğli’nin milletvekili. Gözü kulağı Ereğli’de ve Ereğli’nin dertlerine sorunlarına ayrı bir önem veriyor. Her projemizin altında Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası olacak. Cumhurbaşkanımız Ereğli’nin başına konmuş bir talih kuşudur, kıymetini bilmemiz lazım” diyerek tüm kadınları 19 Mart’ta Ereğli’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine davet etti. Şahin konuşmasının ardından kadınların baş başa eğlenmeleri için salondan ayrılırken, kendilerine iyi eğlenceler diledi.
Gecede sahne alan yerel Sanatçı Neray söylediği şarkılarla kadınlara doyasıya eğlendirdi. Uzun süre şarkılar ve oyun havaları eşliğinde pistte oynayıp stres atan kadınlar Başkan Adayı Erol Şahin ve eşi Feyzan Şahin’e teşekkür etti.

Yorumlar

Balı Gençlerinden Erol Şahin'e açık destek

14 Mart 2019 Perşembe 13:28

Balı Gençlerinden Erol Şahin'e açık destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesinin gençleri bir araya gelerek AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ziyaret etti.

Kdz. Ereğli’nin en önemli mahallelerinden biri olan Balı Mahallesi’nin gençleri bir araya gelerek, Ereğli’nin genç Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i seçim bürosunda ziyaret etti. Erol Şahin’e güvendiklerini ve desteklediklerini belirten yaklaşık 50 genç, Şahin ile saatlerce sohbet edip mahallelerinin sorunlarını dile getirdiler. Gençlerin ziyaretinden ve desteklerinden çok memnun olduğunu belirten Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise Balı Mahallesi ve çevresindeki tüm sorunları en ince ayrıntısına kadar bildiklerini belirtti. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Sizin bana verdiğiniz rapordaki sorunların tamamına vakıfım. Bu sorunlar belediye için halledilemeyecek, çözülemeyecek sorunlar değil. Hiç merak etmeyin, göreve geldiğimizde bu sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmuş oluruz. Ereğli’mizin ikinci sırada da esnafın ve sanayicinin sorunları geliyor. Üçüncü sırada da otopark, trafik ve ulaşım soru geliyor. Sorunları öncelik sırasına göre çözüme kavuşturacağız. Stratejik olarak üzerinde en fazla duracağımız konu ise istihdam olacak. Bununla ilgilide hayata geçirilebilir gerçekçi projelerimiz hazır. Bunların hayata geçirilmesi için sizlerden, Ereğli halkından 31 Mart günü yetki istiyoruz. Cumhurbaşkanımız 19 Mart’ta 8 ayda ikinci kez Ereğli’ye geliyor. Bu ziyaret bile kendisinin Ereğli’ye ne kadar önem verdiğini, Ereğli’yi ne kadar sevdiğini göstermektedir. Bizim Ereğli olarak bu tarihi fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Bu fırsatı kaçırmamamız lazım. Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılamamız lazım. 31 Mart’ta Ereğli’de ne kadar yüksek oy alırsak Cumhurbaşkanımızın karşısına o kadar daha başımız dik çıkarız ‘Sayın Cumhurbaşkanım biz gereğini yaptık’ deriz. Kendisi de Ereğli ne istiyorsa verecektir. Biz her şeyi ben bilirim anlayışı ile Ereğli’yi yönetmeyeceğiz.”

Yorumlar

Gençlere uyuşturucu satarken yakalandı

14 Mart 2019 Perşembe 12:44

Gençlere uyuşturucu satarken yakalandı

Zonguldak’ta gençlere uyuşturucu satarken suçüstü yakalanan (27) R.K., adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 4 kişiye uyuşturucu madde satarken suçüstü yakalanan (27) R.K., gözaltına alındı. Ekipler tarafından yapılan üst aramasında 75 extacy hap, 2 gram bonzai uyuşturucu ve 650 lira para ele geçirildi. Gözaltına alınan 27 yaşındaki R.K., işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Yorumlar