Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

25 Ocak 2020 Cumartesi 14:42

Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

Devrek’te bir ihbarı değerlendiren emniyet güçleri alkollü sürücünün alkolmetreyi üflememesinden dolayı para cezasına çarptırıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak’ın Devrek İlçesinde bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri Yeni Mahalle Çay Sokak üzerinde durdurulan bir araç sürücüsüne yapılan alkol kontrolünde alkolmetreyi üflemeyi reddetmesinden dolayı savcı talimatıyla hastanede alınan etonol değerinde 198 promil alkollü olduğu ve şahsın ehliyetinin olmadığı tespit edilirken, yapılan genel bilgi taramasında daha evvel sürücünün ehliyetine iki kez 4 yıl 2 ay süreyle trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan adli işlem yapıldığı bu nedenle ehliyetine el konulduğu tespit edildi. 
Sürücü ehliyetinin olmadığı, alkolmetreyi üflemeyi reddettiği ve emniyet güçlerine zorluk çıkardığı için 9 bin 718 TL idari para cezasına çarptırıldı 

Yorumlar

Ereğli'den Elazığ’a ekip sevk edildi!..

25 Ocak 2020 Cumartesi 10:58

Ereğli'den Elazığ’a ekip sevk edildi!..

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Karabük, Bartın ve Zonguldak illerinden çok sayıda sağlık ve kurtarma ekipleri ile ambulans sevk edildi.

 Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’nin her yerinden ekipler sevk edilmeye devam ediyor. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 5 kişilik sağlık ekibi ile 1 ambulans, Zonguldak'tan 2 ambulans, 1 UMKE aracı olmak üzere 11 kişilik ekibin yanı sıra Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın talimatıyla belediyenin itfaiyesine ait 1 kurtarma aracı ve 7 kişilik ekip bölgeye sevk edilirken, Bartın’dan ise 1 ambulans, 1 UMKE aracı ve 6 kişilik ekip yola çıktı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , elazığ , sivrice deprem , elazığ deprem , yaralı , ekip

Yorumlar

TTK tahlisiye ekipleri göreve hazır...

25 Ocak 2020 Cumartesi 10:24

TTK tahlisiye ekipleri göreve hazır...

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı TTK Tahlisiye ekipleri hazır kıta bekliyor.

 Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı TTK Tahlisiye ekipleri hazır kıta bekliyor. 2 gruptan oluşan ekip deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için hazırlıklarını tamamladı. 
Tahlisiye ekipleri 1999 Marmara depremi başta olmak üzeri Van'da meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmalarında etkin rol almıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Elazığ , Malatya , deprem 6.8 , deprem ttk depreme hazır

Yorumlar

ADD Mumcu ve Gaffar Okkan için tören düzenledi...

24 Ocak 2020 Cuma 16:46

ADD Mumcu ve Gaffar Okkan için tören düzenledi...

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli İlçesi’nde 27 yıl önce evinin önünde aracına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren Gazeteci Yazar, Hukukçu Uğur Mumcu, ADD Kdz. Ereğli Şubesinin organize ettiği törenle anıldı. Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

 

ADD Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan, törende yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti: “31 Ocak 1990’da kurucu genel başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilmesiyle başlayan süreç, Turan Dursun, Bahriye Üçok ve Uğur Mumcu cinayetleriyle sürdü. Çetin Emeç, Onat Kutlar, Eşref Bitlis, Ahmet Taner Kışlalı, Ali Gaffar Okkan suikastları da aynı karanlık odakların hain planlarıdır. Bu yönüyle bakıldığında, suikastların asıl hedefinin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti olduğu açıktır. Esas milli beka sorunu, bu suikastların arkasındaki güçlerin bir türlü gün yüzüne çıkartılmamasıdır. Türkiye Cumhuriyeti ulus ve üniter devlet modeliyle tüm mazlum devletlere örnek olmuştur. Laik, sosyal ve hukukun üstünlüğü esaslarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti bir çağdaşlaşma devletidir. Devrimin yaratıcısı büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ün kurduğu ulus ve üniter devlet sistemi, onun bedenen aramızdan ayrılışından sonra türlü saldırılarla yok edilmeye çalışılmıştır. Siyasetin işbirlikçi kadrolarıyla cumhuriyet karşıtı tutumlar desteklenmiştir.

Ölümünün üstünden 27 yıl geçmesine rağmen, yoğun bir özlem, sevgi ve kitlesel törenlerle andığımız Uğur Mumcu, ilke ve değerleri için yaşayan tartışmasız Kalpaksız Kuvayı Milliyeci ve haksızlığa, zulme, yalana, çalana karşı çıkan bir sakıncalı piyadeydi. Yaşadığımız günlerde Uğur Mumcu’yu anmak, Kemalist ilke ve devrimlere sahip çıkmaktır. Tam bağımsızlığa sarılıp emperyalizme karşı direnmektir. Aydınlanma karşıtı hareketlere isyan etmektir. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletine sahip çıkmaktır. Atatürk Türkiye’sini ve Ulusal bütünlüğümüzü korumaktır. Ulus devlete ve Ulusal kimliğe sıkı sıkıya sarılmaktır. Uğur Mumcu’yu anmak, alt kimlikler, din ve mezhepler üzerinden çatışmaya, bölünmeye, özerklik projelerine hayır demektir.”
Uğur Mumcu’yu sadece anmanın değil, anlamanın da gerekli olduğunu belirten Aslan, “Emperyalizme karşı ulusal güçlerin birlikteliğiyle bütün sorunların üstesinden geleceğimiz günler Uğur Mumcu’yu anladığımız günler olarak tarihe geçecektir” dedi. Aslan şöyle devam etti:


Aslan: "Hepimize büyük görev düşmekte"
“Bugün milletçe el ele vererek bilinçli ve kararlı bir biçimde bütün yurtsever güçlerin örgütlenmesinin zamanı gelmiştir. Böyle bir örgütlenme sonucu verilecek mücadele ile Atatürk’ün bizlere sunduğu aydınlık yola gideceğimize şüphe yoktur. İşte bu yüzden hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bugün burada hepimiz Uğur Mumcu olmalıyız, bugün burada hepimiz Muammer Aksoy olmalıyız. Bugün burada hepimiz Gaffar Okkan ve bugün burada hepimiz, şüphesiz ki Mustafa Kemal Atatürk Olmalıyız. Mücadeleleri rehberimiz olan tüm devrim şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Anıları önünde eğiliyor ve Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma mücadelesinde olacağımıza söz veriyoruz. “
Aslan’ın konuşmasının ardından katılımcılar Atatürk Anıtı önünde bulunan Uğur Mumcu portresine kırmızı karanfiller bıraktı.


ADD Yönetimi Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti
ADD yönetimi; Uğur Mumcu’yu anma töreni sonrasında İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, 24 Ocak 2001'de Diyarbakır'da haince katledilen Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan için emniyet mensuplarına başsağlığı dileğinde bulundular.
İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i makamında ziyaret eden heyet, Çelik’in nezdinde Türk Polis teşkilatına başsağlığı dileğinde bulunduklarını ifade ettiler.
Emniyet Müdürü Hakan Çelik ve ADD yöneticileri daha sonra emniyet binası önünde bulunan Gaffar Okkan’ın fotoğrafına kırmızı karanfil bıraktılar. Çelik bu sırada yaptığı konuşmada; “Gaffar müdürümüzü saygıyla anıyoruz. Kendisi Diyarbakır’da halk ve polisi bir arada güzel bir ilişki kurmasını sağlayan müdürlerimizden bir tanesiydi. Kalleş bir suikast ile şehit oldu. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ADD , UĞUR MUMCU , GAFFAR OKKAN , TÖREN DÜZENLENDİ , ŞEHİT

Yorumlar

17 köy yolu ulaşıma kapandı...

24 Ocak 2020 Cuma 12:23

17 köy yolu ulaşıma kapandı...

Devrek’te kar yağışı nedeniyle 17 köy yolu ulaşıma kapandı.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesinde kar yağışı nedeniyle 130 kilometrelik alanı kapsayan 17 köy yolu ulaşıma kapalı durumda. İl Özel İdare ekipleri , Devrek’e bağlı toplamda 130 kilometrelik alanı kapsayan 17 köy yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. 
Yetkililer, şu an için kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü, acil durumlarda meydana gelebilecek vakalar için de paletli ambulansların hazır vaziyette bekletildiğini, kar yağışının durması halinde ulaşıma kapalı köy yollarının akşama kadar açılacağını kaydetti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , 17 köy ulaşıma kapandı

Yorumlar