Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

6 Aralık 2018 Perşembe 16:06

Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adaylığında Celil Uzun’un ismi öne çıkıyor.

AK Parti Eski İlçe Başkanı Celil Uzun AK Parti’den Alaplı Belediye Başkan Adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. TSO Başkanı Recep Ocak’ın adaylığı kabul etmemesi üzerine parti kurmayları Alaplı’da seçimleri kazanmak için Celil Uzun’la seçime girmeyi planlıyor.
AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı Celil Uzun’un üzerinde dururken, son karar genel merkez verecek. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkan Adaylığı için sinyalleri veren Celil Uzun yaptığı açıklamada daha önce hiç alınamaz denilen yerlerde seçim kazandıklarını belirterek Alaplı Belediyesi’ni de kazanabileceklerini söylemişti.

Yorumlar

Vali Bektaş Alaplı Kaymakamını ziyaret etti

6 Aralık 2018 Perşembe 15:50

Vali Bektaş Alaplı Kaymakamını ziyaret etti

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Alaplı ilçesini ziyaret ederek, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’yu makamında ziyaret etti.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Alaplı İlçesi kaymakamlık ziyaretine gelişinde Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ilçe protokol üyeleri ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı.
Karşılamanın ardından Vali Bektaş Kaymakamı Saim Eskioğlu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Alaplı Kaymakamı Eskioğlu ilçenin Eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konular hakkında Vali Bektaş’a brifing vererek, ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu.
Vali Bektaş’a ziyareti sırasında İlçe Emniyet Müdürü Cengiz han Zengin ,İlçe Jandarma Komutanı Fuat Gençer, Belediye Başkanı Nuri Tekin ve daire müdürleri de eşlik etti.

Yorumlar

CHP'nin adayları belli oldu

6 Aralık 2018 Perşembe 15:44

Pusula Gazetesi

CHP'nin adayları belli oldu

CHP’nin Parti Meclisi’nden alınan bilgiye göre Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bülent Kartarcı oldu.

Filyos Belediye Başkan Adayı: Avukat Gerçek Ülker.

Nebioğlu Belediye Başkan Adayı: Ahmet Kırnapçı.

Zonguldak, Devrek ve Ereğli Belediye Başkan Adayları bir sonraki toplantıda açıklanacak.

Yorumlar

Annesini öldüren sanık hakim karşısına çıktı

6 Aralık 2018 Perşembe 14:10

Annesini öldüren sanık hakim karşısına çıktı

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde cinnet geçirerek annesini 24 bıçak darbesiyle öldüren Ersin K., hakim karşısına çıktı. Annesini öldüren genç “Annemin başkasıyla ilişkisi olduğunu, çocuk düşürdüğünü söyledi. Sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde annem kanlar içinde yerde yatıyordu” dedi.

Edinilen bilgiye göre olay Geçen yıl 24 Kasım'da Yenimahalle'de meydana geldi. İddiaya göre, psikolojik tedavi gören işsiz Ersin Kılınç, evde annesi Hatice Kılınç'ı 24 kez bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Ersin Kılınç, tutuklandı. Ersin Kılınç hakkında 'yakın akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkamesi'nde görülmeye başlanan duruşmaya tutuklu sanık ile babası Ali Kılınç ve avukatlar katıldı.
Tutuklu sanık Ersin Kılınç, mahkemede verdiği ifade de “Kulağıma sesler yine geldi. Annemin başkasıyla ilişkisi olduğunu, çocuk düşürdüğünü söyledi. Sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde annem kanlar içinde yerde yatıyordu. Dışarı koştum ve 112'ye haber vermelerini için bağırdım. Sonra "Su içmezsen öleceksin" diye bir ses duydum. Yakınımdaki su birikintisinden su içtim. Sonra polisler geldi. Keşke böyle şey olmasaydı, çok üzgünüm ve pişmanım. Sanki içime biri girmiş gibiydi” dedi.
Mahkeme heyeti, sanığın akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar verdi. Duruşma, raporun beklenmesi ve dosyadaki eksiklikler nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı

6 Aralık 2018 Perşembe 13:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Zonguldak Belediye Başkanı adayını Dr. Ömer Selim Alan olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Buna göre AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan olarak açıklandı. Erdoğan’ın ismini okumasının ardından sahneye çıkan Selim Alan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Özgeçmiş
1979 yılında Zonguldak’ta doğan Ömer Selim Alan, ilk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli STK ve odalarda üyelik ve görevler üstlenen Alan, AK Parti Zonguldak İl Başkan yardımcılığı görevini yürüttü. İleri düzeyde İngilizce bilen Ömer Selim Alan, evli ve iki çocuk babası.

Yorumlar