Alaplı'lı engelli genç, yardım değil iş istiyor!..

4 Aralık 2019 Çarşamba 11:03

Alaplı'lı engelli genç, yardım değil iş istiyor!..

Zonguldak Alaplı İlçesinde yaşayan ve doğuştan beri belinden kayma engelli olan Hasan Türköz (35) isimli genç üç yıldan beri iş arıyor. Uzun zamandır işsiz olan Hasan Türköz , yetkililerden yardım bekliyor.

 Zonguldak Alaplı İlçesi’ne Tepeköy Mahallesi’nde yaşayan 35 yaşında belinden engelli olan Hasan Türköz yaklaşık üç yıldır iş arıyor. İlkokul mezunu engelli genç daha önce engelli raporu ile birlikte defalarca birçok yere iş başvurusunda bulunmasına rağmen iş bulamadığını söyledi. Maddi durumunun yetersiz olduğunu ve eşi tarafından çocuklarıyla beraber ayrı yaşayan Korkmaz, evin kirasını ödeyebilmek için çalışmak istediğini dile getirdi. 

“Tek istediğim işe girip çalışmak" 
Türköz tek isteğinin bir işe girip çalışmak olduğunu belirterek şunları söyledi: 
"Milletvekilleriyle iş konusunda sürekli konuşuyorum, onlar beni başka yöne yönlendiriyorlar. İş başvuru müracaat için başvurmadığım yer kalmadı. Her gün çıkıp belimden rahatsız halimle iş arıyorum. Gitmediğim yer kalmadı. Çalışmaya ihtiyacım var. Eşim beni çocuklarla beraber terk etti. Tek istediğim işe girip, çalışmak” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , engelli , işsizlik

Yorumlar

80’ler dizisi oyuncuları BEÜ’de...

4 Aralık 2019 Çarşamba 10:56

80’ler dizisi oyuncuları BEÜ’de...

BEÜ Engelli Öğrenci Birimi tarafından "Dünya Engelliler Günü" kapsamında 3 Aralık Salı günü 80’ler dizisinin oyuncularının katıldığı “Farkındalık” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

 Sezai Karakoç Kültür Merkezindeki söyleşiye, Rektör Yardımcılarım Prof. Dr. Veysel Haktan Özaçmak ve Prof. Dr. Seyfullah Kara, akademik-idari personel ile öğrenciler katıldı. 
Beğeni ile takip edilen dizinin oyuncularından Ali Fuat Pekzeren, Berat Yenilmez, Faruk Sofuoğlu ve Hacı Ali Konuk katılımcıların yoğun alkışları ile sahneye davet edildi. İzleyicilerden gelen sorular üzerine gerçekleşen söyleşide dizi oyuncuları, 80’li yıllardaki hayat koşulları, kendi hayat tecrübeleri, dizi çekimi anılarından söz etti. 
Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide, “Engelli Farkındalığı” konusuna değinen oyuncular, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak dizi jeneriklerinde “Engelli Dostu Dizi” ifadesinin yer aldığını ve diğer dizi setlerindeki koşullara göre engelli oyuncuların çalışabilecekleri daha uygun mekânlar hazırladıklarını ifade ettiler. 
Söyleşi, Rektör Yardımcıları tarafından oyunculara plaket takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Sezai Karakoç Kültür Merkezi , 80'li yıllar , oyuncular , farkındalık

Yorumlar

Tunç çifti son yolculuğuna uğurlandı...

3 Aralık 2019 Salı 17:44

Tunç çifti son yolculuğuna uğurlandı...

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Emre ve Kevser Tunç çiftinin cenazesi memleketleri Şuhut ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 Emre ve eşi Kevser Tunç’un cenazesi dün gece saat 21.00 civarlarında akraba ve dostları tarafından Şuhut Devlet Hastanesi morguna getirildi. Cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı. Şuhut Ulu Cami’de kılınan cenaze namazına, Öz Orman İş Genel Başkan Yardımcısı Zeki Sungur Kızılkaya, Afyon Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, ZonguldakOrman İşletme Müdürlüğü personelleri, Devrek Orman İşletme Müdürlüğü personelleri ve Ankara Orman Bakanlığı, Ankara Orman Genel Müdürlüğü personelleri ve binlerce sevenleri katıldı. Babası Muzaffer Tunç ve merhum Emre ve Kevser çiftinin oğlu 8 yaşındaki Muzaffer Enes Tunç taziyeleri beraber kabul etti. Tunç çiftinin cenazesi, kılınan öğle namazının ardından binlerce seveni tarafından gözyaşları içerisinde Şuhut Şehir Mezarlığına defnedildi. 
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde görev yapan Emre ve Kevser çiftinin 40 gün sonra memleketleri Afyonkarahisar’a tayin olacağı, bunun için Devrek ilçesine evini toplamak için gittikleri, oğulları Muzaffer Enes Tunç’un ise babaanneleri Hasibe Tunç ve dedeleri Muzaffer Tunç’a bıraktıkları öğrenildi. 
Kazada, Emre Tunç yönetimindeki 45 NF 033 plakalı otomobil, ilçeye bağlı Çaydeğirmeni beldesi mevkiinde Çiğdem Sezer idaresindeki 61 EZ 901 plakalı otomobille çarpışmış, Emre Tunç olay yerinde, eşi Kevser Tunç ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayıp yaşamını yitirmişti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Afyonkarahisar , trafik kazası , tunç çifti , toprağa verildi

Yorumlar

"ZGC ilk kez sergi yapıyor"

3 Aralık 2019 Salı 17:05

"ZGC ilk kez sergi yapıyor"

4 Aralık Dünya Gazeteciler Günü nedeni ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC) madencilerin geçmiş zaman yeraltı ve yer üstü çalışma hayatları yansıtan fotoğraf sergisi açıyor.

 Zonguldak'lı gazetecilerin madencilerin çalışma fotoğrafı şeklinde yansıtılan sergide pek çok fotoğraf altyazısında konuları ile bilgi veriliyor. 
Zonguldak merkezdeki haber ajansları, günlük, haftalık gazeteler ve muhabirlerin çalışmasını kapsayan sergide 43 fotoğraf bulunuyor. 
Madencilerle ilgili bu çalışma ilk kez yapılması açısından çok önem arz ediyor. 
Türkiye Taşkömürü Kurumu( TTK), Üzülmez Müessesi Asma bölgesi Kuyu başında 4 Aralık 2019 Çarşamba saat 07.30 ‘ da gece vardiyasının çıkış saati ve gündüz vardiyasının giriş saati öngörülerek, madencilerin yoğun olduğu bir saatte sergi açılışı gerçekleştirilecek. 
4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlanırken, onlarla bir arada olmak düşüncesi ile hayata geçen bu sergi çalışmasındaZonguldak protokolü de davet edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ZGC , fotoğraf sergisi , madenciler günü

Yorumlar

Posbıyık imar revizyonuyla neyin peşinde?

3 Aralık 2019 Salı 16:39

Ereğli Haber

Posbıyık imar revizyonuyla neyin peşinde?

Kdz. Ereğli’de 2012 yılında yoğun tartışmalara neden olan İmar Revizyonu yarın yapılacak belediye meclisinde yeniden gündeme geliyor. Şimdi herkesin merak ettiği soru şu; Kendisini belediyecilikte duayen ilan eden Halil Posbıyık 2012 yılındaki revizyon çalışmalarında neyi eksik yaptı? Revizyon ile Halil Posbıyık’ın asıl amacı yine 2012 yılında gündeme gelen iddialar mı?

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı aralık ayı son toplantısı yarın saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. Belediye meclisinin gündemi Şu şekilde;
1.Belediyemiz 2020 mali yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesi, 2.Ödenek aktarması yapılmasının görüşülmesi, 3.Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nin Finansal Kiralama Yöntemi ile İş Makinesi satın almasının görüşülmesi, 4.Karadeniz Ereğli Belediyesi Servis Aracı Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi, 5.Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi, 6.İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait komisyon raporunun görüşülmesi, 7.Kdz. Ereğli İlave ve Revizyon İmar Planları yapılmasının görüşülmesi, 8.Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ne ait imar plan tadilat (trafo alanı) taleplerinin görüşülmesi, 9.Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” kapsamında Belediyemizce hazırlanacak olan projenin imzalanabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.

Revizyon yeni bir rant kapısı mı?
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2012 yılında yaptığı İmar Revizyonu çalışmaları sırasında “Avanta” ve “Rüşvet” iddiaları ayyuka çıkmış, bazı arsa sahiplerine ayrıcalıklar tanındığı söylenmişti.
Peki yeni yapılacak İmar Revizyonu çalışmalarında asıl amaç ne?
Kendisini Belediyecilikte duayen ilan eden Halil Posbıyık 2012 yılında ki revizyon çalışmalarında neyi eksik yaptı, hangi yanlışları yaptı ki bu gün tekrar imar revizyonu çalışması yapılmasına ihtiyaç duydu? İmar Revizyonu ile bazı arsa sahiplerine bedelleri karşılığında büyük rantlar mı kazandırılacak?
Yeşil alanlar imara mı açılacak?
7 yılda ikinci kez imarı revizyonu yapılmasının gerçek sebebi nedir?
Ereğli Halkı asıl bu soruların yanıtlarını bekliyor.
2012 yılında Halil Posbıyık tarafından gündeme getirilen imar revisyonuna “Şaibeli” olduğu gerekçesiyle CHP’li 3 belediye meclis üyesi ile AK Parti grubunun tamamı karşı çıkmıştı.

Yorumlar