Alaplı iftarında sahil doldu taştı...

10 Haziran 2018 Pazar 23:29

Görüntü- Foto: Yeşim ÖZDOĞAN - Sefa SÜRÜCÜ

Alaplı iftarında sahil doldu taştı...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in Kadir Gecesi'nde düzenlediği iftar programına ilçe halkı adeta akın etti. Sahil Park vatandaşlarla dolup taşarken, oluşan bu güzel manzara İz Medya Prodüksiyon tarafından havadan görüntülendi.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediyesi Kadir Gecesi’nde 3 bin kişiyi iftarda buluşturdu.
Alaplı Belediyesi’nin geleneksel iftar programı bu akşam Kadir Gecesi’nde Sahil Park’ta düzenlendi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin eşi Aysel Tekin ile birlikte iftar davetine gelen misafirleri karşılarken, masaları tek tek dolaşıp halkla sohbet etti. Kur’an-ı Kerim okunması ve ilahiler seslendirilmesi ile başlayan programa katılan yaklaşık 3 bin kişi okunan Akşam Ezanı ile birlikte oruçlarını açtı. Okunan duanın ardından kürsüye çıkan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, davete katılan Alaplı halkına ve davetlilere teşekkür etti. Başkan Tekin konuşmasında “Bin aydan daha değerli olan Kadir gecenizi en içten dileklerimle kutluyorum. Allah sağlık ve huzur içerisinde nice Kadir gecelerini hep birlikte bu güzel ortamda geçirmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu akşam Alaplılı hemşerilerim burayı çok güzel şekilde doldurdu. Bizlerden desteğinizi hiçbir zaman esirgemediniz. Allah hepinizden razı olsun. Burada asıl amaç yemek yemek değil, buranın havasını almak. Burada sizlerle bir bardak su içmek, bir tabak çorbayı içip sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bizler için büyük bir mutluluk. Eksiklerimiz olabilir, hakkınızı helal edin. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyüğünü yapacağız. Alaplı halkı her şeye layık. Sizlere 2014 yılından beri elimden geldiğince hizmet etmeye çalışıyorum. Allah’ın izniyle çok daha güzel hizmetler yapacağız. Alaplı’yı bölgenin yıldızı haline getireceğiz sizlerin sayesinde. Şu güzel havada bizleri kırmayıp geldiniz, Allah hepinizden razı olsun. Ramazan ayının son günlerindeyiz. Bu akşam Kadir gecemizi hep beraber kutladık. Önümüzde Raman Bayramı var. Şimdiden Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Allah daha nice güzel günleri sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmemizi nasip etsin. Haziran ayının ilk haftası, Alaplı Belediyesi’nin bu yıl 52. Kuruluş yıl dönümü. Ben 51 yaşındayım, Alaplı Belediyesi kurulalı 52 sene olmuş. Alaplı Belediyesi’nin kuruluşunda ve bu güne kadar emeği olan belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Hepsi Alaplı’ya güzel hizmetler yaptı, bizde daha güzel hizmetler yapmaya çalışıyoruz. İlk başladığımızda iftarımızda 750 kişi vardı. Şimdi 3 bini geçtik. Bir dahaki yıl seçim var. Sizlerin de desteklerinizle tekrar belediye başkanı olursak daha güzel iftarlar yapacağız. Alaplı halkı her şeyin en güzeline layık. İnşallah daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.
İftar programına Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve diğer milletvekili adayları, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Kdz. Ereğli ve Alaplı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkan ve Üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İftar sonrası Kadir Gecesi münasebetiyle düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi ve dualar yapıldı.

Yorumlar

Demirtaş iftarda polislerle buluştu...

10 Haziran 2018 Pazar 22:33

Demirtaş iftarda polislerle buluştu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi tarafından Kdz. Ereğli Emniyet Müdürlüğü personeline iftar düzenlendi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gülüç beldesi mahalle muhtarları ile Gülüç Polis Karakolu önünde iftar programında bir araya geldi. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen İftar programına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Ereğli Merkez Karakol amiri, Gülüç Polis Karakol amiri Yunus Emre Babayiğit, Ereğli İlçe trafik polis amiri Yunus Emre Özdemir, Kdz Ereğli İlçe Emniyet Personeli, Gülüç Mahalle muhtarları ve çevre mahalle muhtarları katıldı.
Düzenledikleri iftarın samimi bir ortamda gerçekleştiğini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, katılan herkese teşekkür etti. Demirtaş konuşmasında, “Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan değerli emniyet personeli ile iftarda buluştuk. Geleneksel hale getirdiğimiz iftarımız huzurlu ve samimi bir ortamda geçti. Katılan herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
İftar etkinliği yapılan dua ile sona erdi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , EMNİYET , polis , iftar ,

Yorumlar

Yiğit’ten, rekor katılımlı iftar…

9 Haziran 2018 Cumartesi 19:01

Yiğit’ten, rekor katılımlı iftar…

Düzce'nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit rekor katılımlı iftar programı düzenledi.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in geleneksel hale getirdiği büyük iftar programına "Şehit ve Gazi Yakınları Halk İle Bütünleşme" ismini verdi. Yığılca 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nda gerçekleştirilen programa AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri, Şehit ve Gazi yakınları ve vatandaşlar katıldı. 3000 kişiye yakın bir katılımın gerçekleştiği iftar programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlahi ve Tasavvuf Sanatçısı Fatih Yardım'da ilahileri ile geceye renk kattı.
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı konuşmanın ardından, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'e, Düzce Milletvekili Fevai Arslan'a ve iftar programına katkılarından ötürü Akfa Beton adına Fatih Mutlu'ya teşekkür ederek, desteklerinden dolayı birer plaket takdim etti.
Gerçekleşen iftar programı hakkında değerlendirmede bulunan Yığılca Belediye Başkanı; "Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen mahalle iftarlarımızın son ayağı büyük merkez iftarımızı nihayet gerçekleştirdik. 3000 kişiye yakın bir katılım oldu. Katılımın bu kadar yoğun olması bizleri sevindirdiği gibi daha da heveslendiriyor. Bu yıl iftarımızın temasını Şehit ve Gazi Yakınları Halk İle Bütünleşme olarak belirledik. Şehit ve Gazilerimizin ailelerini misafir etmekten onur duyduk. İftarımıza gerek ilçemizden gerekse ilçemiz dışından katılan değerli büyüklerimiz oldu. Başta İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin'e, Milletvekilimiz Sayın Fevai Arslan'a, Orman Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yusuf Şahin'e, değerli İGM üyelerimize, değerli meslektaşlarıma, şehit ve gazi ailelerimize ve kıymetli halkımıza katılımlarından ötürü teşekkürler ediyorum. Katılım sağlayan herkesin ayaklarına sağlık."dedi.

Yorumlar
  • şaziye
    10 Haziran 2018 Pazar 10:19

    Maşallah

Duymayan kalmasın...

9 Haziran 2018 Cumartesi 16:32

Duymayan kalmasın...

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenecek toplu sünnet şöleni öncesi, 4 Haziran tarihinde başlayan sünnet kayıtları devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediyesinden konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada , Müracaatları 04 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayan sünnet kayıtları, 04 Temmuz 2018 Çarşamba gününe kadar devam edecektir.Tarihi önümüzdeki günlerde belli olacak Sünnet Şölenine ilişkin kayıtlar Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

Yorumlar

Böyle Başkan görülmedi... Koşa koşa yanına gittiler...

9 Haziran 2018 Cumartesi 16:21

Böyle Başkan görülmedi... Koşa koşa yanına gittiler...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş karnesini alan çocuklara harçlık vererek sevindirdi.

Gülüç Beldesi’nde bu gün karnesini alan çocuklar Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın makamına koştu. Her eğitim öğretim sonunda Başkan Demirtaş’ın harçlık dağıttığını bilen öğrenciler karnelerini aldıktan sonra soluğu belediyede aldı. Başkan Demirtaş’ın makamına gelen öğrenciler karnelerini gösterip 5 TL harçlıklarını aldı. Mutluluklarını Başkan Demirtaş ile paylaşan öğrencilere belediye de harçlıkların yanı sıra meyve suyu ve kurabiye ikramı da yapıldı. Öğrencileri tebrik eden Başkan Demirtaş, kendilerine tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere bol bol dinletip tatilin tadını çıkarmalarını tavsiye eden Demirtaş, yeni eğitim öğretim yılına zinde girebilmeleri için kitap okumayı bırakmamalarını istedi.

Yorumlar