Alaplı hizmet fakiri... İşte sokakların hali...

29 Kasım 2018 Perşembe 13:55

Ereğli Haber

Alaplı hizmet fakiri... İşte sokakların hali...

Alaplı'da ilçe merkezi ve arka mahallelerde ki bozuk yollar vatandaşların tepkisine neden oluyor. Alaplılı vatandaşlar belediyenin zamanını çiçek dikmekle geçirirken bozuk yolları şikayetlerine rağmen görmezden geldiğini söylüyor.

Alaplı'da vatandaşlar uzun süredir bozuk olan yollarının yapılmamasından dert yanıyor. CHP'li Belediye Başkanı Nuri Tekin'in sadece belli bölgelere hizmet götürüp işi şova döktüğünü anlatan vatandaşlar yıllardır yaptıkları şikayetlerin dikkate alınmadığını ifade etti. Alaplı'nın özellikle ilçe merkezi, Siteler bölgesi gibi bir çok noktasında derin çukurlar oluştuğunu ve en ufak bir yağmurda yolların sular altında kaldığını dile getiren vatandaşlar, su birikintileri nedeniyle yolda yürüyemez hale geldiklerini söyledi. Alaplı'nın çeşitli mahallelerinde çekilen fotoğrafları vatandaşlar sosyal medya hesaplarından paylaşıp Alaplı Belediyesi'nden hizmet beklediklerini ilettiler.

Borç çok, hizmet yok!

Zonguldak belediyesinden sonra bölgenin en borçlu belediyesi konumunda olan Alaplı Belediyesi'nin SGK, vergi dairesi ve piyasaya toplam 100 milyon TL'nin üzerinde borcu bulunuyor. CHP'li belediye son 4,5 yılda borç batağına sürüklenirken, şu ana kadar kalıcı olarak yaptığı tek bir eserin dahai bulunmaması dikkat çekiyor. Belli noktalara çiçekler dikip, bazı sokaklara üç-beş lamba takarak 'Alaplı'yı paris yaptık' diye işi şova döken CHP'li başkan Nuri Tekin'in özellikle son dönemlerde halktan uzaklaştığı ifade ediliyor.

Daha önce halka söz verdiği ve 'MEGA' diye adlandırdığı projeleri hayata geçiremeyen CHP'li Başkan Nuri Tekin ilçenin büyümesi ve gelişmesi adına bir icraatta gerçekleştiremedi.

Yorumlar
 • Cemil Efe alaplıdan
  30 Kasım 2018 Cuma 18:41

  Yorumlarınıza katılıyorum öncelikle alanının ara yolları ara sokakları ve Otopark sorununu çözmesi lazımdı buna benzer bir çok sorun çözülmemiş durumda

 • Mehmet
  30 Kasım 2018 Cuma 17:43

  Haberi yapan sayın kişi bu haberleri Ereğli içinde yapsanızda 4 yıldır hizmet alınamayan belediyeden biraz hizmet alsak

 • Aynen
  30 Kasım 2018 Cuma 00:56

  Önce acil olarak yapılması gerekeen yerlerr yapılsa daha ii olurdu Hizmet yaptı ama ters oldu sokak araları berbat

 • Tarık
  29 Kasım 2018 Perşembe 15:01

  Alaplı da sahille göz boyamak dan başkanhiç bir şey yapmadı, akşamları basını alıp yemeğe götürdü sonrada işe alıp maaşa bağladı başka yaptığı bişey YÖK

 • Haluk
  29 Kasım 2018 Perşembe 14:59

  Alaplı nın gerçeği bu kimse yaşakalık yapmasın, Nuri önce Karşıyaka ya gelip söz verdiği iş sözlerini tutsun

 • Karşıyakadan
  29 Kasım 2018 Perşembe 14:58

  Vedat bey gerçek ses olduğunuz için teşekkürler.Başkan sadece göz boyuyor. İş kur dan 3 gazeteciyi işe aldı, onlar gerçekleri yazmıyor.Ereğli nin 10 da birini yapmadı

 • Mustafa
  29 Kasım 2018 Perşembe 14:49

  Ereğli'nin bundan farkı var mı?

Köpeğin yardımına itfaiye yetişti

29 Kasım 2018 Perşembe 11:14

Köpeğin yardımına itfaiye yetişti

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bacağına demir saplanan köpeğin imdadına Alaplı Belediyesi itfaiye ekipleri yetişti.

Olay Yeni Siteler Mahallesi’nde meydana geldi. İstinat duvarının üzerinde açıkta kalan demir çubuk, sokak köpeğinin arka bacağına saplandı. Köpeğin sesini duyan vatandaşlar durumu Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. 
Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, demiri spiral motoru ile kesti. Köpek bacağına saplanan demir ile veteriner kliniğine getirildi. 
‘Demir’ ismini verdiler 
Ekipler, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından kurtardıkları köpeğin adını ‘Demir’ koydu. Köpek, tedavisinin ardından yeniden doğal ortamına bırakılacak. Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, “İtfaiyecinin şefkatli elinin kendisine yardım için uzandığını fark eden köpek itfaiyecilere çalışma ortamını kendi oluşturuyor, iyiliğin hayvanı insanı olmaz iyiliği herkes fark eder! İnşaat demirine saplanan köpeği Alaplı Belediyesi itfaiye müdürlüğü ekiplerimiz kurtararak veterinere teslim etmiştir. Elinize emeğinize sağlık. İhbarı veren duyarlı vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar

Uyuşturucu tacirlerine operasyon

29 Kasım 2018 Perşembe 09:52

Uyuşturucu tacirlerine operasyon

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonlarda 13 şüpheliyi gözaltına aldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında kentte uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen 4 eve sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Koçbaşı ile 4 evin kapısını kırarak içeri giren ekipler evlerde yaptığı aramalarda 278 adet fişek halinde olduğu değerlendirilen uyuşturucu ve uyarıcı madde ile 1 adet av tüfeği ele geçirildi. Operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. 
Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü. Polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik mücadelesi aralıksız sürüyor. 

Yorumlar

Dünyanın En Yaşlı Gazi’sinin oğlu Çanakkale’yi anlattı

29 Kasım 2018 Perşembe 09:38

Dünyanın En Yaşlı Gazi’sinin oğlu Çanakkale’yi anlattı

110 yaşında vefat eden en yaşlı Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu 82 yaşındaki emekli öğretmen Turgut Kaçmaz , Alaplı Fiskomar konferans salonunda ilk ve orta Okul öğrencileri, Alaplı Anadolu Lisesi öğrencilerine ve Alaplı halkına Çanakkale Zaferi konulu konferans verdi.

Alaplı Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen konferansa, Alaplı ilk ve orta okul öğrenciler Alaplı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler ile Alaplı halkı katıldı. Turgut Kaçmaz konuşmasında, Çanakkale Savaşının Türk Milleti için büyük bir destan olduğunu belirterek bu destanın büyük özveriler sayesinde yazıldığını söyledi 
Zaferin kazanılmasında en büyük özveri sahiplerinden birinin de analar olduğunu ifade eden Turgut Kaçmaz, şehit haberinin alındığında ciğerleri yanan ilk analar olduğunu ifade eden Kaçmaz, öğretmen, öğrenciler ve Alaplı halkı tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Turgut Kaçmaz´ın konferansında İlçe Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çevat Çevik ve siyasi parti temsilcileri , Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı. 
Konferansta, Çanakkale savaşı Fotoğraf Sergisi açılışı yapıldı 

Yorumlar

Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

28 Kasım 2018 Çarşamba 19:14

Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin daveti üzerine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, ilbaşkanı ve diğer ilçe başkanları ile genel merkezde düzenlenen toplantıya katıldı.

Ereğli Haber- Toplantıya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Çakır “Genel merkez yöneticilerimizin daveti üzerine milletvekillerimiz, il başkanımız ve diğer ilçe başkanlarımızla adaylık sürecinin görüşülmesi için genel merkeze çağırıldık. Şu an ilk komisyon toplantısı yapıldı. Bir üst kurul daha var. Belirlenen isimler üst kurulda değerlendirilecek. 16 Aralık’ı bulabilir” dedi.

Çakır kendisinin adaylık sürecinin de masada olduğunu ve mevcut belediye başkanı ile birlikte isminin adayların belirlenmesi için çalışma yürüten üst kurula verileceğini ve değerlendirmenin devam ettiğini söyledi.

Çakır, kendisini aday olarak lanse etmeye çalışan Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan ile ilgili kendisine yönelttiğimiz soruya “Fazlı beyin ismi bize sorulmadı” şeklinde yanıt verdi.

Çakır üst kurula gidip, değerlendirmeye alınacak isimlerle ilgili olarak ise isim vermedi.

Yorumlar