Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:40

Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

Alaplı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan "Sıfır Atık Projesi" okulların yöneticileri ve öğretmenlerine anlatıldı.

“Sıfır Atık Projesi” tanıtım toplantısı, Alaplı Fiskoma Salonunda gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıya, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu başkanlığında yapılan toplantıya okulların yöneticileri ve öğretmenleri katıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Murat Yılmaz sunumunun ardından yaptığı konuşmada, bütün kamu dairelerinde hayata geçirilecek projenin önemli olduğunu söyledi.
Özellikle plastik ve pil atıklarının çevreye çok uzun yıllar zarar verdiğine işaret eden Murat Yılmaz, ilçede projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan "Sıfır Atık Projesi"nin kamu kurumlarında uygulanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Yılmaz şöyle dedi:
”Dikkat edilmesi gereken husus, hangi çöpleriniz varsa ona odaklanmanızdır. Kamu kurumlarında en çok kağıt olur. Bunları koridorlara ya da uygun olmayan yerlere yerleştirmenizde başka sıkıntı ve risklerimiz olabilir. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde bu işin eğitimini almış görevli arkadaşlarımızla istişareli biçimde çalışırsanız memnun olurum."
Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü uzmanları tarafından “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili sunum yapıldı.

Yorumlar

Karadon’da yeni üretim panosu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:32

Karadon’da yeni üretim panosu

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi’nde eksi 360-eksi 460 kodunda üretime hazırlanan yeni pano için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve kazasız-belasız çalışma dileğiyle kurban kesim merasimi yapıldı.

4 Nisan 2018 tarihinde Karadon Yeni Kuyu önünde düzenlenen törene; TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner ve Ercan Gebeş, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci, TTK Karadon Müessesi Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Yamudi, TTK Karadon Müessese ve işletmeler yöneticileri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile maden işçileri katıldı.
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından kazasız-belasız, verimli üretim dilekleriyle dua edildi.
Ardından Karadon Yeni Kuyu başında kurban kesimi gerçekleştirildi.

Yorumlar

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

4 Nisan 2018 Çarşamba 13:21

Ereğli Haber

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

Kdz. Ereğli TSO’nun 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak organ seçimlerinde Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Niyazi Özcan ekibiyle birlikte kahvaltıda buluştu. Özcan burada yaptığı konuşmada mevcut yönetimi ve rakibi Arslan Keleş ile Faruk Yazıcı’yı eleştirdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli TSO Başkan adaylarından Niyazi Özcan bu sabah ekibiyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Bu günlere gelirken çok acılar ve çileler çektiklerini anlatan Özcan, Ereğli nüfusunun yarısının icralık olduğunu iddia etti.
Kdz. Ereğli TSO yönetiminden nasıl ayrıldığını ve Erdemir ile mücadelesini anlatan Özcan, kendilerinin tavandan değil tabandan geldiklerini dile getirdi.
Mevcut TSO yönetimini eleştiren Özcan isim vermeden rakibi Arslan Keleş için “Bir tane Kanarya Sevenler Derneği Başkanı var, bu arkadaş nerede adaylık varsa ben talibim diyor” derken, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’ya “Palavracı” dedi. Özcan, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’nın bu güne kadar bakanlık, başbakanlık yada cumhurbaşkanlığına bir tane bile yazı ve talepte bulunmadığını öne sürdü.
Özcan, seçimleri 7-0 kazanarak Ankara’ya güçlü bir şekilde gitmek istediklerini belirtti.

 

Yorumlar

Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

4 Nisan 2018 Çarşamba 12:59

 Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 31 Mart tarihinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası yaşlı adamı arama çalışmaları 5 gününde devam ediyor.

Çaycuma'nın Gökçeler köyünde yaşayan 85 yaşındaki Hayri Kaya, 31 Mart tarihinde sabah saatlerinde çıktığı evine bir daha dönmeyince ailesi durumu ekiplere haber verdi. Yaşlı adamın elbiselerinin Filyos Nehri kenarında bulunması üzerine jandarma ekiplerine haber verildi. Bunun üzerine AFAD ekipleri nehirde arama çalışmasına devam ediyor. Filyos Irmağına düşerek kaybolduğu tahmin edilen 85 yaşındaki Alzheimer hastası Hayri Kaya'nın AFAD ekipleri tarafından aranmasına 5 gününde de devam edildi. Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Hayri Kaya'ya ait herhangi bir ize rastlanamadı.

Yorumlar

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

3 Nisan 2018 Salı 17:59

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada görevlerini kahramanca yapan şehit polislere Allah’tan rahmet, görevini sürdüren tüm polislere şükranlarını sundu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173’nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Aziz vatanımızın her karış toprağında canla başla durmaksızın büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımızla gurur duymaktayız.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.
Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.
Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Yorumlar