Alaplı Limanı temizleniyor...

7 Ağustos 2017 Pazartesi 13:40

Alaplı Limanı temizleniyor...

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne ait Dökü 1 Tarama Gemisi Alaplı’ya gelerek, odacıkları ve kum ile dolan Alaplı Limanı girişinin temizlenmesi için tarama çalışmalarına bugün başladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Alaplı Balıkçı Barınağının girişinin kapalı olması nedeniyle bir süredir takiplerinde olan Barınağın tarama işlemlerinin bu gün itibariyle başladığını belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Alaplı İlçemizde bulunan balıkçı barınağının içinin kum ile dolması nedeniyle bir süredir balıkçı gemi ve teknelerinin barınağa girmekte zorlandıkları ya da barınağa hiç giremedikleri gerek Alaplı Su Ürünleri Kooperatifi yetkilileri gerekse kamuoyunca tarafımıza iletilmişti. Bunun üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler ve girişimler neticesinde geçtiğimiz günlerde barınağın temizlenmesi için protokol imzalanmıştı. İnşallah en kısa zamanda tarama işlemi tamamlanarak, tekrar balıkçı tekne ve gemilerinin rahatlıkla barınağa girişleri sağlanmış olacaktır. Alaplı Balıkçı Barınağının taranması için talebimize hassasiyet gösteren halen Kıyı Emniyeti Genel Müdürü olan eski Tersaneler ve Kıyı Yapıları ile Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlükleri yapan Hızırreis Deniz’e ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Alaplı Limanı , Temizlik , AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ,

Yorumlar

Yazıcıoğlu ailesi dillere destan düğün yaptı

7 Ağustos 2017 Pazartesi 12:47

Ereğli Haber

Yazıcıoğlu ailesi dillere destan düğün yaptı

Kdz. Ereğli ilçesinin tanınmış ailelerinden Yazıcıoğulları’ndan Nezaket ve İrfan Yazıcıoğlu çiftinin oğulları Ömer Yazıcıoğlu ile Şerife - Tezcan çiftinin kızları Büşra Yazıcıoğlu çifti muhteşem bir düğün töreni ile dünya evine girdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen düğün merasimine yaklaşık bin 400 kişi katıldı. Çiftin nikahını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kıydı. Demirtaş çifte takdim etmesi için nikah cüzdanını CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’a verirken, Demirtaş’ta kendisinden yaşça büyük olduğu için nikah defterini AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun vermesi gerektiğini söyleyerek kendisine takdim etti. Çaturoğlu ise evlilik cüzdanını gelin Büşra Yazıcıoğlu’na teslim ederek, çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.
Ömer ve Büşra çifti ile düğüne katılan davetliler gece boyunca çalan müzik eşliğinde gönüllerince doyasıya eğlendi.
Düğün törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, eski Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen, Ercan Candan, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, STK Başkanları, daire amirleri, işadamları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Yazıcıoğlu ve Tezcan ailesinin büyükleri düğüne gelen misafirlerle tek tek ilgilendiler.
Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Ömer ve Büşra Yazıcıoğlu çiftini tebrik ediyor ve bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Yorumlar

Görenler buraya hayran kalıyor...

5 Ağustos 2017 Cumartesi 13:20

Ereğli Haber

Görenler buraya hayran kalıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaklaşık 3 kilometrelik kanyon içerisinde yer alan Kayalıdere Şelaleleri görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Kdz. Ereğli ilçesi merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan Kayalıdere köyü yakınındaki şelaleler keşfedilmeyi bekliyor. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki kanyonun içerisinde irili ufaklı 7 şelale yer alıyor. Şelalelerin en küçüğü 3, en büyüğü ise yaklaşık 20 metre yüksekten akıyor. Doğaseverlerin özellikle zorlu yürüyüş için tercih ettiği Kayalıdere Şelaleleri'nin bulunduğu kanyonda bazı noktalar ise ormanlık alanda ağaçların arasına tırmanılarak geçilebiliyor. Tehlikeli ve zorlu olmasına rağmen doğa sporcularının ve meraklıların tercih ettiği Kayalıdere Şelaleleri'nin turizme kazandırılması isteniyor.
Arkadaşları ile birlikte Kayalıdere Şelaleri’nin bulunduğu kanyonu yürüyerek yaklaşık 2 saatte geçen Hüseyin Yavuz ilk defa gelmesine rağmen güzelliğe hayran kaldığını söyledi. Herkesin bu doğal güzellikleri görmesini tavsiye den Yavuz, “Kayalıdere Şelaleri'ne ilk defa geliyorum, buraları ziyaret etme imkanı buldum. Yaklaşık 2,5 kilometre yürüdük. Bazı yerlerde kanyonu direk geçemedik. Ağaçların arsından tırmanarak geçtik. Zorlu olmasına rağmen çok zevkli ve eğlenceliydi. İlk defa gelmeme rağmen doğa harikası bir yer keşfettik. Agua park gibi şelaleler var. Burada 3-4 tane şelaleyi gezdik. Gelecek olan arkadaşların buradan memnun kalacaklarını tahmin ediyorum” dedi.
Ereğlili olmasına rağmen bu doğal güzellikleri ilk defa gördüğünü ifade eden Sertan Kuzu ise yetkililerden bu bölgede turizm ile alakalı çalışma yapmalarını talep etti. Kayalıdere Şelaleleri'nin turizm potansiyelinin çok fazla olduğunu söyleyen Kuzu, “Kayalıdere Şelaleleri'ne ilk kez geldim. Bu noktaya gelebilmek için yaklaşık 3 kilometre yol geldim. Ereğli’nin her bir yeri ayrı bir cennet ama Ereğlili olmama rağmen buraya ilk kez geliyorum. Buraya 3 kilometre boyunca dağ, patika tırmandık. Kanyonu geçmek için zorlu yollardan geldik. Çok yorulmamıza rağmen o kadar zevk aldık ki gerçekten çok güzel. Doğa turizmine katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarıma burasını tavsiye ederim. İnşallah burası keşfedilir ve turizme hizmet eder. Gelmek isteyen arkadaşlara burasını tavsiye ederim” dedi.
Kayalıdere köyü sakinleri ise bölgede yürüyüş yapmanın zevkli olduğu kadar tehlikeli de olduğunu belirterek, köyden uzak olan kanyonu bilmeyenlerin tek başlarına girmemeleri uyarısında bulundu.

Yorumlar

Tekin, 50 çocuğu sevindirdi... Festival gibi sünnet şöleni

4 Ağustos 2017 Cuma 17:33

Tekin, 50 çocuğu sevindirdi... Festival gibi sünnet şöleni

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde belediye tarafından bu yıl 18.'si düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 50 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Alaplı Belediyesi sünnet olan 50 çocuk için sünnet şöleni düzenledi.

Bu yıl 18.si gerçekleştirilen sünnet şöleni, 50 çocuğun fayton ile şehir içi turu atması ile başladı. Alaplı sahilindeki amfi tiyatroda devam eden etkinliklerde çocuklara bisiklet hediye edildi.

Alaplı'nın yöresel oyun havaları eşliğinde dans eden sünnet çocukları hediyelerini aldıktan sonra sahilde kısa bisiklet turu yaptılar.
Yapılan sünnet duasının ardından konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bu yıl 50 çocuğu sünnet ettirdiklerini söyledi. Alaplı Ereğli Belediyesi olarak yıl içerisinde düzenledikleri sosyal etkinliklerden birisi olan sünnet şöleninde çocukların erkekliğe ilk adımı attıkları anı paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tekin, çocukların bu günü unutmamaları için her birine bisiklet hediye vermeyi uygun gördüklerini belirtti.
Yapılan konuşma sonrası sünnet olan çocuklara bisikletlerinin hediye edilmesinin ardından şölen sona erdi.
Sünnet şölenine Alaplı Emniyet müdürü Erkan Tektaş,Alaplı Garnizon Komutanı Fuat Gençer, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eski Belediye Başkanı Başkanı Halil Posbıyık'ın yanı sıra CHP Zonguldak İl Başkanı, Alaplı CHP belediye meclis üyeleri, Sivil toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile sünnet olan çocukların aileleri katıldı.

Yorumlar

8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı...

4 Ağustos 2017 Cuma 16:47

8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı...

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden ocağında kaynak yapıldığı sırada dumandan etkilenen 8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan işçilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesinde meydana geldi. - 700 kotunda kaynak yapıldığı sırada -630 kotunda çalışan 8 maden işçisi dumandan etkilendi. Mesai arkadaşlarının yardımıyla yeryüzüne çıkartılan işçiler, ambulanslarla BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
Hastanede tedavi altına alınan işçiler Bayram Şen, Mehmet İnal, Erol Gökmen, Savaş Güneş, Ceyhun Bozkurt, Ümit Aysal, Ramazan Kocamekik, Yusuf Kasapoğlu'nun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan tedavileri tamamlanan işçiler taburcu oldu. Müessese yetkilileri ve Genel Maden İşçileri Sendikası yetkilileri de hastaneye gelerek madencilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
Meydana gelen olayla ilgili açıklamalarda bulunan ve madencilerin durumunun iyi olduğunu ifade eden GMİS Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, “Kurumumuza meydana gelen olay günlük çalışma sistemimizdeki günlük olaylardan birisi çok ciddi bir olay değil. -700 kotunda yapılan kaynak çalışması sonucunda -630 çalışan 8 maden işçisi arkadaşımız meydana gelen kaynak dumanından etkilendikleri için kurumuz tarafından tedbir amaçlı üniversite hastanemize gönderildiler. Tedavileri yapılarak taburcu edildiler herhangi bir aksi durum yok. İşçi arkadaşlarımızın sağlık durumları gayet iyi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

madenci , zehirlenme ,

Yorumlar