Alaplı Emniyet Müdürü görevine başladı...

11 Aralık 2019 Çarşamba 13:15

Alaplı Emniyet Müdürü görevine başladı...

Zonguldak Alaplı ilçe Emniyet Müdürlüğüne atanan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Küçükdağ , ”Vatandaşımızın huzur ve güvenliği için 24 saat esasına dayalı, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız” dedi.

 Alaplı'da görev yapan Emniyet Müdürü Cengizhan Zengin'in tayinin çıkmasının ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Fatih Küçükdağ Alaplı Emniyet Müdürlüğü görevine atandı. Alaplı'da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ve vatandaşlarla her zaman iletişim içinde olacaklarını söyleyen Mehmet Fatih Küçükdağ, kapılarının halka her daim açık olduğunu ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Emniyet Müdürü

Yorumlar

Engelleri aştılar doğaya sahip çıktılar...

11 Aralık 2019 Çarşamba 12:05

Engelleri aştılar doğaya sahip çıktılar...

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Engelsiz Yaşam Merkezinin sakinleri engelleri aşarak doğaya sahip çıkmaya başladılar.

 Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü, El Sanatları Programı, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Sanat Engel Tanımaz” isimli sosyal sorumluluk projesi Devrek MYO Kampusu El Sanatları Atölyesinde hayat geçirildi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Şule Kıycı ve Öğretim Görevlisi Ferah Şavkar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje de Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan 10 öğrencinin doğa ile ilişkilerini keşfetmeleri, duygusal bağ kurmaları, çevre bilinçlerini koruma ve sahiplenme duygularını geliştirmeleri amaçlanırken, hayata geçirilen projede daha önceden hazırlanan kuş evlerini çeşitli şekillerde rengarenk boyayan öğrenciler yaptıkları çalışmalardan dolayı keyifli vakit geçirdiler. Öğrenciler tarafından çeşitli desenlerle işlenen kuş evlerinde ki karelerin ortaya çıktığı çalışmalarda ,0 tüm engeller unutulurken, tamamlanan kuş evleri Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde bulunan ağaçlara asılacak ve soğuk kış günlerinde kuşların sıcak yuvası olacak.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , engelliler , kuş kafesi , doğa

Yorumlar

BEÜ'de Ulusal Denizcilik ve Lojistik zirvesi düzenlendi...

11 Aralık 2019 Çarşamba 11:43

BEÜ'de Ulusal Denizcilik ve Lojistik zirvesi düzenlendi...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Denizcilik Fakültesi tarafından organze edilen ‘III. Geleneksel Sektör Söyleşileri’ bu yıl Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi ismiyle düzenlendi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından gerçekleştirilen zirveye, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Ayaz, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli, Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi öğrencileri yanında BEÜ Denizcilik Fakültesi akademik-idari personeli ve öğrenciler katıldı. 
Etkinliğin açılışında konuşan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz’de öğrenci odaklı ulusal kapsamdaki denizcilik kongrelerine öncülük yapacak bu zirvenin Kdz. Ereğli’de düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğunu, Denizcilik Fakültesine olan desteklerinin de artarak devam edeceğini ifade etti. Prof. Dr. Ayaz ise, etkinlik kapsamında denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinin öğrencilerle bir araya gelerek, onların akademik gelişimlerine katkı sunacağını belirtti. 
MEAK Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi Başkanı İrfan Erdem, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli ve GİZ Denizcilik Firma Sahibi Kutsi Başsarıoğlu da konuşmalarında, denizcilik eğitimi, devam eden projeler ve Türkiye’de denizcilik sektörünün uluslararası arenadaki durumu ile ilgili önemli bilgiler aktardI. 
Konuşmaların ardından başlayan oturumların ilkinde, Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu, etkinliğin proje danışmanı, aynı zamanda CEVA IMEA Bölgesi Özel Projeler Direktörü Hakan Karaca ve FRACHTBOX Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Tülin Doğan çalışma alanları hakkında detaylı bilgiler vererek öğrencilere sektörel anlamda bir dizi tavsiyelerde bulundular. 2. oturumda ise EVYAPPORT Operasyon Müdürü Kayhan Alipaşaoğlu, ATASOY GRUP denizcilik şirketinden Broker Suzan Atasoy ve TURKON LINE Acente Müdürü Barış Beğen çalışma alanları ile ilgili öğrencilere birer sunum gerçekleştirerek, meslekte güvenilir olmanın ve teknolojiyi takip etmenin ne denli önemli olduğunu vurguladı. 
Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı, Denizcilik Fakültesi Arş. Gör Umur Bucak’ın katılımcılara teşekkürlerini iletmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi

Yorumlar

Zonguldak heyeti Hollanda'da...

11 Aralık 2019 Çarşamba 11:02

Zonguldak heyeti Hollanda'da...

Zonguldak heyeti sera osb için Hollanda'ya ziyaret gerçekleştirdi.

 Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığındaki heyette ZonguldakBelediye Başkanı Ömer Selim Alan, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Tarım İhtisas OSB Müdürü Özgür Okur, ZONÇEB Müdürü Hakan Farizoğlu, Zonguldak Yatırım Destek Ofisi Müdürü Mustafa Ayhan İnanır, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Strateji Geliştirme ve Programlama Birim Başkanı Mehmet Çetinkaya, Yatırımcı firma temsilcileri yer alıyor. 13 kişilik Zonguldak Heyeti, arsa tahsisi yapılan ve projesi bakanlık tarafından onaylanan Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili teknik incelemelerde bulunmak üzere Hollanda’ya gitti. 
8 Aralık’ta İstanbul’dan hareket eden heyet; Amsterdam, Moerdijk ve Naaldvijk şehirlerinde bulunan FloraHolland Flower Auction Naaldwijk , Vilosa Kalanchoe, Barendse Gerbera, Eetcafe De Bonte Haas, Delphy Improvement Centre, Agro Energy / Blue Radix, Van der Waal Sweet Peppers , GreenPack Tomato Grading and Packing, World Horti Centre, BMC Moerdijk gibi sera ve tarımsal faaliyetlerle ilgili firmalarda yapılan incelemeler sonrasında 11 Aralık’ta Zonguldak’a geri dönecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , OSB , Hollanda

Yorumlar

Hastane dolmuşlarına ek sefer yapıldı

11 Aralık 2019 Çarşamba 10:53

Hastane dolmuşlarına ek sefer yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde hastaneye hastalar ve hasta yakınları için dolmuş servis saatleri yeniden düzenlendi.

 İlçede bulunan Devlet Hastanesi'ne kalkan Çombüs dolmuşları, vatandaşlar için yeniden saat düzenlemesine geçti. Hastane yönetimi ile bir araya gelen şoförler ortak kararla hastane dolmuşlarına düzenleme getirdi. Bu düzenlemeye göre, sabah saat 7.30'da istasyondan başlayan servisler her 15 dakika da bir sefer yaparak saat 16.00'a kadar hastaneye servis yapacak ve hastahaneden dönüş her 10 dakikada bir 16.25'e kadar servis olacaktır. Hastanede yatan yakınlarını ziyaret edenler içinde ek sefer olarak 18.15 hastaneye giden ve 19.00'da çarşıya dönüş seferleri eklenerek düzenleme yapıldı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , dolmuş

Yorumlar