Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 14:22

Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Orta Kapuz Plaj tesisi projesini, uygulanacağı alanda tanıttı. Alan, “5 yılda, 5 projemizi hayata geçirerek bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldürerek hizmet alma hakkını, yaşam hakkını halkımıza vereceğiz” dedi.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Hedeflerinin laf değil icraat üretmek olduğunu ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Bugün Orta Kapuz Tersane projeni tanıtmak için buluştuk. Bizler adayımızla laf değil iş üretmek üzere, icraat üretmek üzere yola çıkmış olan ekipleriz. Önemli olanın yapmak olduğunu defalarca söyledik. Yıkılmış fakat mezbelelik halde kalan sahillere yakın olduğumuz halde sahilleri kullanamadığımız bir alandayız. İnşallah 31 Mart sonrasında bu kadar sabrın sonunda selamete ererek bu alanları halkın kullanımına açabilecek bir adayla yola çıktık. Bu projelerin gerçekleşebilmesi için sadece projeler olarak yıllarca raflarda durmaması ve vatandaşlarımızın kullanımına açılabilmesi için adayımız Dr. Ömer Selim Alan’a destek rica ediyoruz” şeklinde konuştu.
10 yıldır gülmeyen Zonguldak halkının yüzünü güldürmeye talip olduklarını ifade eden AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, “Dün Nergis Park’tan sonra bugün Orta Kapuz Tersane Projesi için tersanedeyiz. Biz projelerimizi hazırlarken vatandaşlarımıza sorduk. Ne istiyorsunuz Zonguldak’ımızı nasıl güzelleştirelim. Vatandaşlarımızın çoğu şunu söyledi. Deniz kenarında yaşıyoruz denizin tadını çıkartabileceğimiz güneşin batışını seyrederken çay kahve içebileceğimiz alanlar çok kısıtlı dedik ki tamam. Ben bu alanlarda büyüdüm buralarda yüzmeyi öğrendim. Şimdiki hali ortada bizde arkadaşlarımızla burayı bir tesis haline getirmek istedik ve projemizi tamamladık. 10 yıldır hiçbir proje üretmeyenler sadece kağıt üzerinde kalanlar gibi olmasın. Biz yaptığımız projelere inşallah hayata geçireceğiz. Bunun teminatını aldık sözünü de veriyoruz. Buradan bütün Zonguldak’ımıza haykırıyoruz biz orta kapuz tersane projemizi 31 Mart seçimlerinde ip göğüsledikten sonra en hızlı şekilde yaparak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Önemli olan proje yapmak değil, önemli olan projeleri hayata geçirip vatandaşlarımızın kullanımına açmak. 10 yıl önceki projelerle ilgili yorum yapanlardan farkımız bu onlar sadece proje yapar biz hayata geçiririz. Bütün vatandaşlarımız adı kadar emin olsun. Biz 5 projemizi hayata geçirerek Zonguldak’ımızın çehresini değiştirmeye, yüzünü güldürmeye siyasi görüşü ne olursa olsun bu sosyal tesislerden faydalanırken mutlu etmeye kaliteli yaşam hakkını, hizmet hakkını Zonguldak’ımıza vermeye söz verdik. Buradan bir kez daha haykırıyoruz biz Allah’ın izniyle bu seçimi alacağız ve bütün projelerimizi hayata geçirerek vatandaşımızın yüzünü güldüreceğiz.
Gençlerle sohbet etti, projeleri gösterdi
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ile birlikte Orta Kapuz Plaj tesisi projesinin uygulanacağı alanda denize giren gençlerle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden Alan, projelerin yapılması için gençlere söz verdi.

Yorumlar

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

12 Mart 2019 Salı 12:32

Şahin Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun'a gitti

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Erdemir girişinde fabrika işçilerini karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye gelen Erdemir işçilerini ana kapı girişinde karşılayarak 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçilerine girişte simit ikram eden Şahin imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Erdemir ana kapı girişinde işçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin, "ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir. Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar

Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 11:06

Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Nergis Park Projesi’ni, uygulanacağı alanda tanıttı.

Alan, “Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Nergis Park projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Ömer Selim Alan’ın 5 yıl içerisinde yaptıklarıyla konuşulacağını aktaran Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Şehrimizi için bereketli bir hafta olması dileğiyle yeni haftaya başlıyoruz. Bugün Nergis Park’ta tam da projenin yapılacağı yerde sizlere projenin tanıtımını yapmak için bir araya geliyoruz. Biz yola çıktığımızdan beri sadece ve sadece projelerimizden belediye başkan adayımızın projelerinden bahsediyoruz. Yapacaklarımızdan bahsediyoruz. Başka hiç kimsenin yaptığıyla ettiğiyle ilgilenmiyoruz. Eğer belediye başkanı Ömer Selim Alan olursa beş yıl içerisinde de sadece yaptıklarıyla konuşulacak. Dedikodularla fitne fesatla değil sadece projeler ve projelerin uygulamalarıyla konuşulacak. Projeyi çizmek basit, yapmak önemli olan. Biz en başından beri yıkmak için değil yapmak için geldiğimizi en önemli projemizin yapmak olduğunu defalarca söyledik. Bu yüzden de buradayız. Sizler de hoş geldiniz. Yeni sürecin belediye başkan adaylığının şehrimize hayırlı olmasını, Ömer Selim Alan’ın adaylığının ve projelerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
“Vatandaşlarımız rahat nefes alacak”
Beş ana projeden birisinin Nergis Park olduğunu aktaran Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, vatandaşların yüzünü güldürmeye talip olduklarını belirterek şöyle dedi:
“Pazartesi’nin ilk programını Nergis Park’tan başlattık. Biliyorsunuz 5 ana projemizi açıkladık. Bunlardan birisi Nergis Park. Benim için ayrı bir önlem ayrı bir anlam taşıdığı için projelerimizin tanıtımına olay yerinde tanıtımına buradan başladık. Burada Kan Merkezi binamızda 12 yıl dolu dolu görev yaptık. Ali Kaban valimiz şehrin bir meydana ihtiyacı olduğunu söyleyince önce biraz şaşırdık. Sonra hakikaten şehrimizin bir meydana sosyal alana ihtiyacı var. Ankara’daki büyüklerimizi ikna ettik. Kızılay Kan Merkezimizi buradan başka yere taşıdık. O zaman söylenen gibi olmadı ne yazık ki meydan yapılacaktı. Şu an görüyorsunuz halini yeşillendirme yapıldı ve kaldı. Biz de projelerimizin içine bu meydanı kattık. Ankara’dan giriş tarafında şehrimizin nefes alacağı, vatandaşımızın nefes alacağı, Ankara’dan geldiği zaman Zonguldak şehir merkezinde nefes alacağı şehrimizin sembolü madenci anıtımızla beraber misafirlerimizi karşılayacağız. Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak. Vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurduk. İhtiyaçlarını giderebileceği vakit geçirebileceği yaşlı merkezimizi hayata geçireceğiz. Yavrularımızın rahat rahat oyun oynayabileceği açık oyun parkımız olacak. Bu alan cıvıl cıvıl bir alan olacak. Yaşlısıyla genciyle hemşerilerimizin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Biz bu şekilde Nergis Parkı hayata geçireceğiz. Proje yapmak kolay önemli olan hayata geçirmek. Bu beş projeyi hayata geçirerek insanımızın yüzünü güldürmeye talibiz. Geçen hafta Cumhurbaşkanımız buradaydı. Beş projenin de teminatı olduğunu kendisi söyledi. 31 Mart’tan zaferle ayrılacağız. Zonguldak’ı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Vatandaşımızın hizmete açlığını gidereceğiz. 10 yıldır belediyecilik anlamında almadığımız hizmetleri inşallah hep beraber siyasi görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Buna da Nergis Park’tan başlayacağız. Biz bir meydanımız olsun hepimizin nefes alacağı bir alan olsun diye burayı boşalttık. Ancak 2 seneyi aşkın süredir boş olarak duruyor. Biz de bize ve Zonguldak’a yakışanı için projeyi hayata geçireceğiz. Emeğin başkenti, alın terinin şehrini el ele gönül gönüle projelerle buluşturacağız.”

Yorumlar

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

12 Mart 2019 Salı 10:44

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıl dönümünü kutladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin İstiklal Marşı’nın bir milletin bağımsızlık aşkının ve imkânsızlıklar içerisinde fedakârca verilen mücadelenin mısralara dökülmüş hali olduğunu ifade etti. İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Türk milletinin tarihi boyunca zulme asla boyun eğmediğini, vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktığını dile getirdi. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Türk milleti tarih boyunca zulme asla boyun eğmemiş, vatanına ve hürriyetine saldıranlara gereken dersi vermiştir. Bağımsızlık mücadelesi sırasında da Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kenetlenerek zor koşullar altında bir kez daha vatanına ve hürriyetine kast edenlere kararlılığını kabul ettirmiştir. Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy, o büyük mücadeleyi ve bağımsızlık zaferini destanlaştırarak herkesin düşüncelerine tercüman olmuş ve ölümsüzleştirmiştir. Türk milletinin tarihteki yürüyüşünü, milletimizin karakterini, kahramanlığını, vatan sevgisini, bağımsızlık tutkusunu en net şekilde ortaya koyan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ile milletimize cesaret kaynağı olmuştur. Her mısrası büyük anlamlar taşıyan, asla unutmamamız gereken değerleri nesilden nesile ilk günkü yaşanmışlığıyla anlatan İstiklal Marşı aynı zamanda kutsal değerlerimize göz dikenlere, dizelerle tezahürüdür. Mehmet Akif Ersoy ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek bağımsızlık mücadelesi sırasında yaşanan zorlukları çarpıcı bir şekilde anlatmıştır. İstiklal Marşımız aynı zamanda ezelden beri hür yaşamış, ilelebet hür yaşayacak milletimizin İstiklal Mücadelesinin de sembolü olmuştur. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif’i rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

Yorumlar

En genç milletvekilinden siyaset tavsiyesi

10 Mart 2019 Pazar 22:33

En genç milletvekilinden siyaset tavsiyesi

AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları tarafından ‘Yeni Türkiye’de Gençlik ve Siyaset’ konulu söyleşi düzenlendi.

AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları tarafından Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde ‘Yeni Türkiye’de Gençlik ve Siyaset’ konulu gençlik buluşması düzenlendi. Söyleşiye, Türkiye’nin En Genç Milletvekili Rumeysa Kodak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin konuşmacı olarak katıldı. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Zonguldak Önceki Dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun katıldığı programda gençlere siyasette daha fazla yer almaları gerektiği anlatıldı. Soru cevap şeklinde düzenlenen konferansta gençler AK Parti İstanbul Milletvekili Kadak’ı büyük bir enerjiyle karşılarken, siyaset hakkında çeşitli sorular sordular.
Konferansta konuşan AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş gençlerin her zamana sahada olması gerektiğini belirtti. Başkan Alabaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, şu anda zaten bir sahanın içerisindesiniz. Kendinizi asla yedek kulübesine hazırlamayın. Çünkü daha hızlanmamız gereken nice büyük maçlar var. Sizi ilk 11’de görmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın bu sözüne karşı bizler, her zaman sahada olmamız gerekir. İl, ilçe, mahalle, üniversite teşkilatlarında aktif rol almamız lazım. Biz gençler Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız yetkiyle ve bu güçle yoldayız. Gelen tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ise seçim sürecinde gençlerin dinamikliğinin önemli olduğunu belirtti. Oruç, “Ereğli’de gerçekten güzel bir buluşma ayarladığı ve organize ettiği için Tekin Bey’e teşekkür ediyorum. Seçim süreci çok yoğun bir şekilde gidiyor ve gençlerin dinamikliği o kadar çok önemli ki. Ereğli potansiyeli bir türlü harekete geçiremeyen, geçirmesi gereken ve griliğe teslim edilmemesi gereken bir kent. Yeşili ve maviyi seçmesi gerekiyor. Gençliğin dinamikliğini seçmesi gerekiyor. Gençlerin burada söyleyecek çok sözü var. Dolayısıyla burada Rumeysa Hanım’ı çok güzel bir şekilde dinleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Türkiye’nin en genç milletvekili unvanını alan Rumeysa Kadak ise konuşmasında Avrupa’nın en çok üreten ülkesi olabileceğini, bu durumda gençlerin önemli bir rol içerisinde olduğunu belirtti. Kadak konuşmasında, “Saadet Hanım gibi bir ablaya sahip olduğunuz için öncelikle çok şanslısınız. Tabi bizlerde çok şanlıyız Ankara’dakiler olarak. Biz şu an 17 milyon gence sahibiz Türkiye’de ve Avrupa’nın en genç nüfusuyuz. Bu çok önemli. Çünkü önümüzde ki yıllarda Türkiye olarak Avrupa’nın en çok üreten ülkesi olabiliriz. Ben inanıyorum ki biz bu hedefimize gençlerle yol yürümek olan başkanlarla ulaşacağız, Başkanımız Erol Şahin gibi. Gençlere, ‘Elimizden tutsun’ diyen başkanlarla ulaşacağız. O yüzden ben bugün burada olduğum için ayrıca mutlu olduğumu tekrar belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin gençlere her zaman güvendiğini söyledi. Kdz. Ereğli’nin geleceğinin gençlerin elinde olduğuna dikkat çeken Şahin şunları söyledi; “ Ereğli sizlere çok güveniyor, bu kardeşiniz, abinizde sizlere çok güveniyor. Kdz. Ereğli’nin geleceği sizlerin geleceğidir. Hayallerimiz var gençler, 2023’te Cumhuriyetimizin 100. Yılında, güzel bir Ereğli hayal ediyorum. Hayallerinizin ulaşılabilir, erişilebilir, elle tutulabilir olması lazım. Önemli bir toplumsal hayalin peşindeyiz. Gerçekten yaşanabilir, gençlere umut vadeden, geleceğine güvenle bakabilen gençlerin yaşadığı bir Kdz. Ereğli hayal ediyoruz. İnşallah bunu birlikte başaracağız sevgili gençler. Sizlere güveniyoruz, sizlerle beraber yapacağız bunları. Sizleri gördükçe sizlerle birlikte sizlerden enerji ve güven alıyoruz. Kararlıyız, azimliyiz, heyecanlıyız. Ereğli sevdalısı Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla bütün projelerimizin gerçekleştiğini göreceğiz. Ereğli’yi bir üniversite kenti haline getireceğiz. Ereğli’nin bir üniversite kenti olmasının hayalini kuruyorum. Adını da şimdide teklif ediyorum, inşallah uygun görülür. Şu anda temellerinin atılması yani üç yeni fakülte sayımızı beşe çıkarmayı ilk beş yıl içerisinde düşünüyoruz. Batı Karadeniz Üniversitesi hayallerini kuruyoruz, lütfen bana yardımcı olun. Projelerimizi gerçekleştirmekte sizlere ihtiyacımız var sevgili gençler. Sizleri seviyorum, sizlere güveniyorum.” dedi. Program sonrası İl Başkanı Zeki Tosun, Belediye Başkan Adayı Erol ŞAHİN, İlçe Başkanı Mehmet Fatih ÇAKIR, Belediye Meclis Üyesi Adayları, çok sayıda partili ve gençlerle birlikte sahildeki vatandaşlarla bir araya geldi.
Program sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Yorumlar