Alan “Vatandaşlarımız bizi izlemeye devam etsin”

26 Eylül 2019 Perşembe 16:41

Alan “Vatandaşlarımız bizi izlemeye devam etsin”

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Orman Bölge Müdürlüğü önünden başlayan ve İnağzı Mahallesine kadar devam edecek olan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

  Açıklamalarda bulunan Başkan Alan, “Seçimden önce verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Artık çalışma zamanı her yerde hummalı bir çalışma var vatandaşlarımız bizleri izlemeye devam etsin” dedi.
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Orman Bölge Müdürlüğü önünden başlayan ve İnağzı Mahallesine kadar devam edecek olan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çalışmaların en hızlı şekilde tamamlanması için gereken mücadeleyi ekip arkadaşları ile birlikte verdiklerini söyleyen Başkan Alan, “Hizmet başladı artık. Vatandaşlarımıza söz verdik Zonguldak’ımız hizmeti hakkediyor. Vatandaşlarımızın yıllardır beklediği hizmetlere kavuşacak. Bugünde Orman Bölge Müdürlüğümüzün önünden daha önce kazıma işlemi yaptığımız iki günüdür hava muhalefeti nedeniyle başlamak istemedik bugünde Bismillah dedik başladık. Orman Bölge Müdürlüğü önünden İnağzı Mahallesine kadar sıcak kaplama asfalt çalışmamızı inşallah kazasız belasız bitiririz. Vatandaşlarımız artık bozuk yollardan kurtulur. Karaelmas Mahallesini bitirdik. Ontemmuz mahallesinin yüzde 50’sini tamamladık. Sadece orada değil birçok yerde çalışmalarımız var. Şehrin her yerini şantiyeye çevirmiş durumdayız. Parke çalışmalarımız, beton çalışmalarımız, park bahçe çalışmalarımız arkadaşlarımız hakikaten gayretli bir şekilde büyük özveriyle gece gündüz demeden çalışıyorlar. Onlara ben buradan yürekten teşekkür ediyorum. Havalar soğuyana kadar elimizden geldiği kadar söz verdiğimiz mahallerin asfaltlarını tamamlayacağız. Ontemmuz Mahallesinden sonra Rat TOKİ’de asfalt çalışmalarını bitirip yol sıkıntılarımız hafifletmiş olacağız. Bunlara bitmeyecek söz verdiğimiz projeler tamamlanmak üzere bunları halkımızla paylaşacağız. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum çalışmalar devam ediyor çevreye biraz rahatsızlık veriyoruz. O yüzden özür diliyoruz. Halkımız biraz daha sağ duyulu olsun inşallah bu sorunların üstesinden kısa zamanda geleceğiz. Halkımız bizi izlemeye devam etsin” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , İnağzı mahallesi , asfalt çalışmaları

Yorumlar

Evlat acısına dayanamayan baba oğlu ile aynı gün öldü

26 Eylül 2019 Perşembe 11:27

Evlat acısına dayanamayan baba oğlu ile aynı gün öldü

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde oğlunun ölüm haberini alan baba Necati Çeçen evlat acısına dayanamayarak vefat etti.

Kdz. Ereğli Örencik Mahallesi sakinlerinden Özgür Çeçen uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Dün kansere yenik düşen genç, hayatını kaybetti. Oğlunun ölüm haberini alan baba Necati Çeçen, evlat acısına dayanamayarak vefat etti. Baba oğulun cansız bedenlerinin bulunduğu tabutlar Gülüç Beldesi’ndeki evlerinin önüne getirilerek yan yana konuldu, helallik alındı. Vefat eden baba ile oğlu için Üçköy Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek. Baba ile oğlu daha sonra Üçköy mezarlığında yan yana toprağa verilecek.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , baba , öğul , öldü ,

Yorumlar

Trenin çarptığı 87 yaşındaki kadın öldü

26 Eylül 2019 Perşembe 11:13

Trenin çarptığı 87 yaşındaki kadın öldü

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde tren hattındaki hemzemin geçitte bariyerlerin indiği esnada karşı tarafa geçmek isteyen yayaya tren çarptı. Yaşlı kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 Edinilen bilgiye göre olay Bakacakkadı beldesi Satıbeyler Mahallesi'nde meydana geldi. 87 yaşındaki Fatime Duran, bariyerlerin indiği esnada hemzemin geçitten karşıya geçmek istedi. Bu sırada Zeki B. idaresindeki Karabük'ten Zonguldak istikametine giden yolcu treni yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı kadına çarptı. Ağır yaralanan kadın için olay yerine acil sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan kadını ilk müdahalenin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.
Yaşlı kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Gökçebey

Yorumlar

Vali Bektaş, Obezite ve Diyabet Uygulama Merkezi’ni inceledi

26 Eylül 2019 Perşembe 09:35

Vali Bektaş, Obezite ve Diyabet Uygulama Merkezi’ni inceledi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

 Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (OBDİM-EASOCOM) ziyarette bulundular.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haktan Özaçmak, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şenay Özdolap, Sağlık kampüsü ve Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeleri ile akademik ve idari çalışanlarının da hazır bulunduğu ziyaret, merkezin toplantı salonunda verilen brifing ile başladı.
Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu tarafından verilen brifingde Vali Bektaş ve Rektör Çufalı, merkezin amaçları, eğitim faaliyetleri, ulusal ve uluslararası düzeydeki bilimsel araştırmalar, özellikli sağlık hizmetleri, Obezite ile Mücadele Eylem Planı, insan kaynakları, ulusal ve uluslararası katılımlı konferanslar, obezite ve diyabet hastalıklarının dünyada, Türkiye’de, Batı Karadeniz Bölgesi ve Zonguldak’ta istatistiksel durumları ve güncel yenilikler hakkında bilgilendirildiler.
Ziyaret programı kapsamında hasta ve hasta yakınları ile de sohbet eden Vali Erdoğan Bektaş ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Danışma, Hasta Kayıt, Kabul; Obezite, Diyabet, Aile Hekimliği, Konsültasyon-Diyet Poliklinikleri; Diyabet Endokrin Hemşire Eğitim ve Tedavi Odası; Podoloji -Ayak ve Yara Bakımı Değerlendirme ve Tedavi ve Kozmetik Ayak Bakımı Polikliniği, Ölçüm Istasyonu, Kan alma ve EKG, Röntgen ile Podoloji-Yürüme Analizi Laboratuvarı, Tabanlık Tasarım ve Yapım Atölyesi birimlerinin faaliyetlerini yerinde incelediler. Ziyaret kapsamında Vali Bektaş ve Rektör Çufalı, birimlerin uygulamaları hakkında Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şenay Özdolap ve OBDİM Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu tarafından detaylı olarak bilgilendirildiler.
Avrupa Obezite Araştırmaları Derneği (European Association for the Study of Obesity, EASO) tarafından üç yıllığına (1 Temmuz 2019 - 30 Temmuz 2022 arası) obezite yönetimi yapan bir merkez olarak akredite edilen Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimiz, Türkiye’de kamu bünyesinde, kamuda hizmet veren obezite ve diyabet alanlarının bir arada olduğu ilk ve tek merkez olma özelliğini taşıyor.
Ayrıca mükemmeliyet merkezi şeklinde obezite ve diyabet hastalıklarına yönelik Podoloji önlisans eğitimi, Podoloji yüksek lisans ile doktora düzeyinde eğitimi Tıp Fakültesi mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitim veren tek merkez özelliğini de taşıyan, il dışından da çok fazla hastaya hizmet veren bir merkez. Merkezin faaliyetleri özellikle 600 bin nüfuslu şehrimizde obez ve diyabetik 200 bin kişiye yakın bireye hitap ediyor.
Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, Obezite ve Diyabet Merkezinin Zonguldak genelinde özel ve iyi bir hizmet sunduğunu, farklı sağlık hizmeti birimleri, artırılan projeler ve farkındalık eğitimleri ile bütünleşerek, Merkezin Türkiye’de öne çıkan bir sağlık noktası olabileceğini ifade etti. Merkezin, Obezite ve diyabet gibi insan sağlığını yakından tehdit eden hastalıkların tedavisini sağlaması yönünde şehre büyük katkı sunduğunu da belirten Vali Bektaş, başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere merkez akademik ve idari çalışanlarına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Vali Bektaş

Yorumlar

BAKKA Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz oldu

25 Eylül 2019 Çarşamba 19:09

Ereğli Haber

BAKKA Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz oldu

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Ali Oflaz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreterliği görevine asaleten atandı.

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Oflaz, 2006 yılında Öziplik-İş Sendikası Genel Başkan Danışmanlığı, 2006-2010 yılları arasında sırasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Sinema Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı, Müsteşarlık Makamı Kültür ve Turizm Uzmanı, 2010 yılı Hazine Müsteşarlığı Merkez Finans ve İhale Birimi İhale Yöneticiliği görevlerinde bulundu.
2010 yılı Aralık ayından bu yana Ankara Kalkınma Ajansında görev yapan Muhammed Ali Oflaz, 2010-2011 yılında Program Yönetim Birimi Uzmanlığı, 2011-2014 yılında Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü, 2014-2017 İş Geliştirme ve Strateji Birimi Birim Başkanlığı ve 2016 yılından bu yana da Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü ve son olarak 18 Eylül 2019 tarihinde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreterlik görevine asaleten görevlendirildi.
BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz evli ve 2 çocuk babası.

Yorumlar