Alan,“Şehrin psikolojisi düzelecek”

10 Mart 2019 Pazar 21:34

Alan,“Şehrin psikolojisi düzelecek”

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak’ta 5 sene içerisinde vadettikleri projeleri hayata geçireceklerinin altını çizdi. Alan, “Beş sene içerisinde Zonguldak'ın psikoloji düzelecek” dedi.

Ak Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Doktor Ömer Selim Alan beraberinde Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve Ak Parti yöneticileri ile birlikte Acılık Sanayi Sitesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Doktor Alan esnaflar ile sıcak diyaloglar gerçekleştirirken Zonguldak’ta 5 sene içinde vaat ettikleri projeleri hayata geçireceklerinin altını çizerek “5 Sene içinde Zonguldak’ın psikolojisi düzelecek” ifadelerini kullandı.
“Benim oyumdan ne olur demeyin”
Doktor Alan ziyaret sırasında esnaflar ile sıcak sohbetler gerçekleştirdi. Alan ziyaret sırasında projelerini anlatarak, “10 Seneden bu yana hepimiz kaybettik. Suda yaşanan kayıp, kaçak ve israfı engelleyeceğiz. Ayrıca suyun fiyatını da düşüreceğiz. Biz başkaları gibi değiliz. Biz Ak Partiyiz. Laf ağzımızdan çıktıysa bu söylediklerimiz anında yapılır. Zonguldak’ımızın menfaati sizlerin vereceği bir oya bağlı. “Kaliteli hizmet hakkı benim oyumla mı olur?” deme. Vatandaşlarımızı bir oyu bile çok şeyi değiştirir. Bir oy demeyin sandığa gidin. Biz Allah’ın izniyle yolları da yapacağız. Şehrimizi sosyal donatılar ile güzelleştireceğiz. 7’den 77’ye bütün Zonguldak kazanacak” dedi.
“Şehrin psikolojisi düzelecek”
Yetki verilmesi durumunda projeleri 5 sene içinde tamamlayacaklarını ifade eden Ak Partili Alan, “Biz herkesin yüzünü güldüreceğiz. Projelerimizi takip edin. İzlemediyseniz bir daha izleyin. Bakın 5 tane ana projemiz var. Bunların hepsinin teminatı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Projelerimizin hepsini 5 senede bitireceğiz. Allah nasip eder de göreve gelirsek şahitsiniz ki yollarımızı da hemen yapacağız. 5 sene içinde Zonguldak’ın psikolojisi değişecek. Bu şehirde beraber güleceğiz beraber mutlu olacağız. Eğer ki verdiğimiz sözü tutmazsak gelip hesabını sorun. Belediyeye gelip diyeceksiniz ki, “Hemşerim sanayide anlattıydın. Hani sözlerin nerede?” diyeceksiniz. Hesap soracaksınız. Çünkü niye? Çünkü biz kimseyi kandırmayız, kandıramayız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Celil Uzun, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor

10 Mart 2019 Pazar 21:31

Celil Uzun, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor

AK Parti Zonguldak Alaplı İlçe Kadın Kolları’nın tam kadro olarak destek verdiği ev ziyaretlerinde Alaplılarla buluşan Celil Uzun, semt pazarı esnaflarını da ziyaret ederek istişarelerde bulundu ve esnaf ile vatandaşlardan destek istedi.

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimlere yönelik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. AK Parti Alaplı İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çalış ile ilçe kadın kollarının tam kadro olarak destek verdiği; ilçe yönetimi, gençlik kolları ile belediye meclis üyelerinin de katıldığı program kapsamda Yeni Siteler, 1050 Evler Mahallelerinde tek tek ev ziyareti gerçekleştirdi.
Mahalle sakinlerinin sıcak ilgi ve teveccühleriyle karşılanan, hemşehrilerinin çay davetlerini geri çevirmeyen AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, Alaplılarla sohbet etti, mahallelinin talep ve önerilerini ve dinledi.
Celil Uzun, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile belediye meclis üyeleri, mahalle taramasının yanı sıra Sahil Dolgu alanını ziyaret etti. Celil Uzun, vatandaşlarla yaptı sohbetinde, AK Parti'nin bir vefa partisi olduğunu belirterek, seçim sürecini milletin gönlüne girerek alınlarının akıyla tamamlayacaklarını dile getirdi. "Bizim siyasetimiz sen, ben siyaseti değildir, vatandaşımıza en güzel hizmeti nasıl sunarız, Alaplımızın başarılı bir geleceği nasıl hazırlarız, onun siyasetidir" diyen Uzun, "Teşkilatımızda bir dakika dahi hizmet vermiş, Alaplı'ya Gönül sevdalısı tüm kardeşlerimizi kucaklayarak süreci beraber götürmek istiyoruz. Hayalimizdeki Alaplı için hep birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız" ifadelerine yer verdi.
Seçim çalışmalarında halkın yoğun ilgisi ve teveccühü ile karşılaştığını anlatan Uzun, belediye başkanı seçildiği takdirde İlçe adeta çağ atlatacak projeleri vakit kaybetmeden hayata geçireceklerini aktardı. Uzun, şöyle konuştu:
"Hangi kapıyı çalıp, kiminle el tutuştuysak gönül kapılarını sonuna kadar açtı. Biz, samimiyet ve tevazu dedik, gönül belediyeciliği dedik ve bismillah çekerek yola çıktık. Tüm hemşehrilerim, bizde en önce samimiyet ve tevazu görecek. İkiyüzlülük bizim elimizin tersiyle ittiğimiz kötü bir haslettir. 31 Mart zaferi bizi bekliyor. Bu mücadele içerisinde Rabbim bizlere başkan olarak bu şehre hizmetkar olmanın kapılarını açtı. Hemşehrilerimizin gönlünde bize yer verdi. Biz bunun kıymetini bilerek, sorumluluğunu bir an olsun unutmadan çalışacağız."

Yorumlar

Çiftçiler için fuar gezisi düzenlendi...

10 Mart 2019 Pazar 21:28

Çiftçiler için fuar gezisi düzenlendi...

Devrek Ziraat Odası tarafından üyelerine yönelik fuar gezisi düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından üyelerine yönelik fuar gezisi düzenlendi. Bu yıl Doğu Marmara Tarım Fuarı altında düzenlenen ve 6-10 Mart tarihleri arasında Kocaeli Tüyap Fuar Merkezinde hayata geçirilen 2. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi fuarına 50 üyesi ile katılan Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı,”Başkanlık dönemimizin ilk gezisini üyelerimiz ve yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte hayata geçirmenin onurunu yaşamaktayız. Bu gezimizde 50 üyemizi fuarda sergilenen teknolojilerle buluşturarak son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladığımıza inanıyorum. Organize edilen fuarda üyelerimiz modern teknolojik ekipmanların dışında, hayvancılık, seracılık, süs bitki yetiştiriciliği ile diğer alanlarda da ilgililerden bilgiler alarak memleketimizde hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında fazlası ile bilgi sahibi olduklarını ifade ettiler. Odamıza kayıtlı üyelerimiz için bu tür gezilerimiz zaman zaman devam edecektir. Gezimizde bizlere katkı sağlayan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’e yönetim kurulu arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Düzenlenen fuar gezisine; Devrek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rıfat Verim, Devrek Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Şaban Civelek, Ziraat Mühendisi Ramazan Gürbüz ile çok sayıda üye katıldı.

Yorumlar

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor...

10 Mart 2019 Pazar 21:24

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor...

Batı Karadeniz’de kuzey güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek olan Filyos Liman’nın inşaatında ana mendirek yapım çalışmaları sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Filyos Limanı’nı havadan fotoğrafladı. Kurumun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zonguldak Filyos Liman İnşaatında ana mendirek yapım çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
Çalışmaların sürdüğü liman hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Mart günü Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada, “Filyos Liman projesiyle Batı Karadeniz’de kuzey-güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek liman kompleksi hayata geçirilecek. Burası, Zonguldak’la birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere, tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” ifadelerine yer vermişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 150 yıllık bir geçmişe sahip ve bölgenin kaderini değiştirmesi beklenen Filyos Limanı projesinde yarıya gelindiğini de açıklayarak, “Karadeniz’in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı, hem Marmara limanlarının ve Boğazların yükünü hafifletecek hem de Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demiryolu ağımız üzerinden Güney’e ve Orta Doğu’ya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” sözlerine yer vermişti.

Yorumlar

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı

10 Mart 2019 Pazar 21:16

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ile birlikte Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Cumhurbaşkanı Baş danışması Saadet Oruç, Belediye Meclis Üyesi adayları ve partililer ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’de faaliyet gösteren Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından oldukça sıcak ve samimi bir ilgi ile karşılanan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, dernek yönetimine ve üyelerine 31 Mart seçimlerinden sonra Kdz. Ereğli’de hayata geçireceği projeleri anlattı. Ereğli için hazırladığı ekonomik, kültürel, sosyal ve istihdama dayalı projelerini anlatan Şahin, Kars Kafkas Folklor Derneği gibi kültürel dernekler ile işbirliği yaparak Ereğli’de kültürel etkinliklere birlikte imza atacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ise yaptığı konuşmasında, Erol Şahin’in Cumhurbaşkanının Ereğli halkına emaneti olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek kendisine destek istedi.
Kars Kafkas Folklor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ise Şahin’in projelerini beğendiklerini belirterek kendisine başarı dileğinde bulundu.

Yorumlar