Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

12 Mart 2019 Salı 11:06

Alan, Nergis Park projesini yerinde tanıttı

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Nergis Park Projesi’ni, uygulanacağı alanda tanıttı.

Alan, “Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve partililer ile birlikte Nergis Park projesinin uygulanacağı alanda proje tanıtımı gerçekleştirdi.
Ömer Selim Alan’ın 5 yıl içerisinde yaptıklarıyla konuşulacağını aktaran Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Şehrimizi için bereketli bir hafta olması dileğiyle yeni haftaya başlıyoruz. Bugün Nergis Park’ta tam da projenin yapılacağı yerde sizlere projenin tanıtımını yapmak için bir araya geliyoruz. Biz yola çıktığımızdan beri sadece ve sadece projelerimizden belediye başkan adayımızın projelerinden bahsediyoruz. Yapacaklarımızdan bahsediyoruz. Başka hiç kimsenin yaptığıyla ettiğiyle ilgilenmiyoruz. Eğer belediye başkanı Ömer Selim Alan olursa beş yıl içerisinde de sadece yaptıklarıyla konuşulacak. Dedikodularla fitne fesatla değil sadece projeler ve projelerin uygulamalarıyla konuşulacak. Projeyi çizmek basit, yapmak önemli olan. Biz en başından beri yıkmak için değil yapmak için geldiğimizi en önemli projemizin yapmak olduğunu defalarca söyledik. Bu yüzden de buradayız. Sizler de hoş geldiniz. Yeni sürecin belediye başkan adaylığının şehrimize hayırlı olmasını, Ömer Selim Alan’ın adaylığının ve projelerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
“Vatandaşlarımız rahat nefes alacak”
Beş ana projeden birisinin Nergis Park olduğunu aktaran Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, vatandaşların yüzünü güldürmeye talip olduklarını belirterek şöyle dedi:
“Pazartesi’nin ilk programını Nergis Park’tan başlattık. Biliyorsunuz 5 ana projemizi açıkladık. Bunlardan birisi Nergis Park. Benim için ayrı bir önlem ayrı bir anlam taşıdığı için projelerimizin tanıtımına olay yerinde tanıtımına buradan başladık. Burada Kan Merkezi binamızda 12 yıl dolu dolu görev yaptık. Ali Kaban valimiz şehrin bir meydana ihtiyacı olduğunu söyleyince önce biraz şaşırdık. Sonra hakikaten şehrimizin bir meydana sosyal alana ihtiyacı var. Ankara’daki büyüklerimizi ikna ettik. Kızılay Kan Merkezimizi buradan başka yere taşıdık. O zaman söylenen gibi olmadı ne yazık ki meydan yapılacaktı. Şu an görüyorsunuz halini yeşillendirme yapıldı ve kaldı. Biz de projelerimizin içine bu meydanı kattık. Ankara’dan giriş tarafında şehrimizin nefes alacağı, vatandaşımızın nefes alacağı, Ankara’dan geldiği zaman Zonguldak şehir merkezinde nefes alacağı şehrimizin sembolü madenci anıtımızla beraber misafirlerimizi karşılayacağız. Altında 120 araçlık bir otoparkımız olacak. Üzerinde de vatandaşlarımızın bizden ettikleri talepler doğrultusunda projelendirdiğimiz engelli gençlerimiz için merkezimiz, yaşlılarımız için merkezimiz olacak. Vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurduk. İhtiyaçlarını giderebileceği vakit geçirebileceği yaşlı merkezimizi hayata geçireceğiz. Yavrularımızın rahat rahat oyun oynayabileceği açık oyun parkımız olacak. Bu alan cıvıl cıvıl bir alan olacak. Yaşlısıyla genciyle hemşerilerimizin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Biz bu şekilde Nergis Parkı hayata geçireceğiz. Proje yapmak kolay önemli olan hayata geçirmek. Bu beş projeyi hayata geçirerek insanımızın yüzünü güldürmeye talibiz. Geçen hafta Cumhurbaşkanımız buradaydı. Beş projenin de teminatı olduğunu kendisi söyledi. 31 Mart’tan zaferle ayrılacağız. Zonguldak’ı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Vatandaşımızın hizmete açlığını gidereceğiz. 10 yıldır belediyecilik anlamında almadığımız hizmetleri inşallah hep beraber siyasi görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Buna da Nergis Park’tan başlayacağız. Biz bir meydanımız olsun hepimizin nefes alacağı bir alan olsun diye burayı boşalttık. Ancak 2 seneyi aşkın süredir boş olarak duruyor. Biz de bize ve Zonguldak’a yakışanı için projeyi hayata geçireceğiz. Emeğin başkenti, alın terinin şehrini el ele gönül gönüle projelerle buluşturacağız.”

Yorumlar

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

12 Mart 2019 Salı 10:44

Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yıl dönümü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıl dönümünü kutladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin İstiklal Marşı’nın bir milletin bağımsızlık aşkının ve imkânsızlıklar içerisinde fedakârca verilen mücadelenin mısralara dökülmüş hali olduğunu ifade etti. İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Türk milletinin tarihi boyunca zulme asla boyun eğmediğini, vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktığını dile getirdi. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Türk milleti tarih boyunca zulme asla boyun eğmemiş, vatanına ve hürriyetine saldıranlara gereken dersi vermiştir. Bağımsızlık mücadelesi sırasında da Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kenetlenerek zor koşullar altında bir kez daha vatanına ve hürriyetine kast edenlere kararlılığını kabul ettirmiştir. Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy, o büyük mücadeleyi ve bağımsızlık zaferini destanlaştırarak herkesin düşüncelerine tercüman olmuş ve ölümsüzleştirmiştir. Türk milletinin tarihteki yürüyüşünü, milletimizin karakterini, kahramanlığını, vatan sevgisini, bağımsızlık tutkusunu en net şekilde ortaya koyan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ile milletimize cesaret kaynağı olmuştur. Her mısrası büyük anlamlar taşıyan, asla unutmamamız gereken değerleri nesilden nesile ilk günkü yaşanmışlığıyla anlatan İstiklal Marşı aynı zamanda kutsal değerlerimize göz dikenlere, dizelerle tezahürüdür. Mehmet Akif Ersoy ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek bağımsızlık mücadelesi sırasında yaşanan zorlukları çarpıcı bir şekilde anlatmıştır. İstiklal Marşımız aynı zamanda ezelden beri hür yaşamış, ilelebet hür yaşayacak milletimizin İstiklal Mücadelesinin de sembolü olmuştur. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif’i rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

Yorumlar

En genç milletvekilinden siyaset tavsiyesi

10 Mart 2019 Pazar 22:33

En genç milletvekilinden siyaset tavsiyesi

AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları tarafından ‘Yeni Türkiye’de Gençlik ve Siyaset’ konulu söyleşi düzenlendi.

AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları tarafından Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde ‘Yeni Türkiye’de Gençlik ve Siyaset’ konulu gençlik buluşması düzenlendi. Söyleşiye, Türkiye’nin En Genç Milletvekili Rumeysa Kodak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin konuşmacı olarak katıldı. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Zonguldak Önceki Dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun katıldığı programda gençlere siyasette daha fazla yer almaları gerektiği anlatıldı. Soru cevap şeklinde düzenlenen konferansta gençler AK Parti İstanbul Milletvekili Kadak’ı büyük bir enerjiyle karşılarken, siyaset hakkında çeşitli sorular sordular.
Konferansta konuşan AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş gençlerin her zamana sahada olması gerektiğini belirtti. Başkan Alabaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, şu anda zaten bir sahanın içerisindesiniz. Kendinizi asla yedek kulübesine hazırlamayın. Çünkü daha hızlanmamız gereken nice büyük maçlar var. Sizi ilk 11’de görmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın bu sözüne karşı bizler, her zaman sahada olmamız gerekir. İl, ilçe, mahalle, üniversite teşkilatlarında aktif rol almamız lazım. Biz gençler Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız yetkiyle ve bu güçle yoldayız. Gelen tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ise seçim sürecinde gençlerin dinamikliğinin önemli olduğunu belirtti. Oruç, “Ereğli’de gerçekten güzel bir buluşma ayarladığı ve organize ettiği için Tekin Bey’e teşekkür ediyorum. Seçim süreci çok yoğun bir şekilde gidiyor ve gençlerin dinamikliği o kadar çok önemli ki. Ereğli potansiyeli bir türlü harekete geçiremeyen, geçirmesi gereken ve griliğe teslim edilmemesi gereken bir kent. Yeşili ve maviyi seçmesi gerekiyor. Gençliğin dinamikliğini seçmesi gerekiyor. Gençlerin burada söyleyecek çok sözü var. Dolayısıyla burada Rumeysa Hanım’ı çok güzel bir şekilde dinleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Türkiye’nin en genç milletvekili unvanını alan Rumeysa Kadak ise konuşmasında Avrupa’nın en çok üreten ülkesi olabileceğini, bu durumda gençlerin önemli bir rol içerisinde olduğunu belirtti. Kadak konuşmasında, “Saadet Hanım gibi bir ablaya sahip olduğunuz için öncelikle çok şanslısınız. Tabi bizlerde çok şanlıyız Ankara’dakiler olarak. Biz şu an 17 milyon gence sahibiz Türkiye’de ve Avrupa’nın en genç nüfusuyuz. Bu çok önemli. Çünkü önümüzde ki yıllarda Türkiye olarak Avrupa’nın en çok üreten ülkesi olabiliriz. Ben inanıyorum ki biz bu hedefimize gençlerle yol yürümek olan başkanlarla ulaşacağız, Başkanımız Erol Şahin gibi. Gençlere, ‘Elimizden tutsun’ diyen başkanlarla ulaşacağız. O yüzden ben bugün burada olduğum için ayrıca mutlu olduğumu tekrar belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin gençlere her zaman güvendiğini söyledi. Kdz. Ereğli’nin geleceğinin gençlerin elinde olduğuna dikkat çeken Şahin şunları söyledi; “ Ereğli sizlere çok güveniyor, bu kardeşiniz, abinizde sizlere çok güveniyor. Kdz. Ereğli’nin geleceği sizlerin geleceğidir. Hayallerimiz var gençler, 2023’te Cumhuriyetimizin 100. Yılında, güzel bir Ereğli hayal ediyorum. Hayallerinizin ulaşılabilir, erişilebilir, elle tutulabilir olması lazım. Önemli bir toplumsal hayalin peşindeyiz. Gerçekten yaşanabilir, gençlere umut vadeden, geleceğine güvenle bakabilen gençlerin yaşadığı bir Kdz. Ereğli hayal ediyoruz. İnşallah bunu birlikte başaracağız sevgili gençler. Sizlere güveniyoruz, sizlerle beraber yapacağız bunları. Sizleri gördükçe sizlerle birlikte sizlerden enerji ve güven alıyoruz. Kararlıyız, azimliyiz, heyecanlıyız. Ereğli sevdalısı Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla bütün projelerimizin gerçekleştiğini göreceğiz. Ereğli’yi bir üniversite kenti haline getireceğiz. Ereğli’nin bir üniversite kenti olmasının hayalini kuruyorum. Adını da şimdide teklif ediyorum, inşallah uygun görülür. Şu anda temellerinin atılması yani üç yeni fakülte sayımızı beşe çıkarmayı ilk beş yıl içerisinde düşünüyoruz. Batı Karadeniz Üniversitesi hayallerini kuruyoruz, lütfen bana yardımcı olun. Projelerimizi gerçekleştirmekte sizlere ihtiyacımız var sevgili gençler. Sizleri seviyorum, sizlere güveniyorum.” dedi. Program sonrası İl Başkanı Zeki Tosun, Belediye Başkan Adayı Erol ŞAHİN, İlçe Başkanı Mehmet Fatih ÇAKIR, Belediye Meclis Üyesi Adayları, çok sayıda partili ve gençlerle birlikte sahildeki vatandaşlarla bir araya geldi.
Program sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Yorumlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Mart'ta Zonguldak'ta

10 Mart 2019 Pazar 21:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Mart'ta Zonguldak'ta

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 11 Mart 2019 günü Zonguldak'a gelecek.

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Zonguldak'a gelecek. 11 Mart 2019 günü Zonguldak ziyaretine saat 12.00'de Alaplı ilçe ziyareti ile başlayacak olan Bakan Koca, aday tanıtım ve proje açıklama programına katılacak. Bakan Koca 15.00'de Valilik ziyareti ve basın açıklamasında bulunacak. 16.30'da Zonguldak merkezde esnaf ziyareti gerçekleştirecek olan Bakan Koca, programlarının ardından kentten ayrılacak.

Yorumlar

Bir yıl üzerinde çalıştılar dayanıklı köpük beton ürettiler

10 Mart 2019 Pazar 21:40

Bir yıl üzerinde çalıştılar dayanıklı köpük beton ürettiler

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Nazım Kunduracı, seramik artıklarından ucuz ve dayanıklı köpük beton üretti. Yapılan çalışma ile seri üretime geçilirse seramik fabrikalarının atıkları da geri dönüşüme kazandırılmış olacak.

BEÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Nazım Kunduracı ve lisans öğrencisi Sinan Yılmaz, piyasadan elde ettikleri köpük beton numunesi üzerinde incelemede bulundu. İncelemelerinin ardından seramik artıklarından aynı ürünü elde edebileceklerini tespit eden Kunduracı ve Yılmaz, çalışmalara başladı. Seramik artıklarından köpük beton elde eden ekip, ardından bu ürünü mukavemet testine tabi tuttu. Ürünün piyasada satılan köpük beton numunesiyle aynı değerleri yakaladığını ve yüzde 10 daha hafif olduğunu aktaran ekip, böylelikle seramik artıkların geri dönüşümüne de olanak sağlanmış olacağının altını çizdi.

“Piyasadaki ticari ürünlerle birebir aynı mukavemete sahip”
Doktor Öğretim Üyesi Nazım Kunduracı, elde edilen ürünün piyasadaki ticari ürünle aynı mukavemete sahip olduğunu ve daha hafif olduğunu belirterek, “Projemiz bölgemizde kullanılan seramik atık malzemeleri tekrar dönüştürerek köpük betonları daha hafifleterek, maliyetlerinin daha ucuzlatılmasıdır. Ürünlerimizde yaklaşık referans numuneler ile karşılaştırdığımızda piyasadaki ticari köpük betonlarla yüzde 10 civarında daha hafif ürünler elde ettik. Bunun yanı sıra maliyet olarak incelediğimizde yüzde 10 olarak daha ucuz ürünler elde ettiğimizi söyleyebiliriz. Üretim aşamasında şöyle yapıyoruz. Iskarta olan seramikleri alıp kırma işleminin ardından öğüterek yaklaşık 300 mikron altına tane boyutunu elde ettikten sonra hazırladığımız reçeteler doğrultusunda köpük beton numunelerimizi hazırlıyoruz. Referans numunelerle mukavemet testlerimiz var. Kıyaslayacak olursak piyasadaki ticari ürünlerle birebir aynı mukavemete sahip. Ancak biraz daha hafif ve maliyet olarak daha ucuzlamış oluyor. Ürün başına kıyaslayacak olursak piyasadaki köpük betonun tanesi 5 ila 10 lira arasında değişiyor. Bizimkisi de bu rakamları 1-2 lira daha ucuzlamış olacaktır. Ortalama olarak lisans öğrencimizle birlikte bu projeyi bir senedir çalışıyoruz” dedi.

“Daha hızlı ve seri üretime uygun ürünler geliştirmeyi planlıyoruz”
Piyasadaki köpük betonların doğal kurumaya bırakıldığını hatırlatan Kunduracı, “Burada en çok ilgimi çeken şu oldu. Özellikle son zamanlarda gelişen çevre politikalarıyla alakalı seramik firmaları, ıskarta ürünleri atma noktasında gelişigüzel kullanamıyorlar. Yaptırımlar oluyor. O doğrultuda imha etmek zorundalar. İşte hem onlara fayda sağlaması açısından hem de bizim yeni bir ürün geliştirmemiz açısından böyle bir fikir doğdu. Bundan sonraki hedefimiz şu; piyasada üretilen ticari ürünler doğal kurutmaya bırakılıyor. Bunu biz kurutma fırınlarında ortalama 3 veya 4 günde nihai ürüne dönecek ve maliyeti de olmayacak şekilde, yani ticari ürünle birebir aynı maliyette ancak daha kısa sürede daha hızlı veya daha seri üretime uygun ürünler geliştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

“Türkiye’de bir ilk”
Seramik kırığıyla elde edilen ürünün piyasadaki ürünle mukavemet değerleri yakalayan çalışmanın Türkiye’de bir olduğunu belirten Kunduracı, “Sanayiciler ile bir araya geldiğimizde en çok yakındıkları noktalardan birisi de çalışmaların sürekli üniversite içerisinde kaldığı söyleniyordu. Bilimsel olarak katkı sağlanıyor ancak ticari olarak kullanılamıyor şeklinde yakınmaları veya önerileri oluyordu. Elde ettiğimiz ürünümüz tamamen ticari olarak da kullanılabilir. Hem bilime katkısı var hem de ticari olarak kullanmak isteyen, çalışma yapmak isteyen sanayicilerimiz için de birebir protezimiz hazır. Atık kullanıma yönelik farklı çalışmalar var. Ama seramik kırığıyla yapılan ve bu kadar kısa sürede böyle mukavemet değerleri yakalayan çalışma Türkiye’de bir ilk diyebiliriz” dedi.

Yorumlar