Akülü sandalyeler sahiplerini buldu...

16 Ocak 2020 Perşembe 18:01

Akülü sandalyeler sahiplerini buldu...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2 adet akülü sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencileri Öğr. Gör. Cemal Gümüş’ün koordinatörlüğünde “Engelleri Hep Birlikte Aşalım” sloganıyla 27 Aralık’ta engelli bir genç bireye akülü tekerlekli sandalye hediye edebilmek amacıyla bir proje gerçekleştirmişti. 
27 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen bu proje kapsamında öğrenciler, kampüs mutfağında imal ettikleri ürünler ile yerel halk ve esnafın bağışladığı yiyecekleri kampüste, Devrek meydanında ve Cuma namazı çıkışı ilçe camilerinde eş zamanlı olarak halka sunarak bağış topladılar. Bir adet akülü sandalye hedeflenmişken iki akülü sandalye alabilecek kadar bağış toplandı. 
Devrek Meslek Yüksekokulu fuaye alanında, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediyesi Başkan Vekili Şeref Aydınlı, Devrek Engelliler Derneği Başkanı Songül Malkoç, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kesikoğlu, akademik ve idari personel eşliğinde iki adet tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi ailelere teslimi gerçekleştirildi. 
Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Cemal Gümüş, gerçekleştirilen projeye bekledikleri ilgiyi gördüklerini belirterek, bir akülü sandalye bağışlamak için ki akülü sandalye hediye edebilmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Aynı zamanda bu anlamlı projede desteklerini eksik etmeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, duyarlı Devrek halkına, akademik ve idari personele ve emeği geçen öğrencilere teşekkürlerini sundu. 
Müdür Kesikoğlu, engelliliğin sadece engelli vatandaşları ilgilendiren bir konu olmadığını, toplumun her kesimini ilgilendiren bir konu olduğunu ifade ederek: “Engelli vatandaşlarımız ile ilgili gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi düşünülen her türlü projede üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , BEÜ , sosyal sorumluluk projesi , akülü sandalye

Yorumlar

32 bin 700 öğrenci karne alacak...

16 Ocak 2020 Perşembe 17:29

 32 bin 700 öğrenci karne alacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle 130 ilk, orta ve lisede eğitim öğrenim gören 130 bin 700 öğrenci karne alacak.

 Kdz. Ereğli ilçe Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ilçenin merkez, belde ve köylerinde ki 130 ilk, orta ve lise okullarında toplam 32 bin 700 öğrenciye karnelerinin verileceğini açıkladı. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise karne dağıtım töreninin Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve protokolün diğer üyelerinin katılımıyla 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 10.30’ da Atatürk Ortaokulu’nda, 11.30’ da ise Kurtlar İlkokulu’nda gerçekleştirileceği belirtildi. 
Öğrenciler için yarıyıl tatili resmi olarak 20 Ocak tarihinde başlayıp, 31 Ocak’ta sona erecek. Yarıyıl tatili hafta sonları ile birlikte 16 gün olacak. Öğrenciler 3 Şubat 2020 tarihinde yeniden ders başı yapacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karne , öğrenci

Yorumlar

Valilikte uyuşturucu ile mücadele toplantısı...

16 Ocak 2020 Perşembe 13:28

Valilikte uyuşturucu ile mücadele toplantısı...

Zonguldak’ta uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi.


Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı, İlçe Kaymakamları, Cumhuriyet Başsavcısı, BEÜ Rektörü, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Bot Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü, Tarım İl Müdürü, İl Kültür Ve Turizm Müdürü, Gençlik Ve Spor İl Müdürü, İl Müftüsü, Yeşilay Temsilcisi ve diğer paydaşların katılımıyla toplantı yapıldı. 
2019 yılının genel değerlendirmesi ile yapılarak, çalışmalar gözden geçirildi. 2020 yılında yapılacak çalışmalar, alınacak önlemler ile yürütülecek iş ve işlemler görüşüldü. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vali Bektaş , uyuşturucu , mücadele

Yorumlar

43 kişiye uyuz hastalığı teşhisi konuldu...

16 Ocak 2020 Perşembe 12:23

43 kişiye uyuz hastalığı teşhisi konuldu...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde uyuz hastalığı teşhisinde salgın olmadığı belirtildi.

 İlçede salgın olmadığı ancak uyuz hastalığı sebebiyle 2020 yılının ilk ayının yarısına gelindiğinde 43 kişiye uyuz teşhisi konulduğu belirtildi. 2019 yılında 750 kişiye uyuz hastalığı teşhisini konulduğunu belirten yetkililer uyuz hastalığı salgını olmadığını sadece sayıda artış olduğunu söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , uyuz hastalığı , tehşis

Yorumlar

Vatan Partisi İl Yönetimi GMİS'i ziyaret etti...

15 Ocak 2020 Çarşamba 17:58

Vatan Partisi İl Yönetimi GMİS'i ziyaret etti...

Vatan Partisi Zonguldak yeni İl Yönetimi Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret etti.

 Vatan Partisi yeni İl Başkanı Gökhan Yılmaz ve yönetim kurulu GMİS yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir de hazır bulundu. 
Vatan Partisi yeni il yönetim kurulunu tanıştıran Yılmaz, GMİS ve maden işçileri ile emek ve hak mücadelesinde tarihten gelen birlikte dayanışma ve mücadele anlayışını aynı şekilde sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı. 
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, yeni yönetim kurulunu tebrik ederek, GMİS ve maden işçilerinin her türlü mücadelesinde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vatan Partisi , GMİS , ziyaret

Yorumlar