Akçakoca TSO'ya güçlü aday... Sevinç yola çıktı...

13 Haziran 2017 Salı 09:22

Akçakoca TSO'ya güçlü aday... Sevinç yola çıktı...

Akçakoca’da Sevinç Ticaret adı altında ticari faaliyet gösteren Oğuzhan Sevinç düzenlediği iftar yemeği sonrası Akçakoca TSO Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Akçakocalı işadamı, sanayici ve esnaftan tam destek alan Sevinç, seçimlerin favorisi olarak gösteriliyor.

Ereğli Haber- Akçakoca’nın genç ve başarılı işadamı Oğuzhan Sevinç, TSO Başkanlığı için yola çıktı. Sevinç dün akşam Diapolis Otel’de düzenlediği iftar davetinde TSO üyesi işadamı, sanayici ve esnaflarla buluştu.

İftarın ardından kürsüye gelen Oğuzhan Sevinç, Akçakoca TSO yönetimine ekip arkadaşları ile birlikte talip olduklarını söyledi. Akçakoca TSO’ya her gelen yönetimin iradesini hayır niyetle kullandığına inandığını belirten Sevinç, kurumun kendisini yenilemesine rağmen duygu ve doğru hizmet bağlamında samimi niyetle çıkılan yolda gelişen piyasa şartlarında Akçakoca ticaretinde ve sanayisinde yeterli adımlar atılmadığından kendilerinin aday olduklarını söyledi.

Oğuzhan Sevinç, geçmiş dönemlerde görev yapmış TSO yöneticilerini de teşekkürle andıktan sonra, adaylığının gerekçesini “gelinen bu noktada kurum kendini yenilemiş ancak, duygu ve doğru hizmet bağlamında samimi niyetle çıkılan yolda gelişen piyasa şartlarında Akçakoca ticaretinde ve sanayisinde yeterli adımlar atılmadığından biz de bu hizmet yolunda katkı sunmak için yola çıktık” sözleri ile açıkladı.

“Hedef Akçakoca ekonomisine katkı sağlamak”

TSO yönetimini kazandığı taktirde hedeflerini de net cümlelerle açıklayan Sevinç, şöyle konuştu: “İddiamız samimiyetimiz, idealimiz de doğru tespit ve piyasa şartlarında bu ilçenin haklı payını alması için bilgimizi, birikimimiz ekibimizle birlikte Akçakoca ekonomisine katkı sağlamak olacaktır…  Ülkemizi ve dünya piyasalarındaki gelişmeleri teorik ve pratik olarak en randımanlı, en anlaşılır, en ulaşılır, en makul ve mantıklı şekilde ticaret erbabını bilgilendirip bunu kazanca çevirmek temel gayemizdir.”

 

“Mesele Akçakoca ise gerisi teferruattır”

 

Sevinç sözlerinin sonunda, birlik-beraberlik ve ekip hareketi vurgusu yaptı ve görev almak için heyecan taşıdığını ifade ederek, “Niyeti hayır olanın akıbeti de hayır olur derler. Hayır niyetle çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun mesele Akçakoca ise gerisi teferruattır diyerek ve sizleri teferruatlara dahil etmeden; kendine, ekibine, üyelerine, ilçesine inanan/güvenen ruh hali içinde hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

İşte Akçakoca TSO’ya talip olan o kadro

 

Başkan adayı Oğuzhan Sevinç konuşması sırasında ekibinde yer alan ve yönetime aday olan Ali Çubukçu, Ferhat Birinci, İsmail Öztürk, Suat Temiz, Hikmet Er, Berkant Kurt, Ahet Güner, Bora Vural, Alican Gümüş, Yusuf Sağlam, Atakan Kasımay, Sevdekar Reçber ve Varol Erdoğan’ı sahneye davet ederek davetlileri selamladı.

 

Sevinç ve Özkan tek tek ilgilendi

Yapılan konuşmaların ardından davete katılan işadamları Başkan adayı Oğuzhan Sevinç ve Bertan Özkan ile çay sohbeti gerçekleştirdi. İşadamlarının büyük ekseriyeti Akçakoca TSO’ya genç, dinamik, başarılı ve ticari zekası çok iyi olan Oğuzhan Sevinç ve ekibinin Akçakoca’ya çok şeyler katacağına inandıklarını söyledi.

Yorumlar

Tetiker, Uysal ve Orhan’ı ağırladı

13 Haziran 2017 Salı 08:45

Ereğli Haber

Tetiker, Uysal ve Orhan’ı ağırladı

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan’ı makamında ağırladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan Ticaret ve Sanayi odası hizmet binasında bir araya geldi. Toplantıya ilişkin olarak Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Ereğli’nin sosyal ve ekonomik konularının ele alındığı ve yaklaşık 2 saat süren bu toplantıda; ileriye dönük Kdz. Ereğli’de yapılması planlanan ekonomik ve sosyal hangi projeler var ise ortaklaşa hareket etme kararı aldılar. Taraflar bu toplantıların daha sıklıkla olacağını ve çözümün iyi niyet ve dayanışma içerisinde tüm beklentilere cevap verecek nitelikte olacağı inancının tam olduğunu söylediler. Toplantıda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Sertan Yalçın ve Mehmet Çivici’de hazır bulunmuşlardır.”

Yorumlar

TTK'da işçi sayısı 7 bine düştü

6 Haziran 2017 Salı 22:50

TTK'da işçi sayısı 7 bine düştü

Zonguldak'ta yer altındaki kömürün yeryüzüne çıkartılması için TTK'da çalışan işçi sayısı 30 binlerden 7 bine düştü. Yıl sonuna kadar bin 127 işçinin de emekli olması halinde sayı daha da düşecek.

1.3 milyar ton kömür rezervinin bulunduğu Zonguldak'ta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda çalışan işçi sayısı 7 bin 818'e düştü. Son 30 yılda işçi sayısı 30 binlerden 7 bin seviyelerine indi. Yıl sonu bin 127 işçinin daha emekli olması bekleniyor. Nisan ayı itibariyle Genel Müdürlük bünyesinde 579, Armutçuk Müessesesinde bin 13, Amasra Müessesesinde 534, Üzülmez Müessesinde bin 401, Karadon Müessesesinde 2 bin 714, Kozlu Müessesesinde ise bin 577 işçi çalışıyor.
Kurumda örgütlü bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası'nın Genel Başkanı Ahmet Demirci ise işçi sayısının hızla azaldığını ifade ederek şöyle dedi:
"Her zaman bizler her platformda, her ortamda, her görüşmemizde Zonguldak'taki yer altındaki madenin yer yüzüne çıkartılması için işçi alımı mutlaka ve mutlaka bir an önce yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Hakikaten son zamanlarda 7 bin 700 civarında işçi sayısı kaldı. Bunun akabinde yer altındaki kömürün yeryüzüne çıkartılması için işçi açıklarımız var. Bir an önce işçi alımı gerçekleştirerek kömürü çıkartmak istiyoruz. Zonguldak emeğin başkenti sıfatından emeklinin başkentine döndü. Mümkün olduğu kadar işçi alımı bir an önce yapılıp, kömürü yer yüzüne çıkartarak ülke ekonomisine, sanayimize kazandırmak istiyoruz".

Yorumlar
  • İBO GEMİCİ.
    10 Haziran 2017 Cumartesi 16:56

    birzamanlar yok TKİ,de şukadar işçi var,yangelip yatıyorlar,masalıyla, herşeyi özelleştirdiler.şimdi acından geber zonguldak.özelleştirmeleri,taşaron luğu savunan ,muhafazakar,liberal partilere oy ver, iktidar yap,başımıza bela et.sonrada ağla zonguldak.3.bine düşsün,kapatın gitsin..biz yanıyoruz sizde yanın.

Elit Flora Evlerinde Anahtarlar Sahiplerine Teslim Edildi

6 Haziran 2017 Salı 15:08

Ereğli Haber

Elit Flora Evlerinde Anahtarlar Sahiplerine Teslim Edildi

Erol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çivici, Elit Flora Evlerinden daire satın alan ailelerle, iftar yemeğinde buluştu. Kaliteli konut projeleri ile bilinen ve her projesinde çıtayı yükselten Erol İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çivici, Kırmacı da tamamlanan Elit Flora Evleri’nde, ilk bloğun anahtarlarını, düzenlediği iftar davetinde sahiplerine teslim etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli de farklı, yaşam standartları yüksek konutlar üreten, Yüzme havuzu,
Aerobik ve fitness salonu, Dinlenme bölümleri, Çocuk Oyun Salonu, Masa Tenisi, Yatak odasında Ebeveyn banyosu, Açık Otoparkı ve bol yeşil alanları ile büyük beğeni toplayan projeleri olan Erol İnşaat, Elit Flora Evleri projesini de tamamladı.
Erol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Erol Çivici, dün akşam Mado Kafe’de düzenlediği iftar davetinde Elit Flora’nın A Blok’ta ki daire sahipleri ile bir araya geldi. Davete katılan daire sahipleri iftarlarını yapmalarının ardından evlerinin anahtarlarını almanın mutluluğunu yaşadı. Daha önce birçok proje yaptığını ve bu projeler vesilesiyle yeni dostlar kazandığını dile getiren Çivici “Ramazan ayının amaçlarından bir tanesi de birlik ve beraberliği artırmak olduğunu belirterek hem bir arada olmaktan, hem de daire sahiplerine anahtarlarını vermekten büyük mutluluk duyduğunu” ifade etti.
Çivici konuşmasında “Daha dün gibi, bu projeye başladığımızda çamurun içinde temel için kazıklar çakılmaya başladığında ‘Bu inşaatlar ne zaman biter?’ diye düşünmüş olabilirsiniz? Ama sayılı günler hakikaten çok çabuk geçiyor. A ve B blokla ilgili sona geldik. 3-4 ay içerisinde inşallah C, D ve E bloğu da anahtar teslimi, komple bir site halinde hepimizin hizmetine sunacağız.
Yaklaşık 6 ay önce Elit 360’a başladık. Oradaki projemiz toplam 90 daire. Sizlerin referansıyla; ilgi çok yoğun oldu, çok az dairemiz kaldı.
Hatip Sokak’ta tek blok halinde 24 dairelik bir projeye başlayacağız. 24 daire var ama şu anda talep eden 55-60 kişi var. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlerin bizlere verdiği destek ve güvenle bu günlere geldik. Yeni bir hayat sloganını kullanıyoruz. Yeni hayatlarının yeni evlerinde hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi ve davete katılanlara teşekkür etti.
Dairelerinin anahtarlarına kavuşan davetlilerin mutluluğu ise yüzlerine yansıdı.

Etiketler:

Erol İnşaat , Elit Flora , Erol Çivici , Zonguldak , Kdz. Ereğli'de inşaat , Kdz. Ereğli'de lüks konut

Yorumlar

Taç Tarım doğal ürünleri Kdz. Ereğli’de açıldı

26 Mayıs 2017 Cuma 21:03

Taç Tarım doğal ürünleri Kdz. Ereğli’de açıldı

Kdz. Ereğli ilçesinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren Günay İnşaat Ltd. Şti. sahibi İsmail Günay, Düzce’de faaliyet gösteren ve doğal tarım, et ve gezen tavuk ürünlerini üreten Taç Tarım’ın satış mağazasını açtı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğlili işadamı İsmail Günay, Kdz. Ereğli’de farklı bir gıda satış mağazasını halkın hizmetine açtı.
Düzce’de faaliyet gösteren ve tamamen doğal tarım, hayvan ve gezen tavuk ürünlerini üreten Taç Tarım’ın Kdz. Ereğli satış mağazası Ereğlin AVM’nin alt girişinde açıldı.
Açılış öncesi İstanbul Kartal’dan gelen Fatih Mehteran takımı marşlar çalarak katılımcıların büyük ilgisini topladı.
Doğal Gıda firması Taç Tarım’ın Kdz. Ereğli Şubesi’nde manda yoğurdundan sucuklara, bal çeşitlerinden pekmez ürünlerine, keçiboynuzu özünden reçele, köy peynirinden ev tarhanasına, kuru yufkadan makarnaya, turşudan kahvaltılık ürünlere kadar 120 çeşit doğal ve organik ürünler yer alıyor.
İşadamı İsmail Günay açılışta Ereğli Haber’e yaptığı açıklamada Ereğli’ye yeni bir değer kattıklarını söyledi. Günay konuşmasında “Düzce’de 780 dönüm arazi üzerine kurulmuş Taç Tarım çiftliği var, komple doğal tarım ürünleri konsepti üzerine. Rica minnet buranın bayiliğini aldık. Süt, kaymak, tereyağı, kesilmiş gezen köy tavuğu, yüzde 100 doğal. Manda sütü, manda kaymağı, sucuk, kavurması, peynir çeşitleri ile güzel bir konsept oluşturduk. Bölgemizin ballarını ve çileklerini de burada satışa sunacağız. İnsanlarımız hastanelere, şehir dışında giderken buradan ürünleri alabilirler. Ereğli’ye değer katmaya çalışacağız. İnanıyorum ki buradan ürünlerimizden alan müdavimi olacaktır. Şu anda 120 çeşit ürünümüz var. İzmir’den fasulye, Erzincan’dan değişik ürünler getirmeye çalışacağız. Güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Allah utandırmazsa inşallah burada kalıcı olacağız” dedi.
Taç Tarım Doğal Ürünler Çiftliği mağazasının açılışına Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Kdz.Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Başkanvekili Setan Yalçın, Özdemir Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Özdemir, Anadolu Hastanesi Müdürü Şahin Elçi, Emlakçım OKET Sahibi Yakup Yıldırım, VHP-Akbaharat bitkisel ürünler mağazaları sahibi Vahap Akbulut, işadamları, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Taç Tarım Doğal Ürünler Çiftliği satış mağazası yapılan duanın ardından Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay ve İşadamı İsmail Günay tarafından gerçekleştirildi.
Açılışa katılan davetliler daha sonra mağazaya girerek ürünlerin tadına bakıp, gezdiler.

Yorumlar
  • yılmaz DURAK
    30 Mayıs 2017 Salı 09:35

    DURAK harita .ALLAH yolunu açık etsin.Hayırlı rızıklar versin.