Ağabeyini öldürdü, yengesi ve yeğenini yaraladı

20 Nisan 2020 Pazartesi 14:02

Ağabeyini öldürdü, yengesi ve yeğenini yaraladı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Kenan T. arazi anlaşmazlığı yaşadığı ağabeyini av tüfeği ile vurarak öldürdü, yengesi ve yeğeninide yaraladı.

Edinilen bilgiye göre olay saat 13.30 sıralarında Çaycuma ilçesine bağlı Velioğlu Mahallesi Ayazma Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre Kenan T. arazi anlaşmazlığı yüzünden ağabeyi İnam T. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Kenan T. evden aldığı av tüfeği ile ağabeyi İnam T., yengesi Pakize T. ve yeğeni Muhammet T.’ye kurşun yağdırdı. Silahlı saldırıda ağabey İnam T. olay yerinde hayatını kaybederken ağır yaralanan Muhammet T. ile ayağından yaralanan Pakize T. ambulansla hastaneye kaldırıldı. Silahlı saldırı olayını gerçekleştiren Kenan T. olayın ardından av tüfeği ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
Savcılığın olayla ilgili olarak başlattığı soruşturma sürüyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , çaycuma , ölü , yaralama , tüfek

Yorumlar
  • Erol. Kaya
    21 Nisan 2020 Salı 08:41

    Bu. Tur. Olaylar. Sadece. Bizim. Gibi. Maalesef. Affınıza. Sığınıyorum. Dünyada. Sadece. Türkiye'de. Oluyor. Neden. Çünkü. Daha. İleri. Medeniyetler. Ve. Kültür. Seviyesine. Ulaşamadık. Ondan. Efenim

Ereğli’de polis ekipleri kontrollere devam ediyor

18 Nisan 2020 Cumartesi 17:50

 Ereğli’de polis ekipleri kontrollere devam ediyor

Türkiye genelinde 30 büyük şehir ile Zonguldak’ta da sokağa çıkma yasağının ikinci kez ilan edilmesinin ardından yasağı ihlal edenlere polis göz açtırmıyor. Polis Ereğli ilçesinde birçok noktada kontrol yaparak yasağa uymayanlara ceza uyguluyor.

 İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta dün gece saat 24.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Zonguldak ve ilçelerinde halkın büyük çoğunluğu yasağa uyarak evlerinde kalmasıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kaldı. Polis ekmek, su, tüp gaz dağıtım araçları ile eczane ya da hastaneye giden vatandaşlar haricindekilere göz açtırmadı. İlçenin birçok noktasında oluşturulan kontrol noktalarında sokağa çıkma yasağını ‘Sigara almaya gidiyorum’, ‘Su almaya gidiyorum’ diyerek ihlal edenler hakkında polis tutanak tuttu. Sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağı belirtildi. Polis ekipleri yarın akşam saat 24.00’e kadar şehrin birçok noktasında denetimlerine aralıksız devam edecek. Yetkililer vatandaşları cezaya maruz kalmamak için geçerli mazeretleri olmadığı takdirde evlerinde kalmalarını istedi. Kdz Ereğli Belediyesi tarafından oluşturulan müzik ekibi kontrol noktalarında ki polislere konser verdi.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , POLİS , İKİNCİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI , DENETİM , KONTROL NOKTALARI

Yorumlar

Sakın çıkmayın… Polis her noktada denetimde…

11 Nisan 2020 Cumartesi 19:28

Ereğli Haber

Sakın çıkmayın… Polis her noktada denetimde…

Türkiye genelinde 30 büyük şehir ile Zonguldak’ta da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından yasağı ihlal edenlere polis göz açtırmıyor. Polis Ereğli ilçesinde bir noktada kontrol yaparak yasağa uymayanlara ceza uyguluyor.

Ereğli Haber- 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta dün gece saat 24.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Zonguldak ve ilçelerinde halkın büyük çoğunluğu yasağa uyarak evlerinde kaldı. Polis ekmek, su, tüp gaz dağıtım araçları ile eczane yada hastaneye giden vatandaşlar haricindekilere göz açtırmadı. İlçenin birçok noktasında oluşturulan kontrol noktalarında sokağa çıkma yasağını ‘Sigara almaya gidiyorum’, ‘Su almaya gidiyorum’ diyerek ihlal edenler hakkında polis tutanak tuttu. Sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağı belirtildi. Kimlik beyan edemeyen bazı vatandaşlarında kimlik numaraları üzerinden tutanak tutuldu.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde bulunan Vefa sosyal Destek Grubu ekipleri ise gün boyu vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak için şehrin her noktasında çalışma yürüttü.
Polis ekipleri yarın akşam saat 24.00’e kadar şehrin bir çok noktasında denetimlerine aralıksız devam edecek. Yetkililer vatandaşları cezaya maruz kalmamak için geçerli mazeretleri olmadığı takdirde evlerinde kalmalarını istedi.

 

Yorumlar

Ereğli'de vatandaşlara 13 bin 820 TL ceza kesildi!

9 Nisan 2020 Perşembe 19:02

Ereğli'de vatandaşlara 13 bin 820 TL ceza kesildi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlere uymayan 75 araç sürücü ile 10 kişiye toplam 13 bin 820 TL para cezası uygulandı.

 Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından korona virüs salgınının ilçede yayılmasını önlemek için sıkı tedbirler aldı. Alınan kararlar ise halka duyurularak herkesin sağlığı için evinde kalması ve ilçe merkezinde toplanmaması istendi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm personel ise alınan kararları denetleyerek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında şehir merkezindeki hareketliliği asgarî düzeye çekmek amacıyla Erdemir Caddesi, Devrim Bulvarı, dere üstü ve Pazaryeri Kavşağı'nda araçların park etmesi yasaklanarak park alanları bariyerlerle kapatılmıştı. Yapılan tüm uyarılara rağmen hâlâ merkezdeki yoğunluk istenilen seviyeye çekilemedi. Bu gelişme üzerine trafik polisleri gün boyunca park ihlallerine müdahale ederek park yasaklarına aldırış etmeyen 75 araç sahibine toplam 9 bin 900 TL cezai işlem uygularken, sürücüsüne ulaşılamayan 7 araç otoparka çekildi. Asayiş ekipleri ise ilçenin tüm noktalarında tedbirlere aykırı davranan kişiler sürekli uyarıyor. Asayiş ekiplerinin yaptığı kontrollerde toplumsal alanda maske takmayan 4, sosyal mesafe kuralını ihlal eden 3 ve evinden çıkan 20 yaş altı 3 kişiye toplam 3 bin 920 TL cezai işlem uyguladı.

Yetkililer, vatandaşların hem kendilerinin hem de sevdiklerinin sağlığı için tedbirlere riayet etmeleri, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, alış veriş için ilçe merkezine gelmek yerine mahallelerindeki işyerlerini tercih etmeleri konusunda daha duyarlı davranmalarını beklediklerini dile getirdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , CEZA , POLİS

Yorumlar

Pencereden düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı...

6 Nisan 2020 Pazartesi 21:46

Pencereden düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde pencereden bakarken dengesini kaybedip yere düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı.

 

Olay akşam saatlerinde Sarıkorkmaz Mahallesi Karga Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Fatma K. (68) ikamet ettiği evin ikinci katındaki pencereden baktığı sırada dengesini kaybedip yere düştü. Yaralanan yaşlı kadın için yakınları 112 sağlık görevlilerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri yaralıya ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla ilçedeki özel hastaneye kaldırdı. Yaşlı kadını8n hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken tedavisine devam ediliyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar