Adaylığını açıkladı!

20 Şubat 2020 Perşembe 09:36

Adaylığını açıkladı!

Avrupa Zonguldaklılar Derneğinin Mart ayında gerçekleştireceği seçimde Mehmet Kuzucu da başkanlığa adaylığını açıkladı.

 Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneğinde 28 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağan genel kurul toplantısında mevcut başkan Karakulak’ın yanı sıra Çaycuma’nın Perşembe Beldesi doğumlu Mehmet Kuzucu da başkanlık adaylığını açıkladı. Avrupa Zonguldaklılar Derneğinin Mart ayında gerçekleştireceği seçimle ilgili konuşan Başkan Adayı Mehmet Kuzucu,” 15 yıldan bu yana derneğin çeşitli kademelerinde görev aldım ve 3 yıldan bu yana da bir fiil aktif olarak başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. 15 yıllık tecrübemden yola çıkarak Mart ayında gerçekleştirilecek seçimde başkan adayı olarak bu kulvarda ki yarışta bende varım. Seçildiğim takdirde mevcut derneği üst kademelere taşımak için arkadaşlarımla ele ele vermek tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz derneğimizin bundan sonra yeni bir yönetime ve yeni bir vizyona ihtiyacı var” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

"Ümmet olarak sorunlarımız ve sorumluluklarımız"

19 Şubat 2020 Çarşamba 17:23

"Ümmet olarak sorunlarımız ve sorumluluklarımız"

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde “Ümmet Olarak Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız” konferansı düzenlendi.

 BEÜ İnsani Değerler Topluluğu tarafından, Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Siyer Vakfı Kurucusu araştırmacı-yazar Muhammed Emin Yıldırım’ın sunumunu yaptığı ‘’Ümmet Olarak Sorunlarımız Ve Sorumluluklarımız’’ konulu konferans düzenlendi. 
Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyfullah Kara, akademik-idari personel ve öğrenciler ile çok sayıda Zonguldaklı katıldı. İnsani Değerler Topluluğu öğrencileri konferans öncesinde Sezai Karakoç Kültür Merkezi girişinde ‘’Dünya Mazlumları’’ (İdlib, Doğu Türkistan) sergisi düzenlendi. Bunun yanında İdlib’deki ve diğer Müslüman coğrafyalardaki katliamlara dikkat çekmek için ayrıca ‘’İdlib’te 2 Dakika Yaşamak’’ isimli Sosyal Deney ziyaretçilerin ilgisine sunuldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , beü , konferans

Yorumlar

Çelik: "İleride tercih edilecek bir fakülte olacağız"

19 Şubat 2020 Çarşamba 17:16

Çelik: "İleride tercih edilecek bir fakülte olacağız"

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ZBEÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hakan Çelik Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.Çelik; "Şuanda bu bölümde 52 öğrencimiz var. Tercih edilen bir bölüm olduğunu ve ileride tercih edilecek bir fakülte olacağını doluluk oranlarımız şimdiden gösteriyor. Şu anda yüzde 100 doluluğa ulaştık" dedi.

 Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akbıyık, Üniversite de İletişim Fakültesi açılmasının çok önemli olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade etti. Akbıyık, "Bugün İletişim Fakülte Dekanımızı konuk ettik. Bülent Ecevit Üniversitesi İletişim Fakültesi bizim için çok ilimiz için çok önemli. Biz iletişim fakültesinin açılacağını öğrendikten sonra çok mutlu olduk. Sonuçta bu mesleğin içerisindeyiz. Radyo televizyonculuk var ama şimdi de iletişim fakültesi ile beraber bu eksiklik de tamamlanmış oluyor. Zonguldak gazeteciler Cemiyeti veZonguldak'ta meslektaşlar olarak iletişim fakültesi bizden istek ve talepleri olursa her zaman hazırız. Bizler her zaman sizin yanınızdayız" dedi. 
ZBEÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Çelik yaptığı ise; "İletişim Fakültesi olarak bu eğitim öğretim döneminde halkla ilişkiler bölümüne biz öğrenci alımına başladık. Şuanda bu bölümde 52 tane öğrencimiz var. Tercih edilen bir bölüm olduğunu ve ileride tercih edilecek bir fakülte olacağını doluluk oranlarımız şimdiden gösteriyor. Şu anda %100 doluluğa ulaştık. Halkla ilişkiler bölümünde. Tabii aktif olmayan kapatılan bölümlerimiz vardı. Biz arkadaşlarımıza göreve geldiğimizde rektör hocamız da sağ olsun iki bölümümüzün açılması için bir teklifte bulunduk. Şu anda Aralık ayı içerisinde radyo televizyon ve sinema bölümü için teklifimiz uygun bulundu. O bölümümüz şu anda açıldı Ocak ayı içerisinde de bizim gazetecilik ve medya olarak bir teklifte bulunduk. Öneride bulunduk ve yeni medya ve gazetecilik bölümümüz açıldı. İnternet yani yeni iletişim teknolojileri dijital teknoloji yani buraya da bütünleştirmeye gayret ediyoruz. Daha kapsamlı bir bölüm olarak faaliyette bulunacağız. İleriki yıllarda da tabii planlamasının yaptıktan sonra da buraya da öğrenci almayı düşünüyoruz. Genç bir fakülteyiz dinamik bir fakülteyiz" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , zbeü , beü

Yorumlar

“Amasra-A Sahasının Daraltılması Yasaya Aykırıdır”

19 Şubat 2020 Çarşamba 17:15

“Amasra-A Sahasının Daraltılması Yasaya Aykırıdır”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, bir basın açıklaması yaparak, Amasra ‘da faaliyet gösteren Hattat Enerji ve Madencilik A.Ş.’nin talebi üzerine Kurumun, Amasra Müessesesi’ne ait Amasra-A sahasını daraltacak ve mevcut üretim rezervlerinin bir bölümünü de kapsayacak şekilde Amasra-B sahasını genişletmek üzere MAPEG’e başvuruda bulunduğunu belirterek, “Amasra-A Sahasının daraltılması Maden Kanunu’na aykıdır. Kurumun MAPEG’e başvurusu ile ilgili hukuki süreci başlattık” denildi.

 

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu açıklama şöyle; 
“Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesi’nin Amasra-B bölgesinde faaliyet yürüten Hattat Enerji ve Maden Tic. A.Ş.; 3213 sayılı Maden Kanunu’nun Ek Madde 1’e göre Amasra-B sahasının ruhsatının bölünerek devir ve tescil işlemi için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) başvuruda bulunmuştur. Başvuru, ETKB Bağlı, İlgili ve İlişkili Kuruluşlar Taşınmaz Komisyonunca MAPEG tarafından işlemlerinin devam edilmesi uygun bulunanlar listesinde açıklanmış olup işlemler devam etmektedir. Amasra-B sahasının İşlettirilmesine ilişkin sözleşme 15 Nisan 2005 tarihinde taraflarca imzalanmıştır. Sözleşmeyle Hattat Enerji ve Maden Tic. A.Ş.’ye madencilik faaliyetlerini yürütmek üzere Amasra-A sahasının (eksi) - 400 kotunun altı ve Amasra B sahası mostradan itibaren verilmiştir. 3213 sayılı Maden Kanunun Ek Madde 1’in üçüncü paragrafında yapılan değişiklik ile Türkiye Taşkömürü Kurumu uhdesinde bulunan maden ruhsatlarını işletmeye, işlettirmeye ve ruhsat sahalarındaki rödövansçılarının rödövansa konu olan kısmını ruhsat sahalarından bölerek devredebilmesi ve rödövansçı adına ruhsat düzenlenebilmesi getirilmiştir. Kurumun yaptığı yeni düzenlemede Amasra-B sahası sınırlarının Amasra-A sahasına doğru genişletilerek düzenlenmiş ve ruhsat devri işlemi bu kapsamda devam etmektedir. Bu şekilde yapılacak işlemin, kurumun hazırladığı çalışma alanlarının daralmasına neden olacağını, Maden Kanunu’na aykırı olacağını belirttik. TTK’nın işlettiği Amasra-A sahası içinde bulunan üretim ve üretim hazırlığı yapılan veya kısa süre içinde üretim hazırlığı yapılacak olan önemli miktarda kömür rezervlerinin bulunduğu üretim sahasının, bu ruhsat bölme işleminde Hattat A.Ş.’ye ait Amasra-B sahası içine dahil edilmesi büyük bir hatadır. Bu hatadan dönülmesi gerektiğini yetkililere ifade ettik. Kamu zararı oluştuğu gerekçeleriyle ruhsat tescil ve devir işleminin yürütülmesinin durdurulması için hukuki süreci başlattık. Konunun takipçisi olduğumuzu, kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.” 

  

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS

Yorumlar

Kahvaltıda dayanışma ve kaynaşma örneği sergilendi

19 Şubat 2020 Çarşamba 14:19

Kahvaltıda dayanışma ve kaynaşma örneği sergilendi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumların işbirliği ile şehit aileleri ve gazilere kahvaltı programı düzenlendi.

 Dayanışma ve kaynaşmanın örneği sergilenen kahvaltı Çaycuma Sevgi Evleri Sitesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti. Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumların ortaklığında yapılan programa İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun, Çaycuma İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar, Çaycuma İlçe Emniyet Amiri İbrahim Taştan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürü Kemal Gümrükçü ve Müdür Yardımcıları Gülizar Yılmaz, Yusuf Emre Yalçınkaya, Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Çaycuma Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tuncay Ünlütürk, Çaycuma Sevgi Evleri Müdürü Mustafa Maden, Çaycuma Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Mesut Özmekik, Çaycuma Huzurevi Müdürü Kenan Mısırlı, SYDV Müdürü Selma Gülboy, Çaycuma İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu, şehit ve gazi yakınları katıldı. 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü programa katılan herkese teşekkür konuşması yaptı. Ardından Kaymakam MuharremCoşgun konuşmasında, " Devletimiz adına her zaman hizmetinizdeyiz. Gerek Aile Sosyal Hizmet Bakanlığı ve gerekse İçişleri Bakanlığı’nın temsilcisi olarak kapımız her zaman sizlere açık. Ülkemiz zor bir coğrafyada. Şehitlerimize üzülüyoruz. Bu vatan onların sayesinde sonsuza denk payidar olacaktır. Ülkemiz sonsuza denk İslam aleminin gücü olacaktır. Bizlerde üzerimize düşen fedakârlığı fazlası ile yapacağız. Tekrardan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi. 
İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Erdal Oruçoğlu'nun duaları eşliğinde program sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

Yorumlar