Aday olmayan muhtarlara veda yemeği düzenlendi

9 Şubat 2019 Cumartesi 13:44

Aday olmayan muhtarlara veda yemeği düzenlendi

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde aday olmayacak 7 muhtar için veda yemeği düzenlendi.

Çaycuma İlçesi’nin Muhtarlar Derneği tarafından bu seçimlerde adaylığını koymayan muhtarlara veda yemeği düzenlendi. Programa AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, Genel Maden-İş Sendikası Mali Sekreteri Adnan Tıska, kurum müdürleri, daire amirleri ve çok sayıda muhtarlar katıldı. Programda konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen sözlerinde "Yönetim anlayışımız da, vatandaşlarımızın devletimiz de ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlar derneği olduğunun çok önemli bilincindedir. Biz burada aramızdan ayrılacak olan muhtarlarımızla, tüm muhtarlar olarak görevindeki başarılarından dolayı kendilerine teşekkür eder, hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu yaşamlarını devam ettirmeleri diliyorum" dedi.
Ardından konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, "Bir vefa örneği olarak bu dönem aday olmayacak muhtarlarımızı bugüne kadar yapmış oldukları hizmetler için kendilerine teşekkür ediyor, yeni dönemde de aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum" dedi.
Muhtarların öneminden bahseden Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, "Bugün burada aslında vefanın çok güzel bir örneğini gösteriyoruz diyerek; 7 tane muhtar arkadaşımız, önümüzdeki dönemde aday olmadıkları için muhtarlık görevlerinden ayrılmalarının ama toplumda faydalı olmaya, hizmet etmeye devam edecekleri bir vefa gecesi sergilemiş oluyoruz. Hep söylemiştim muhtarlar vatandaşın devlete en kolay ulaşacakları, en yakında hissettikleri bir kolu, bir bireydir. Yeri geldiği zaman Milli Eğitim Müdürü, Tarım Müdürü, Jandarması, Emniyeti yeri geldiğinde Kaymakamı yani kısacası köyün herşeyidir. Muhtar hakkını vererek işini yaparsa, devletin uzanamadığı, hizmet götüremediği, kömürsüz vatandaşın kalmadığı, soğukta aç açıkta kalan vatandaşın olmadığı bir devlette yaşıyor oluyoruz. Biz Çaycuma’daki muhtarlarımızın hepsinden çok ama çok memnunuz. Ben vazifesinden kendinden fedakarlık da bulunan, ailesinden, zamanından, mesaisinden fedakarlık da bulunarak topluma faydalı, köyüne, mahallesine hizmet götürmeye çalışan tüm muhtar arkadaşlarımın yapmış oldukları bu 5 yıllık muhtarlık için hepsini tek tek teşekkür ediyorum" dedi.

Programda son olarak konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, "Muhtarlara çok zor iş yapıyorsunuz en alt birimdeki vatandaşla birebir ilgilenip bununla beraber devletin en üst kurumundaki insana bu derdi getiren sizlersiniz, vatandaşın en ufak sorunlarıyla ilgilenen sizlersiniz diyerek aday olmayan muhtarlara plaket ve yaptıkları hizmetler için teşekkür belgesi takdim etti.

Yorumlar

Almanya heyeti çok dilli anaokulu için geldi

9 Şubat 2019 Cumartesi 10:53

 Almanya heyeti çok dilli anaokulu için geldi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde Çaycuma Belediyesinin ülkede bir ilki gerçekleştirip çok dilli anaokulu hayata geçirmek yaptığı çalışmalar kapsamında, kardeş şehri Lennestadt’tan bir heyet Çaycuma’ya gelerek incelemelerde bulundu.

Çaycuma Belediyesi İstasyon Mahallesi’nde yapımını yüzde 95 oranında tamamladığı anaokulu binasında, ülkede bir ilki gerçekleştirerek çok dilli anaokulu açacak. Çaycumalı çocukların dünya ile daha hızlı iletişime geçmesi, dış ülkelerle daha kolay entegrasyonunun sağlanması amacıyla Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından geliştirilen proje kapsamında, Almanya’dan bir heyet Çaycuma’ya geldi. Lennestandt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı, Lennestadt Uyum Meclisi Üyesi ve emekli kreş eğitmeni Edeltraud Maria Wichtmann, Arnold Wlchtmann, Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz ve Almanya’da çift dilli eğitim alanında faaliyet gösteren Turgay Tahtabaşı’nın da aralarında olduğu heyet ilk olarak İstasyon Mahallesi’nde yapımı bitmek üzere olan okul binasını inceledi. Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Pak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Belediye Meclis Üyesi Cengiz Gökçe ve bazı birim amirleri ile Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu’nun da hazır bulunduğu gezide, heyete bina hakkında detaylı bilgi verildi. Emekli kreş eğitmeni Edeltraud Maria Wichtmann, proje üzerinde de detaylarıyla incelediği binanın, son derece iyi hazırlanmış olduğunu söyleyerek, burada murat edilen eğitimin verilmesi için her şeyin uygun olduğunu söyledi.
Heyet, daha sonra Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt ile eşi Kerstin Hunt’un katılımı ile geçen yıl açılışı yapılan Lennestadt Caddesi’ni de gezerek, cadde tabelası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.?
Alman heyet, beraberinde Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ile birlikte, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ardından Pehlivanlar Anaokulunu ziyaret eden heyet, anaokulu ve verilen eğitim konusunda bilgi aldı. Emekli kreş eğitmeni Edeltraud Maria Wichtmann, özellikle öğretmenlerle eğitim konusunda görüş alışverişinde bulundu. Wichtmann yeni yapılan binanın son derece iyi yapılmış olduğunu ve Almanya’dakileri aratmadığını söyleyerek son derece hoşnut olduğunu dile getirdi.
Alman eğitimci Edeltraud Maria Wichtmann Belediye Meclis Salonu’nda, Almanya’da verilen eğitimin modeli, yöntemi, materyalleri ve kullanılan araç gereç konusunda bir sunum yaptı. Çaycuma’da gördüklerinden çok etkilendiğini söyleyen Wichtmann, okulun çok hızlı bir şekilde kurulması için her türlü desteği gönüllü olarak sunmaya hazır olduğunu söyledi. Heyette bulunan Eğitimci Turgay Tahtabaş ise Çaycuma’nın bir model şehir olacağını söyleyerek, çocukların dünyaya entegre olabilmesi ve daha nitelikli olarak yetişmesi için çok dilli anaokulunun önemli işlev göreceğini söyledi. Tahtabaş, “Ben sürecin çok daha uzun süreceğini düşünüyordum. Ancak çok hızlı gelişiyor. Yapılan çalışmanın geri döndürülemez aşamaya gelmiş olmasından çok mutluyum” derken, Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz, dernek olarak okula her türlü desteği sunacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sunumun ardından heyet üyelerine günün anısına birer plaket sundu.?
Heyet daha sonra, bir sürpriz yaparak, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından kıyılan Burak Özbay, Merve Muslubaş çiftinin nikâhına katıldı. Gelin Merve Uslubaş’ın Almanya’da yaşıyor olması nedeniyle çiftin yaşamını Almanya’da sürdürmeyi planlaması, yapılan sürprizi çok daha anlamlı hale getirdi. Heyet ardından bir Çaycuma gezisi yaparak, Belediye Başkan yardımcısı Timuçin Pak’tan belediye çalışmaları ve ilçe hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Yorumlar

Verem Dede den Şahin’e tam destek

8 Şubat 2019 Cuma 19:48

Ereğli Haber

Verem Dede den Şahin’e tam destek

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in kendisini ziyaretinde önemli mesajlar verdi. Ereğli’ye 10’larca eser kazandıran Erdoğan, Erol Şahin’i destekleyip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mahcup edilmemesi gerektiğini söyledi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’nin akil adamlarının başında gelen Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan bu gün dernek binasında AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ağırladı. Misafirine Ereğli’nin sembolü olan simit, keş ve çay ikramında bulunan Erdoğan önemli mesajlar verdi.
Kdz. Ereğli’nin çok büyük sorunları bulunduğunu ve ilçenin son 20-25 yıldır sürekli geriye gittiğini ifade eden Erdoğan, bu sorunların çözümü ve ilçeye yatırım yapılabilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücüne ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz seçimlerde ilk defa bir ilçeye gelerek Ereğli halkını onurlandırdığını ve gördüğü kalabalık karşısında “Sizin milletvekili adayınız benim” dediğini hatırlatan Erdoğan “Bu seçimlerde eğitimli, bilgili, kendisini yetiştirmiş, İlçe Başkanlığı döneminde ilçemize birçok eser kazandırmış Erol Şahin’in Belediye Başkanı seçilmesi lazım. Bunu başardığımızda Ereğli’nin STK Başkanları ile Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret eder “Satın Cumhurbaşkanım biz görevimizi yaptık” der, sıra sizde deriz. Cumhurbaşkanımızı Ereğli’de mahcup etmememiz lazım” dedi.
9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel ile olan yakınlığı nedeniyle kendisine “Demirel’in Ereğli Şubesi” yakıştırması yapılan Erdoğan, yaklaşık 50 yılı aşkın zamandır veremle mücadelenin yanı sıra Ankara ile kurduğu ilişkiler sayesinde Ereğli’ye Hastane, sağlık meslek lisesi, ilk ve ortaokul, camiler gibi 10’larca kalıcı eser kazandırdı.
Erdoğan’ın çok deneyimli bir ağabeyi olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise burada yaşadıklarını ve sorunları bildiğini belirterek sosyal, kültürel ve turizm alanında tesisler yapıp Ereğli’yi geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Şahin konuşmasında “Bu günkü sorunlar yıllardır Ereğlimizi idare edenlerin getirdiği nokta. Bu eksiklik bu memleketin son 30 yılında görev almış herkesin sorumluluğudur. Ben ilçe başkanlığım döneminde memleketimize çok güzel hizmetler kazandırdık. Ereğli-Düzce yolu berbat bir yoldu. Ölüm yolu diye adı geçiyordu. İlçe başkanlığım döneminde bu yolu bitirdik. Ereğli Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı, Vergi Dairesi, spor salonu, derelerin ıslahı, liman başkanlığı binası, Ormanlı köprüsü, köylerimizin çöplerinin toplanması projeleri bizim zamanımızda yapıldı. Şahsi gayretlerimle, milletvekillerimizin desteği ile bunları yaptık. Bizim istihdam ve ekonomik anlamda sıkıntılarımız var. Erdemir’e bağlı bir Ereğlimiz var. Ereğli’yi Erdemir’e bağımlılıktan kurtarmamız lazım. OSB’miz yapıldı ancak Ereğli’nin ihtiyacını karşılayacak ebatta değil. Kdz. Ereğli halkı beni uygun görüpte Belediye Başkanı yaparsa Belediye’nin bütçesinin bir kısmını bu tür ekonomik yatırımlara ayıracağım. Başta Ereğli’yi üniversite şehri yapmak için mücadele vereceğiz. Sendikalar, odalar, dernekler, siyasi parti başkanları, bunu hep birlikte başaracağız. Ereğli’de öğrenci sayısının 10 bine çıkartılması için mücadele vereceğiz. Diğer adaylarla benim aramdaki en büyük fark ekonomik sorunları çözebilecek yetkinlikte olmam. İkincisi Sayın cumhurbaşkanımız Kdz. Ereğli’nin milletvekili olduğunu beyan etmesi. Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ereğli’ye geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız şimdiden Başdanışmanını gönderiyor, ilgilerini gösteriyor” dedi.

Yorumlar

Samimi ziyaret… Yüzler gülüyor…

8 Şubat 2019 Cuma 19:07

Ereğli Haber

Samimi ziyaret… Yüzler gülüyor…

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Ereğli Haber- Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ederek seçimlerde başarılar diledi. Samimi bir sohbet havası içerisinde geçen ziyarette Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Türk Metal Sendikası’nın her mücadelesinde yanında olduğunu söyledi. Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’da, Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Vali Bektaş 16 takımla yemekte buluştu

8 Şubat 2019 Cuma 15:56

Vali Bektaş 16 takımla yemekte buluştu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları nedeniyle şehre gelen 16 takıma yemek verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Zonguldak'ın ev sahipliği ile başlayan Genç Kızlar ve Genç Erkekler A Basketbol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları Site ve Kilimli Spor Salonu’nda devam ediyor. 7-10 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşmekte olan Okullar arası Basketbol Türkiye Yarı Final Müsabakalarında mücadele eden 8 kız, 8 erkek basketbol takımına Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Polisevi’nde turnuva açılış yemeği verdi. Turnuvaya katılan 16 takımla bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra yemekte İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri ve tertip komitesi de yer aldı. 4 gün sürecek olan yarı müsabakaların sonunda gruplarını 1'inci sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonası final biletini alacak. 
Turnuvaya katılan takımlar şu şekilde; 
Genç Erkekler A Grubunda, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Bursa Özel Özlüce Sınav Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, B grubunda Ted Samsun Kolej Özel Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Özel Tedkirdağ Aka Koleji, İstanbul Özel Güneşli Doğa Anadolu Lisesi takımları bulunuyor. 
Genç Kızlarda ise A Grubunda, Özel Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, İzmir B. Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi, Ordu Altınordu Özel Anadolu Lisesi, Tekirdağ Özel ÇRK. M. Fen Bil Anadolu Lisesi, B grubunda ise İstanbul Özsel Florya Doğa Anadolu Lisesi, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, 

Yorumlar