Açıldı... 2 ay içinde çukur tarlasına döndü

6 Ocak 2020 Pazartesi 13:28

Ereğli Haber

Açıldı... 2 ay içinde çukur tarlasına döndü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaklaşık iki ay önce ulaşıma açılan Ereğli-Çaylıoğlu arası karayolunda oluşan derin çukurlar araç sürücülerinin tepkisine neden oluyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 15 yıl önce programa alınan Ereğli-Devrek arası karayolunun Ereğli ilçesinden Çaylıoğlu’na kadar olan kısmı geçtiğimiz yıl Kasım ayında tamamlanarak ulaşıma açıldı. Ancak aradan geçen iki ayda yeni dökülen asfalt yolun büyük bir kısmı bozularak yer yer derin çukurlar oluştu. Yolun bazı bölümlerinde ise müteahhit firmanın çalışmaları yarım bırakması bölge halkının tepkisine neden oluyor. Ereğli-Çaylıoğlu arasındaki karayolunun Ova Köyü girişi, Ramazanlı Köyü’ne bağlı Zoroğlu Mahallesi’ne geçiş için yapılan köprünün altı ve Çaylıoğlu’na giriş kısımları yarım bırakıldı. Yaklaşık 10 kilometrelik yol güzergahında 2 ay önce dökülen asfaltın bir çok bölümü de bozuldu. Duruma tepki gösteren araç sürücüleri “İki ay önce ulaşıma açılan yol şimdi kullanılamaz hale geldi. Yetkililerin bu yolu gelip incelemesini istiyoruz. Üzücü bir olay yaşanmadan bu yol üzerinde mutlaka önlem alınmalı. Çünkü yol güzergahında derin uçurumlar var. Hem karayollarının hemde özel idarenin güzergahta yapması gereken çalışmalar var” dedi.

Yorumlar
  • muhìttin adiyaman
    7 Ocak 2020 Salı 19:44

    oraya biraz patets eksinler garibani doyuruz randt cilar kac para yediler kim bilir bunda7-8 sene önce belediyeye sikayet icin gittigimde baskan posbiyik yardimcisi erol civici ciddiye bile almiyorlar mutayet onu tamalar dediler adim gibi biliyom dediler o yolu yapan mutsyet kacdimi niye sikayet etmiyorsunuz?

Gülüç, Gülüç olalı böyle kongre görmedi

4 Ocak 2020 Cumartesi 19:03

Gülüç, Gülüç olalı böyle kongre görmedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde AK Parti teşkilatının 6. Olağan Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda yoğun bir katılımla yapıldı. Kongreye AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş ile Eşi Işıl Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Önceki Dönem AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Merkez ilçe ve diğer ilçelerin başkanları, Kdz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, GMİS Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, CHP İlçe Yöneticileri, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Musa Kumaş, bazı belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri, partinin önceki dönem il ve ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.
Kongre Divan Başkanlığına İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca ve diğer üyelerin seçilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Türkmen “Beka meselesini aklımızdan çıkartmayacağız”
AK Parti kongrelerinin her zaman bayram ve şölen havasında geçtiğini belirten AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Gülüç kongresinde de bunun en güzel örneklerinden birinin yaşandığını söyledi. AK Parti’nin 17 yılda yaptığı hizmetlerin saymakla bitirilemeyeceğini ifade eden Türkmen, parti olarak girdikleri her seçimde yükselen bir grafik sergilediklerini, 2-3 puan geriye düştüklerinde ise kendilerini sorgulamaya başladıklarını ifade etti.
Türkiye’nin etrafında yanan ateş çemberinin görmezden gelinemeyeceğini dile getiren Türkmen; “Bugün görüyoruz, etrafımızdaki coğrafyalar kan gölüne dönmüş, perişan olmuş. Beş milyonu bize sığınmış. Bizim himmetimizle, gönül açmamızla, misafir kabul etmemizle beraber Türkiye’mizde yaşıyorlar. Allah korusun, birliğimizi muhafaza etmediğimiz sürece, dün olduğu gibi, bugün de, gelecekte de bu memlekette beka meselesi devam eder. Bir gün üstü küllenir, öbür gün üstünü açarlar. Dolayısıyla beka meselesi söylediğimizde birileri çıkıyor, ne var da beka meselesi var diyorlar. İşte bugün Akdeniz’de beka meselesi var, dün Suriye’de vardı, bugün bakın Irak’ta gündemi karıştıran Siyonistlerin meselesi var. Bunların hepsi etrafımızda. O yanan ateş bizi de ısıtıyor. Bizim her zaman bu beka meselesini aklımızdan çıkarmayacağız. Nesillerimizi buna göre yetiştireceğiz, bir olacağız, diri olacağız. Bugün daha fazla beraber olmaya, kardeş olmaya ihtiyacımız var” dedi.

“Ereğli ve Gülüç’ün emrindeyiz”
İçerde ve dışarda Türkiye’nin her türlü alanda beka mücadelesi yaparken sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyalarına dikkat çeken Türkmen, küçük hesaplar peşinde koşmadan herkesin birlik ve beraberliğini muhafaza etmesi gerektiğini anlattı.
Kdz. Ereğli ilçesine yapılan ve yapılması gereken hizmetlerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Türkmen sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ereğli tekli eğitime geçti. Zonguldak’ın tamamı tekli eğitime geçti. Cumhurbaşkanımız Ereğli seçimlerinde eski hastane yerinin fakülte yapılacağını söyledi. En yakın zamanda, değişik kurumlarla da bunu konuşuyoruz, inşallah orada fakültenin yapılmasına başlayacağız. Ereğli halkı bunu çok arzu ediyordu. İlçe Başkanımız yanlışlıkla fakülte yerine üniversite yapacağız dedi. Biz isteriz ki Ereğli’de ikinci bir üniversitemiz de olsun ama şu anda yapacağımız fakültedir, bunun da böyle bilinmesini isterim. Ereğli’miz zenginlik üreten bir ilçemizdir. Onun için bu zenginliğin şu anda belki biraz geride kalmış olan gemi sanayi sektörümüz vardır. Erdemir’i, yan sanayisiyle beraber, OSB ile beraber, Ereğli Zenginlik üreten bir ilçemiz, yöremizdir. Ereğli’ye yakışacak olan ne varsa, ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla, il başkanımızla biz Ereğli halkının, Gülüç halkının emrinde olduğumuzu lütfen unutmayın. Sizler için gece gündüz hem mecliste, hem yörede çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz inşallah.”
Tosun “Biz yolumuzdan dönmeyeceğiz”
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Tosun, herkesin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın idealleri etrafında toplanması gerektiğinin altını çizen Tosun “Arkadaşlarımız ben şu makamdayım, şuradayım kavgasında olmaz, bu sürece nasıl dahil olabilirim, Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın idealini nasıl paylaşırım, bunun derdinde olur. 2019 yılında bir yandan kendi silahlarını yaparak, bir yandan da şer odaklarına karşı duruşuyla bir başarı öyküsü yazdık. Milletimize hizmet yolunda hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz, bu kutlu bir yolculuk, bu hayırlı bir yoldur. Kendimizle birlikte çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini belirleyecek bir yoldur. Onun için kim dönerse dönsün, biz yolumuzdan asla dönmeyeceğiz” dedi.

Çakır “Birlik ve beraberlik içerisinde halkımıza hizmet ediyoruz”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ise konuşmasında Ereğli’ye yapılan bazı hizmetleri anlatarak bu hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Ereğli’mizde 350 yatak kapasiteli bir hastane yaptık. Son 7 yılda 30’un üstünde okul yaparak Ereğli’mizde 2019 yılında tekli öğretime geçeceğimizin sözünü verdik. Hamdolsun bir okulumuz dışında tüm okullarımız tekli eğitime geçti. Gülüç’te de inşallah ortaokulu programa aldık. Ereğli’mizin Zonguldak yolu, Ereğli Çaylıoğlu yolu tamamlandı. Ereğli’ye ağır ceza mahkemesi getirdik. Postane inşaatı tamamlandı yakın zamanda açılacak. Bunların hepsini Cumhurbaşkanımızın desteği, milletvekillerimizin il başkanımızın çabalarıyla gerçekleştirdik.
Ereğli’miz için hayal dediğimiz, bizim için olmazsa olmaz dediğimiz bir üniversite projemiz vardı. Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımızın Ereğli mitinginde müjdelediği gibi Eski Devlet Hastanesi arazisinin üniversiteye devri konusunda en ufak engel kalmadı. Allah izin verirse altı ay içinde kazmayı vuruyoruz. Halkımızın bizden yoğun taleplerle beklediği Ereğli Devrek yolunda, Ereğli Çaylıoğlu bölümü tamamlandı. Çaylıoğlu Devrek bölümünü de il başkanımızın, milletvekillerimizin desteğiyle bir an önce yapmak istiyoruz. Malumunuz ülkemizde ekonomik tedbirler alınmasına rağmen, Ereğli’deki tüm projelerimiz tamamlandı. Bunda emeği geçen başta önceki dönem milletvekillerimiz, şimdi görev yapan milletvekillerimiz, önceki dönem il başkanlarımız, şimdiki il başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik burada. Önemli olan, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Gülüç olacağız, Zonguldak olacağız, Türkiye olacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Demirtaş “Hep birlikte halkımıza hizmet ediyoruz”
Kongrede konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş yeni dönemde Gülüç’e kazndırdığı ve yapmayı hedeflediği çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Demirtaş konuşmasında “Zonguldak’ın en güzel millet bahçesini Gülüç’te yapacağız. Göreve geldik, vatandaşlarımıza hizmet için sağlık ocağımızı belediyemizin yanına açıyoruz. Sahil projemizde kafeteryamız bitmek üzere. Bu hizmetlerimizin üçte biri bile değil. Gülüç halkıyla birlikte hizmetlerimizi sürdüreceğiz, AK Parti ve hükümetimizin hizmetlerini Gülüç’te sergileyeceğiz. Burada belde teşkilatımızla birlik beraberlik sergiliyoruz. Çünkü halka hizmet hakka hizmettir. İnşallah bu kongremiz, Türkiye’mize, Zonguldak’ımıza, Gülüç’ümüze hayırlı olur” dedi.

Yılmaz “Hedefimiz Hak’kın ve halkın rızasını alabilmek”
AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirten AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı Başkanı İsmail Yılmaz tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Yılmaz konuşmasında şu sözlere yer verdi; “İnandığımız bu yolda, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra da özellikle Gülüç’te belediye başkanımız, yönetim kurulumuz, meclis üyelerimizle uyum içinde hizmet edeceğiz. Verdiğimiz sözlerin hepsini, fazlasıyla yerine getireceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenler var, bunlara müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Kimse bu davanın üstünde değildir. Bu davaya gücümüz yettiğince hizmet edebiliyorsak kendimizi başarılı addederiz. Tek hedefimiz var, Hakk’ın rızasını, halkın duasını alabilmektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 112 delegeden 85’i yeni yönetimin belirlenmesi için sandık başına giderek oyunu kullandı. Kongrede yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Satılmış Kutucu, Nizamettin Dandem, Hasan Ertaş, Arif Turan, Şevket Öztürk, Barış Öğüt, Taner Dulun, Mehmet İslamoğlu, Adem Yılmaz ve Hafiye Demir.
Kongre yönetim ve kongreye katılanların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , AK Parti , Gülüç , Belde ,

Yorumlar

Tüm Bel Sen ile sözleşme imzalandı...

4 Ocak 2020 Cumartesi 16:18

Tüm Bel Sen ile sözleşme imzalandı...

Devrek Belediyesi Tüm Bel Sen Zonguldak Şubesi ile toplu sözleşme imzaladı.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediyesi ile Tüm Bel Sen Zonguldak Şubesi arasında bir yıllık süreyi kapsayacak toplu sözleşme imzalandı. Devrek Belediyesi ile Tüm Bel Sen Zonguldak Şubesi arasında toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanırken, Belediyede çalışan memurları ilgilendiren ve bir yıllık süreyi kapsayan toplu sözleşme Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ile Tüm Bel Sen Zonguldak Genel Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalandı. 
Toplu sözleşme görüşmelerinin olumlu bir havada geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, "Bizler emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduğumuz gibi çalışanlarımızın da her zaman yanındayız. Önemli olan bir emeği beraber üretmek. Çalışanlarımızın maaşlarının düzenli ve zamanında alabilmeleri konusunda titiz davranıyoruz. Belediyemize yıllarca emek veren memurlarımızın emeklerinin karşılığını alabilmeleri için üzerimize düşeni yaptık. Kurumumuzun çıkarlarını da dikkate alarak bir sözleşme imzaladık. Her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi. 
Toplu sözleşme sürecinin Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un olumlu yaklaşımlarıyla kısa sürede tamamlandığını dile getiren Tüm Bel Sen Zonguldak Genel Başkanı Erdal Bozkurt ise, " Toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde ve imzalanmasında büyük bir özveri ve duyarlılık gösteren başkanımıza çok teşekkür ediyor ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 
İmza töreninde; Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum, Tüm Bel Sen Şube Başkanı İsmail Sefertaş, Tüm Bel Sen Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, Tüm Bel Sen Şube

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek Belediyesi , Tüm Bel Sen

Yorumlar

Erdemir huzurevi sakinlerini ağırladı...

4 Ocak 2020 Cumartesi 10:08

Erdemir huzurevi sakinlerini ağırladı...

Erdemir Mühendisler Derneği İzmirlioğlu Huzurevi Sakinlerini yeni yıl vesilesiyle düzenlenen bir yemekte ağırladı.

 Erdemir Mühendisler Derneği İzmirlioğlu Huzurevi sakinleri için 26 Aralık’ta bir yemek düzenledi. Erdemir Mühendisler Derneği Başkanı Bülent Pehlivan ve dernek yönetiminin ev sahipliği yaptığı yemeğe Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral ve İnsan Kaynakları Direktörü Atilla Yelboğa da katıldı. Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, huzurevi sakinleriyle geniş katılımlı bir etkinlikte bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ile getirerek, sağlık ve mutluluk dileklerini paylaştı. Huzurevi sakinlerinin söylediği şiirler ve şarkılar eşliğinde neşe içinde geçen yemek, yeni yıl hediyelerinin takdimiyle son buldu. Misafirler düzenlenen yemekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Erdemir’e ve emeği geçenlere bu güzel organizasyon için teşekkürlerini iletti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Erdemir Mühendisler Derneği , i İzmirlioğlu Huzurevi Sakinleri , yeni yıl yemeği

Yorumlar

Gençlik Merkezi’nden sıra gecesi...

3 Ocak 2020 Cuma 15:34

Gençlik Merkezi’nden sıra gecesi...

Gençlik Merkezi Müzik Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okullarına kütüphane yaptırmak amacıyla, 'Konsere giriş ücretimiz 1 adet hikaye kitabıdır' adı altında Sıra Gecesi yaptı.

 Zonguldak Gençlik Merkezi Müzik Kulübü tarafından Fener'de bulunan Gençlik Merkezi Koferans Salonu'nda Sıra Gecesi düzenlendi. Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Sıra Gecesi etkinliğine, Vali Vekili Mehmet Türk, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Gençlik ve Spor il Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Hamza Gök, SGK İl Müdürü Erkin Avcı, STK temsilcileri, Gönüllü gençler ve Gençlik merkezi personeli katıldı. 
Sıra gecesi etkinliği çercevesinde günümüzde unutulmuş türküler seslendirilerek çiğ kötfe yoğuruldu. Yaklaşık 1,5 saat süren sıra gecesi etkinliği büyük beğeni ile izlendi. Ardından izleyenlere çiğ köfte ve ayran ikramında bulunuldu. 
Program sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel programı hazırlayan müzik kulübü gençleri ve eğitmenlerine programa katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Gençlerin bu tür faaliyetlerle müzik yolundaki adımlarını daha sağlam atmaları, kendilerini bu şekilde geliştirmeleri konusunda gençlik merkezlerinin önemli olduğunu vurguladı. 
Yüksel ayrıca kitap toplama projesiyle kitap getiren getiren gençlere ve vatandaşlara teşekkür ederek bu tür faaliyetlerin devamının geleceğini belirtti ve katılan herkese teşekkür etti. Zonguldak Gençlik Merkezi 'Konsere giriş ücretimiz 1 adet hikaye kitabıdır' diyerek gerçekleştireceği sosyal sorumluluk projesiyle ilgili katılımcıların getirdiği kitaplarla köy okuluna giderek kütüphane kuracak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gençlik Merkezi , Sıra Gecesi

Yorumlar