Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:53

Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

Zonguldak'ta ihbarlarla vatandaşın imdadına yetişen acil çağrı merkezi personelleri, deprem tatbikatıyla olası afetlere hazırlanıyor.

Zonguldak'ta 112 Acil Çağrı Merkezi'nde görevli ön çağrı, sağlık, itfaiye, polis, jandarma, GAMER, AFAD personelleri tek çatı altında gelen ihbarlarla vatandaşların imdadına yetişiyor.
Koordinasyonun tek merkezden sağlandığı acil çağrı merkezinde, acil olayların yanı sıra ihbarda bulunan vatandaşların imdadına yetişen ekipler, bir taraftan da doğal afetlere hazırlanıyor.
Sivil savunma planı kapsamında personellere yönelik yangın ve deprem tatbikatları yapıldı. Sirenin çalmasıyla birlikte binayı tahliye eden ekiplere, AFAD eğitmenleri tarafından yangına müdahale ve bina tahliyesi konularında da eğitim verildi.
Yangın tatbikatıyla da olası yangın durumlarında müdahale yöntemleri uygulamalı gösterildi. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Cemal Kar ve AFAD Eğitim Şube Müdürü Sami Göktaş da eğitimde yer aldı.

Yorumlar

Vali Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:19

Vali Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Zonguldak’ın Bakacakkadı beldesi mevkiinde trafik kontrolü yapan polis ekiplerini denetledi. Kontrolü yapılan araç sürücüleriyle sohbet eden Vali Tutulmaz korona virüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarıda bulundu. Polis ekiplerine kolaylık ve başarılar dileyen Vali Tutulmaz sürücülere ise hayırlı yolculuk temennisinde bulundu.

Yorumlar

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:14

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı.

Toplantıya; BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ile ajans uzmanları katıldı.
Yönetim Kurulu Üyelerine, Mali Destek Programları ile ilgili genel bilgilendirme yapılarak program ilerleme raporları ve Ajans faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Yorumlar

Posbıyık,Kabasakal deresindeki çalışmaları denetledi

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:02

Posbıyık,Kabasakal deresindeki çalışmaları denetledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kavaklık Mahallesi’ni ziyaret ederek Kabasakal deresindeki çalışmaları inceledi, Kavaklık Mahallesi Muhtarı Nazif Kaplan, yapılan hizmet için Başkan Posbıyık’a teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi, kış mevsimi gelmeden su taşkınlarına karşı temizlik çalışması başlattı. Başkan Halil Posbıyık, Kabasakal deresinde devam eden çalışmaları yerinde takip etmek üzere Kavaklık Mahallesi’ne gitti. Mahalle Muhtarı Nazif Kaplan tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, Kabasakal deresinin daha önce bir çok kez sel baskınlarına yol açtığını belirterek, ‘Yağmurlar başlamadan, kış gelmeden tüm dereleri temizleyeceğiz’ dedi.Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yetkisinde olmasına rağmen ödenek yetersizliği nedeniyle Kabasakal’da eksik kalan çalışmaların yapılmadığını belirten Başkan Posbıyık, ödenek çıkartılması noktasında siyasilere de çağrıda bulundu. Posbıyık şunları söyledi:“Bütün derelerde kış gelmeden, yağmurlar başlamadan önlemleri almaya çalışıyoruz. Kabasakal deresi her kış sağanak yağmurlarda vatandaşın canını yakan bir dere. Maalesef Devlet Su İşleri (DSİ) buradaki görevlerini bitiremedi. Projeye göre bu duvarların yükselmesi lazım. Tabanın betonlanması lazım. Geçenlerde yine Kastamonu Bölge Müdürlüğü’ne gittik. ‘Her şeyimiz hazır, ödenek bekliyoruz’ diyorlar. Ödenekte sıkıntı çekiyorlar. Eğer onları beklersek bu kış da burada yine taşkınlar olabilir korkusuyla çalışma yapıyoruz. Geçmişi hatırlayın, düğün salonunun orada büyük taşkınlar olmuştu. Biz DSİ’yi beklemeden önlemimizi alalım, dedik. Düğün salonunun olduğu yerden yukarıdaki köprünün olduğu yere kadar sürekli olarak arkadaşlarımız burayı temizliyorlar. Esasında dereler DSİ’ye ait biliyorsunuz. Projeye göre burayı DSİ’nin yapması lazım, esas felaketten o zaman kurtarabiliriz. Biz belediye olarak vatandaş mağdur olmasın diye atıkları, molozları temizliyoruz ama diğer siyasi parti ilçe başkanlarının, siyasilerin, konuya eğilmeleri ve ödenek çıkartılması noktasında yardım etmeleri lazım. Ben bütün İlçe başkanlarından bu görevi yapmalarını rica ediyorum. Bize yardım etsinler, kaç senedir burayı yapmıyorlar. Sel baskınlarından sonra bütün siyasiler geliyor, herkes geliyor, ‘yazık oldu’ diyor. Bunlar boş laflar, icraat lazım. Yukarıdan hiçbir şey gelmiyor, siyasetçiler de yardım etmiyor. Biz belediye olarak gereğini yapıyoruz.”
Kavaklık Mahalle Muhtarı Nazif Kaplan da yapılan hizmet için Belediye Başkanı Posbıyık’a teşekkür ederek, “Bu konuda her zaman için Başkanımıza duacıyız. Allah razı olsun büyük yağmurlar başlamadan talimatlarıyla buraları temizlettiriyor. Göçmenler ile Düğün Salonu arasında büyük bir sıkıntı vardı. Başkanımız gerekli desteği veriyor. Devlet Su İşleri’nden de destek bekliyoruz. Kabasakal’a eksik kalan yerin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Derneklerden Başkan Bozkurt'a ziyaret

14 Ekim 2020 Çarşamba 13:06

Derneklerden Başkan Bozkurt'a ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Teknikerler Derneği Başkanı Yasin Bozlar ve Kdz. Ereğli Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Teknikerler Derneği Başkanı Yasin Bozlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni görevlerinde başarı dileğinde bulundular. Dernek Başkanı Bozlar, ziyarette yaptığı kısa konuşmasında; "Ereğli'mize ve bölgemize güzel hizmetler vermenizi önce Rabbimden sonra sizden rica ediyoruz." dedi. Bozkurt da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bozlar ve yönetimine teşekkür etti.Ziyaretin sonunda Bozlar, Başkan Bozkurt'ta Osmanlıca yazılmış İstiklal Marşı tablosu hediye etti.AK Parti İlçe Teşkilatı'na günün diğer bir ziyareti ise Kdz. Ereğli Umum Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yapıldı.Ziyarette, İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Muhammet Başkan, İlçe Başkanı Bozkurt ile sohbet ederek servis araçlarının sorunlarını dile getirdi. Bozkurt ise ziyaretten ötürü Başkan ve beraberindekilere teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Yorumlar