Acı çeken buzağı elleriyle okşadı, nefesini kontrol etti

5 Temmuz 2019 Cuma 15:25

Acı çeken buzağı elleriyle okşadı, nefesini kontrol etti

Zonguldak'ta buzağısını veterinere getiren küçük çocuk acı çeken hayvanı önce elleriyle okşadı, ardında da dakikalarca hayvanın nefes alıp almadığını kontrol etti.

Zonguldak'ın Gökçebey İlçesin'in Çukur köyünde hayvancılıkla uğraşan bir aile 1 yıl sonra doğum yapan hayvanın buzağısının dışkı yapamadığını anlayınca Zonguldak'ta veterinere getirdi. Veterinerin önünde buzağısıyla birlikte bekleyen çocuk saatlerce buzağının başından ayrılmadı. Zaman zaman acı çeken hayvanı, küçük çocuk kendi elleriyle okşayarak teselli etti. Öte yandan küçük çocuk ara ara da buzağının burnuna elini koyarak nefes alıp almadığını kontrol etti. 2 saat süren operasyonun ardından buzağıda dışkı yapacak yer açılamadığı için aile sahiplerinin onayı ile hayvan uyutuldu.
Veteriner Önder Alkan, hayvanın bağırsakları ve iç organları gelişmediği için uyutmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, ''1 gün önce doğan bir buzağı geldi. Hayvanın dışkısını yapamadığını belirlemişler. Doğumsal bir yapı. Anüsün olmaması biz buna atrisyani diyoruz. Anüsle beraber kolon oluşuyor. Dolayısıyla hayvan emdiğini dışkı olarak çıkaramıyor. Son yıllarda karşılaştığımız bir olay. Hayvana operasyon yapıldı. Ancak bağırsakları ve iç organları gelişmediği için hayvanı uyutmak zorunda kaldık. Orada hayvan sahibinin çocuğu vardı. Bu yavruyu bir yıldır bekliyorlardı. Böyle bir sıkıntı olduğu içinde çocukta üzüldü. Duygusal bir durum yaşandı'' dedi.

Yorumlar

MÜSİAD Başkanı Çınar Güçbir Jeneratör fabrikasını inceledi

5 Temmuz 2019 Cuma 15:06

MÜSİAD Başkanı Çınar Güçbir Jeneratör fabrikasını inceledi

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi MÜSİAD üyelerinden Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Karakaya’yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi MÜSİAD üyelerinden ve Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Karakaya’yı iş yerinde ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan ve başarılar dileyen Başkan Çınar ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Bölgemizin yerelden büyüyen firmalarından olan ve hali hazırda yatırımlarını bölgede yapmaya devam eden GÜÇBİR Jeneratör firmasının Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Karakaya'yı iş yerinde ziyaret ettik. Aynı zamanda genel merkezimiz üyesi olan, bölgemizin yerel bir değeri olarak 200’ü aşan çalışan sayısı ve yılda 3200 adet jeneratör üretimiyle, 90'ı aşkın ülkeye ihracat yapan GÜÇBİR Jeneratör firması, 45.000 metrekare alana kurulu 20.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında Avrupa Standartlarında üretim yapmaktadır. Ticari faaliyetlerine devam eden firmanın ülke içinde tüm illerde 100'ün üzerinde satış ve servis ağı bulunmakta olup, firma Türkiye'de en yaygın servis ağına sahip jeneratör firmasıdır. Yönetim kurulu üyelerimiz tarafından gerçekleştirilen ziyarette, üyelerimizle yakından ilgilenen ve detaylı bilgilendirmeler yapan Aytaç bey ve çalışma arkadaşlarına nazik ev sahipliklerinden dolayı teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar ve başarı dileriz.

Ziyaret yapılan sohbet ve toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

Yorumlar

Festival dolayısıyla kapanacak yollar açıklandı

5 Temmuz 2019 Cuma 13:19

Festival dolayısıyla kapanacak yollar açıklandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesinin düzenlediği Sevgi Barış Dostluk Festivali dolayısıyla trafiğe kapanacak yollar açıklandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin düzenlediği Sevgi Barış Dostluk Festivali için trafiğe kapalı olan yollar Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklanarak, Ereğli ve Alaplı’da ki vatandaşlar uyarıldı. 3 gün boyunca saat 17.00’de başlayıp konser bitimine kadar kapalı olacak yollar şu şekilde, Atatürk Bulvarı (İş Bankası güzergâhından, bozahane limanına) Devrim Bulvarı ise  (Eski terminal alanından ofis yoluna kadar olan yollar) trafiğe kapalı olarak kalacaktır.

Yorumlar

Meclis toplantısı gerçekleştirildi

5 Temmuz 2019 Cuma 09:04

Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Devrek Belediyesi tarafından hayata geçirilen meclis toplantısı vatandaşlara açık olarak gerçekleştirildi.

Zonguldak'ın Devrek Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen meclis toplantısı gerek kameralar nezaretinde dışarıda bulunan Devreklilere canlı olarak ve gerekse Belediye Aile Çay Bahçesinde vatandaşlara açık olarak gündem maddeleri ele alındı. Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un başkanlığında gerçekleştirilirken, meclis toplantısına saygı duruşu ile başlandı ve yapılan yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. 3 Gündem maddesi ile başlatılan ve Belediye Meclis Aile Çay Bahçesinde hayata geçirilen toplantıda İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, , Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin İlçenin Yeni Mahalle 104 Ada 10 Parselde İmar Planı değişiklik talebinin görüşülmesi ve dilek ve temennilerin ardından sonra toplantı sona erdi.

Yorumlar

Kayıp Nesrin için yürüyüş düzenlendi

4 Temmuz 2019 Perşembe 18:14

Kayıp Nesrin için yürüyüş düzenlendi

Zonguldak’ta 2 yıl önce “İnternet kafeye gidiyorum” diyerek evden ayrılan 16 yaşındaki Nesrin Koçaklı’nın halen daha bulunamaması üzerine ailesi caddede yürüyüş gerçekleştirdi.

Koçaklı ailesinin 7 çocuğundan biri olan 16 yaşındaki Nesrin Koçaklı, 2017 yılında "İnternet kafeye gidiyorum" deyip evden ayrıldı. En son internet kafenin bulunduğu sokakta görülen Nesrin Koçaklı'dan 2 yıldır haber alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine her yerde aranan Nesrin Koçaklı adeta sırra kadem bastı. Çevredeki güvenlik kameraları başta olmak üzere görüştüğü kişilerin ifadelerine de başvuran ekipler olayla ilgili Erkan K. (20) isimli zanlıyı gözaltına aldı.
Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Erkan K., kuvvetli suç şüphesi ile tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak halen daha Nesrin Koçaklı'ya dair bir iz bulunamaması üzerine aile İstasyon Caddesi'nden Gazipaşa Caddesi'ne yürüyüş gerçekleştirdi.

"Hak, hukuk, adalet istiyoruz"
Anne Yeter Koçaklı, abla Yeşim Demir ve kardeşi Sibel Demir yürüyüşte en ön sırada Nesrin Koçaklı'nın fotoğraflarını taşıyarak gözyaşı döktü. "Cenazesi belli, ölüsü yok" yazılı pankartla yürüyen kalabalık, sloganlar atarak Madenci Anıtı önüne geldi. Burada aile adına konuşan Gökhan Demir, "İlk önce emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Biz defalarca şu anda cezaevinde olan şahsın evine gittik. Bize bilmiyorum diyerek gönderdi. Şu ana kadar hep sustuk. Ama artık haykırıyoruz. Devlet büyüklerimizden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan destek bekliyoruz. Cenazemiz ortada yok. Biz cenazemizi istiyoruz" diye konuştu.
Acılı anne Yeter Koçaklı ise "Ben evladımı arıyorum. Cumhurbaşkanım yalvarıyorum. Ben bir anneyim. Allah rızası için. Cezaevinde bir çocuğumu kaybettim. Bu ikinci evladımı kaybediyorum. Allah rızası için adalet istiyorum. Kızımın cenazesini istiyorum. Ben yavrumun bir parçasını istiyorum. Sırtındaki montunu istiyorum" diye ifade etti.
Kalabalık grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar